طبق گزارشات و گفته‌های منابع موجود، اخیرا شرکت فرانسوی یوبیسافت (Ubisoft) نیز همانند استودیوی اینسامنیاک گیمز (Insomniac Games) مورد حمله یک گروه هکری قرار گرفته است.

پس از حمله ویرانگر باج‌افزارها علیه استودیوی اینسامنیاک گیمز که منجر به نشت بیش از یک ترابایت داده به صورت آنلاین شد – از جمله بیلد قابل بازی PC از Marvel’s Wolverine – توسعه‌دهندگان دیگر به طور قابل درک تلاش‌های امنیت سایبری خود را تقویت می‌کنند. ادعا شده است که تنها چند روز پس از نفوذ به سیستم اینسامنیاک گیمز، یوبیسافت (Ubisoft) نیز از یک نفوذ مخرب رنج می‌برد، اما این داستان پایان مثبت‌تری داشت، زیرا گفته می‌شود که تیم‌های امنیت سایبری یوبیسافت، پیش از به سرقت رفتن حجم قابل توجه‌ای از داده‌ها، سیستم‌های شرکت را از «عامل تهدیدکننده» پاکسازی کردند.

هک کامل تقریباً صورت گرفته بود

توسط vx-underground در توییتر ادعا شده است که در تاریخ ۲۰ دسامبر ۲۰۲۳ (۲۹ آذر ۱۴۰۲)، یک «عامل تهدیدکننده و ناشناخته» به سیستم مرکزی یوبیسافت نفوذ کرد و حدود چهل و هشت ساعت در آنجا ماند. در طی آن زمان، این عامل نفوذی به Confluence، تیم‌های مایکروسافت (Microsoft)، SharePoint و همچنین سیستم‌های داخلی دیگر دسترسی داشت، اما با وجود این سطح از دسترسی، تنها چیزی که به نظر می‌رسد یک سری اسکرین‌شات است و تقریباً هیچ‌چیز را نشان نمی‌دهد، به سرقت رفته.

طبق گزارش‌ها، عامل تهدیدکننده در تلاش بود تا حدود ۹۰۰ گیگابایت داده را به سرقت ببرد، اما پس از بوت شدن از سیستم توسط تیم امنیت سایبری یوبیسافت، شکست خورد. همچنین ادعا شده داده‌هایی که اپراتور سعی در ایمن‌سازی آن‌ها داشت مربوط به Rainbow Six Siege می‌شوند. هنوز دقیقاً مشخص نیست که چه محتوایی به دست آمده، اما طبق گفته‌های vx-underground به نظر می‌رسد که این تلاش ناموفق بوده است.


نظر شما در این باره چیست؟

source

توسط