مقامات محلی در شهرستان مارن واقع در شمال شرق فرانسه روز جمعه اعلام کردند که یک پرواز چارتر به مقصد نیکاراگوئه با ۳۰۳ مسافر هندی را به ظن «قاچاق انسان» متوقف کرده‌اند.

این هواپیما که قرار بود از مبدا امارات عربی متحده عازم نیکاراگوئه شود بر اساس اعلام دادستانی پاریس به ظن ارتباط با قاچاق انسان از ادامه حرکت بازمانده است.

مسئولان محلی در شهرستان مارن و منابع قضایی در پاریس از آغاز تحقیقاتی در خصوص شرایط و اهداف این پرواز و همچنین مسافران آن خبر داده‌اند.

دفتر دادستانی عمومی پاریس اعلام کرد که یک واحد متخصص در زمینه جرایم سازمان یافته، تحقیق در خصوص احتمال ارتباط این پرواز با قاچاق انسان را آغاز کرده و دو نفر نیز برای بازجویی در این میان دستگیر شده‌اند.

مقامات فرانسوی همچنین تصریح کرده‌اند که پیش‌تر از سوی یک مخبر ناشناس در جریان اطلاعاتی مرتبط با این پرواز قرار گرفته‌اند.

هوایپمای یاد شده که برای یک توقف فنی در فرودگاه کوچک واتری در شمال شرق فرانسه فرود آمده بود همچنان تا پایان تحقیقات زمین‌گیر است.

به گفته مسئولان شهرستان مارن، این پرواز چارتر که متعلق به شرکت رومانیایی Legend Airlines است، از دبی به مقصد نیکاراگوئه آغاز شده و عصر پنجشنبه پس از توقف فنی در فرودگاه واتری، در پی دخالت پلیس حمل و نقل هوایی متوقف شد.

خبرگزاری فرانسه به نقل از یک منبع نزدیک به موضوع آورده است که هواپیمای یاد شده برای سوخت گیری در فرودگاه واتری توقف کرده بود و مسافران هندی احتمالا قصد داشتند به آمریکای مرکزی بروند تا از آنجا بتوانند به صورت غیرقانونی وارد ایالات متحده آمریکا یا کانادا شوند.

بخشدار مارن با صدور بخشنامه‌هایی که عصر پنجشنبه و صبح جمعه منتشر شد از مسئولان فرودگاه واتری خواست تا فضای سالن انتظار اتباع خارجی در بخش پذیرش پروازهای ورودی را با افزایش تخت‌های انفرادی به صورت موقت برای اسکان مسافران پرواز یاد شده گسترش دهد.

یورونیوز فارسی را در ایکس دنبال کنید


source

توسط