خودرو هیبرید گزینه مناسب برای بازار ایران است نه تمام برقی

تویوتا راو4 هیبرید
تویوتا راو۴ هیبرید

بازار خودروی ایران این روزها با تاکید مدیران دولتی شاهد حضور خودروهای برقی است، خودروهایی که ممکن است به دلیل نبود زیرساخت ها، تاثیر چندانی بر بازار کشور نداشته باشند.


فونیکس آریزو 8


فونیکس آریزو 8

به گزارش پایگاه خبری اسب بخار، خودروهای برقی به دلیل نبود امکانات شارژ و در کنار آن کمبود برق با چالش هایی رو به رو شده اند که ممکن است به عدم توفیق این خودروها در بازار کشور منجر شود.

در کنار آن نیز باید به این مسئله اشاره کرد که خودروهای برقی به خدمات پس از فروش ویژه ای به نسبت خودروهای بنزینی نیاز دارند و کمبود این موضوع نیز در بازار خودروهای برقی کشور حس می شود.

در نتیجه می توان دریافت که خودروهای برقی به دلیل ناترازی هایی که در حوزه انرژی در کشور وجود دارد، با چالش کمبود انرژی مواجه شوند و در آینده توان چندانی برای عرض اندام در بازار نداشته باشند و با تکیه بر خودروهای برقی نمی توان امیدوار بود که مصرف سوخت در کشور با کاهش جدی مواجه شود؛ به خصوص که این خودروها از قیمت های بالایی نیز برخوردارند و نمی توان آن ها را جایگزین خودروهای پرمصرف داخلی و فرسوده دانست.

اما چه خودرویی برای بازار ایران که هم از نظر برق و هم از نظر بنزین دچار کمبود است، مناسب تر از سایر خودروها خواهد بود؟

بررسی‌ها نشان می دهد که در بازار جهانی خودرو، اقبال عمومی خودروهای هیبریدی را مد نظر دارد و این خودروها از آنجایی که با سوخت های ارزان و در دسترس می توانند مسافت های طولانی را طی کنند و علاوه بر مصرف کم سوخت، میزان آلایندگی‌ها را نیز کاهش دهند، به گزینه های مطلوب بازار خودرو تبدیل شده اند.

برای بازار ایران نیز اگر کمبود بنزین و کمبود برق را در نظر داشته باشیم، خودروهای هیبریدی جدید که هم قیمت های به صرفه ای دارند و هم مصرف سوخت و ایجاد آلایندگی را به صورت جدی کاهش می دهند، می توانند بهترین گزینه باشند؛ چرا که این خودروها نه به ایجاد زیرساخت های مورد نیاز برای خودروهای برقی نیاز دارند و نه این که کمبود برق اثری روی کارکرد شان دارد.

با این وجود هنوز مشخص نیست که چرا مقامات کشور همچنان بر ورود و تولید خودروهای تمام برقی تاکید دارند و این در شرایطی است که هنوز کمبود زیرساخت های مورد نیاز برای خودروهای برقی به صورت جدی حس می شود و خریداران همچنان در خصوص تامین انرژی این خودروها با چالش های متعددی مواجه‌اند.

اما خودروهای هیبریدی ضمن کارکرد ساده تر می توانند کارایی مطلوب تری نیز داشته باشند، علاوه بر این خودروهای هیبریدی نیازی به خدمات پس از فروش خاصی نیز ندارند و اگر هم به باطری نیاز داشته باشند، هزینه تعویض باتری شان بسیار پایین تر از هزینه تعویض باتری خودروهای تمام برقی خواهد بود.

در نتیجه می توان دریافت که خودروهای هیبریدی گزینه مناسب تری برای بازار ایران خواهند بود و به نظر می رسد دولت جدید باید سیاست های دولت پیشین در خصوص تاکید بر خودروهای برقی را به سمت واردات و تولید خودروهای هیبریدی تغییر دهد؛ چرا که این اقدام می تواند نقشی مهم در تغییر الگوی مصرف سوخت و همچنین کاهش ایجاد آلایندگی خودروها ایفا کند.

۳.۹ امتیاز از ۲۱ رای

source

توسط blogcheck