بازار ارز تهران از روز گذشته خالی از خریدار و فروشنده شده و به گفته معامله گران سر و کله رکود ماه خرداد دوباره در بازار پیدا شده است.

به گزارش بنکر (Banker)، برخی از فعالان بازار معتقدند با فرا رسیدن ماه محرم،‌ بازار طبق روال سال های گذشته راکد خواهد شد.

اما گروهی دیگر از معامله‌گران علت این موضوع را آغاز عرضه جدید خودروهای وارداتی و چشم انتظاری بازار برای تحقق برنامه های اقتصادی مسعود پزشکیان، رئیس جمهور جدید ایران می دانستند.

قیمت دلار هم در روز دوشنبه معاملات را با نرخ 59 هزار و 500 تومان آغاز کرد .

اما در نیمه دوم روز با توجه به کاهش قیمت درهم به پله اول کانال 59 هزار تومان رسید و در همین محدوده به کار خود پایان داد.

درهم امارات هم که در بازار با 16 هزار و 250 تومان بازگشایی کرده بود؛ عصر روز گذشته با 16 هزار و 200 تومان بسته شد.

تتر هم در جریان معاملات شبانه همسو با دلار حرکت کرد و در لحظه نگارش این گزارش 59 هزار و 660 تومان قیمت خورد و بالای اسکناس آمریکایی قرار گرفت.

حباب درهم

روند نزولی قیمت‌ها در بازار ارز باعث شد حباب درهم در محدوده ۹۰ تومانی جای بگیرد.

نوسان قیمت دلار در جریان معاملات پشت خطی مهر تاییدی بر خبر بازگشت دوباره رکود به بازار ارز می زند.

چرا که اسکناس آمریکایی با نوسان در محدوده نرخ پایانی روز دوشنبه که 59 هزار و 100 تومان بود؛ قیمت گذاری شد.

بازگشت دلار به مسیر کاهشی

به عقیده معامله گران قیمت دلار پس از پولبک روز گذشته، دوباره به مسیر کاهشی بازگشته است و در معاملات امروز هم می توان به تداوم این روند امیدوار ماند.

این گروه معتقدند قیمت دلار کف حمایت مهم 58 هزار و 800 تومان را پیش روی خود دارد که در صورت خروج از محدوده رنج و تداوم کاهش قیمت،‌ شانس بالایی برای شکستن این مرز دارد.

این گروه معتقدند قیمت دلار اگر بتواند مرز مهم 58 هزار و 800 تومان را بشکند و در زیر آن تثبیت روزانه دهد، شانس عقب نشینی بیشتر در کانال 58 هزار تومان را دارد.

منبع:
اقتصادنیوز

source

توسط blogcheck