به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بانک پارسیان در راستای عمل به تعهدات و تکالیف قانونی در نخستین فصل سال به 6700 نفر از هموطنان بیش از هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه در بخش‌های ازدواج، فرزندآوری، خودرو بنیاد شهید و امور ایثارگری، رفع نیازهای ضروری، ویژه و مسکن پرداخت کرد.

بر اساس این گزارش، بانک پارسیان علاوه بر تأمین مالی شرکت های تولیدی و اقتصادی و مشارکت در طرح‌های زیربنایی و توسعه‌ای در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی، یکی از استراتژی‌ها و اولویت‌های مهم را ترویج سنت نیک قرض‌الحسنه و توسعه خدمات بانکداری قرض‌الحسنه قرار داده و با پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به اقشار کم‌درآمد و نیازمند جامعه و رفع نیازهای ضروری آنها، نقش مهمی در جهت بهبود شرایط اقتصادی جامعه و کمک به کاهش فقر، نابرابری‌ها و توزیع عادلانه ثروت ایفا کرده است.

شرایط تورمی طی سال‌های اخیر موجب شده تا هزینه‌های ازدواج برای خانوارها افزایش چشم‌گیری یابد. با توجه به اینکه وام‌ ازدواج نقش اساسی برای زوج‌های جوان در تأمین نیازهای اولیه آنان و یکی از راهکارهای کاهش دغدغه‌های مالی زوج‌های جوان در شروع زندگی مشترک است می‌تواند بخشی از بار هزینه‌های شروع زندگی مشترک را پوشش داده و در کاهش نگرانی زوجین و خانواده‌ها از مخارج زندگی مؤثر باشد.

بانک پارسیان در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی و با هدف کاهش این دغدغه، با پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه توانسته از دغدغه‌های جوانان در امر ازدواج بکاهد تا با خیالی آسوده راهی زندگی مشترک شوند.

این بانک که در زمره بانک‌های برتر در پرداخت تسهیلات ازدواج است در راستای تحکیم بنیان خانواده و تسهیل ازدواج جوانان در سه‌ ماه نخست سال با پرداخت 650 میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج، 1955 جوان ایرانی را به خانه بخت فرستاد.

همچنین به‌منظور اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و رفع موانع و دغدغه معیشتی خانواده‌ها در فرزند آوری، 3355 فقره وام فرزند آوری به مبلغ 255.8 میلیارد تومان پرداخت کرد.

تأمین نیازهای تسهیلات قرض‌الحسنه ضروری و ویژه، تعمیر/ودیعه مسکن نیز همواره در دستور کار صندوق قرض‌الحسنه بانک پارسیان بود. به‌ طوری‌که این بانک در سه‌ماهه نخست سال بیش از 1346 فقره تسهیلات به مبلغ بیش از 95.8 میلیارد تومان به متقاضیان پرداخت‌ کرد.

انتهای پیام

 

source

توسط blogcheck