ما در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین دکتر ریزش مو در پونک آشنا کنیم. ریزش مو از مشکلات رایج در بسیاری از افراد می باشد که عوامل مختلفی از جمله بارداری، ژنتیک، استرس و … می تواند باعث بروز این بیماری باشد. ریزش مو برای بسیاری از افراد نگران کننده و ناخوشایند است که خوشبختانه دکتر ریزش مو در این زمینه می تواند به شما کمک کند و ریزش موهایتان را درمان کند، از این رو لیستی از بهترین دکتر ریزش مو در پونک را برای شما تهیه کرده ایم، پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

ریزش مو چیست؟

موی سر یکی از عواملی است که در چهره تاثیر به سزایی می گذارد و باعث جذاب شدن چهره می شود، از این رو بسیاری از افراد از موهای شان به بهترین نحو مراقبت می کنند و توصیه های مراقبتی بهترین دکتر پوست و مو در ایران را رعایت می کنند. ریزش مو در روز اگر بین 50 تا 100 تار باشد، طبیعی است و جای نگرانی ندارد زیرا ریزش این تعداد از تار مو ناچیز می باشد و با رویش موی جدید جایگزین می شود. اما ریزش تعداد تار موی بیش از آن و جایگزین نشدن تار موی جدید، ریزش مو نام می گیرد و لازم است با مشاهده آن، به بهترین دکتر ریزش مو در پونک مراجعه کنید.

ریزش مو چیست؟

بهترین دکتر ریزش مو درپونک با دانشی که در این زمینه دارد بیماری شما را به درستی تشخیص می دهد و آن را به بهترین نحو درمان می کند. در ادامه به برخی از دلایل ریزش مو اشاره می کنیم:

  • بارداری: بانوانی که باردار هستند، به دلیل تغییراتی که در هورمون ها ایجاد می شود، ممکن است دچار ریزش مو شوند. اما لازم است بدانید ریزش مو در تنها برخی از افراد باردار، ممکن است به خاطر به هم خوردن و تغییرات هورمون ها باشد. ریزش مویی که به دلیل بارداری رخ می دهد، در بیشتر موارد بعد از بارداری دیده می شود.
  • کاهش وزن زیاد و ناگهانی: کاهش وزن شدید یکی از عواملی است که باعث نازک شدن تار مو و ریزش مو می شود.
  • مصرف برخی از داروها: استفاده از برخی داروها می تواند عوارض جانبی داشته باشد، یکی از این عوارض ریزش مو است، مانند داروی آرتروز، داروی فشار خون و … برخی از پروسه های درمانی نیز ممکن است باعث ریزش مو شوند مانند فرآیند درمانی سرطان.
  • سندرم تخمدان پلی کیستیک: تولید هورمون های مردانه در بدن زنان نیز وجود دارد اما کسانی که تخمدان پلی کیستیک دارند، این هورمون در بدن شان بیش از حد طبیعی تولید می شود. سندرم پلی کیستیک یاعث کم پشت شدن و ریزش مو در سر می شود. لازم است بدانید در برخی موارد ریزش مو به تنهایی می تواند نشان دهنده سندرم تخمدان پلی کیستیک باشد به همین دلیل لازم است آن را جدی بگیرید و به بهترین دکتر ریزش مو در پونک مراجعه کنید.

علائم ریزش مو

ریزش مو اتفاقی است که باعث از دست دادن حجم زیادی از موهای تان می شود و این پدیده در از بین رفتن اعتماد به نفس تاثیر زیادی دارد. همانطور که در متن بالا گفته شد، ریزش موی 50 تا 100 تار مو در روز، طبیعی است و نگران کننده نیست، اما برای این که متوجه ریزش موی شدید و غیر طبیعی تان شوید لازم است علائم آن را بدانید، در ادامه به برخی از این علائم اشاره می کنیم:

  1. مشاهده تعداد زیادی از مو روی بالشت
  2. کنده شدن و ریختن موی زیاد هنگام شانه کردن
  3. مشاهده جمع شدن تعداد زیادی از تار مو بعد از استحمام

5 تا از بهترین دکتر ریزش مو در پونک را بشناسید!

توصیه های مراقبتی بهترین دکتر ریزش مو در پونک

ریزش مو اتفاقی است که در بین بانوان و آقایان رایج است. برای جلوگیری از آن می توانید به توصیه های مراقبتی بهترین دکتر ریزش مو در پونک عمل کنید، زیرا این راه ها و مراقبت ها باعث می شود تا زیبایی به چهره تان بازگردد، چرا که موی سر تاثیر خیلی زیادی بر جذاب بودن چهره دارد، همچنین علاوه بر زیبایی، باعث داشتن اعتماد به نفس در شما می شود. در ادامه به برخی از این مراقبت ها اشاره می کنیم:

  • از شامپوی مناسب استفاده کنید: در برخی موارد ریزش مو به دلیل مراقبت نکردن از مو و ساقه مو می باشد، به همین دلیل لازم است در جهت جلوگیری از ریزش مو از شامپوی مناسب سرتان استفاده کنید. همچنین از شامپوهایی با برند معتبر استفاده کنید.
  • بعد از حمام اجازه دهید موهایتان خشک شود: به توصیه بهترین دکتر ریزش مو در پونک موی خیس بسیار آسیب پذیر است، به همین دلیل بهتر است اجازه دهید موهای تان به طور طبیعی خشک شود و حدالامکان از سشوار و وسایل حرارتی استفاده نکنید، چرا که یکی از دلایل شایع آسیب دیدن ساقه مو، استفاده از وسایل حرارتی می باشد.
  • استرستان را کاهش دهید: هنگامی که استرس زیادی دارید، سلامت موهایتان به خطر میوفتد و در رشد مو و سلامت مو اختلال ایجاد می شود، به همین دلیل بهتر است استرستان را مدیریت کنید.
توصیه های مراقبتی بهترین دکتر ریزش مو در پونک

درمان ریزش مو با مزوتراپی

مزوتراپی روشی است که در آن بهترین دکتر ریزش مو در پونک در جهت تقویت فولیکول ها، مایع تقویتی را به پوست سر تزریق می کند. محلول تزریق شده، لایه مزودرم پوست را تحریک می کند و این اتفاق باعث تحریک شدن رویش مو می شود. مزوتراپی روش غیر تهاجمی است که در حجیم شدن و افزایش حجم مو به شما کمک می کند. برای انجام این روش می توانید به بهترین کلینیک زیبایی در پونک مراجعه کنید.

کلام آخر

ریزش مو پدیده ای است که باعث از دست دادن حجم زیادی از مو و کم حجم شدن موها می شود. عوامل مختلفی از جمله ژنتیک، رژیم غذایی نامناسب، بارداری و … باعث بروز این بیماری می شود. بهترین دکتر ریزش مو در پونک به شما در رفع این مشکل و حجیم شدن موهای تان کمک می کند. از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت جراحتو همواره سعی داشته تا شما عزیزان را با بهترین دکتر ریزش مو در پونک آشنا کند. در صورت داشتن هرگونه سوال و یا انتقاد و پیشنهاد، می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

source

توسط blogcheck