در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین متخصص زانو در کرج آشنا کنیم؛ اما قبل از آن ضمن آشنائی با ساختار تشکیل دهنده ی زانوها، با انواع آسیب و بیماری های زانو و همچنین، روش های مراقبتی از زانوها آشنا خواهید شد. این فقط ورزشکاران نیستند که در معرض آسیب هستند، مشکلات زانو ممکن است برای هر کسی اتفاق بیفتد. سالانه صدها بیمار، مشکلات زانو را از پیچ خوردگی ساده تا پارگی شدید رباط صلیبی، تجربه می کنند. البته، امروزه با وجود پیشرفت های علمی و فناوری، تکنیک های پیشرفته ای در زمینه ی ارتوپدی به وجود آمده و با کمک به بیماران و پزشکان، رفع مشکلات زانو را امکان پذیر کرده است.

زانو و ساختار آن

زانو (knee)، مفصل آسیب پذیری است که استرس زیاد ناشی از فعالیت های روزمره (مانند بلند کردن و یا زانو زدن) و فعالیت های پر فشار (مانند دویدن و یا ورزش ایروبیک) را تحمل می کند. مفصل زانو از استخوان ها، غضروف، رباط ها و مایع تشکیل شده است. اجزاء و قسمت های تشکیل دهنده ی زانو عبارتند از:

 • تیبیا (Tibia) یا درشت نی: تیبیا استخوان ساق پا، یا بزرگترین استخوان ساق پا است و در سمت داخل ساق پا، بین زانو و مچ قرار گرفته است.
 • فمور یا فیمر (Femur): استخوان ران یا استخوان بالای ساق پا است. همچنین، فمور، قوی ترین و حجیم ترین استخوان و در عین حال بلندترین عضو در بدن انسان می باشد.
 • کشکک (Patella): کاسه زانو، کشکک نام دارد و بین دو تا شش سالگی تشکیل می شود. این استخوان ضخیم و قابل تحرک که به شکل مثلث است، بزرگ ترین استخوان کنجدی (استخوان های کوچک قرار گرفته در بین ماهیچه ها یا زردپی) در بدن انسان است.

اما ساختار زانو تنها شامل موارد ذکر شده نیست؛ بلکه قسمت های دیگری را نیز شامل می شود: انتهای هر استخوان با لایه ای از غضروف پوشیده شده است که آسیب را جذب کرده و از زانو محافظت می کند. به طور کلی، زانو شامل دو استخوان ساق بلند است که توسط ماهیچه ها، رباط ها و تاندون ها به هم متصل می شوند. ماهیچه ها و تاندون ها به حرکت مفصل زانو کمک می کنند. دو گروه ماهیچه در زانو درگیر هستند، از جمله عضلات چهار سر ران (واقع در جلوی ران) که پاها را صاف می کنند و عضلات همسترینگ (واقع در پشت ران) که ساق را در قسمت عقب خم می کنند.

زانو و ساختار آن

تاندون ها تارهای محکم و سختی از بافت ها هستند که وظیفه ی آن ها اتصال ماهیچه ها به استخوان ها است. رباط ها نوارهای کشسانی از بافت هستند که در قسمت مفصل، استخوان را به استخوان متصل می کنند و تنها در مفاصل متحرک مانند زانو وجود دارند. برخی از رباط های زانو وظیفه ی ایجاد ثبات و محافظت از مفاصل را بر عهده دارند، در حالی که سایر رباط ها حرکت به عقب و جلو را در استخوان ساق پا محدود می کنند.

هنگامی که هر یک از این ساختارها آسیب دیده یا بیمار شوند، زانو دچار مشکل شده و می تواند باعث درد و مشکل در راه رفتن فرد شود. مشکلات زانو بسیار رایج هستند و احتمال ابتلا به آن ها برای هر کسی امکان دارد؛ از مشکلات مکانیکی زانو که در اثر ضربه ی مستقیم یا حرکت ناگهانی که زانو را تحت فشار قرار می دهد، گرفته تا آرتروز در زانو که در نتیجه ی سائیدگی و پارگی اجزاء آن ایجاد می شود.

همچنین، مشکلات التهابی زانو می تواند ناشی از برخی بیماری های روماتیسمی مانند آرتریت روماتوئید و لوپوس اریتماتوز سیستمیک (لوپوس) باشد. این بیماری ها باعث تورم می شوند که می تواند برای همیشه به زانو آسیب برسانند. از این رو، مراجعه به پزشکی که بتواند در زمینه ی رفع این آسیب ها و بیماری ها به فرد کمک کند، بسیار ضروری است. زیرا علاوه بر تهدید سلامت جسمی، فعالیت های روزمره ی وی را نیز با اختلال و سختی همراه خواهد کرد.

انتخاب بهترین متخصص زانو در کرج

عدم درمان هر نوع صدمه یا آسیب وارد شده به زانوها، عوارض و پیامدهایی بیشتر و شدیدتری را به دنبال خواهد داشت؛ مراجعه به بهترین متخصص زانو در کرج، امکان تشخیص سریع را فراهم نموده و به دنبال آن، راه درمان را هموار خواهد کرد. علاوه بر این، بهترین متخصص زانو در کرج با دانش تخصصی، مشاوره های دقیق و بهره گیری از روش های نوین می تواند مشکلات پیچیده و طولانی مدت زانوها را نیز درمان کند.

زانو و ساختار آن

زمان مراجعه ی شما به بهترین متخصص زانو در کرج، تنها نوع درمان را تغییر خواهد داد؛ اگر مشکل شدید نباشد، تجویز روش هایی مانند RICE (استراحت، یخ، فشرده سازی و بالا بردن) کارساز خواهد بود؛ در صورت وجود مشکلات مزمن و شدید، ممکن است از جراحی درمانی استفاده شود. بهترین متخصص زانو در کرج، گزینه های جراحی را مورد بحث قرار داده و به شما کمک می کند، تصمیم بگیرید کدام گزینه برای شما بهترین است.

جهت تشخیص بیماری های زانو، بهترین متخصص زانو در کرج با معاینه ی بالینی فرد کار را شروع می کند؛ همچنین، با بررسی سابقه ی سلامت بیمار، صحبت با او و پرسش و پاسخ درباره ی علائم بیماری و استفاده از تست های تشخیصی نظیر تصویربرداری با اشعه ی ایکس، گام های بعدی تشخیص را بر می دارد.

با توجه به آن چه از نتایج تصویربرداری با اشعه ی ایکس به دست می آید، بهترین متخصص زانو در کرج، ممکن است انواع دیگر تصویربرداری مانند سی تی اسکن، ام آر آی، سونوگرافی و یا آرتروگرافی (پرتونگاری مفصلی) را تجویز کند، تا بتواند با تشخیص درست، نحوه ی درمان بیماری را به بهترین شکل تعیین کند.

اگر روش های اولیه درمانی باعث تسکین بیماری و مشکلات زانو نشوند و همچنین، اشعه ی ایکس تخریب مفصل زانو را نشان دهد، بهترین دکتر ارتوپد در کرج یا بهترین متخصص زانو در کرج، ممکن است به عنوان آخرین راه حل، تعویض کامل مفصل زانو که به آن جایگزینی زانو نیز می گویند، را توصیه کند. ما در ادامه فهرستی از بهترین متخصص زانو در کرج را به شما عزیزان ارائه می دهیم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید. مطالعه ی مقاله ی بهترین متخصص زانو در تهران اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار خواهد داد.

10 تا از بهترین متخصص زانو در کرج را بشناسید!

دکتر محمدرضا سرشار

دکتر محمدرضا سرشار

دکتر محمدرضا سرشار متخصص زانو و جراح استخوان و مفاصل می باشند. ایشان مدرک عمومی و تخصص خود را دریافت کردند و فارغ التحصیل شدند و ایشان توانسته اند تاکنون جراحی های بسیاری انجام دهند و بهترین خدمات را در اختیار مراجعه کنندگان قرار دهند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند. همچنین ایشان جزء یکی از بهترین متخصص زانو در کرج می باشند.

خدمات:

 • مفصل زانو
 • مفصل شانه
 • معاینه
 • عمل لگن

آدرس: کرج، فردیس، بین فلکه اول و دوم، خیابان دهم جدید، روبه روی دبیرستان دخترانه

شماره تماس: ۰۹۳۷۶۲۵۰۹۱۲

دکتر ایمان قماشی

دکتر ایمان قماشی

دکتر ایمان قماشی مدرک عمومی و تخصص خود را دریافت کردند و فارغ التحصیل شدند و در مقطع فوق تخصص مشغول به تحصیل شدند و تخصص خود را در زمینه جراحی زانو دریافت کردند و دوره های تکمیلی جراحی تعویض مفصل زانو را در کشورهای اتریش و انگلیس گذرانده اند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند. همچنین ایشان جزء یکی از بهترین متخصص زانو در کرج می باشند.

خدمات:

 • مفاصل زانو
 • مشکلات ستون فقرات
 • معاینه
 • شکستگی‌ ها

آدرس : کرج، خیابان شهید بهشتی، نرسیده به سه راه گوهردشت، ولیعصر ۴، ساختمان دی

شماره تماس: ۰۲۶۳۲۷۵۶۷۱۶

دکتر احمد رمضان پور

دکتر احمد رمضان پور

دکتر احمد رمضان پور مدرک عمومی و تخصص خود را دریافت کردند و فارغ التحصیل شدند و برای اخذ فوق تخصص در زمینه جراحی زانو اقدام کردند و این دوره را در دانشگاه علوم پزشکی تهران گذراندند و دوره جراحی زانو را از کشور اتریش اخذ کردند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند. همچنین ایشان جزء یکی از بهترین متخصص زانو در کرج می باشند.

خدمات:

 • درمان زانو
 • دیسک کمر
 • معاینه
 • دیسک گردن

آدرس : کرج، چهارراه هفت تیر، ابتدای بلوار دانش اموز، زیر پل عابر پیاده، کوچه شهید قاسمی

شماره تماس: 02632720992

دکتر محمدجواد دهقانی

دکتر محمدجواد دهقانی

دکتر محمدجواد دهقانی مدرک عمومی و تخصص خود را دریافت کردند و فارغ التحصیل شدند و فوق تخصص خود را در زمینه جراحی ستون فقرات اخذ کردند و سرانجام با مدرک فوق تخصص جراحی ستون فقرات از دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ التحصیل شدند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند. همچنین ایشان جزء یکی از بهترین متخصص زانو در کرج می باشند.

خدمات:

 • درمان زانو
 • درمان مشکلات ستون فقرات
 • معاینه
 • دیسک کمر

آدرس: کرج، چهار راه طالقانی، جنب هلال احمر، ساختمان سروش، طبقه 4

شماره تماس: 09201311300

دکتر امید شریفی

دکتر امید شریفی

دکتر امید شریفی مدرک عمومی و تخصص خود را دریافت کردند و فارغ التحصیل شدند و ایشان دارای تخصص جراحی، ارتروسکوپی و جراحی تعویض مفصل زانو و مچ پا نیز می باشند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند. همچنین ایشان جزء یکی از بهترین متخصص زانو در کرج می باشند.

خدمات:

 • اصلاح زانو ی پرانتزی
 • بازسازی رباط های صلیبی
 • معاینه
 • دیسک

آدرس : کرج، فردیس، خیابان 27 غربی جدید، ساختمان پزشکان فارابی

شماره تماس: 02636508813

دکتر هومن جولایی

دکتر هومن جولایی

دکتر هومن جولایی متخصص و جراح ارتوپد می باشند. ایشان مدرک عمومی و تخصص خود را دریافت کردند و فارغ التحصیل شدند و دارای مدرک فوق تخصصی جراحی زانو، لگن و شانه می باشند و عضو انجمن جراحان زانو و اسیب های ورزشی ایران iskast می باشند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند. همچنین ایشان جزء یکی از بهترین متخصص زانو در کرج می باشند.

خدمات :

 • تعویض مفصل زانو
 • دیسک کمر
 • معاینه
 • پارگی رباط

آدرس : کرج، فردیس، فلکه دوم، مجتمع تخصصی پارسیان، طبقه ۲

شماره تماس: ۰۲۶۳۶۵۶۵۳۶۰۲

دکتر حامد طیبی

دکتر حامد طیبی

دکتر حامد طیبی جراح استخوان و مفاصل ارتوپد می باشند. ایشان مدرک عمومی و تخصص خود را دریافت کردند و فارغ التحصیل شدند و توانسته اند تاکنون بسیاری از بیماری های مرتبط با این حیطه را درمان کنند و جراحی های مفاصل و استخوان را با موفقیت به اتمام برسانند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند. همچنین ایشان جزء یکی از بهترین متخصص زانو در کرج می باشند.

خدمات :

 • اصلاح زانو ی پرانتزی
 • درمان کانال مچ دست
 • معاینه
 • دیسک کمر

آدرس : کرج، فردیس، بین فلکه اول و سه راه حافظیه، خیابان چهارم، مرکز سپنتا

شماره تماس: ۰۲۶۳۶۶۶۶۶۷۵

دکتر سامان قهرمانی

دکتر سامان قهرمانی

دکتر سامان قهرمانی متخصص ارتوپد می باشند. ایشان مدرک عمومی و تخصص خود را دریافت کردند و فارغ التحصیل شدند و از ابتدای فعالیت خود تاکنون خدمات بسیار خوبی در این زمینه در اختیار مردم شهر کرج قرار داده اند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند. همچنین ایشان جزء یکی از بهترین متخصص زانو در کرج می باشند.

خدمات :

 • تعویض مفصل زانو
 • درد زانو
 • معاینه
 • درد دست

آدرس : کرج، بین طالقانی ومیدان شهدا، جنب بانک انصار، برج زرین گل، طبقه ۴

شماره تماس: ۰۲۶۳۲۲۱۲۰۰۳

دکتر افشین ماهیار

دکتر افشین ماهیار

دکتر افشین ماهیار جراح استخوان و مفاصل می باشند. ایشان مدرک عمومی و تخصص خود را دریافت کردند و فارغ التحصیل شدند و فوق تخصصی ارتوپد را اخذ کرده اند و در مطب خود خدمات ارائه می دهند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند. همچنین ایشان جزء یکی از بهترین متخصص زانو در کرج می باشند.

خدمات :

 • اصلاح زانو ی پرانتزی
 • دیسک کمر
 • معاینه
 • پارگی رباط

آدرس : استان البرز، کرج، طالقانی شمالی، روبه روی پارکینگ انجمن، ساختمان دیبا، طبقه ۳

شماره تماس: ۰۲۶۳۲۲۸۸۱۰۴۱

دکتر نریمان لطیفی

دکتر نریمان لطیفی

دکتر نریمان لطیفی جراح و متخصص ارتوپدی، استخوان و مفاصل می باشند. ایشان مدرک عمومی و تخصص خود را دریافت کردند و فارغ التحصیل شدند و سابقه بسیار درخشانی در زمینه درمان بیماری های ارتوپدی دارند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند. همچنین ایشان جزء یکی از بهترین متخصص زانو در کرج می باشند.

خدمات :

 • تعویض مفصل زانو
 • دیسک کمر
 • معاینه
 • مفصل لگن

آدرس: کرج، چهاراه طالقانی، نرسیده به میدان شهدا، ساختمان آراد، طبقه دوم

شماره تماس: ۰۹۰۵۳۳۸۰۹۴۸

بهترین متخصص زانو در کرج دانش، توانایی و مهارت لازم و کافی را برای درمان انواع بیماری های زانو شامل کلیه ی بیماری های حاد (شروع ناگهانی) و مزمن (طولانی مدت) دارد؛ بسیاری از مشکلات زانو در نتیجه روند پیری، سائیدگی و فشار مداوم بر روی مفصل ران به وجود می آیند. سایر مشکلات زانو، در نتیجه ی آسیب یا حرکت ناگهانی ایجاد می شوند که سبب تحت فشار قرار گرفتن زانو می شوند. برخی از مهم ترین و شایع ترین بیماری های زانو عبارتند از:

 • آرتروز
 • درد زانو
 • نقرس زانو
 • دررفتگی زانو
 • آسیب های منیسک
 • دررفتگی کشکک زانو
 • تاندونیت یا التهاب تاندون ها
 • استئوکندریت دیسکان زانو (OCD)
شایع ترین بیماری های زانو
 • رگ به رگ شدن یا کشیدگی عضلات زانو
 • آسیب های غضروفی مانند پارگی غضروف
 • کندرومالاسی پاتلا یا نرم شدن غضروف کشکک زانو
 • آرتریت زانو: استئوآرتریت شایع ترین نوع آرتریت است که زانو را درگیر می کند
 • رگ به رگ شدن یا کشیدگی رباط ها انواع رباط ها از جمله: آسیب به رباط صلیبی قدامی (ACL)، آسیب به رباط صلیبی خلفی (PCL)، آسیب به رباط جانبی داخلی (MCL)، آسیب به رباط جانبی خارجی (LCL) و …

بایدها و نبایدهای مراقبت از زانوها

در صورت وجود آسیبی که به تازگی در زانو پیدا کرده اید یا بیماری که سال ها با شما همراه است (مانند آرتروز)، اقدامات زیادی را با راهنمایی بهترین متخصص زانو در کرج جهت کاهش و تسکین درد زانوها می توانید به کار ببرید. با رعایت این بایدها و نبایدها به زانوهایتان کمک خواهید کرد، بهترین حالت خود را داشته باشند:

 • زیاد استراحت نکنید. استراحت بیش از حد سبب ضعیف شدن عضلات شما خواهد شد و درد مفاصل را تشدید خواهد کرد.
 • تمرینات کاردیو یا ورزش های هوازی انجام دهید. مانند: پیاده روی، شنا، دوچرخه سواری ثابت و …؛  زیرا با تقویت ماهیچه های زانو، انعطاف پذیری آن ها را افزایش خواهید داد.
 • در صورت اضافه وزن، وزن خود را کاهش دهید. کاهش وزن، فشار وارده بر زانوها را کاهش می دهد. شما حتی نیازی به رسیدن به وزن “ایده آل” خود ندارید؛ تغییرات کوچک در وزن، می تواند تفاوت زیادی را در وضعیت زانوها ایجاد کند.
 • مراقب باشید نیفتید. زانوهای آسیب دیده و دردناک با افزایش احتمال افتادن، آسیب های وارده را افزایش خواهند داد. از این رو، سعی کنید فضای خانه را روشن نگه دارید؛ یا هنگام استفاده از راه پله ها، از نرده استفاده کنید و … تا خطر سقوط و افتادن خود را کاهش دهید.
بایدها و نبایدهای مراقبت از زانوها
 • برای راه رفتن از کمک استفاده کنید. چوب زیر بغل یا عصا می تواند فشاری که بر زانوها وارد می شود، کاهش دهد و احتمال افتادن شما را از بین ببرد؛ پس در استفاده از این وسایل کمک حرکتی، خجالت را کنار بگذارید. آتل ها و زانوبند های طبی زانو نیز می توانند به ایستادن شما کمک کنند.
 • از کفش مناسب استفاده کنید. کفش های نامناسب می توانند اوضاع زانوهای شما را بدتر کنند. کفی های بالشتکی می توانند فشار وارده بر زانوهای شما را کاهش دهند. همچنین، برای آرتروز زانو، بهترین متخصص زانو در کرج اغلب کفی های مخصوصی را تجویز می کند که می توانید در کفش های خود قرار دهید.
 • به صورت منظم ورزش کنید. برنامه ی ورزشی کم خطری را برای زانوها دنبال کنید و به آن پایبند باشید. توصیه می کنیم برنامه ی ورزشی خود را از پزشکان فیزیوتراپ، بهترین دکتر ارتوپد در کرج یا بهترین متخصص زانو در کرج یا با تجربه دریافت کنید تا با اطمینان از بی خطر بودن حرکات ورزشی برای زانوها، اقدام به ورزش کنید.

کلام آخر

اکثر مردم نمی دانند که زانوها چقدر آسیب پذیر هستند. در واقع، پیچیدگی و ساختار ویژه ی مفصل زانو، آن را به شدت مستعد آسیب می کند. بنابراین، اگر دچار هر گونه ضربه به زانو شده اید، فورا به دنبال درمان باشید. عدم درمان به موقع، عوارض دیگری مانند بی ثباتی مزمن زانو، ضعف، درد و … را به همراه دارد. بهترین متخصص زانو در کرج می تواند راهنمائی ها و درمان های مؤثر را به شما ارائه دهد.

سایت جراحتو سعی بر آن داشته تا شما را با بهترین متخصص زانو در کرج آشنا کند؛ از شما سپاسگزاریم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید. در صورت داشتن سؤال و تمایل به دریافت مشاوره می توانید با شماره تلفن های مذکور تماس حاصل فرمایید.

4.7/5 – (32 امتیاز)

source

توسط blogcheck