در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین دکتر سنگ کلیه در کرج آشنا کنیم؛ اما قبل از آن بهتر است با سنگ کلیه و چگونگی تشکیل آن در بدن و … بیشتر آشنا شوید؛ آن گاه با درک و آگاهی بهتری نسبت به درمان مشکلات کلیوی ناشی از وجود سنگ کلیه تصمیم گیری خواهید کرد؛ از طرف دیگر، انتخاب درستی از میان پزشکان متعددی که در زمینه ی درمان بیماری های کلیه تخصص دارند، خواهید داشت. سنگ کلیه که در پزشکی با نام نفرولیتیازیس (nephrolithiasis) شناخته می شود، اصطلاحی است که احتمالا بارها آن را شنیده اید. ایران یکی از بالاترین آمار مبتلایان به سنگ کلیه در دنیا را دارد؛ از این رو، در اختیار داشتن فهرستی از بهترین دکتر سنگ کلیه در کرج بسیار مفید خواهد بود.

سنگ کلیه و انواع آن

کلیه ها اندام هایی به اندازه یک مشت هستند و سطح مایعات و مواد شیمیایی بدن را کنترل می کنند. اکثر انسان ها دو کلیه دارند، هر کدام در دو طرف ستون فقرات، پشت کبد، معده، پانکراس و روده. کلیه های سالم ضایعات خون را تمیز کرده و آن ها را از طریق ادرار دفع می کنند. همچنین، وظیفه ی کنترل سطح سدیم، پتاسیم و کلسیم خون را بر عهده دارند. کلیه ها، حالب ها و مثانه بخشی از دستگاه ادراری هستند. مجاری ادراری، ادرار را تولید، حمل و در بدن ذخیره می کند. سپس، ادرار از مجرای حالب به مثانه می رود و در آنجا ذخیره می شود و در نهایت، از طریق مجرای ادراری از بدن خارج می شود.

ادرار حاوی بسیاری از مواد معدنی و املاح محلول است. هنگامی که ادرار حاوی سطوح بالایی از این مواد معدنی و نمک باشد، می تواند سنگ ایجاد کند. سنگ کلیه، در کلیه تشکیل می شود. معمولا سنگ های کلیه در اندازه ی بسیار کوچک به وجود می آیند؛ اما ، می توانند رفته رفته بزرگ تر شده و حتی ساختار توخالی درون  کلیه را پر کنند. برخی از سنگ ها در کلیه باقی می مانند و هیچ مشکلی ایجاد نمی کنند. برخی از سنگ ها از کلیه به سمت حالب حرکت می کنند.

حالب ها لوله هایی هستند که از کلیه ها به مثانه منتهی می شوند. گاهی اوقات، سنگ کلیه می تواند از حالب ها عبور کند. اگر سنگ به مثانه برسد، می تواند از طریق ادرار از بدن خارج شود؛ اما، اگر سنگ در حالب گیر کند، جریان ادرار از کلیه را مسدود کرده و باعث درد می شود. سنگی که از کلیه خارج شود و در حالب گیر کند، سنگ حالب نام دارد. سنگ کلیه انواع و رنگ های مختلفی دارد. نحوه ی درمان آن ها و جلوگیری از تشکیل سنگ های جدید، به نوع سنگ کلیه ی فرد بستگی دارد. این سنگ ها عبارتند از:

 • سنگ های کلسیمی: سنگ های کلسیمی شایع ترین نوع سنگ کلیه هستند (حدود 80 درصد سنگ ها). دو نوع سنگ کلسیمی وجود دارد: اگزالات کلسیم و فسفات کلسیم. اگزالات کلسیم رایج ترین سنگ کلسیمی است. برخی افراد کلسیم بیش از حد در ادرار خود دارند که خطر تشکیل سنگ های کلسیمی را در کلیه آن ها افزایش می دهد. حتی با وجود مقادیر طبیعی کلسیم در ادرار، سنگ های کلسیمی ممکن است به دلایل دیگری نیز تشکیل شوند.
 • سنگ های اسید اوریک: سنگ های اسید اوریک حدود 5 تا 10 درصد سنگ ها را به خود اختصاص می دهند. اسید اوریک یک ماده ی زائد است که از تغییرات شیمیایی در بدن به وجود می آید. کریستال های اسید اوریک به خوبی در ادرار اسیدی حل نمی شوند و در عوض سنگ اسید اوریکی را تشکیل می دهند. داشتن ادرار اسیدی ممکن است ناشی از: داشتن اضافه وزن، اسهال مزمن، دیابت نوع دو (قند خون بالا)، نقرس، رژیم غذایی حاوی پروتئین حیوانی بالا و در عین حال میوه و سبزیجات کم باشد.
 • سنگ های استروویت یا عفونی: سنگ های استروویت، سنگ معمولی نیستند. این سنگ‌ ها مربوط به عفونت‌ های مزمن دستگاه ادراری هستند. برخی از باکتری ها اسید ادرار را کاهش داده و آن را بازی یا قلیایی تر می کنند. سنگ های منیزیم آمونیوم فسفات (استروویت) در ادرار قلیایی تشکیل می شوند و حدود 10 درصد سنگ های کلیه از این نوع می باشند. این سنگ ها معمولا بزرگ و دارای شاخه بوده و خیلی سریع رشد می کنند. افرادی که به دلیل اختلالات عصبی (مانند فلج، مولتیپل اسکلروزیس و اسپینا بیفیدا) مثانه ضعیفی دارند، در معرض بیشترین خطر ابتلا به این نوع سنگ ها هستند.
 • سنگ های سیستین: سیستین یک آمینو اسید است که در برخی غذاها وجود دارد و یکی از اجزای سازنده ی پروتئین می باشد. سیستینوری (سیستین بیش از حد در ادرار) یک اختلال متابولیک نادر و ارثی است. برخی مواقع کلیه ها سیستین را از ادرار بازجذب نمی کنند؛ در نتیجه، هنگامی که مقادیر زیادی سیستین در ادرار وجود داشته باشد، باعث تشکیل سنگ می شود. سنگ های سیستین اغلب در دوران کودکی شروع به تشکیل می کنند و حدود 1 درصد از سنگ های کلیه را شامل می شوند.
سنگ کلیه و انواع آن

انتخاب بهترین دکتر سنگ کلیه در کرج

علیرغم اینکه بسیاری از سنگ ها به علت کوچک بودن خودبخود دفع می شوند، گاهی سنگ ها دفع نشده و باعث ایجاد عفونت در کلیه و احساس ناراحتی شدید در فرد می شوند. بنابراین بسیار ضروری است به بهترین دکتر سنگ کلیه در کرج مراجعه شود تا با اقدامات مراقبتی لازم، درمان را آغاز کند. بهترین دکتر سنگ کلیه در کرج ابتدا درباره ی سابقه ی پزشکی فردی – خانوادگی و عادات غذایی بیمار، سوالاتی خواهد پرسید؛ سپس با معاینه و درخواست انجام آزمایشات تشخیصی مانند آزمایش خون و ادرار، تصویربرداری و … گام های بعدی تشخیص را بر می دارد.

ذکر این نکته ضروری است که در تشخیص سنگ های کلیه شرایط متفاوتی وجود دارد. سنگ‌ های کلیوی “خاموش”، به آن دسته از سنگ هایی گفته می شود که هیچ علامتی ندارند و اغلب هنگام عکس برداری با اشعه ایکس در طول معاینه توسط بهترین دکتر سنگ کلیه در کرج، تشخیص داده می شوند. در سایر موارد، احساس درد ناگهانی که در حین دفع سنگ رخ می دهد، سبب تشخیص سنگ شده و فرد را به مراقبت های پزشکی نیازمند می کند.

از طرف دیگر، هنگامی که فرد دارای خون در ادرار باشد یا در ناحیه شکم یا پهلو درد ناگهانی احساس کند، آزمایشاتی مانند سونوگرافی یا سی تی اسکن ممکن است وجود سنگ را تأیید کنند. انجام تصویربرداری به بهترین دکتر سنگ کلیه در کرج کمک می کند تا اندازه سنگ و محل قرارگیری آن را تشخیص دهد. البته، در موارد اورژانس، زمانی که درباره ی وجود سنگ شک وجود داشته باشد، پزشکان به دلیل تشخیص سریع و دقیق، از روش تصویربرداری سی تی اسکن استفاده می کنند.

بهترین دکتر سنگ کلیه در کرج علاوه بر دادن آرامش خاطر به بیمار، با استفاده از دانش، تجربه و مهارت خود بهترین راه درمان را جهت از بین بردن سنگ کلیه انتخاب خواهد کرد. این درمان می تواند شامل توصیه هایی برای تغییر رژیم غذایی، استفاده از داروهایی مانند آلوپورینول و … باشد. در موارد خاص، استفاده از دستگاه های سنگ شکن، جراحی درمانی و یا استفاده از آندوسکوپی تجویز می شود.

در نهایت، بهترین دکتر سنگ کلیه در کرج، سنگ دفع شده را جهت تجزیه و تحلیل به آزمایشگاه می فرستد، تا بهترین برنامه درمانی را جهت پیشگیری از تشکیل سنگ کلیه، در آینده ارائه دهد. ما در ادامه فهرستی از بهترین دکتر سنگ کلیه در کرج را به شما عزیزان ارائه می دهیم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید. توصیه می کنیم مقاله بهترین دکتر سنگ کلیه در تهران را نیز مطالعه کنید.

10 تا از بهترین دکتر سنگ کلیه در کرج را بشناسید!

دکتر علی ناصربخت

دکتر علی ناصربخت

دکتر علی ناصربخت مدرک عمومی و تخصص خود را دریافت کردند و فارغ التحصیل شدند. ایشان دوره پزشکی عمومی را در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی سپری کردند و تخصص خود را در حوزه جراحی کلیه و مجاری ادراری و تناسلی اخذ کردند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند. همچنین ایشان جزء یکی از بهترین دکتر سنگ کلیه در کرج می باشند.

خدمات :

 • سنگ کلیه
 • جراحی کلیه
 • معاینه
 • بی اختیاری

آدرس : کرج، بین چهارراه طالقانی و میدان شهدا، طبقه فوقانی داروخانه دی، طبقه 1

شماره تماس: 02632224817

دکتر بابک کریمیان

دکتر بابک کریمیان

دکتر بابک کریمیان مدرک عمومی و تخصص خود را دریافت کردند و فارغ التحصیل شدند. ایشان مدرک دکترای پزشکی عمومی در سال 1389 از کشور انگلستان با تخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری دریافت کردند و ایشان عضو انجمن متخصصین اورولوژی اروپا و امریکا می باشند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند و برای ارائه خدمات به مراجعه کنندگان از بهترین و بروزترین تجهیزات پزشکی استفاده می کنند تا مراجعه کنندگان از ایشان رضایت داشته باشند. همچنین ایشان جزء یکی از بهترین دکتر سنگ کلیه در کرج می باشند.

خدمات :

 • سنگ کلیه
 • جراحی پلاستیک
 • معاینه
 • پروستات

آدرس : کرج، میدان شهدا، به سمت چهارراه طالقانی، برج شاه کرم

شماره تماس: 02632249142

دکتر محمدعلی فلاح

دکتر محمدعلی فلاح

دکتر محمدعلی فلاح جراح و فوق متخصص کلیه و مجاری ادراری تناسلی و پروستات می باشند. ایشان مدرک عمومی و تخصص خود را دریافت کردند و فارغ التحصیل شدند و ایشان دارای مدرک تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی و دارای مدرک پیوند کلیه از دانشگاه تهران می باشند و دارای مدرک ارولوژی اروپا می باشند . ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند و برای ارائه خدمات به مراجعه کنندگان از بهترین و بروزترین تجهیزات پزشکی استفاده می کنند تا مراجعه کنندگان از ایشان رضایت داشته باشند. همچنین ایشان جزء یکی از بهترین دکتر سنگ کلیه در کرج می باشند.

خدمات :

 • سنگ کلیه
 • پیوند کلیه
 • معاینه
 • جراحی کلیه

آدرس : کرج، بلوار شریعتی، بین حافظ و میدان مهران، ساختمان کوروش، طبقه 6

شماره تماس: 02632502122

دکتر مظاهر هادی

دکتر مظاهر هادی

دکتر مظاهر هادی مدرک عمومی و تخصص خود را دریافت کردند و فارغ التحصیل شدند. ایشان دارای مدرک سرطان شناسی دستگاه ادراری و تناسلی و همچنین متخصص جراحی کلیه می باشد و 18 سال سابقه در زمینه تخصص خود دارندد و به مراجعه کنندگان خدمات ارائه می دهند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند و برای ارائه خدمات به مراجعه کنندگان از بهترین و بروزترین تجهیزات پزشکی استفاده می کنند تا مراجعه کنندگان از ایشان رضایت داشته باشند. همچنین ایشان جزء یکی از بهترین دکتر سنگ کلیه در کرج می باشند.

خدمات :

 • سنگ کلیه
 • بیماری کلیوی
 • معاینه
 • مجاری ادراری

آدرس : کرج، بلوار دانش آموز، روبروی بیمارستان قائم ، ساختمان احسان، طبقه 2

شماره تماس: 09334668642

دکتر محمد رشید نصب

دکتر محمد رشید نصب

دکتر محمد رشید نصب متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری تناسلی می باشند. ایشان مدرک عمومی و تخصص خود را دریافت کردند و فارغ التحصیل شدند و یشان پس از اخذ مدرک پزشکی عمومی مدرک تخصص رشته اورولوژی خود را دریافت کرده اند و عضو انجمن اورولوژی اروپا امریکا و ایران می باشند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند و برای ارائه خدمات به مراجعه کنندگان از بهترین و بروزترین تجهیزات پزشکی استفاده می کنند تا مراجعه کنندگان از ایشان رضایت داشته باشند. همچنین ایشان جزء یکی از بهترین دکتر سنگ کلیه در کرج می باشند.

خدمات :

 • سنگ کلیه
 • سنگ حالب
 • معاینه
 • اختلال نعوظ

آدرس: کرج، خیابان بهشتی، بین چهارراه طالقانی و میدان شهدا، اول زیرگذر، کوچه بانک سپه، ساختمان پزشکان ایران زمین، طبقه ۱ واحد ۲

شماره تماس: ۰۲۶۳۲۲۴۲۷۴۸

دکتر سید محمد علی شفایی تنکابنی

دکتر سید محمد علی شفایی تنکابنی

دکتر سید محمد علی شفایی تنکابنی مدرک عمومی و تخصص خود را دریافت کردند و فارغ التحصیل شدند. ایشان بیش از 44 سال سابقه درخشان در زمینه درمان انواع بیماری های کلیوی و مجاری ادراری داشته اند و متخصص جراحی کلیه مجاری ادراری و تناسلی می باشند و در زمینه تخصص خود سابقه دارند . ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند و برای ارائه خدمات به مراجعه کنندگان از بهترین و بروزترین تجهیزات پزشکی استفاده می کنند تا مراجعه کنندگان از ایشان رضایت داشته باشند. همچنین ایشان جزء یکی از بهترین دکتر سنگ کلیه در کرج می باشند.

خدمات :

 • سنگ کلیه
 • پیوند کلیه
 • معاینه
 • مجاری ادراری

آدرس : کرج، خیابان بهشتی، نرسیده به چهار راه طالقانی، خیابان یادگاری، ساختمان استقلال

شماره تماس: ۰۲۶۳۲۲۶۴۶۹۹

دکتر داود محمد شاهی

دکتر داود محمد شاهی

دکتر داود محمد شاهی مدرک عمومی و تخصص خود را دریافت کردند و فارغ التحصیل شدند. ایشان به عنوان اورولوژیست شناخته شده و دارای مدرک فوق تخصص جراحی اندوسکوپی کلیه و مجاری ادراری می باشند و ایشان دارای مدرک فوق تخصصی اندیورولوژی و لاپاروسکوپی می باشند و اکادمی جراحان کلیه اروپا می باشند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند و برای ارائه خدمات به مراجعه کنندگان از بهترین و بروزترین تجهیزات پزشکی استفاده می کنند تا مراجعه کنندگان از ایشان رضایت داشته باشند. همچنین ایشان جزء یکی از بهترین دکتر سنگ کلیه در کرج می باشند.

خدمات :

 • سنگ کلیه
 • اورولوژی زنان
 • معاینه
 • اورولوژی مردان

آدرس : استان البرز، کرج، بین چهارراه طالقانی و میدان شهدا، ابتدای زیرگذر، برج شاه کرم، طبقه ششم

شماره تماس : ۰۲۶۳۲۲۶۹۶۳۷

دکتر حسین سخی پور

دکتر حسین سخی پور

دکتر حسین سخی پور مدرک عمومی و تخصص خود را دریافت کردند و فارغ التحصیل شدند. ایشان پس از طی کردن دوره ی دکترای پزشکی عمومی مدرک دکترای تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری را دریافت کردند و بیش از دوازده سال سابقه در زمینه تخصص خود دارد و به صورت تخصصی خدمات ارائه می دهند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند و برای ارائه خدمات به مراجعه کنندگان از بهترین و بروزترین تجهیزات پزشکی استفاده می کنند تا مراجعه کنندگان از ایشان رضایت داشته باشند. همچنین ایشان جزء یکی از بهترین دکتر سنگ کلیه در کرج می باشند.

خدمات :

 • سنگ کلیه
 • اورولوژی زنان
 • معاینه
 • مجاری ادراری

آدرس : استان البرز، کرج، فردیس، بعد از کانال، بین خیابان 23 و 24، ساختمان دی، طبقه چهارم

شماره تماس : ۰۲۶۳۲۲۲۲۰۷۱

دکتر علیرضا سیروس کبیری

دکتر علیرضا سیروس کبیری

دکتر علیرضا سیروس کبیری مدرک عمومی و تخصص خود را دریافت کردند و فارغ التحصیل شدند. ایشان مدرک دکترای پزشکی عمومی را از دانشگاه علوم پزشکی ایران دریافت کردند و مدرک تخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری را دریافت کردند و ایشان از اعضای انجمن متخصصین اورولوژی ایران می باشند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند و برای ارائه خدمات به مراجعه کنندگان از بهترین و بروزترین تجهیزات پزشکی استفاده می کنند تا مراجعه کنندگان از ایشان رضایت داشته باشند. همچنین ایشان جزء یکی از بهترین دکتر سنگ کلیه در کرج می باشند.

خدمات :

 • سنگ کلیه
 • اورولوژی زنان
 • معاینه
 • اورولوژی مردان

آدرس : استان البرز، کرج، میدان هفت تیر، بلوار دانش اموز، چهارراه دولت اباد، بیمارستان قائم

شماره تماس : ۰۲۶۳۲۲۶۴۶۴۹

دکتر محمدرضا يوسفی

دکتر محمدرضا يوسفی

دکتر محمدرضا يوسفی مدرک عمومی و تخصص خود را دریافت کردند و فارغ التحصیل شدند. ایشان مدرک دکترای تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری را از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دریافت کردند و در زمینه تخصص خود خدمات ارائه می دهند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را مراجعه کنندگان ارائه دهند و برای ارائه خدمات به مراجعه کنندگان از بهترین و بروزترین تجهیزات پزشکی استفاده می کنند تا مراجعه کنندگان از ایشان رضایت داشته باشند. همچنین ایشان جزء یکی از بهترین دکتر سنگ کلیه در کرج می باشند.

خدمات :

 • سنگ کلیه
 • واریکوسل
 • معاینه
 • مجاری ادراری

آدرس : کرج‌، چهارراه هفت تیر، مجتمع پزشکی‌ نور

شماره تماس: ۰۹۱۹۶۸۱۹۴۸۴

علائم ابتلا به سنگ کلیه

علائم شایع سنگ کلیه شامل درد شدید و گرفتگی در ناحیه ی پشت و پهلو است. این احساس اغلب به سمت پایین شکم یا کشاله ران حرکت می کند. درد اغلب به طور ناگهانی شروع و به صورت موجی ظاهر می شود. زمانی که بدن سعی می کند از شر سنگ خلاص شود، این درد می تواند دائما بیاید و برود. سایر علائم سنگ کلیه عبارتند از:

 • تهوع و استفراغ
 • احساس نیاز شدید به ادرار کردن
 • احساس درد در نوک آلت تناسلی (در مردان)
 • تکرر ادرار یا احساس سوزش در هنگام ادرار کردن
 • ادراری که به دلیل خون تیره یا قرمز است (گاهی اوقات ادرار فقط دارای مقادیر کمی گلبول قرمز است که با چشم غیرمسلح دیده نمی شود)
علائم ابتلا به سنگ کلیه

دلایل ایجاد سنگ کلیه

طبق مطالعات و تحقیقات انجام شده توسط پزشکان، برخی از مهم ترین دلایل ایجاد سنگ کلیه عبارتند از:

 • چاقی: چاقی با تغییر سطح اسید در ادرار، از خطرناک ترین دلایل ایجاد سنگ کلیه است.
 • داروها: مصرف برخی داروها، مکمل های کلسیم و ویتامین C ممکن است خطر تشکیل سنگ را افزایش دهند. از این رو، از مصرف خودسرانه داروها خودداری کنید.
 • بیماری های روده: برخی از بیماری های روده ای که باعث اسهال می شوند (مانند بیماری کرون روده) یا جراحی ها (مانند جراحی بای پس معده) می توانند خطر تشکیل سنگ های کلیه را افزایش دهند.
 • سابقه خانوادگی: احتمال ابتلا به سنگ کلیه در افرادی که والدین، خواهر یا برادر آن ها مبتلا به سنگ کلیه هستند، بیشتر است. در واقع، سابقه ی خانوادگی و زمینه ارثی میزان ابتلا به سنگ کلیه را افزایش می دهد.
 • حجم کم ادرار: یک عامل خطرناک و مهم برای ایجاد سنگ کلیه، حجم کم ادرار ثابت است و می تواند ناشی از کم آبی بدن یا از دست دادن مایعات بدن در اثر ورزش سخت، کار یا زندگی در یک مکان گرم یا ننوشیدن مایعات کافی باشد.
 • رژیم غذایی: رژیم غذایی می تواند بر شانس تشکیل سنگ کلیه تأثیر بگذارد. برای مثال رژیم غذایی سرشار از نمک یا پروتئین حیوانی مانند گوشت قرمز می تواند با بالا بردن سطح اسید در بدن و ادرار، احتمال تشکیل سنگ کلیه را افزایش دهد.
 • بیماری ها: ابتلا به برخی بیماری ها مانند دیابت، نقرس،  رشد غیر طبیعی یک یا چند غده پاراتیروئید، بیماری اسیدوز توبولار کلیوی می تواند باعث ایجاد سنگ کلیه شود. همچنین، برخی از اختلالات نادر و ارثی نیز می توانند انواع خاصی از سنگ ها را به وجود آورند؛ مانند سیستینوری.

کلام آخر

یکی از بیماری های شایع در جهان بیماری سنگ کلیه است؛ هر ساله حدود صد هزار نفر به بیماران مبتلا به کلیه سنگ ساز در ایران اضافه می شود؛ بنابراین، لازم است نسبت به ارائه راه های پیشگیرانه و درمانی در این زمینه اقدامات لازم صورت گیرد؛ زیرا علاوه بر به آسیب های جسمی، بار مالی زیادی را برای فرد و کشور ایجاد خواهد کرد. عدم توجه به درمان و مراجعه نکردن به پزشکی که تخصص لازم را در این زمینه داشته باشد، احتمال عود این بیماری و تشکیل مجدد سنگ در 50 درصد مبتلایان را در پی خواهد داشت.

سایت جراحتو سعی بر آن داشته تا شما را با بهترین دکتر سنگ کلیه در کرج آشنا کند؛ از شما سپاسگزاریم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید. در صورت داشتن سؤال و تمایل به دریافت مشاوره می توانید با شماره تلفن های مذکور تماس حاصل فرمایید.

4.8/5 – (20 امتیاز)

source

توسط blogcheck