ما در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین جراح دندانپزشک در ایران آشنا کنیم و اطلاعاتی در رابطه با دهان، دندان و دندانپزشکی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. در صورتی که دندانپزشک موردنظر قادر به کشیدن دندان عقل شما نشود و یا این که دندان عقل بر روی عصب قرار گرفته باشد، شما را به جراح دندانپزشک ارجاع می دهد، تا اقدامات لازم صورت گیرد. نکته قابل توجه دیگر در رابطه با بهترین جراح دندانپزشک در ایران این است که ایشان به منظور مشکلات ایجاد شده در بخش لثه و دندان، اقدام به جراحی های لازم می نماید و در نهایت از بافت اصلی دندان محافظت می کند، از این رو جراح دندانپزشک نقش به سزایی در سلامت دهان و دندان ایفا می کند. ما در این مقاله اطلاعات کامل تری در مورد جراحی دندان و جراح دندانپزشک برای شما بیان می کنیم و از شما تقاضا داریم تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

جراح دندانپزشک کیست؟

در گذشته به دلیل علم کمی که در زمینه دندانپزشکی وجود داشت، هر شخصی که با مشکلات مرتبط با دندان دست و پنجه می زد، تنها راه خلاصی وی، کشیدن دندان خراب بود. اما با پیشرفت علم و توانایی بالای جراحان دندانپزشک، روش های بسیاری برای درمان و بهبودی دندان ها به وجود آمد و دیگر نیازی به کشیدن دندان نخواهد بود. بهترین جراح دندانپزشک در ایران جراحی می باشد که در زمینه دهان، دندان و نیز بیماری های مرتبط با آن ها تخصص های لازم و هم چنین مهارت های مرتبط با جراحی را کسب نموده است و زمانی که دندانپزشک توانایی انجام خدمات دندانی بیمار را نداشته باشد و به جراحی نیاز داشته باشد، بیمار را به جراح دندانپزشک ارجاع می دهد. همچنین افراد می توانند برای داشتن لبخندی زیبا به بهترین دندانپزشک زیبایی و ترمیمی در تهران جهت انجام اصلاح طرح لبخند مراجعه کنند

ویژگی های بهترین جراح دندانپزشک در ایران

همانطور که می دانید، بهترین جراح دندانپزشک در ایران باید ویژگی های برجسته بسیاری داشته باشد تا بیماران به راحتی به ایشان اعتماد نمایند و سلامتی و بهبودی خود را به جراح موردنظر بسپارند. از این رو در ادامه چند مورد از ویژگی های بهترین جراح دندانپزشک در ایران را برای شما شرح می دهیم:

 1. از مدرک تخصصی و مهارت بالایی در زمینه جراحی دندان برخوردار باشد و این مدرک تحصیلی را از معتبرترین مراکز کسب نموده باشد.
 2. دارای تجربه، سابقه و کارنامه عملی درخشان و بسیاری باشد.
 3. بهترین جراح دندانپزشک در ایران جراحی می باشد که به سلامتی بیماران خویش توجه فراوانی نماید و جنبه های مالی را مهم تلقی نکند.
 4. رفتار و برخورد صمیمانه و محترمانه ای با بیماران و مراجعین داشته باشد.نکته قابل توجه دیگر این است که بهترین جراح دندانپزشک در تهران از مواد مصرفی درجه یکی بهره ببرد و سلامتی بیمار را جزء اولویت ها بداند.

روش های شناخت بهترین جراح دندانپزشک در ایران:

✔️پرس و جو از آشنایان توصیه می شود از دوستان و آشنایان و هم چنین مراجعه کنندگان قبلی پزشک متخصص درباره ایشان سوال بپرسید.
❤️ بررسی میزان سابقه بهترین جراح دندانپزشک در ایران باید مجوز فعالیت داشته باشند و زیر نظر وزارت بهداشت فعالیت کنند.
⚡ مدرک تحصیلی معتبر پزشک متخصص باید مدرک تحصیلی خود را از بهترین و معتبرترین دانشگاه ها دریافت کرده باشند.
⭐موقعیت مکانی مطب موقعیت مکانی مطب پزشک باید به گونه ای باشد که افراد بتوانند به راحتی به مطب ایشان مراجعه کنند.

10 تا از بهترین جراح دندانپزشک در ایران را بشناسید!

دکتر مهدی کریمی

دکتر مهدی کریمی

دکتر مهدی کریمی جراح دندانپزشک به شماره نظام پزشکی ۱۲۷۹۳۸ می باشند ایشان بعد از فارغ التحصیلی در سال ۱۳۸۹ به منظور افزایش دانش و تخصص خود در اکثر دروه های زیبایی و ایمپلنت دندانی شرکت نموده اند.
ایشان دارای مدرک فلوشیپ زیبایی از دانشگاه Genova ایتالیا می باشند و عضو ITI(international team for implantology) می باشند و همچنین در حال حاضر دوره فلوشیپ لیزر (Laser) دندانپزشکی از دانشگاه Aachen آلمان را می گذراند. درمان های دندانپزشکی در محیط آرام وبدون درد و با رعایت اصول استریلیزاسیون انجام می شود

خدمات:

 • ایمپلنت دندان(اشترومن سوئیس) با روکش تمام سرامیک ( CAD-CAM)
 • طراحی لبخند (Smile design)
 •  لمینیت های (veneers) سرامیکی
 •  لمینیت های (veneers)کامپوزیتی
 • روکش های تمام سرامیک (زیرکونیا و
  Emax)
 • درمان زیبایی لثه(اصلاح تیرگی ها و فرم لثه)
 • ترمیم های سرامیکی ساخته شده با تکنولوژی CAD-CAM (اینله وآنله)
 •  ترمیم های کامپوزیتی(هم رنگ دندان)
 • دندانپزشکی پیشگیرانه

شماره تماس:

021-22080090

09120330650

آدرس: سعادت آباد، خ سرو غربی،خ بخشایش، پایین تر از بیمارستان عرفان ،ساختمان افتخار،پ۵۶، ط۴، واحد 402

وب سایت: dr-mkarimi.com

دکتر عباس گشاده رو

دکتر عزیز گشاده رو

دکتر گشاده رو، جراح دندانپزشک می باشند. ایشان یکی از بهترین جراح دندانپزشک در ایران به شمار می روند. دکتر گشاده رو بعد از 10 سال طبابت و سابقه بیش از پنج هزار جراحی و درمان موفق ایمپلنت و کاشت دندان، به دلیل علاقه طبابت را کنار گذاشتند و بعد از آن در سال 1395 در رشته تخصصی جراحی لثه و ایمپلنت پذیرفته شدند. ایشان یکی از با تجربه ترین پزشکان در زمینه فعالیت خود به شمار می روند. دکتر گشاده رو در آزمون بورد کشوری پذیرفته شدند و موفق به دریافت دانشنامه تخصصی جراحی لثه و ایمپلنت شدند. افراد می توانند برای انجام جراحی دندان به ایشان مراجعه نمایند.

خدمات دکتر عباس گشاده رو:

آدرس: تهران، زعفرانیه، خیابان اعجازی، جنب بانک ملی شعبه آصف، پلاک 49، طبقه 3، واحد 6

شماره تماس: 02126706197

دکتر فرشید رفیعی

دکتر فرشید رفیعی

دکتر رفیعی، دارای دکترای حرفه ای دندانپزشکی از دانشگاه تهران هستند. ایشان یکی از بهترین جراح دندانپزشک در ایران به شمار می روند. دکتر رفیعی موفق به کسب مدرک دوره زیبایی هستند. ایشان بعد از گذراندن دوره عمومی توانستند دوره تخصص خود را نیز به اتمام برسانند و بورد تخصص خود را کسب کنند. دکتر رفیعی موفق به کسب بورد تخصصی می باشند. ایشان در آکادمی دندانپزشکان زیبایی آمریکا دارای عضویت می باشند. دکتر رفیعی فلوشیپ و مسترشیپ اندو پیشرفته از آمریکا دارند.

خدمات دکتر فرشید رفیعی:

 • ونیر کامپوزیت
 • ترمیم و پر کردن دندان ها
 • عصب کشی تمام دیجیتال دندان ها

آدرس: تهران، بلوار اندرزگو، ابتدای بن بست سالاری، جنب مسکن دانش، پلاک 12، واحد 2

شماره تماس: 02122677257

دکتر سمیرا فرنیا

دکتر سمیرا فرنیا

دکتر سمیرا فرنیا جراح و دندانپزشک هستند. ایشان یکی از بهترین جراح دندانپزشک در یاران به شمار می روند. دکتر فرنیا در سال 1390 فارغ التحصیل شدند. ایشان یکی از با تجربه ترین پزشکان در زمینه فعالیت خود به شمار می روند. دکتر فرنیا دارای 11 سال سابقه درخشان در زمینه فعالیت خود هستند.

خدمات دکتر سمیرا فرنیا:

 • جرم گیری و بروساژ
 • بلیچینگ دندان

آدرس: تهران، سعادت آباد، میدان کاج، خیابان سرو غربی، بعد از کوچه مروارید، ساختمان نگین سرو، پلاک 35، طبقه پنجم، واحد 24

شماره تماس: 09015754948

دکتر مهدی سمیعی

دکتر مهدی سمیعی

دکتر مهدی سمیعی، جراح دندانپزشک می باشند. ایشان یکی از بهترین جراح دندانپزشک در ایران به شمار می روند. دکتر سمیعی فارغ التحصیل از دانشگاه مالمو سوئد هستند. ایشان بعد از گذراندن دوره عمومی توانستند دوره تخصص خود را با موفقیت پشت سر بگذارند و بورد تخصصی خود را کسب کنند. دکتر سمیعی در جامعه دندانپزشکان سوئد عضو می باشند. ایشان دارای 30 سال سابقه درخشان در زمینه فعالیت خود هستند. افراد می توانند برای انجام جراحی دندان به ایشان مراجعه کنند. دکتر سمیعی خدمات خود را با کیفیت بسیار بالایی به مراجعین ارائه می دهند.

خدمات دکتر مهدی سمیعی:

آدرس: اندرزگو، بلوار کاوه، بالاتر از دولت ابتدای بهار جنوبی، پلاک 2، واحد 1

شماره تماس: 02122648678

دکتر یوسف رفیع

دکتر یوسف رفیع

دکتر یوسف رفیع، جراح و دندانپزشک هستند. ایشان یکی از بهترین جراح دندانپزشک در ایران به شمار می روند. دکتر یوسف فارغ ‌التحصیل دکتری دندانپزشکی از دانشگاه cebu Doctors University می ‌باشند. ایشان جزء با تجربه ترین پزشکان در زمینه فعالیت خود به شمار می روند. دکتر یوسف متخصص پروتز دندانی از دانشگاه تهران و متخصص ایمپلنت از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هستند. ایشان تمام تلاش خود را می کنند تا خدمات خود را با بالاترین کیفیت به افراد مراجعه کننده ارائه دهند. افراد می توانند برای جراحی دندان به ایشان مراجعه نمایند.

خدمات دکتر یوسف رفیع:

 • جراحی دندان عقل
 • پرکردن دندان با آمالگام
 • ترمیم دندان با روکش سرامیکی

آدرس: کرج، خیابان شهید بهشتی، بین هلال احمر و دارابی، جنب شهر کتاب، مجتمع پزشکان نور، طبقه 1، واحد 4

شماره تماس: 34498112-026

دکتر نسرین عبدی

دکتر نسرین عبدی

دکتر نسرین عبدی، جراح و دندانپزشک و یکی از بهترین جراح دندانپزشک در ایران هستند. ایشان جزء با تجربه ترین پزشکان در زمینه فعالیت خود به شمار می روند. دکتر عبدی بعد از گذراندن دوره عمومی توانستند دوره تخصص خود را با موفقیت پشت سر بگذارند و بورد تخصصی خود را کسب کنند. دکتر عبدی خدمات خود را با کیفیت بسیار بالایی به افراد مراجعه کننده ارائه می دهند. ایشان فارغ ‌التحصیل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می باشند. افراد می توانند برای انجام جراحی دندان به ایشان مراجعه نمایند.

خدمات دکتر نسرین عبدی:

 • جراحی فک و دهان
 • پروتز ثابت و متحرک

آدرس: کرج، چهار راه طالقانی، کوچه گلها، بنای ماندگار، طبقه 4

شماره تماس: 32264819-026

دکتر رضا واحدی

دکتر رضا واحدی

دکتر رضا واحدی، جراح و دندانپزشک می باشند. ایشان یکی از بهترین جراح دندانپزشک در ایران به شمار می روند. دکتر واحدی بعد از گذراندن دوره پزشکی عمومی توانستند دوره تخصص خود را نیز با موفقیت سپری کنند و بورد تخصصی خود را اخذ نمایند. دکتر واحدی جزء با تجربه ترین پزشکان در زمینه فعالیت خود می باشند. ایشان فارغ ‌التحصیل دانشگاه علوم پزشکی تبریز می ‌باشند. دکتر واحدی در انجمن دندانپزشکان زیبایی آمریکا و انجمن دندانپزشکان ایران دارای عضویت می باشند. افراد می توانند برای انجام جراحی دندان به ایشان مراجعه نمایند. دکتر واحدی خدمات خود را با کیفیت بسیار بالایی به مراجعین ارائه می دهند.

خدمات دکتر رضا واحدی:

 • ایمپلنت دندان
 • عصب کشی و ترمیم دندان
 • لمینت سرامیکی
 • جراحی دندان عقل

آدرس: کرج، فردیس، فلکه 1، برج نگین البرز، طبقه 3

شماره تماس: 34239031-026

دکتر زهرا ظهری

دکتر زهرا ظهری

دکتر زهرا ظهری متخصص جراحی لثه و ایمپلنت  و یکی از بهترین جراح دندانپزشک در ایران می باشند. ایشان جزء با تجربه ترین پزشکان در زمینه فعالیت خود به شمار می روند. دکتر ظهری بعد از گذراندن دوره عمومی توانستند دوره تخصص خود را نیز سپری نمایند و بورد تخصصی خود را کسب کنند. ایشان موفق به کسب فلوشیپ لیزر از دانشگاه آخن آلمان می باشند. دکتر ظهری در کنار درمان‌ های عمومی مربوط به رشته جراحی لثه، درمان های ویژه تخصصی مانند کاشت ایمپلنت، اصلاح رنگ لثه و … را انجام می دهند. ایشان خدمات خود را با کیفیت بسیار بالایی در اختیار افراد مراجعه کننده قرار می دهند.

خدمات دکتر زهرا ظهری:

 • جراحی زیبایی لبخند
 • کاشت ایمپلنت بدون جراحی
 • درمان بیماری های التهاب لثه با لیزر

آدرس: رشت، چهارراه گلسار، خیابان نواب، رو به روی داروخانه دکتر آریافر، ساختمان پزشکی پارس، طبقه دوم

شماره تماس: 01332115260

دکتر زهرا آلیانی

دکتر زهرا آلیانی

دکتر زهرا آلیانی جراح و دندانپزشک می باشند. ایشان یکی از بهترین جراح دندانپزشک در ایران به شمار می روند. دکتر آلیانی از دانشگاه علوم پزشکی قزوین در سال 1384 فارغ التحصیل شدند. ایشان جزء با تجربه ترین پزشکان در زمینه فعالیت خود به شمار می روند. دکتر آلیانی تا کنون سابقه همکاری با کلینیک دندانپزشکی جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران را داشته اند. ایشان خدمات خود را با کیفیت بسیار بالایی در اختیار افراد مراجعه کننده قرار می دهند.

خدمات دکتر زهرا آلیانی:

 • ایمپلنت دندان
 • کامپوزیت دندان

آدرس: رشت، بعد از چهارراه صابرین، ابتدای گلباغ نماز، ساختمان پزشکان آتیه، طبقه هشتم، واحد 7

شماره تماس: 01332130854

دکتر نیکنام جهانفر

دکتر نیکنام جهانفر

دکتر نیکنام جهانفر، یکی از بهترین جراح دندانپزشک در ایران به شمار می روند. ایشان در زمینه پروتز و روکش دندان دارای مهارت بسیاری هستند. دکتر جهانفر متخصص جراحی لثه و ایمپلنت می باشند. ایشان تخصص خود را از دانشگاه تهران دریافت نموده اند. دکتر نیکنام جهانفر دارای گواهینامه پیشرفته ایمپلنت می باشند. ایشان دارای 20 سال سابقه درخشان در زمینه فعالیت خود می باشند. افراد می توانند برای انجام جراحی دندان به ایشان مراجعه نمایند.

خدمات دکتر نیکنام جهانفر:

 • جراحی افزایش طول تاج

آدرس: کرج، چهار راه طالقانی، جنب اداره پست، ساختمان وزرا، طبقه 7، واحد 702

شماره تماس: 32265775-026

انواع مختلف جراحی دندان

جراحی دندان دارای انواع متفاوت و متعددی می باشد که معمولا در بهترین کلینیک دندانپزشکی در تهران انجام می شود و از جمله این جراحی ها شامل موارد زیر می باشد:

1- بازسازی دندان: در هر حالتی این امکان وجود دارد که حادثه و یا تصادفی رخ دهد و منجر به آسیب دهی بر بخش های مختلف صورت و هم چنین دهان و دندان گردد، از این رو بسیار ضروری است که در این مواقع به سراغ بهترین جراح دندانپزشک در ایران و یا بهترین جراح فک و صورت در تهران بروید و ایشان اقدامات لازم را به منظور بهبودی هر چه بیشتر شما انجام دهد.

یکی از انواع جراحی دندان، بازسازی دندان می باشد که از دو بخش تشکیل شده است: این دو بخش شامل آسیب های بافت نرم و شکستگی ها

آسیب های بافت نرم: همانطور که از نامش مشخص است، مرتبط با بخش های نرم بدن از قبیل لثه ها و پوست می باشند که در اثر بریدگی های ایجاد شده در قسمت گونه، زبان و یا لب ها صورت می گیرد.

شکستگی ها: این نوع بازسازی دندان، مرتبط با استخوان های فک و دندان و هم چنین شامل بافت های کوچک استخوان درون دهان می باشد. در صورتی که این شکستگی ها به عمق برسند و به تراز فک و ساختار استخوان آسیب برسانند، جراح موردنظر مجبور به استفاده از ایمپلنت دندانی می شود.

2- کانال ریشه: اکثر مشکلات مرتبط با دندان به کانال ریشه وابسته می باشد و بر همین اساس کانال ریشه جزء شایع ترین جراحی های دندانی می باشد. کانال ریشه نقش بسیار مهمی در جلوگیری از افتادگی دندان ها و حساسیت دندان ها و یا تسکین درد ایفا می کند. در صورتی که دندان پوسیده شود، باکتری های مختلفی به دندان ها وارد می شوند و به پالپ دندان(مغز دندان) که در بخش زیرین مینای دندان قرار دارد، آسیب های بسیاری را وارد می کند. به این دلیل که پالپ دندان حاوی رگ های خونی، عصب ها و بافت ها می باشد، از این رو آسیب پذیرتر می باشند.

3- جراحی دندان عقل: آخرین دندان هایی که در سنین بین 17 الی 25 سالگی در بخش انتهایی دندان های پایینی و بالایی در می آیند را دندان های عقل می نامند. این دندان ها به دلیل این که بسیار دیرتر از سایر دندان ها رشد کردند، مکان و جای کافی برای رشد نمودن ندارند و به همین سبب دچار فشارهای وارده می شوند و در نهایت منجر به ایجاد دردهای طولانی، عفونت های دهانی و سایر مشکلات دندانی می گردند. بهترین جراح دندانپزشک در ایران برای جلوگیری و پیشگیری از مشکلات احتمالی، اقدام به کشیدن دندان عقل می نماید و با توجه به نوع دندان عقل، مدل جراحی و سختی آن متفاوت می باشد.

4- ایمپلنت دندان: یکی دیگر از انواع جراحی دندان که امروزه بسیار کارآمد می باشد و روشی تکامل یافته به منظور جایگزینی برای ریشه و یا ریشه های دندانی است، ایمپلنت دندان می باشد. هدف از انجام ایمپلنت این است که دندانی را که بر اثر پوسیدگی، سرطان دهان، بیماری و سایر دلایل از قبیل استعمال دخانیات خراب شده است را جایگزین نماید.

ایمپلنت ها به منظور حفاظت کردن از تاج دندانی که به استخوان فک اتصال یافته و از آلیاژ تیتانیومی استفاده می شود، به کار برده می شوند. ایمپلنت ها از فلزاتی ساخته شده اند که بسیار سازگار با بدن عمل می کند و وزن سبک و در عین حال کمی دارند و نکته قابل توجه این است که توسط بدن پس زده نمی شوند. پروسه انجام ایمپلنت ممکن است تا چندین ماه به طول انجامد و این بدان معنا است که در این پروسه زمانی باید جراح موردنظر اطمینان حاصل کند که استخوان فک با ایمپلنت کاملا جوش خورده باشد.

5- زیبایی: یکی دیگر از انواع جراحی دندانی، جراحی های زیبایی دندان محسوب می شود که دارای اشکال و انواع متعددی می باشد. این نوع دسته بندی، جزء جراحی های ضروری و مهم تلقی نمی شود و کاملا سلیقه ای می باشد. امروزه افراد بسیاری در جهت زیبایی لبخند و چهره خود، اقدام به جراحی های زیبایی می کنند و از جمله این موارد زیبایی شامل: کاشت کامپوزیت، سفید کردن دندان و ونیرهای دندانی و هم چنین برخی افراد به منظور تغییر دادن دندان های دیگر مطابق با سایر دندان ها، به کمک حذف نمودن مینای دندان ها و پر نمودن دندان ها این عمل را انجام می دهند.

انواع مختلف جراحی دندان

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید، سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما عزیزان را با بهترین جراح دندانپزشک در ایران آشنا نماید و امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید و سودمند واقع شده باشد. در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های مذکور تماس حاصل فرمایید.

4.6/5 – (10 امتیاز)

source

توسط blogcheck