ما امروز قصد داریم شما را با بهترین دکتر واریس در رشت آشنا کنیم. عروق های واریسی عروقی هستند که بیش تر در ناحیه پاها ایجاد می شوند. عروق واریسی که پس از آسیب یا ترومبوز ورید عمقی ایجاد می شوند اغلب ثانویه هستند. نقص دریچه وریدی می تواند باعث تجمع خون در پاها و افزایش فشار وریدی شود. این عارضه باعث گشاد شدن رگ های واریسی می شود و احتمال بروز علائم و عوارضی مانند تغییرات پوستی و جای زخم را افزایش می دهد. برای درمان واریس به بهترین پزشک مراجعه کنید. ما در این مقاله لیستی از بهترین دکتر واریس در رشت را در اختیار شما قرار داده ایم، پس تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.علت ایجاد واریس

واریس می تواند علل اولیه، ثانویه یا مادرزادی داشته باشد. عروق واریسی اولیه به دلایلی مانند ضعف ارثی دیواره عروق به وجود می آیند. رگ های واریسی می توانند دارای عامل ارثی باشند و بیش تر در چندین عضو خانواده می توانند وجود داشته باشند. پس از آسیب یا ترومبوز ورید عمقی عروق های واریسی ایجاد می شوند که اغلب ثانویه هستند. رگ های واریسی مادرزادی به دلایلی مانند اختلال در رشد طبیعی سیستم عروقی ایجاد می شوند و معمولاً بخشی از ناهنجاری های مادرزادی عروقی اندام ها هستند. علاوه بر واریس، اندام آن ها ممکن است بلند تر یا بزرگ تر باشد و بیش تر دارای علائم مادرزادی مانند سندرم کلیپ ترنانا (سندرم KT) هستند. نقص دریچه وریدی می تواند سبب جمع شدن خون در پاها و افزایش فشار وریدی شود. این عارضه ممکن است باعث گشاد شدن رگ های واریسی شود و احتمال بروز علائم و عوارضی مانند تغییرات پوستی و جای زخم را بیش تر می کند. تشدید رگ های واریسی به دلیل انسداد شریان های لگنی می باشد که نیاز به درمان مستقل دارند.

انواع روش های لیزر واریس

 • درمان با لیزر اندوواسکولار EVLA
 • درمان با فرکانس رادیویی درون عروقی
 • ترکیبی از روش‌های اندوواسکولار با فلبکتومی

در هر یک از این روش ها زمان لازم برای بهبودی‌ کاملا متفاوت است و همه این درمان ها به صورت سرپایی در کلینیک انجام می شود و بین 20 دقیقه تا یک ساعت ممکن است زمان ببرد. روش لیزر یا رادیوفرکوئنسی برای وریدهای واریسی در دهه گذشته دریچه جدیدی را برای تسکین درد پا و بهبود ناراحتی ناشی از نارسایی وریدی در بیماران مبتلا به واریس بند ناف باز کرده است. برای درمان واریس بند ناف پرشک بهترین روش درمان را انتخاب می کند. منبع انرژی برای لیزرها نور بسیار متمرکز و امواج رادیویی RF است که هر دو این روش ها کاملا بی ضرر و تایید شده هستند.

علت ایجاد واریس

ویژگی های بهترین دکتر واریس در رشت

برای درمان و بهبودی سریع باید به بهترین دکتر واریس در تهران و همچنین بهترین دکتر قلب مراجعه نمایید. برخی از ویژگی‌ های بهترین دکتر واریس در رشت عبارتند از:

 • اولین و مهم ترین ویژگی بهترین دکتر واریس در رشت مدرک و تخصص پزشک در حیطه فعالیت خود می باشد. سعی کنید به پزشکی مراجعه نمایید که دارای مدرک معتبر از بهترین دانشگاه باشد.
 • بهترین دکتر واریس پزشکی است که تجربه کافی و مهارت بالایی در درمان واریس دارد.
 • بهترین پزشک کسی است که از لوازم و ابزار پاکیزه و استریل شده برای درمان بیماران خود استفاده می کند و همچنین در کلینیک مجهزی فعالیت می کند.
 • بهترین دکتر واریس در رشت همواره سعی می‌ کند از تکنیک ها و روش های نوین برای درمان افراد مراجعه کننده و بیماران خود استفاده کند.
 • یک پزشک خوب در برخورد با بیماران خود دارای رفتاری مناسب می باشد و همواره سعی می کند به سوالات بیماران خود با صبر بسیاری پاسخ دهد.

10 تا از بهترین دکتر واریس در رشت را بشناسید!

دکتر مهدیس افقی

دکتر مهدیس افقی

دکتر مهدیس افقی متخصص قلب و عروق هستند. ایشان یکی از بهترین دکتر واریس در رشت به شمار می روند. دکتر افقی موفق به کسب بورد تخصصی از مرکز قلب شهید رجایی تهران می باشند. ایشان در انجمن قلب اروپا عضویت دارند و یکی از با تجربه ترین پزشکان در حیطه فعالیت خود به شمار می ‌روند. افراد می توانند برای درمان بیماری ‌های قلب و عروق و همچنین درمان واریس به ایشان مراجعه کنند.

خدمات دکتر مهدیس افقی:

 • درمان سکته قلبی
 • اکوکاردیوگرافی

آدرس: رشت، چهار راه گلسار، خیابان نواب، کوچه میلاد، ساختمان پایا، طبقه پنجم، واحد 20

شماره تماس: 01332133812

دکتر محمد اسماعیل رضایی

محمد اسماعیل رضایی

دکتر محمد اسماعیل رضایی فوق تخصص قلب و عروق هستند. ایشان یکی از بهترین دکتر واریس در رشت به شمار می روند. دکتر رضایی موفق به کسب بورد تخصصی طب داخلی از دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند. ایشان یکی از بهترین پزشکان در حیطه فعالیت خود هستند. دکتر محمد اسماعیل رضایی دارای بورد فوق تخصصی قلب و عروق از دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشند. ایشان موفق به کسب فلوشیپ اکوکاردیوگرافی از بیمارستان قلب شهید رجایی تهران هستند. ایشان همچنین دارای فلوشیپ تصویربرداری قلب از بیمارستان قلب شهید رجایی تهران نیز می باشند. ایشان دارای 10 سال سابقه فعالیت در کادر هیئت علمی هستند.

خدمات دکتر محمد اسماعیل رضایی:

 • اکوکاردیوگرافی
 • هولتر ریتم قلب
 • هولتر فشار خون

آدرس: رشت، گلسار، میدان صابرین، ابتدای گلباغ نماز، ساختمان رویال، طبقه اول

شماره تماس: 01332134044

دکتر راژان پیران

دکتر راژان پیران

دکتر راژان پیران متخصص قلب و عروق هستند. ایشان یکی از بهترین دکتر واریس در رشت می باشند. دکتر پیران دارای فلوشیپ فوق تخصصی اینترونشنال کاردیولوژی هستند. دکتر راژان پیران یکی از با تجربه ترین پزشکان در حیطه فعالیت خود به شمار می ‌روند. ایشان بعد از گذراندن دوره پزشکی عمومی توانستند دوره تخصص خود را با موفقیت پشت سر بگذارند و بورد تخصصی خو را کسب نمایند.

خدمات دکتر راژان پیران:

 • درمان گرفتگی عروق
 • کنترل فشار خون
 • درمان بیماری های قلب

آدرس: رشت، چهارراه گلسار، پل بوسار، ساختمان دانا، طبقه دهم، واحد 104

شماره تماس: 01333117315

دکتر شاهین رحیمی جنبه سرائی

دکتر شاهین رحیمی جنبه سرائی

دکتر شاهین رحیمی جنبه سرائی متخصص قلب و عروق و یکی از بهترین دکتر واریس در رشت هستند. ایشان یکی از با تجربه ترین پزشکان در حیطه فعالیت خود به شمار می روند. دکتر شاهین رحیمی جنبه سرائی موفق به کسب رتبه برتر بورد تخصصی قلب و عروق کشور شدند. ایشان دارای فلوشیپ فوق تخصصی اینترونشنال کاردیولوژی هستند. دکتر جنبه سرائی در مقطع تخصص از مرکز قلب و عروق شهید رجایی تهران فارغ التحصیل شدند و موفق به کسب فلوشیپ از این مرکز شدند. افراد می توانند برای درمان واریس به ایشان مراجعه کنند.

خدمات دکتر شاهین رحیمی جنبه سرائی:

 • درمان بیماری های قلبی
 • آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی
 • درمان گرفتگی عروق
 • کنترل فشار خون

آدرس: رشت، چهارراه گلسار، جنب پل بوسار، ساختمان پزشکان دانا، طبقه پنجم، واحد 52

شماره تماس: 01332122654

دکتر وحید آقایی

دکتر وحید آقایی

دکتر وحید آقایی متخصص قلب و عروق و یکی از بهترین دکتر واریس در رشت هستند. ایشان یکی از با تجربه ترین پزشکان در حیطه فعالیت خود می باشند. دکتر وحید آقایی بعد از گذراندن دوره پزشکی عمومی توانستند دوره تخصص خود را با موفقیت به اتمام برسانند. دکتر وحید آقایی توانستند بورد تخصصی خود را دریافت کنند. افراد می توانند برای درمان واریس پا به ایشان مراجعه کنند.

خدمات دکتر وحید آقایی:

 • درمان واریس پا
 • کنترل فشار خون
 • درمان گرفتگی عروق

آدرس: رشت، چهارراه گلسار، انتهای خیابان نواب، ساختمان پزشکان رازی، طبقه پنجم

شماره تماس: 01332134521

دکتر محمد اسدیان راد

دکتر محمد اسدیان راد

دکتر محمد اسدیان راد متخصص قلب و عروق و یکی از بهترین دکتر واریس در رشت هستند. ایشان بعد از گذراندن دوره پزشکی عمومی توانستند دوره تخصص خود را به اتمام برسانند و موفق به کسب بورد تخصصی در حیطه فعالیت خود شدند. دکتر محمد اسدیان راد دانشیار دانشگاه علوم پزشکی گیلان هستند. دکتر اسدیان راد همچنین مدیر گروه قلب نیز می باشند. افراد می توانند برای درمان بیماری‌ های قلبی و عروقی و درمان واریس به ایشان مراجعه کنند.

خدمات دکتر محمد اسدیان راد:

 • درمان سکته قلبی
 • کنترل فشار خون

آدرس: رشت، بلوار نماز، نبش ورودی شهرک بهشتی، مجتمع پزشکی باران

شماره تماس: 01333765668

دکتر شیما قاسمی

دکتر شیما قاسمی

دکتر شیما قاسمی متخصص قلب و عروق هستند. ایشان یکی از بهترین دکتر واریس در رشت به شمار می روند. دکتر شیما قاسمی یکی از باتجربه ترین و بهترین پزشکان در حیطه فعالیت خود هستند. ایشان بعد از گذراندن دوره پزشکی عمومی توانستند دوره تخصص خود را پشت سر بگذارند. ایشان موفق به کسب بورد تخصصی در حیطه خود شده اند.

خدمات دکتر شیما قاسمی:

 • درمان بیماری های قلب
 • اکوکاردیوگرافی

آدرس: رشت، گلسار، میدان صابرین، ساختمان آتیه، طبقه هفتم، واحد 6

شماره تماس: 01332133760

دکتر حسین صادقی

دکتر حسین صادقی

دکتر حسین صادقی یکی از بهترین دکتر واریس در رشت هستند. ایشان متخصص قلب و عروق هستند. دکتر حسین صادقی بعد از گذراندن دوره پزشکی عمومی توانستند تخصص خود را با موفقیت به اتمام برسانند. ایشان موفق به کسب بورد تخصصی در حیطه فعالیت خود می باشند. برای درمان بیماری های قلبی و درمان واریس می توانید به ایشان مراجعه کنید.

خدمات دکتر حسین صادقی:

 • هولتر فشار خون
 • اکوکاردیوگرافی

آدرس: رشت گلباغ نماز مجتمع پزشکی باران طبقه دوم واحد 203

شماره تماس: 01333765668

دکتر داریوش ساعد

دکتر داریوش ساعد

دکتر داریوش ساعد یکی از بهترین دکتر واریس در رشت می باشند. ایشان متخصص قلب و عروق هستند. دکتر داریوش ساعد بعد از گذراندن دوره پزشکی عمومی توانستند دوره تخصص خود را به اتمام برسانند. ایشان موفق به کسب بورد تخصصی در حیطه فعالیت خود شدند. دکتر ساعد یکی از با تجربه ترین پزشکان در حیطه فعالیت خود به شمار می روند. افراد می ‌توانند برای درمان بیماری‌ های قلبی و همچنین درمان واریس به ایشان مراجعه کنند.

خدمات دکتر داریوش ساعد:

 • کنترل فشار خون
 • درمان بیماری های قلبی
 • درمان گرفتگی عروق

آدرس: رشت، گلباغ نماز، جنب پل صابرین، ساختمان آتیه، طبقه ششم، واحد 606

شماره تماس: 01332129293

دکتر مهدی اکبرزاده

دکتر مهدی اکبرزاده

دکتر مهدی اکبرزاده متخصص قلب و عروق و همچنین واریس هستند. ایشان یکی از بهترین دکتر واریس در رشت به شمار می روند. دکتر مهدی اکبرزاده عضو پیوسته انجمن اینترونشنال قلب و عروق اروپا هستند. ایشان دانش آموخته دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می باشند. دکتر مهدی اکبرزاده دارای فلوشیپ بالون آنژیوپلاستی هستند. ایشان در هیئت علمی مرکز تحقیقاتی خلیج فارس و هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی عضویت دارند. ایشان جزء با تجربه ترین پزشکان در حیطه فعالیت خود به شمار می روند. دکتر اکبرزاده دارای گواهینامه درمان بیماری های واریس اروپا هستند.

خدمات دکتر مهدی اکبرزاده:

 • اکوکاردیوگرافی

آدرس: رشت، میدان حشمت، ساختمان کیمیا، طبقه چهارم، واحد 13 و 14، کلینیک کیمیا

شماره تماس: 01342228655

روش های درمان واریس

اسکلروتراپی

اسکلروتراپی یکی از رایج ترین روش ها برای درمان رگ های واریسی است. این روش برای عمل های زیبایی نیز دارای کاربرد است. در این روش خون به دیگر رگ های خونی مجاور رگ های آسیب دیده جریان پیدا می کند. بعد از استفاده از این روش بلافاصله می توانید به فعالیت های خود ادامه بدهید.

بعد از انجام این روش باید بلافاصله سعی کنید راه بروید و فعالیت کنید. پیاده روی یکی از بهترین گزینه ها برای انجام فعالیت است زیرا سبب انتقال خون به رگ های دیگر می شود. اسکلروتراپی ممکن است عوارض جانبی داشته باشد از عوارض آن می توان به خارش، سوزش، تغییر رنگ پوست، تجمع خون در رگ های کناری و احساس درد اشاره کرد. تغییر رنگدانه های پوست به دلیل تجزیه سلول های خون در رگ های خونی می باشد‌ که جای نگرانی ندارد زیرا بعد از چند ماه از بین می رود.

برای جلوگیری از عوارض آن نکات زیر را می توانید انجام دهید:

 • تا دو هفته بعد از انجام این روش از جوراب واریس استفاده کنید.
 • در معرض آفتاب قرار نگیرید.
 • بافت های ناحیه رگ ها معمولا تحت فشار باند قرار می گیرند تا دیواره رگ ها به هم دیگر بچسبند. پس سعی کنید باند ها را دست کاری نکنید.

لیزر درمانی

لیزر درمانی یکی از روش های جوانسازی است که برای رفع رگ های عنکبوتی و مویرگ هایی به رنگ بنفش می توان از آن استفاده کرد. روش لیزر یکی از روش های درمانی و زیبایی شناخته شده است. لیزر درمانی حدود 98 درصد موفقیت به همراه دارد.

با قرار دادن دستگاه در طول رگ های واریسی و اسکن شدن آن برای دستیابی به موقعیت درست، بسته شدن رگ های واریسی رخ می دهد. انرژی ای که توسط دستگاه تولید می شود رگ ها را مسدود کرده به طوری که دستگاه با استفاده از اسکن طول رگ را تحت درمان قرار می دهد. روند انجام این روش به گونه ای است که حدود 98 درصد درمان به مدت یک سال به نتیجه می رسد.

جراحی رگ های واریسی

جراحی نسبت به دو روش اسکلروتراپی و لیزر درمانی تهاجمی تر است. در روش جراحی رگ های واریسی با انجام عمل جراحی از بین می روند. این روزها به دلیل وجود داشتن روش های جدید و غیر تهاجمی و عواقبی که این روش به همراه دارد، استفاده از جراحی بسیار کم است‌. بیش تر متخصصان نیز توصیه می کنند از این روش استفاده نکنید، مگر این که شرایط ناگواری ایجاد شود و رگ ها بیش از اندازه بزرگ شده باشند.

علائم ابتلا به بیماری واریس کدام است؟

20 درصد از افراد بزرگسال در برهه ای از زندگی خود به بیماری واریس مبتلا می شوند و یا این که با اختلالات ناشی از بیماری واریس مواجه می شوند. آمار افراد مسن در ابتلا به واریس بیش تر از جوانان است ولی افراد جوان نیز ممکن است به این بیماری وریدی میتلا شوند لذا در صورت مشاهده هر کدام از علائم ذیل هر چه سریع تر به بهترین دکتر واریس در رشت مراجعه کنید:

ناراحتی پا: اگر در ناحیه پا احساس سوزش، درد، ضربان و یا سنگینی داشتید به این معنا است که در معرض ابتلا به بیماری واریس قرار دارید و باید هرچه سریع تر به بهترین دکتر واریس مراجعه کنید. یکی از عوارض جانبی ناشی از واریس CVI است که در اثر لخته شدن خون ایجاد می شود و در صورتی که برای درمان آن به موقع اقدام نشود ممکن است منجر به زخم های وریدی و اختلال در سیستم گردش خون می شود.

تغییر رنگ ورید: از دیگر علائم بیماری واریس تغییر رنگ سیاهرگ است که ممکن است به دلیل نارسایی و مسدود شدن جریان خون ایجاد شود که این مورد در افرادی که رگ های عنکبوتی دارند بیش تر مشاهده می شود. این تغییر رنگ در نواحی مختلف بدن مانند شکم و پاها اتفاق می افتد که خون در گردش و برگشت به قلب تجمع می یابد، در صورت مشاهده تغییر رنگ ورید هرچه سریع تر به بهترین دکتر واریس در رشت برای درمان و پیشگیری از مشکلات مراجعه کنید.

تورم: یکی از علائم بسیار شایع بیماری واریس که به دلیل نشت مایع از سیاهرگ و دیگر بافت های مجاور رخ می دهد تورم می باشد‌. در این شرایط نیز باید بسیار سریع برای درمان به بهترین دکتر درمان واریس مراجعه کنید و پزشکان متخصص در این مرکز درمانی بهترین روش درمان را به شما پیشنهاد می دهند.

درد طولانی مدت: از دیگر نشانه های ابتلا در افراد مختلف دردهای طولانی مدت است که توصیه می شود این افراد با انجام فعالیت های ورزشی جریان خون را بهبود بخشند. با انجام فعالیت های ورزشی درد نیز تسکین می یابد. سعی کنید روزانه حداقل 30 دقیقه پیاده روی داشته باشید. در صورتی که با ورزش درد شما تسکین پیدا نکرد هرچه سریع تر به بهترین دکتر درمان واریس در رشت مراجعه کنید.

روش های درمان واریس

اقدامات خود مراقبتی برای درمان واریس

بهترین دکتر درمان واریس به بیماران توصیه می کند که حتما از درمان خود مراقبتی برای کاهش ناراحتی های ناشی از ورید واریسی استفاده کنند. برخی از این مراقبت ها به عبارتند از:

ورزش: یکی از بهترین روش ها برای گردش خون در پای بیمار حرکت کردن و پیاده روی است. به بهترین دکتر درمان واریس مراجعه کنید تا سطح فعالیت مناسبی برای شما تعیین شود و می توانید براساس آن روزانه به پیاده روی بپردازید.

وزن مناسب و رعایت رژیم غذایی: توجه داشته باشید که یکی از عوامل بسیار مهم بیماری واریس وزن اضافی بدن افراد است که فشار بسیار زیادی را بر روی رگ های افراد وارد می کند. سعی کنید وزن خود را در حد تعادل نگه دارید و برای جلوگیری از تورم از نمک بسیار کمی در غذا استفاده کنید.

پاهای خود را بالا نگه دارید: یکی از روش های مناسب برای بهبود گردش خون در پاها، بالا نگه داشتن پاها می باشد به عنوان مثال می توانید در زمان استراحت به صورت دراز کش پاهای خود را بر روی چند بالش قرار دهید.

از نشستن و ایستان در طولانی مدت اجتناب کنید: برای گردش جریان خون موقعیت خود را به صورت مرتب تغییر دهید یعنی از حالت نشسته به ایستاده حالت خود را تغییر دهید.

کلام آخر

رگ های واریسی می توانند یک عامل ارثی داشته باشند و بیش تر در چند عضو خانواده یافت می شوند. آن دسته از عروق های واریسی که بعد از آسیب یا ترومبوز ورید عمقی ایجاد می شوند بیش تر ثانویه هستند. رگ های واریسی مادرزادی به دلایلی مانند اختلال در رشد طبیعی سیستم عروقی ایجاد می شوند و بخشی از ناهنجاری های مادرزادی عروقی اندام ها هستند. برای درمان واریس به بهترین دکتر قلب در رشت مراجعه کنید.

از شما بسیار ممنونیم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت جراحتو همواره سعی داشته شما را با بهترین دکتر واریس در رشت آشنا کند. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت داشتن هرگونه انتقاد و پیشنهاد وارد سایت شوید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

source

توسط blogcheck