ما امروز قصد داریم شما را با بهترین دکتر مغز و اعصاب در رشت آشنا کنیم. جراح مغز و اعصاب یا نورولوژیست به متخصصی گفته می شود که در حوزه جراحی های مغز، اعصاب محیطی، نخاع و سیستم عروق مغزی فعالیت می کند و جراحی های مختلفی انجام می دهد. افرادی که دارای بیماری های مادرزادی مغز هستند و همچنین تومور مغزی دارند و افرادی که دچار سکته مغزی شده اند باید به بهترین دکتر مغز و اعصاب در رشت مراجعه کنند. ما در این مقاله لیستی از بهترین دکتر مغز و اعصاب در رشت را در اختیار شما قرار داده ایم، پس تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.جراح مغز و اعصاب به چه کسی گفته می شود؟

جراح مغز و اعصاب یا نورولوژیست به متخصصی گفته می شود که در حوزه جراحی های مغز، اعصاب محیطی، نخاع و سیستم عروق مغزی فعالیت می کند و جراحی های مختلفی انجام می دهد. مغز مهم ترین قسمت بدن است که کنترل تمامی قسمت های بدن را برعهده دارد و با مسیرهای عصبی مختلف به بدن پیام مخابره می کند. جراح مغز و اعصاب می تواند بیماری هایی مانند بیماری مادرزادی مغز، تومورهای مغزی، سکته مغزی، بیماری های نخاعی و اختلالات عروقی مغزی را جراحی و درمان کند. این قسمت از بدن حساسیت بالایی دارد و باید به پزشکی ماهر و کار بلد مراجعه کرد.

افراد برای گرفتن تخصص مغز و اعصاب باید 16 سال تحصیل و مطالعه داشته باشند. نورولوژیست علاوه بر جراحی مغز می تواند مشکلاتی از قبیل کمردرد و گردن درد یا بیماری هایی مانند نورولوژی عصب سه قلو، آسیب به سر و پارکینسون را درمان کند. بیماری های مغز و اعصاب با مرگ و زندگی افراد سروکار دارند بنابراین افرادی که مشکوک به این بیماری ها هستند باید هرچه سریع تر به بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران مراجعه کنند.

جراح مغز و اعصاب به چه کسی گفته می شود؟

ویژگی های بهترین دکتر مغز و اعصاب در رشت

افراد باید سعی کنند برای تشخیص و درمان بیماری های مغز و اعصاب به بهترین دکتر مغز و اعصاب مراجعه نمایند. برخی از ویژگی های بهترین دکتر مغز و اعصاب در رشت عبارتند از:

 • بهترین دکتر مغز و اعصاب در رشت دارای تجربه کافی و سابقه درخشانی می باشد. سعی کنید به پزشکی مراجعه نمایید که دارای تجربه بسیاری باشد.
 • بهترین متخصص دارای مدرک معتبر از دانشگاهی معتبر است، پس قبل از مراجعه اطمینان حاصل کنید که پزشک شما دارای مدرک معتبر از دانشگاه معتبری است و همچنین دارای تخصص در رابطه با فعالیت خود می باشد.
 • بهترین دکتر مغز و اعصاب در رشت همواره می کوشد به خوبی بیماری ها و مشکلات را تشخیص دهد و همچنین به خوبی آن ها را درمان نماید و سلامت بیماران برای ایشان دارای اولویت است.
 • بهترین پزشک همواره تلاش می کند در مرکزی فعالیت کند که دارای تجهیزات بسیار مناسب و پیشرفته ای برای درمان بیماران باشد.
 • بهترین دکتر مغز و اعصاب در رشت دارای اخلاق و رفتاری مناسب در برخورد با بیماران خود می باشد و تلاش می کند در هر زمانی به سوالات بیماران خود با حوصله و صبر بسیاری پاسخ دهد.

10 تا از بهترین دکتر مغز و اعصاب در رشت را بشناسید!

دکتر احمدرضا پارسا مجد

دکتر احمدرضا پارسا مجد

دکتر احمدرضا پارسا مجد جراح و متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات هستند. ایشان یکی از بهترین دکتر مغز و اعصاب در رشت می باشند. دکتر احمدرضا پارسا مجد در سال 1373 مدرک پزشکی عمومی خود را دریافت کردند. ایشان در سال 90 در آزمون فلوشیپ ستون فقرات دانشگاه تهران شرکت کردند و نفر دوم کشور شدند. دکتر پارسا مجد جزء با تجربه ترین پزشکان در حیطه فعالیت خود می باشند.

خدمات دکتر احمدرضا پارسا مجد:

 • درمان دیسک کمر
 • درمان مشکلات اعصاب

آدرس: رشت، چهار راه گلسار، ابتدای نواب، اولین کوچه سمت راست، ساختمان پارسا، طبقه همکف

شماره تماس:  01332128111

دکتر شروین قدرجانی

دکتر شروین قدرجانی

دکتر شروین قدرجانی متخصص و جراح مغز و اعصاب و یکی از بهترین دکتر مغز و اعصاب در رشت هستند. ایشان جزء با تجربه ترین پزشکان در زمینه فعالیت خود به شمار می روند. دکتر قدرجانی بعد از گذراندن دوره پزشکی عمومی توانستند دوره تخصص خود را نیز با موفقیت پشت سر بگذارند.

خدمات دکتر شروین قدرجانی:

 • درمان جراحی و غیر جراحی شکستگی های ستون فقرات
 • درمان جراحی و غیر جراحی دیسک های ستون فقرات
 • درمان جراحی و غیر جراحی انحرافات ستون فقرات
 • جراحی تومورهای مغزی و نخاعی
 • جراحی و درمان آسیب های تروماتیک مغز و نخاع
 • جراحی ضایعات عروقی مغز
 • جراحی اعصاب محیطی

آدرس: رشت، گلباغ نماز، مجتمع پزشکی باران، طبقه 5، واحد 502

شماره تماس: 01333729655

دکتر حسن شایان مجد

دکتر حسن شایان مجد

دکتر حسن شایان مجد یکی از بهترین دکتر مغز و اعصاب در رشت هستند. ایشان جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات می باشند. دکتر حسن شایان مجد یکی از با تجربه ترین پزشکان در حیطه فعالیت خود به شمار می روند. ایشان بعد از گذراندن دوره پزشکی عمومی توانستند دوره تخصص خود را نیز با موفقیت پشت سر بگذارند.

خدمات دکتر حسن شایان مجد:

 • جراحی تومور مغز
 • جراحی آندوسکوپی مغز
 • جراحی دیسک گردن و کمر

آدرس: چهارراه گلسار، ساختمان پزشکان دانا، طبقه 5، واحد 57

شماره تماس: 01332127419

دکتر آرمین رمضان نژاد

دکتر آرمین رمضان نژاد

دکتر آرمین رمضان نژاد یکی از بهترین دکتر مغز و اعصاب در رشت هستند. ایشان متخصص و جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات می باشند. دکتر آرمین رمضان نژاد عضو انجمن جراحان مغز و اعصاب ایران می باشند. ایشان از با تجربه ترین پزشکان در حیطه فعالیت خود به شمار می روند. دکتر رمضان نژاد بعد از گذراندن دوره پزشکی عمومی توانستند دوره تخصص خود را با موفقیت پشت سر بگذارند.

خدمات دکتر آرمین رمضان نژاد:

 • تشخیص و جراحی انواع تومور مغزی
 • تشخیص و درمان جراحی و غیر جراحی دیسک کمر
 • درمان و جراحی شکستگی مهره ستون فقرات
 • تشخیص و درمان تومورهای ستون فقرات
 • درمان انواع تروما و ضربه و شکستگی جمجمه

آدرس: رشت، چهار راه گلسار، خیابان نواب، کوچه میلاد، ساختمان پایا، طبقه پنجم، واحد 20

شماره تماس: 09364274180

دکتر عادل نجاتی

دکتر عادل نجاتی

دکتر عادل نجاتی یکی از بهترین دکتر مغز و اعصاب در رشت هستند. ایشان متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات می باشند. دکتر نجاتی بعد از گذراندن دوره پزشکی عمومی توانستند دوره تخصص خود را با موفقیت پشت سر بگذارند. ایشان موفق به کسب بورد تخصصی در حیطه فعالیت خود می باشند. دکتر نجاتی از با تجربه ترین پزشکان در حیطه فعالیت خود به شمار می روند.

خدمات دکتر عادل نجاتی:

 • نوار عصب_ عضله
 • تزریق بوتاکس در میگرن
 • درمان انواع سردرد

آدرس: رشت، گلسار، ابتدای خیابان 78، روبه روی اداره پست، جنب اداره اوقاف

شماره تماس: 01332112516

دکتر جاوید رسولیان

دکتر جاوید رسولیان

دکتر جاوید رسولیان یکی از بهترین دکتر مغز و اعصاب در رشت هستند. ایشان جراح و متخصص بیماری های مغز و اعصاب و ستون فقرات می باشند. دکتر جاوید رسولیان جزء با تجربه ترین پزشکان در رشت به شمار می روند. ایشان بعد از گذراندن دوره پزشکی عمومی توانستند دوره تخصص خود را نیز با موفقیت پشت سر بگذارند.

خدمات دکتر جاوید رسولیان:

 • درمان دیسک کمر و گردن

آدرس: رشت، گلسار، خیابان87، تقاطع نواب، روبروی رادیولوژی دکتر سمنانی، ساختمان صابر، واحد5

شماره تماس: 01332112471

دکتر محمدرضا امام هادی

دکتر محمدرضا امام هادی

دکتر محمد رضا امام هادی یکی از بهترین دکتر مغز و اعصاب در رشت هستند. ایشان دوره پزشکی عمومی خود را با موفقیت پشت سر گذاشته اند و دوره تخصص خود را نیز توانستند به اتمام برسانند. دکتر محمدرضا امام هادی یکی از با تجربه ترین پزشکان در حیطه فعالیت خود می باشند. ایشان متخصص جراحی مغز و اعصاب هستند.

خدمات دکتر محمدرضا امام هادی:

 • درمان تومور مغزی
 • درمان دیسک کمر و گردن

آدرس: رشت، بلوار نماز، ساختمان آتیه، طبقه 8، واحد 3

شماره تماس: 01332135099

دکتر حسین پور جعفری

دکتر حسین پورجعفری

دکتر حسین پور جعفری یکی از بهترین دکتر مغز و اعصاب در رشت هستند. ایشان متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات هستند. دکتر پور جعفری بعد از گذراندن دوره پزشکی عمومی توانستند دوره تخصصی خود را با موفقیت پشت سر بگذراند. دکتر حسین پور جعفری جزء با تجربه ترین پزشکان در حیطه فعالیت خود هستند.

خدمات دکتر حسین پور جعفری:

 • درمان تومور مغزی
 • درمان دیسک کمر و گردن
 • درمان مشکلات مغزی

آدرس: رشت، گلسار، خیابان 142، ساختمان پزشکان اکباتان، طبقه همکف، واحد 1

شماره تماس: 09391889671

دکتر سیف الله جعفری

دکتر سیف الله جعفری

دکتر سیف الله جعفری متخصص مغز و اعصاب هستند. ایشان یکی از بهترین دکتر مغز و اعصاب در رشت به شمار می روند. دکتر جعفری بعد از گذراندن دوره پزشکی عمومی توانستند دوره تخصص خود را با موفقیت پشت سر بگذراند. دکتر سیف الله جعفری جزء بهترین و با تجربه ترن پزشکان در حیطه فعالیت خود هستند. افراد می توانند برای جراحی مهره کمر و دیگر اقدامات به ایشان مراجعه کنند.

خدمات دکتر سیف الله جعفری:

 • درمان تومور مغزی
 • جراحی مهره کمر
 • درمان دیسک کمر و گردن

آدرس: رشت، حاجی آباد، کلینیک فوق تخصصی بعثت

شماره تماس: 01333261446

دکتر آوا فرساد روح

دکتر آوا فرساد روح

دکتر آوا فرساد روح یکی از بهترین دکتر مغز و اعصاب در رشت می باشند. ایشان متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات هستند. دکتر آوا فرساد روح بعد از گذراندن دوره پزشکی عمومی توانستند دوره تخصص خود را با موفقیت پشت سر بگذراند. ایشان موفق به کسب بورد تخصصی می باشند. دکتر فرساد روح یکی از با تجربه ترین پزشکان در حیطه فعالیت خود به شمار می روند.

خدمات دکتر آوا فرساد روح:

 • درمان سکته مغزی
 • درمان دیسک گردن و کمر

آدرس: رشت، خیابان نواب، بالای داروخانه آریافر، ساختمان پزشکان شفا، طبقه 3، واحد 7

شماره تماس: 01332113879

انواع بیماری های مغز و اعصاب

تومورهای مغزی: تومورهای مغزی یکی از شایع ‌ترین بیماری های مغز و اعصاب می باشد که ممکن است در هر سنی برای هر فرد اتفاق بیفتد. اما احتمال آن که در سنین بالاتر این مشکل ایجاد شود بیش تر است. علائم این بیماری شامل مشکلات شنوایی، مشکلات بینایی، تکلم، تعادل، سردرد ها و حملات ناگهانی و فلج عضلات صورت می باشد. برخی از تومورهای مغزی هیچ خطری را به همراه ندارد. اما از آنجا که تومور ها می ‌توانند در بدن پیشروی کنند، یک تهدید به حساب می آید. نوع درمانی که برای تومورهای مغزی استفاده می شود، بستگی به اندازه تومور، سن بیمار و وضعیت سلامتی بیمار دارد که معمولاً با سه روش عمل جراحی، پرتو درمانی و شیمی درمانی انجام می شود.

میگرن یا همان سردرد های بسیار دردناک: بیماری میگرن یکی از شایع ترین بیماری های مغز و اعصاب می باشد. امروزه بسیاری از افراد با این بیماری دست و پنجه نرم می کنند. میگرن مربوط به سیستم عصبی مرکزی است که تغییراتی در سیستم فیزیکی مغز ایجاد می کند. سردرد های بسیار وحشتناک نشانه بارز این بیماری است. اما به طور کلی میگرن در کل سیستم بدن تاثیر گذار خواهد بود.

صرع، فعالیت سلول های عصبی را مختل می کند: بیماری صرع به خاطر وجود اختلال در سیستم عصبی مرکزی به وجود می آید که افرادی که دچار این بیماری می شوند در واقع فعالیت سلول های عصبی در مغز آنها از کار می افتد و در آخر منجر به تشنج می شود. این گونه بیماری با رفتارهای غیرطبیعی مانند خیره شدن، سردرگمی، از دست دادن هوشیاری و انقباض عضلانی همراه است.

نوروپاتی: نوروپاتی به خاطر دخالت یا آسیبی که به اعصاب وارد می ‌شود، اتفاق می ‌افتد که این مشکل معمولاً برای بیماران مبتلا به سرطان و تحت شیمی درمانی هستند ، آشنا است. علائم این بیماری شامل بی حسی درد ، از دست دادن احساس یا سوزن شدن می باشد. همچنین این مشکلات برای افرادی که دیابتی هستند، اتفاق می ‌افتد که ناشی از قند خون بالا آن ها است.

پارکینسون: این بیماری معمولاً در افراد سالخورده دیده شده است که بیماری پارکینسون به خاطره تخریب سلول‌ های میانی مغز است که کار آن ها کنترل کننده حرکات بدن است. علائم اولیه این بیماری با مواردی مانند احساس ضعف، سستی در یکی از اندام ها، احساس لرزش های خفیف در دست در هنگام استراحت دیده می شود، که در آخر این لرزش ها بیش تر شده و باعث سفت شدن عضلات بدن می شود و در آخر فرد نمی تواند هماهنگی و تعادل خود را در بین اندام ها حفظ کند. این بیماری به همراه خود مشکلاتی مانند افسردگی، اختلالات روانی و عاطفی به همراه دارد.

سنکوپ یا غش کردن: سنکوپ یا حالت غش به دلیل از دست دادن موقت آگاهی و هوشیاری فرد اتفاق می افتد، که عوامل مختلفی مانند کاهش شدید اکسیژن در بروز این مشکل دخیل هستند. نبودن اکسیژن کافی و کاهش خون رسانی به مغز ممکن است به خاطر فشار خون پایین یا خطرناک ترین بیماری های قلبی باشد. هنگامی که این اتفاق می افتد، فرد برای مدتی هوشیاری خود را از دست داده و بیهوش می شود. بیهوشی چند ثانیه رخ می دهد و بعد از آن فرد هوشیاری خود را به دست می ‌آورد. ممکن است قبل از این اتفاق فرد دچار احساس تهوع و استفراغ و سرگیجه داشته باشد که بعد از به دست آوردن هوشیاری حالت طبیعی خود را به دست می ‌آورد.

نورولوژی شامل یک درد عضلانی شدید است: نورولوژی به دلیل آسیب دیدگی عصبی و تحریک شدن آن اتفاق می ‌افتد که در پی آن فرد درد عضلانی و سوزش شدید احساس می کند. آسیب عصبی در هر نقطه ای از بدن ممکن است اتفاق بیفتد. هر چند این عوامل در این اتفاق دخیل هستند. معمولاً افرادی که سالخورده یا دارای بیماری های عفونی و بیماری های دیابت هستند در معرض بروز این بیماری قرار دارند.

مننژیت: این بیماری به خاطر التهاب غشاء اطراف مغز و نخاع ایجاد می شود و تورم حاصل از آن مشکلاتی مانند سردرد، تب، سفتی گردن را برای فرد به همراه دارد. در بیش تر مواقع این بیماری به خاطر عفونت ویروسی به وجود می آید. علاوه بر بزرگسالان، کودکان و نوجوانان نیز در معرض خطر مبتلا به این بیماری قرار دارند. همچنین افرادی که برای مدت طولانی دچار ضعف سیستم ایمنی بدن هستند، احتمال بروز این اتفاق وجود دارد. مننژیت ویروسی شایع تر از نوع باکتریایی می باشد. اما خطرات جدی برای فرد به همراه ندارد و در موارد شدید ممکن است موجب تب و یا تشنج شود. در عوض مننژیت حاصل از باکتری ها خطرناک تر است و نیاز به مراحل درمانی دارد تا از بروز آسیب ‌های مغزی جلوگیری شود.

مولتیپل اسکلروز: بیماری مولتیپل اسکلروز یک بیماری متناوب است که مشکلات بسیار کم یا شدید و دائمی برای فرد به همراه دارد. این بیماری بر روی سیستم عصبی مرکزی تاثیر می گذارد که فرد بیش از اندازه ناتوان شده و در انجام فعالیت های روزانه خود احساس خستگی بیش از حد دارد.

آلزایمر: بیماری آلزایمر یک اختلال عصبی شناخته می شود، که به خاطر از بین رفتن سلول های مغزی آلزایمر رخ می دهد و سبب کاهش حافظه و ناتوانی در شناخت خواهد شد. بیماری آلزایمر علائم و نشانه های مختلفی دارد که علائم آن علائمی مانند فراموش کردن آدرس ها و اسم ها، از دست دادن حافظه کوتاه مدت  می باشد و زمانی این بیماری شدت پیدا کند، فرد حتی مسیر بازگشت به خانه را به یاد نمی آورد. این بیماری به طور مستقیم بر روی مغز آسیب می رساند و کم کم باعث فروپاشی مغز خواهد شد و در آخر بر روی فکر کردن انجام فعالیت های روزانه و حتی صحبت کردن فرد تاثیر می گذارد. اگر دچار آلزایمر شدید باید هرچه سریع تر به بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران مراجعه نمایید.

ام اس: ام اس انواع مختلفی دارد و می تواند در بخش های مختلفی از بدن شروع به فعالیت کند. این بیماری امکان دارد در برخی از مواقع برای بیمار خطراتی را به همراه داشته باشد و در برخی مواقع می توان این بیماری را کنترل کرد پس در صورت دچار شدن به این بیماری هر چه سریع تر به پزشک مراجعه کنید. بیماری ام اس بیش تر در بین بانوان دیده شده است و بیماری خود ایمنی می باشد و باعث می شود که بدن خودش را مورد هجوم قرار بدهد و میلین های اطراف اعصاب را از بین ببرد. اگر دچار این بیماری شدید به بهترین دکتر جهت درمان مراجعه نمایید.

انواع بیماری های مغز و اعصاب

وظیفه یک متخصص مغز و اعصاب چیست؟

یکی از مهم ترین قسمت های بدن انسان مغز است. مغز کنترل بسیار بالایی بر عملکرد اعضای بدن دارد، اما مغز نمی تواند به تنهایی کار کند. بسیاری از قسمت های بدن دست به دست هم می دهند تا عملکرد مغز انسان به درستی شکل بگیرد. یکی از اجزای مهم اعصاب است که همیشه در کنار کلمه مغز به کار می رود. سیستم عصبی شامل مغز و همچنین نخاع و اعصاب است که اطلاعات را از مغز دریافت کرده و به سایر قسمت های بدن منتقل می کند. مغز و اعصاب از مهم ترین و پیچیده ترین اندام های بدن هستند و فعالیت در این زمینه نیاز به دانش، مهارت و تجربه زیادی دارد.

اختلالات مربوط به مغز و سیستم عصبی بسیار گسترده است. تشخیص و درمان انواع اختلالات و بیماری های مرتبط با سیستم عصبی مانند کمردرد، ام اس، سردرد، تشنج، صرع و بیماری آلزایمر در حیطه کاری متخصصان مغز و اعصاب است. متخصصان مغز و اعصاب با درک دقیق و صحیح مشکلات بیمار، نقش مهمی در پیشگیری از شیوع بیماری و بهبود علائم بیماری دارند. تصمیم گیری برای اجرای راه حل درمانی در زمان مناسب نقش مهمی در سلامت بیمار دارد. برای انتخاب بهترین دکتر به مقاله بهترین جراح مغز و اعصاب در ایران مراجعه نمایید.

کلام آخر

جراح مغز و اعصاب یا نورولوژیست به متخصصی گفته می شود که در حوزه جراحی های مغز، اعصاب محیطی، نخاع و سیستم عروق مغزی فعالیت می کند و جراحی های مختلفی انجام می دهد. مغز مهم ترین قسمت بدن است که کنترل تمامی قسمت های بدن را برعهده دارد و با مسیرهای عصبی مختلف به بدن پیام مخابره می کند. مغز و اعصاب از مهم ترین و پیچیده ترین اندام های بدن هستند و فعالیت در این زمینه نیاز به دانش، مهارت و تجربه زیادی دارد. اختلالات مربوط به مغز و سیستم عصبی بسیار گسترده است.

از شما بسیار ممنونیم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت جراحتو همواره سعی داشته شما را با بهترین دکتر مغز و اعصاب در رشت آشنا کند. امیدواریم این مطالب برای شما مفید واقع شده باشند. در صورت داشتن هرگونه انتقاد و پیشنهاد به سایت مراجعه کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

source

توسط blogcheck