در این مقاله قصد داریم 10 مورد از بهترین دکتر کامپوزیت در اهواز را به شما ساکنان این شهر معرفی نماییم تا در صورت نیاز بتوانید به آن ها مراجعه نمایید و به ترمیم دندان های خود بپردازید. کامپوزیت یکی از استاندارد ترین روش ها جهت پر کردن و سفید کردن دندان ها می باشد که دارای رنگی طبیعی شبیه به دندان است. این ماده به عنوان پر کننده رزینی شناخته می شود و از آن جهت ترمیم ترک ها، شکستگی ها و پوسیدگی دندان های آسیب دیده استفاده می نمایند. همچنین کامپوزیت دارای کاربردهای فراوانی در حوزه درمان آسیب های ناشی از تصادفات و صدمات گوناگون می باشد و جلوه ظاهری بسیار زیبایی به دندان های شما می بخشد. اگر شما عزیزان نیز به دنبال روشی برتر جهت ترمیم دندان های خود هستید و از زردی دندان هایتان رنج می برید، این مقاله را تا انتها مطالعه نموده و همراه ما باشید.کامپوزیت چیست؟

رزین ماده ای ساخته شده از پلیمر سخت و مصنوعی می باشد که ماده اصلی تشکیل دهنده کامپوزیت های دندانی است. امروزه کامپوزیت دندان یکی از محبوب‌ ترین روش ها جهت پر کردن و ترمیم دندان های شکسته می باشد که دارای رنگی همانند رنگ طبیعی دندان ها می باشد. مواد کامپوزیت در چندین رنگ سفید موجود می باشند که شما عزیزان می توانید با توجه به علاقه خود، رنگ آن را انتخاب نمایید.

کامپوزیت یکی از مناسب ترین روش ها جهت ترمیم و زیباسازی دندان ها و نواحی دندان می باشد که به خصوص بر روی دندان های جلویی تاثیر بسیاری خواهد گذاشت. کامپوزیت ها نیاز به تراش دندان ندارند و مستقیماً به دندان چسبیده و ظاهر دلخواه شما را به آن می دهند. همچنین انواع مختلفی از مواد پرکننده کامپوزیتی موجود می باشد که هر کدام دارای مزایای مختلفی هستند.

کامپوزیت نیز مانند سایر روش های زیبایی و ترمیمی دندان، دائمی نمی باشد و ممکن است نیاز به ترمیم و یا حتی تعویض داشته باشد. اما این ماده نسبت به سایر ماده های ترمیمی دندان، دارای ماندگاری بالاتری می باشد و لبخند زیبا به شما می بخشد. این روش برای افرادی که دارای پوسیدگی و شکستگی دندان هستند مناسب می باشد و دندان هایی بی نقص به آن ها هدیه می دهد. از مهم ترین کاندید های انجام کامپوزیت می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • فضای بسیار اضافی و خالی بین دو دندان
 • شکستگی و ترک خوردگی دندان بر اثر صدمات و آسیب های گوناگون
 • دندان های پوسیده و فرسوده شده
 • دندان های لب پر شده
 • دندان های زرد و نیاز به ترمیم شدن
 • بهداشت ضعیف دهان و دندان و زردی بیش از اندازه دندان ها
 • داشتن بیماری شدید لثه و یا التهاب لثه
 • داشتن عادات ناسالم و نامناسب مربوط به دندان مانند دندان قروچه
 • عدم وجود نظم بین دندان ها
 • تحلیل و تضعیف مینای دندان و نازک بودن بیش از اندازه مینا

افرادی که هر یک از موارد بالا را دارا می باشند می توانند جهت بهبود زیبایی و سلامت دندان های خود، به بهترین دکتر کامپوزیت در اهواز مراجعه نمایند و از خدمات اختصاصی او بهره مند شوند. اما برخی از افراد نیز کاندید مناسبی برای انجام کامپوزیت نمی‌ باشند و می بایست برای ترمیم دندان های خود از روش های دیگری استفاده نمایند. برای مثال افرادی که جنس دندان های آن ها به گونه ای می باشد که در طول زمان تغییر رنگ خواهد داشت و افرادی که دندان های بسیار کج و نامرتب دارند، برای این درمان مناسب نمی باشند.

کامپوزیت با قرار گرفتن مستقیم بر روی دندان های شما تمامی عیوب ظاهری دندان های شما را بهبود بخشیده و مشکلاتی مانند پوسیدگی و فاصله بین دندان ها را نیز درمان می نماید. این ماده مخلوطی از ذرات مختلف مانند کوارتز می باشد که به صورت خمیری شکل بوده و پیش از قرارگیری بر روی دندان، آن را زیر نور آبی رنگی قرار می دهند. این عمل موجب سفت شدن و افزایش دوام کامپوزیت بر روی دندان های شما خواهد شد.

یکی از موارد پرطرفدار استفاده از کامپوزیت، افزایش سفیدی دندان می باشد که به آن کامپوزیت ونیر می گویند. کامپوزیت ونیر دارای محبوبیت بسیار بالایی در بین افراد می باشد و با افزایش سفیدی دندان ها، زیبایی لبخند را نیز برای شما به ارمغان می آورد. هم اکنون شما عزیزان در سراسر کشورمان ایران می توانید جهت بهبود فرم ظاهری و درمان مشکلات دندان خود، به بهترین جراح دندانپزشک در ایران مراجعه نمایید و تمامی ناهنجاری های دهان و دندان خود را درمان کنید. از دیگر مزایای این روش زیبایی – درمانی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • کیفیت بالا جهت ترمیم دندان ها همراه با هزینه پایین نسبت به سایر روش ها
 • عدم نیاز به تراشیدن مینای دندان ها، ظاهر زیبا و رنگ طبیعی همرنگ با دندان ها
 • عدم نیاز به ساخت در لابراتوار و یک دست و درخشان‌ کردن دندان‌ ها
 • دارای کم ترین میزان عوارض جانبی نسبت به سایر روش های ترمیم دندان
 • دارای خاصیت برگشت‌ پذیری و درمان مجدد در صورت آسیب
 • مقاوم و مستحکم، دارای دوام و ماندگاری مناسب نسب به سایر روش های ترمیمی دندان
 • رفع عیوب ظاهری مختلف دندانی مانند ترک خوردگی و تغییر رنگ
 • دارای تنوع در نوع و رنگ متناسب با انواع سلیقه ها و همچنین دارای روند درمان کوتاه و سریع
کامپوزیت چیست؟

ویژگی بهترین دکتر کامپوزیت در اهواز

داشتن دندان های زیبا و سفید از مهم ترین فاکتور های زیبایی افراد می باشد که تاثیر بسیاری بر زیبایی لبخند آن ها خواهد داشت. در حال حاضر کامپوزیت یکی از پر طرفدار ترین روش های پر کردن و ترمیم آسیب های دندان می باشد که تمامی ناهنجاری های دندان همانند شکستگی، زردی، فاصله و لب پر شدن را نیز بهبود می بخشد.

تمامی شما عزیزان با مراجعه به بهترین دکتر کامپوزیت در اهواز می توانید اقدام به کامپوزیت و افزایش زیبایی دندان های خود نمایید و لبخندی زیبا برای خود به ارمغان آورید. بهترین دکتر کامپوزیت در اهواز می‌ بایست ویژگی های برتری نسبت به سایر پزشکان دارا باشد و خدمات با کیفیتی به شما ارائه دهد. از مهم ترین ویژگی های بهترین پزشک در حوزه کامپوزیت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پزشک منتخب شما می بایست از با کیفیت ترین و مرغوب ترین نوع کامپوزیت جهت سفید نمودن دندان شما استفاده نماید.
 • بهترین دکتر کامپوزیت در اهواز می بایست انواع آسیب ها، ناهنجاری ها و فاصله های موجود بین دندان های شما را به صورت کامل برطرف نماید و خدماتی با کیفیت در این حوزه ارائه دهد.
 • پزشک منتخب شما در حوزه کامپوزیت می بایست کم ترین عوارض و خطرات را پس از اتمام کامپوزیت و سایر خدمات دندان پزشکی برای مراجعان خود به وجود بیاورد.
 • پزشک منتخب شما می بایست معاینه های دقیقی بر روی دندان های شما انجام دهد تا تمامی مشکلات موجود در دهان و دندان شما را شناسایی کرده و درمان نماید.
 • پزشک منتخب شما در حوزه کامپوزیت می بایست مدارک تخصصی و فوق تخصصی دندانپزشکی و کامپوزیت خود را از دانشگاه‌ ها و مراکز علمی معتبر داخل کشور و یا خارج کشور دریافت نموده باشد.
 • بهترین دکتر کامپوزیت در اهواز می بایست تصاویری از نمونه کار های پیشین خود در اختیار مراجعان قرار دهد تا بتوانند از کیفیت کار او اطمینان حاصل نمایند.

همچنین اگر دندان های شما عزیزان دارای ناهنجاری هایی همچون بی نظمی و وجود فاصله بسیار بین یکدیگر هستند، می توانید به بهترین دکتر ارتودنسی در ایران مراجعه نمایید و ظاهری زیبا به دندان های خود دهید.

10 تا از بهترین دکتر کامپوزیت در اهواز را بشناسید!

انواع کامپوزیت دندان

کامپوزیت ها دارای انواع مختلفی می باشند که هر کدام دارای معایب و مزایای مخصوص به خود است. کامپوزیت دندان درشت دانه یکی از اولین نوع کامپوزیت در علم دندان پزشکی می باشد که دارای ذراتی حدود 10 میکرو متر تا 50 میکرو متر می باشد. این کامپوزیت در کوتاه ترین زمان ممکن توانست به محبوبیت بسیاری در بین افراد دست یابد. از معایب آن می توان به دشواری پولیش و سطح ترمیم آن ها اشاره کرد. اما کامپوزیت ماکرو فیل یا همان درشت دانه دارای مقاومت بسیار بالایی می باشد و از بهترین نوع کامپوزیت محسوب می شود.

یکی دیگر از انواع کامپوزیت دندان، کامپوزیت دندان میکروفیل یا ریز دانه می باشد که در اواخر دهه هفتاد میلادی توانست به صورت گسترده در علم دندانپزشکی مورد استفاده قرار گیرد. ذرات موجود در این کامپوزیت دارای اندازه ای کم تر از 100 نانومتر می باشند و برای استفاده در دندان های عقبی مناسب نمی باشند. از مهم ترین مزایای این نوع کامپوزیت می توان به سهولت در پولیش و صاف بودن سطح آن اشاره کرد که موجب محبوبیت آن در بین افراد شده است.

همچنین نانو هیبرید ها و میکرو هیبرید ها نیز از دیگر انواع کامپوزیت های هیبریدی می باشند که اندازه ذرات آن ها کم تر از 100 نانومتر تا بیشتر از 1میکرو متر است. مقاومت بالای این نوع کامپوزیت ها در مقابل ساییدگی و استحکام بالای آن ها موجب محبوبیت آن در بین افراد و متخصصان کامپوزیت شده است. اما از معایب این نوع کامپوزیت می توان به تاثیر منفی در لبخند اشاره کرد که به دلیل استهلاک رزین می باشد.

بهترین دکتر کامپوزیت در اهواز می بایست علاوه بر اندازه، مزایا و معایب هر یک از کامپوزیت های نام برده شده، به ناحیه مورد استفاده نیز توجه نماید. برای مثال برخی از کامپوزیت ها تنها برای دندان های عقبی مناسب می باشند و برخی دیگر برای دندان های جلویی. پزشک منتخب شما می بایست با مهارت بالای خود در این زمینه، بهترین نوع کامپوزیت را برای دندان های شما در نظر بگیرد تا بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان آورد.

انواع کامپوزیت دندان

توصیه های بهترین دکتر کامپوزیت در اهواز

رعایت نکات مراقبتی پس از کامپوزیت از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر ماندگاری بالای این روش درمانی می باشد. تمامی شما عزیزانی که کامپوزیت نموده‌ اید می بایست جهت افزایش دوام و عمر دندان های خود نکاتی را به عنوان نکات مراقبتی پس از کامپوزیت رعایت فرمایید تا نتیجه دلخواه خود را دریافت نمایید. از مهم ترین توصیه های مراقبتی بهترین دکتر کامپوزیت در اهواز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از خوراکی های رنگی مانند نوشابه، قهوه و یا سس را کاهش داده و در 48 ساعت ابتدایی از مصرف آن ها پرهیز کنید.
 • دندان های خود را به صورت منظم و با یک مسواک نرم تمیز کرده و از نخ دندان جهت حفظ تمیزی آن استفاده نمایید.
 • تا برطرف شدن کامل درد و بی حسی کامپوزیت، می بایست احتیاط های لازم مانند جویدن و گاز گرفتن غذا را انجام دهید تا کامپوزیت شما دچار مشکل نشود.
 • در صورت مصرف مواد خوراکی رنگی هرچه سریع تر مسواک بزنید و از چسبیدن مواد به دندان جلوگیری نمایید.
 • از دهان شویه های تجویز شده توسط بهترین دکتر کامپوزیت در اهواز استفاده نمایید و از تغییر رنگ کامپوزیت ها جلوگیری نمایید.
 • در صورتی که دندان‌ های خود را کامپوزیت کرده اید، به هیچ عنوان نباید دندان ها را بر روی هم فشار دهید و یا دندان قروچه نمایید.
 • استعمال دخانیات و نوشیدن الکل را قطع نمایید.
 • کامپوزیت ها دارای جنس پلیمری هستند و جهت جلوگیری از آسیب رساندن به آن ها می بایست از گاز زدن خوراکی های سفت و یا آجیل خودداری نمایید.
 • تا یک روز پس از کامپوزیت از مسواک زدن و یا استفاده از نخ دندان به صورت جدی خودداری نمایید.
 • از مصرف مایعات سرد و یا بسیار داغ در روزهای اولیه جلوگیری کرده و مایعات ولرم مصرف نمایید.
 • به صورت سالیانه به پزشک خود مراجعه نمایید و سلامت کامپوزیت و دندان های خود را به صورت مرتب بررسی نمایید.
 • از انجام ورزش های سنگین که در آن احتمال برخورد توپ به دندان وجود دارد خودداری نمایید.
 • مصرف قند و شکلات را به کم ترین میزان ممکن در روز برسانید.
 • سبزیجات سفت مانند هویج را مصرف نکنید و تنقلاتی که دارای رنگ های مضر می باشند را کنار گذاشته و تغذیه مناسب را دنبال نمایید.

کلام آخر

کامپوزیت دندان یکی از جدید ترین و محبوب ترین روش های پر کردن دندان می باشد که دارای رنگی همانند رنگ طبیعی دندان و جنس رزین پلیمری است. توسط این روش می توانید تمامی ناهنجاری های دندان مانند شکستگی، وجود فاصله بین دندان، ترک خوردگی و لب پر شدن دندان را برطرف نمایید و ظاهری سفید و زیبا به دندان های خود دهید.

در این مقاله سعی داشتیم 10 مورد از بهترین دکتر کامپوزیت در اهواز را به شما عزیزان معرفی نماییم تا بتوانید با مراجعه به آن ها، سلامت و زیبایی را به دندان های خود باز گردانید. سپاسگزاریم که تا انتها همراه ما بودید و این مقاله را مطالعه نمودید. لطفا نظرات و یا پیشنهادات خود را از طریق سایت جراحتو با ما در میان بگذارید.

source

توسط blogcheck