ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین دکتر ارتودنسی در تجریش آشنا کنیم. از آن جایی که زیبایی و سلامت دندان تاثیر بسزایی در چهره می گذارد لازم است سلامت بهداشت دهان و دندان را رعایت کرد و در صورت ایجاد ناهنجاری و اختلال در دندان و فک به دندانپزشک مراجعه کرد. از جمله مشکلات دندان، نا مرتبی و جای گیری آن ها در محل نامناسب می باشد. امروزه ارتودنسی به مرتب شدن کامل دندان ها کمک می کند و می تواند زیبایی را برای دندان ها به ارمغان بیاورد. از این رو در این مقاله لیستی از بهترین دکتر ارتودنسی در تجریش را برای شما عزیزان تهیه کرده ایم، پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.ارتودنسی دندان چیست؟

امروزه با پیشرفت علم پزشکی روش های متنوع زیبایی در جهت زیباسازی و رفع نواقص ظاهری دندان به وجود آمده. از جمله این روش ها در حوزه دندانپزشکی ارتودنسی می باشد. این روش که توسط بهترین دکتر ارتودنسی در تجریش انجام می شود، یکی از شاخه های قدیمی دندانپزشکی است که به اصلاح نامرتبی و موقعیت دندان ها و فک می پردازد، چراکه نامرتبی و ناهنجاری دندان و فک باعث ایجاد عوارض و مشکلات دندان می شود. از جمله این اختلالات می توان به درست جویده نشدن غذا، پوسیدگی دندان ها و … اشاره کرد. ارتودنسی کمک می کند تا دندان های شما مرتب شوند و ظاهر زیبایی داشته باشند.

در ادامه به مواردی که لازم است با مشاهده آن به بهترین دکتر ارتودنسی در تجریش مراجعه کنید، اشاره می کنیم:

 • کج بودن دندان ها
 • کوتاه، بلند بودن دندان ها
 • داشتن فاصله بین دندان ها
 • اگر دندان های شما روی هم رفته هستند.
 • در صورتی که فک پایین جلو باشد.
 • در صورتی که فک بالایی عقب باشد.
ارتودنسی دندان چیست؟

انواع ارتودنسی را بشناسید

ارتودنسی دندان انواع مختلفی دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد:

 • ارتودنسی ثابت: در این مدل ارتودنسی براکت ها روی دندان ثابت هستند و حرکت نمی کنند. این امکان وجود ندارد که بیمار براکت ها را از دندان خارج کند. عموما مدت زمان و پروسه درمانی این روش 2 سال می باشد و همینطور ممکن است با توجه به وضعیت دندان و تجویز دندانپزشک این مدت کمتر یا بیشتر شود.
 • ارتودنسی متحرک: این روش معمولا برای مشکلات خفیف یا بهم ریختگی خفیف دندان ها انجام می شود. در این روش می توانید ارتودنسی را از دهان خود در مواقعی که لازم است از جمله مسواک زدن، غذا خوردن و … در بیاورید.
 • ارتودنسی لینگوال: ارتودنسی لینگوال یا ارتودنسی پشت دندان، روشی است که به صورت نامرئی می باشد و از دسته ارتودنسی ثابت است. از این روش برای رفع نواقص بسیار زیاد و ناهنجاری های شدید دندان استفاده می شود. تفاوت این روش با روش های دیگر، قرار گیری دستگاه ارتودنسی در پشت دندان می باشد. یکی از مشکلات ارتودنسی لینگوال مشکل در تکلم و بلع غذا است.
 • ارتودنسی دیمون: در این روش طول درمان کمتر است و دندان ها سریع تر جا به جا می شوند، این نوع ارتودنسی در دسته ارتودنسی های ثابت قرار دارد و آن را می توانید نزد بهترین دکتر ارتودنسی در تجریش انجام دهید. از جمله مزایای این روش می توان به طول درمان کوتاه تر و درد کمتر اشاره کرد، اما قابل ذکر است هزینه این روش نسبت به روش های دیگر بیشتر است.
 • ارتودنسی سرامیکی: در ارتودنسی سرامیکی از بریس های فلزی استفاده نمی شود و براکت ها به جنس سرامیک هستند و شباهت زیادی به دندان ها دارند. این روش ممکن است تفاوت های دیگری نیز نسبت به روش های دیگر ارتودنسی داشته باشد.

شما عزیزان می توانید برای انجام هر کدام از این روش ها به بهترین دکتر ارتودنسی در تهران مراجعه کنید.

مزایای ارتودنسی دندان

ارتودنسی دندان یکی از روش های زیبایی در حوزه دندانپزشکی است و به مرتب و زیبا شدن دندان ها می پردازد، لازم است بدانید علاوه بر ارتودنسی روش های دیگری نیز در جهت ترمیم و رفع نواقص ظاهری دندان ها وجود دارد که از جمله آن ها می توان به لمینت اشاره کرد، برای کسب اطلاعات بیشتر و انجام این روش می توانید به بهترین متخصص لمینت در تهران مراجعه کنید. در ادامه قصد داریم شما عزیزان را با برخی از فواید ارتودنسی دندان آشنا کنیم:

 • یکی از مزایای ارتودنسی، قابل انجام بودن در هر سنی می باشد.
 • ارتودنسی دندان های بهم ریخته و نامنظم را مرتب می کند و به ظاهر دندان ها بهبود می بخشد.
 • انجام ارتودنسی باعث اصلاح طرح لبخند و بالارفتن اعتماد به نفس می شود.
 • ارتودنسی باعث بهبود فعالیت هایی مانند صحبت کردن و جویدن مواد غذایی می شود.
 • انجام ارتودنسی دندان می تواند سایش دندان که باعث ایجاد آسیب به دندان می شود را کاهش دهد.

توصیه های مراقبتی بهترین دکتر ارتودنسی در تهران

بعد از انجام ارتودنسی لازم است نکاتی را رعایت کنید و به توصیه های مراقبتی بهترین دکتر ارتودنسی در تجریش عمل کنید، در ادامه به برخی از این موارد اشاره می کنیم:

 • در روز اول بعد از انجام ارتودنسی امکان دارد غذا خوردن شما با کمی مشکل همراه باشد، ترجیحا می توانید در روز اول از غذاهای نرم مصرف کنید.
 • برای مسواک زدن لازم است با دندانپزشک خود درباره انتخاب مسواک مخصوص مشورت کنید، همچنین در پروسه درمانی ارتودنسی عموما در روز، 3 تا 4 بار باید مسواک بزنید.
 • در طول درمان ارتودنسی لازم است مراقبت های دهان و دندان را به صورت جدی تر حفظ کنید. همچنین بایستی از مصرف برخی مواد غذایی مانند هویج، ذرت بو داده، بلال و … که باعث آسیب به دستگاه ارتودنسی می شود، خودداری کنید.
 • سعی کنید حتما هر روز دندان های خود را نخ دندان بکشید.
توصیه های مراقبتی بهترین دکتر ارتودنسی در تجریش

کلام آخر

ارتودنسی دندان روشی مطمئن و پرطرفدار زیبایی و درمانی در حوزه دندانپزشکی می باشد که به رفع نواقص دندان و فک از جمله بهم ریختگی دندان ها، کج بودن دندان، فاصله بین دندان، حل مشکل جلو بودن فک پایینی و … می پردازد. ارتودنسی روش های مختلفی دارد و با انجام آن می توانید به طرح لبخند و چهره خود بهبود ببخشید. این روش را می توانید نزد بهترین دکتر ارتودنسی در تجریش انجام دهید.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت جراحتو همواره سعی داشته شما عزیزان را با بهترین دکتر ارتودنسی در تجریش آشنا کند. در صورت داشتن هر گونه سوال و یا انتقاد و پیشنهاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

source

توسط blogcheck