بسیاری از افراد با تیره شدن پوست خود مشکل دارند و از کرم روشن کننده استفاده می کنند؛ از این رو می خواهیم 10 تا از بهترین کرم روشن کننده پوست در سال 1401 را به شما معرفی کنیم تا بتوانید به راحتی پوستی روشن و شفاف داشته باشید؛ استفاده از کرم روشن کننده در یک بازه زمانی مشخص تاثیر بسزایی بر پوست می گذارد و موجب زیبایی و درخشش پوست می شود؛ اگر شما نیز به دنبال یافتن بهترین کرم روشن کننده پوست هستید، می توانید در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا در این زمینه اطلاعات کافی کسب کنید.کرم روشن کننده پوست چیست؟

انسان بر اثر عوامل و موارد مختلف دچار تیرگی پوست می شود و لکه های مختلفی بر روی پوستش نمایان می شوند به عنوان مثال در اثر قرار گرفتن در معرض نور خورشید، تغذیه نامناسب، ابتلا به برخی بیماری ها و غیره این مشکل پوستی به وجود می آید؛ برای درمان این مشکلات پوستی می توان از کرم ها و لوسیون های مختلف تحت نظر بهترین دکتر پوست در تهران استفاده کرد.

کرم روشن کننده می تواند بر سفیدی و روشن شدن پوست تیره تاثیر بسیار مثبتی بگذارد و پوست انسان را چندین درجه روشن تر کند؛ با استفاده از کرم روشن کننده بسیاری از مشکلات پوستی برطرف می شوند و سلول های مرده پوست تا حدی از بین می روند؛ این کرم دارای خاصیت ضد لک است که می تواند لایه برداری انجام دهد و لک های تیره پوست را با گذر زمان از بین ببرد.

کاربردهای کرم روشن کننده پوست

کرم روشن کننده پوست مزایا و کاربردهای بسیار زیادی دارد که همین موارد موجب جلب نظر بسیاری از افراد می شود؛ این کاربردها را در ادامه برای شما ذکر خواهیم کرد :

 • از بین بردن آسیب هایی که بر اثر نور خورشید به پوست وارد شده اند.
 • محو کردن لکه های پوستی که در اثر زایمان به وجود آمده اند.
 • کم رنگ کردن سیاهی زیر بغل، آرنج و زانوها
 • از بین بردن جای زخم و سوختگی و آکنه
 • درمان کردن حفره های پوستی ناهموار
 • کم کردن رنگدانه های زیاد پوستی
 • از بین بردن جوش های سر سیاه
 • شفاف و درخشان کردن پوست
 • اکسیژن و آبرسانی به پوست
 • محو کردن ماه گرفتگی ها
 • جوانسازی پوست

کاربردهای کرم روشن کننده پوست

مواد تشکیل دهنده بهترین کرم روشن کننده پوست

بهترین کرم روشن کننده پوست از ترکیبات و مواد خاصی تشکیل شده که هر یک از آن ها به نوعی بر روی پوست اثر می گذارند و پوستی صاف و روشن برای مصرف کنندگان به ارمغان می آورند؛ این ترکیبات شامل موارد زیر اند :

 • هیدروکینون : این ماده از جمله قوی ترین و بهترین مواد ضد لک پوستی می باشد که موجب جلوگیری از ایجاد ملانین پوست می شود و در نهایت مانع از به وجود آمدن لک می شود.
 • ویتامین C : ویتامین C جزء بهترین و کم عارضه ترین عناصر جهت روشن کردن پوست می باشد؛ این ویتامین هیچ ضرر و زیانی برای پوست ندارد و به خاطر داشتن آنتی اکسیدان، کمک بزرگی به بهبود یافتن آسیب های پوست می کند.
 • عصاره شیرین بیان : عملکرد این ماده شباهت بسیار زیادی به هیدروکینون دارد البته با این تفاوت که در مدت زمان طولانی، آسیب بسیار کمتری به پوست وارد می کند.
 • آربوتین : آربوتین ماده ای جهت مهار ملانین می باشد که می توان از آن به جای هیدروکینون استفاده کرد.
 • اسید کوجیک : این اسید موجب مهار شدن آنزیم های تیروزیناز می شود و خاصیت ضدلک دارد.
 • عصاره جلبک : این عصاره یکی از مواد روشن کننده پوست می باشد.

10 تا از بهترین کرم روشن کننده پوست را بشناسید!

کرم روشن کننده درمالیفتکرم روشن کننده درمالیفت

کرم روشن کننده درمالیفت یکی از بهترین کرم روشن کننده پوست می باشد که تاثیر بسزایی در از بین بردن تیرگی های پوست دارد؛ حجم این کرم برابر با 40 میلی لیتر است و افراد با هر نوع پوست می توانند از این کرم روشن کننده استفاده کنند؛ در واقع این کرم روشن کننده می تواند از پوست در برابر اشعه های مضر نور خورشید و فرابنفش محافظت کند؛ همچنین این کرم شادابی پوست صورت را حفظ می کند و موجب طراوت پوست می شود.

با استفاده از کرم روشن کننده درمالیفت می توان پوست را لایه برداری کرد و سلول های مرده پوست را از بین برد؛ این کرم روشن کننده قوی پوست است و می تواند پوست را تا چندین درجه روشن تر کند و زیبایی پوست صورت را چندین برابر کند.

کرم روشن کننده سینرهکرم روشن کننده سینره

کرم روشن کننده سینره یکی از پرفروش ترین و بهترین کرم روشن کننده پوست می باشد که در ترکیبات آن ویتامین C وجود دارد و به دلیل فرمول پایدار، سبب نفوذ این ویتامین به پوست می شود؛ به دلیل وجود این ویتامین در کرم روشن کننده، کلاژن پوست تجزیه نمی شود و در نهایت کمک بزرگی به کاهش چین و چروک های پوست می شود.

کرم روشن کننده سینره می تواند رادیکال های آزاد را از بین ببرد و موجب حفاظت پوست از برخی آسیب های وارده و اثرات عوامل مخرب شود؛ در ضمن این کرم دارای خاصیت مرطوب کنندگی است و پوست را شاداب و با طراوت تر می کند؛ حجم این کرم روشن کننده برابر با 40 میلی لیتر است؛ کرم سینره گزینه بسیار مناسبی برای پوست های خسته و کدر می باشد.

کرم روشن کننده والنسیکرم روشن کننده والنسی

کرم روشن کننده والنسی جزء بهترین کرم روشن کننده پوست در بازار می باشد که طرفداران بسیار زیادی دارد؛ می توان از این کرم روشن کننده برای پوست نواحی مختلف تیره بدن استفاده کرد؛ در ساخت این کرم روشن کننده از انواع مختلف عصاره های میوه از جمله گریپ فروت استفاده شده است که سبب از بین رفتن تیرگی و کدری رنگ پوست بدن می شود.

کرم روشن کننده والنسی یک کرم سه کاره می باشد که نه تنها موجب روشن شدن رنگ پوست می شود، چین و چروک های پوست را برطرف می کند و در ضمن موجب لطیف و نرم شدن پوست می گردد؛ در ساختار این محصول از ویتامین E استفاده شده که سبب نرم شدن نواحی مختلف پوست بدن مانند قوزک پا می شود؛ در ضمن حجم این محصول برابر با 75 میلی لیتر است.

کرم روشن کننده سی گلکرم روشن کننده سی گل

کرم روشن کننده سی گل شهرت بسیار زیادی بین مردم دارد که توسط برند بسیار معروف سی گل تولید شده است؛ در ترکیبات کرم روشن کننده سی گل ویتامین های C و E و مواد مفید غیره دیگر وجود دارد که هر یک از این مواد می توانند تاثیر بسیار مثبتی بر روی پوست بگذارند؛ حجم کرم سی گل 40 میلی لیتر است و برای انواع پوست مناسب می باشد.

به دلیل وجود ترکیبات بسیار مفید و غنی در این کرم، با گر زمان سبب از بین رفتن تیرگی های پوست می شود و پوست را روشن می کند؛ همچنین این کرم می تواند پوست را مرطوب و شفاف تر کند؛ پوست صورت در صورت استفاده از این کرم در برابر رادیکال های آزاد محافظت می شود و از پیری پوست جلوگیری می کند؛ تعداد طرفداران این کرم بسیار زیاد است زیرا کمک بزرگی به رفع تیرگی پوست می کند؛ از این رو این کرم به عنوان بهترین کرم روشن کننده پوست در بازار شناخته می شود.

کرم روشن کننده نئودرمکرم روشن کننده نئودرم

کرم روشن کننده نئودرم عملکرد های مختلفی دارد و به دلیل وجود ویتامین های مختلف می تواند پوستی بسیار روشن و نرم برای مصرف کنندگان به ارمغان بیاورد؛ ویتامین C موجود در این کرم موجب جوانسازی و روشن شدن پوست می شود و از پوست در برابر عوامل مخرب محیطی محافظت می کند و همچنین روند پیری پوست را تا حد امکان به تعویق می اندازد؛ از این رو کرم نئودرم به عنوان بهترین کرم روشن کننده پوست در نظر گرفته می شود.

در کرم روشن کننده نئودرم، روغن جوجوبا وجود دارد که تولید کلاژن را در پوست افزایش می دهد و کمک بزرگی به بازسازس پوست می کند؛ ویتامین A موجود در این کرم موجب لایه برداری پوست می شود و سلول های مرده پوست را از بین می برد؛ این کرم هیچ گونه حساسیتی برای پوست به وجود نمی آورد و دلیل آن عدم وجود پارابن در کرم است.

کرم روشن کننده هیدرودرمکرم روشن کننده هیدرودرم

کرم روشن کننده هیدرودرم یکی از پرطرفدارترین و بهترین کرم روشن کننده پوست در سال 1401 می باشد که بسیاری از افراد برای از بین بردن سلول های مرده و تیرگی رنگ پوست خود از این محصول استفاده می کنند؛ به دلیل وجود ماده آلفا آربوتین، پرتو های فرابنفش جذب می شوند و هیچ خطری پوست صورت را تهدید نمی کند؛ این کرم روشن کننده می تواند لایه برداری انجام دهد و پوست را تا چندین درجه روشن تر می کند.

برای استفاده از این کرم روشن کننده باید آن را شب ها به پوست خود بمالید؛ روند درمان خود را تا مدت 6 الی 8 ماه ادامه دهید تا نتیجه مورد نظر حاصل شود؛ به دلیل وجود ویتامین C در این کرم روشن کننده، رشته های کلاژن تولید و تقویت می شوند و در نهایت تیرگی های پوست کمتر می شود؛ حجم این محصول برابر با 25 میلی لیتر است.

کرم روشن کننده فیداوتکرم روشن کننده فیداوت

کرم روشن کننده فیداوت یکی از بهترین کرم روشن کننده پوست است که در ترکیبات آن، ویتامین های مفید و مورد نیاز وجود دارند و سبب از بین رفتن مشکلات مختلف پوستی از جمله تیرگی های پوست می شود؛ این ویتامین ها سبب تغذیه پوست می شوند و پوست را آبرسانی می کنند؛ در صورت استفاده از این کرم روشن کننده تا مدت 4 هفته، پوست شاداب و روشن تر می شود.

در ساختار این کرم از مواد محرک و حساسیت زا استفاده نشده است، به همین دلیل افراد با هر نوع پوستی می توانند از این کرم روشن کننده جهت از بین بردن تیرگی های پوست خود استفاده کنند؛ حجم این محصول برابر با 50 میلی لیتر می باشد؛ در ضمن این کرم می تواند سبب از بین رفتن جوش های سرسیاه شود و لکه های پوستی را از بین ببرد.

کرم روشن کننده کلیونکرم روشن کننده کلیون

کرم روشن کننده کلیون یکی از بهترین کرم روشن کننده پوست می باشد که شهرت بسیار زیادی بین تمام مصرف کنندگان دارد؛ این برند با تولید این کرم روشن کننده توانسته نظر و رضایت بسیاری از افراد را به خود جلب کند؛ در ترکیبات این کرم از روغن انگور و عصاره هسته انگور استفاده شده که  سبب از بین رفتن رادیکال های آزاد می شوند و پوستی بسیار نرم و شفاف برای مصرف کنندگان به ارمغان می آورد.

کرم روشن کننده کلیون خاصیت آنتی اکسیدان دارد و می تواند سلول های مرده پوست را به خوبی ترمیم کند؛ با استفاده از این کرم روشن کننده، سلول ها به انعطاف و نرمی گذشته خود باز می گردند و پوست بسیار نرم و لطیف می شود؛ حجم این محصول برابر با 150 میلی لیتر است.

کرم روشن کننده ام ان دیکرم روشن کننده ام ان دی

کرم روشن کننده ام ان دی به عنوان یکی از بهترین کرم روشن کننده پوست در سال 1401 شناخته شده است و طرفداران بسیار زیادی دارد؛ این کرم می تواند پوست نواحی مختلف بدن انسان از جمله صورت، آرنج، گردن، کشاله ران و غیره را روشن و شفاف کند؛ برای استفاده از این کرم، باید آن را به ناحیه مورد نظر مالید تا به خوبی جذب پوست شود؛ این کرم کمک به لایه برداری و توقف تولید ملانین در پوست می کند.

برخی مواقع به دلیل وجود جوش های متعدد بر روی پوست، لک هایی ایجاد می شوند که با استفاده از کرم روشن کننده ام ان دی رفع می شوند؛ در ترکیبات این کرم روشن کننده از مواد و ویتامین های مختلفی استفاده شده که هر یک از آن ها به نوعی بر روی پوست اثر می گذارند و مشکلات پوستی را برطرف می کنند.

کرم روشن کننده آردنکرم روشن کننده آردن

کرم روشن کننده آردن یکی از بهترین محصولات این برند می باشد که نه تنها برای پوست صورت بلکه برای پوست دست نیز موثر می باشد؛ در ساخت این محصول از فناوری مدرن و جدید استفاده شده که سبب کاهش یافتن هر گونه لک و تیرگی می شود و همچنین تحمل پذیری پوست را افزایش می دهد؛ در صورت استفاده از این محصول، از بروز چین و چروک جلوگیری می شود و پوستی جوان و شاداب به ارمغان می آورد.

کسانی که سنشان بالای 40 سال است می توانند از این محصول به خوبی استفاده کنند؛ در ضمن مرطوب کنندگی و آبرسانی به پوست جزء ویژگی های بارز این کرم روشن کننده می باشد؛ بافتی بسیار سبک دارد و همچنین به خوبی و با سرعت جذب پوست می شود؛ از این رو به عنوان بهترین کرم روشن کننده پوست در سال 1401 شناخته شده است.

انواع کرم روشن کننده پوست

کرم روشن کننده پوست از لحاظ ساختاری و ظاهری انواع مختلفی دارد که هر یک از آن ها مورد تائید عده ای از افراد می باشد؛ در ادامه انواع بهترین کرم روشن کننده پوست را نام خواهیم برد :

کرم روشن کننده استیکی : این نوع کرم روشن کننده حالت ماتیکی و جامد دارد و از این رو دانه های رنگی آن بسیار زیاد است و قدرت پوشانندگی آن بسیار بالاست؛ این نوع کرم به دلیل خشکی، گزینه بسیار مناسبی برای افراد با پوست چرب و معمولی می باشد و کسانی که پوستشان خیلی خشک باشد، نمی تواند به راحتی از آن استفاده نمایند.

کرم روشن کننده مایع : این نوع کرم روشن کننده پوست می تواند پوست را کاملا یکدست و جذاب کند؛ به طور تقریبی افراد با هر نوع پوستی که دارند می توانند از این کرم به راحتی استفاده کند؛ البته مدت زمان ماندگاری و میزان آبرسانی کردن به پوست در هر یک از کرم های مایع متفاوت می باشد.

کرم روشن کننده پمپی : در صورت استفاده از این کرم روشن کننده متوجه خواهید شد که پوست با این کرم بیشتر آبرسانی می شود؛ می توان این کرم پودر را در بازار به صورت پمپی، تیوبی و فشرده یافت؛ کرم پودرهای کرمی از لحاظ ظاهر نهایی، زمان دوام، قوام و غیره متفاوت هستند.انواع کرم روشن کننده پوست

کرم روشن کننده چه عوارضی دارد؟

همان گونه که می دانید، بهترین کرم روشن کننده پوست انواع مختلفی دارد که در هر یک از آن ها از ترکیبات متفاوتی استفاده شده است اما باید در تمام کرم های روش کننده هیدروکینون وجود داشته باشد تا پوست به خوبی سفید شود و لکه های تیره رنگ از بین بروند؛ البته وجود این ماده در کرم با عوارض بسیار زیادی همراه است و اگر طولانی مدت استفاده شود سبب بروز چین و چروک، التهاب، عفونت، زخم و خارش می شود.

نکته مهم این است که این نوع کرم ها می توانند گزینه بسیار مناسبی برای افراد دارای لکه های تیره باشند و کسانی که مشکل جزئی دارند باید با نظر پزشک اقدام به مصرف کنند؛ همان طور که می دانید، این کرم ها نوعی کورتون محصوب می شوند که در صورت استفاده خودسرانه و بدون نظر پزشک، عوارض جبران ناپذیری به وجود می آید که شامل افزایش فشار خون، نارسایی کلیه، دیابت، بی نظمی عادت ماهانه خانم ها و مشکلات مفصلی و استخوانی است.

نحوه استفاده از کرم روشن کننده پوست

زمانی که قصد استفاده از بهترین کرم روشن کننده پوست را دارید می توانید از پزشک خود در این باره سوال کنید یا بروشر موجود در محفظه کرم را مطالعه کنید و پس از آن اقدام به استفاده نمایید؛ در ادامه به طور کلی نحوه استفاده از آن را برای شما شرح خواهیم داد :

 • پیش از استفاده از کرم روشن کننده پوست، باید پوست صورت خود را با استفاده از شوینده مناسب بشویید تا پوست به طور کامل تمیز و عاری از هر گونه آلودگی شود.
 • در ضمن این امکان وجود دارد که پیش از استفاده از کرم روشن کننده، نیاز به استفاده از تونر یا لایه بردار داشته باشید.
 • در ادامه مقداری از کرم ضد لک را باید بردارید و به صورت مساوی در تمام نواحی صورت بمالید.
 • کرم روشن کننده را به خوبی یر روی پوست ماساژ دهید تا جذب شود.
 • پس از اتمام مصرف، باید دست های خود را بشویید تا کرم به نواحی دیگر مالیده نشود.

نحوه استفاده از کرم روشن کننده پوست

بهترین زمان استفاده از کرم روشن کننده پوست

در ابتدا لازم به ذکر است که باید زمان استفاده از بهترین کرم روشن کننده پوست طبق نظر پزشک مشخص شود و در نهایت مصرف گردد؛ اما در کل می توان 2 مرتبه در روز یعنی یک بار صبح و یک بار شب اقدام به استفاده از این محصول کرد؛ در صورتی که قصد دارید تنها یک مرتبه از این کرم در طول روز استفاده نمایید، پس بهتر است شب که نور خورشید وجود ندارد آن را به پوست خود بمالید؛ همچنین بهترین فصل لایه برداری پوست، پاییز و زمستان است.

بهترین کرم روشن کننده پوست نباید به صورت طولانی مدت استفاده شود زیرا اثر عکس بر روی پوست می گذارد؛ به طور معمول در صورت استفاده از آن به مدت 3 ماه، نتیجه مورد نظر حاصل می شود؛ اما اگر به پوست دلخواه خود نرسیدید باید با پزشک خود مشورت کنید و پس از آن مصرف کرم را ادامه دهید؛ به طورکلی استفاده از کرم روشن کننده یا هر محصول آرایشی و بهداشتی دیگری، باید زیر نظر پزشک متخصص پوست انجام گیرد تا عوارض و خطراتی در بر نداشته باشد.

کلام آخر

کرم روشن کننده پوست تاثیر بسزایی در از بین بردن لک های تیره رنگ پوست دارد و در ضمن می تواند سلول های مرده پوست را از بین ببرد و پوستی زیبا به ارمغان بیاورد؛ کرم روشن کننده پوست در برخی مواقع خاصیت مرطوب کنندگی و آبرسانی دارد و می تواند لطافت و نرمی را به پوست شما هدیه دهد؛ از این رو در این مقاله در رابطه با کرم روشن کننده پوست که طرفداران بسیار زیادی دارد، مطالب مفیدی در اختیار شما قرار دادیم و در ضمن سایت جراحتو 10 تا از بهترین کرم روشن کننده پوست را به شما معرفی کرد.

از این که تا پایان این مقاله با همراه بودید از شما بسیار متشکر و ممنون هستیم؛ در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در رابطه با بهترین کرم روشن کننده پوست دارید می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

source

توسط blogcheck