در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین دکتر کلیه اطفال در کرج آشنا کنیم؛ اما قبل از آن لازم است اطلاعاتی را در رابطه با نحوه ی عملکرد کلیه، بیماری های شایع کلیوی در اطفال و علائم آن ها کسب کنید تا با دید بازتر و دقت بیشتری علائم هشداردهنده ی اختلالات کلیوی را در کودک خود تشخیص داده و با مراجعه به موقع به بهترین دکتر کلیه اطفال در کرج، اقدامات مراقبتی و پزشکی لازم را جهت رفع بیماری انجام دهید.



از آن جایی که عدم توجه به درمان بیماری های کلیوی در اطفال، مشکلات جبران ناپذیری را ایجاد خواهد کرد و حتی می تواند منجر به از دست دادن کلیه ی کودک شود، ضروری است در انتخاب پزشک دقت لازم را به کار ببرید. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

کلیه در اطفال

کلیه ها مانند سیستم جمع آوری و دفع زباله های بدن هستند؛ آن ها به عنوان سیستم فیلتر در بدن مانند صافی عمل کرده و به کنترل سطح آب و دفع مواد زائد از طریق ادرار کمک می کنند. کلیه ها همچنین، در تنظیم فشار خون، تولید گلبول های قرمز، سطح کلسیم و مواد معدنی نقش مهمی دارند. در میان وظایف متعدد کلیه ها، مهم ترین وظیفه ی آن ها این است که مواد زائد را از خون خارج کرده و به صورت ادرار از بدن دفع می کنند.

به بیان بهتر، هنگامی که فرد ادرار می کند، دستگاه ادراری این مواد زائد را از بدن خارج می کند؛ به این صورت که، کلیه از طریق واحدهای میکروسکوپی به نام نفرون، مواد زائد و آب اضافی را از غذایی که فرد می خورد، حذف می کند و مواد شیمیایی مورد نیاز بدن (مانند سدیم، فسفر و پتاسیم) را به جریان خون باز می گرداند. آب اضافی با مواد زائد دیگر ترکیب می شود و تبدیل به ادرار می گردد؛ سپس، از طریق لوله های نازکی به نام حالب به مثانه منتقل می شود و در آنجا باقی می ماند، تا زمانی که از طریق مجرای ادرار (لوله ای که ادرار را از بدن به مثانه می برد) خارج شود.

روش های شناخت بهترین دکتر کلیه اطفال در تهران:

✅پرس و جو از آشنایان توصیه می شود از دوستان و آشنایان و هم چنین مراجعه کنندگان قبلی پزشک متخصص درباره ایشان سوال بپرسید.
❤ بررسی میزان سابقه بهترین دکتر کلیه در تهران باید مجوز فعالیت داشته باشند و زیر نظر وزارت بهداشت فعالیت کنند.
✍ مدرک تحصیلی معتبر پزشک متخصص باید مدرک تحصیلی خود را از بهترین و معتبرترین دانشگاه ها دریافت کرده باشند.
⭐موقعیت مکانی مطب موقعیت مکانی مطب پزشک باید به گونه ای باشد که افراد بتوانند به راحتی به مطب ایشان مراجعه کنند.

نارسایی کلیه که نارسایی کلیوی نیز نامیده می شود، هنگامی اتفاق می افتد که کلیه ها فیلتر کردن مواد زائد از بدن را به درستی انجام نداده، در نتیجه، مواد زائد و مواد سمی در خون جمع می شوند. نارسایی کلیه می تواند حاد (ناگهانی) یا مزمن (به مرور زمان و معمولا طولانی مدت یا دائمی) باشد. در اطفال نیز، گاهی اوقات به دلیل عدم تکامل و رشد کافی کلیه ها، این عضو حیاتی آن طور که باید کار نمی کند و عملکرد آن دچار اختلال می شود؛ اغلب مشکلات کلیوی در اطفال، ژنتیکی هستند؛ در واقع به دلیل اقدامات والدین و سهل انگاری آن ها به وجود نیامده اند.

همچنین، در سایر موارد ممکن است یک کودک مشکلات سلامت و بیماری دیگری داشته باشد که در اثر آن، عملکرد کلیه ها تحت تأثیر قرار گرفته و دچار اختلال شود. در صورت مراجعه به هنگام به پزشکان متخصصی که در حوزه ی درمان بیماری های کلیوی کودکان، فعالیت می کنند، اغلب اختلالات کلیوی با روش های درمانی و مراقبتی، قابل شناسایی و درمان می باشند. البته، گاهی به علت شدید بودن مشکلات کلیوی، انجام جراحی درمانی ضرورت می یابد.

کلیه در اطفال

انتخاب بهترین دکتر کلیه اطفال در کرج

نقش مهم کلیه ها در حفظ سلامت انسان به ویژه در کودکان، ضرورت درمان اختلالات کلیوی و انتخاب پزشکی کاربلد، متخصص و باتجربه را دو چندان می کند. اگر کودک شما مشکوک به بیماری کلیوی باشد، زمان را از دست نداده و بعد از انتخاب بهترین دکتر کلیه اطفال در کرج به وی مراجعه کنید. بهترین دکتر کلیه اطفال در کرج، سابقه ی پزشکی کودک را می گیرد، معاینه ی فیزیکی انجام می دهد و تست های تشخیصی مانند آزمایش ادرار، آزمایش خون، مطالعات تصویربرداری یا بیوپسی را برای کمک به تشخیص صحیح، تجویز می کند. دو ابزار مهم تشخیصی دیگر که بهترین دکتر کلیه اطفال در کرج از آن ها استفاده می کند، اندازه گیری فشار خون و  بررسی روند رشد کودک می باشند.

با انجام آزمایش ادرار، بهترین دکتر کلیه اطفال در کرج می تواند به سرعت ناهنجاری هایی مانند تعداد زیاد گلبول های قرمز خون را که ممکن است نشانه ای از التهاب یا تحریک در دستگاه ادراری باشد، تشخیص دهد. همچنین، آزمایش ادرار می تواند تعداد زیادی گلبول های سفید خون را که بیشتر با عفونت های مثانه و کلیه مرتبط است، شناسایی کند. نتایج برخی از آزمایش های خون به بهترین دکتر کلیه اطفال در کرج نشان می دهد که کلیه ها چه میزان مواد زائد را فیلتر و ترکیب شیمیایی جریان خون را متعادل کرده اند.

بهترین دکتر کلیه اطفال در کرج از بیوپسی کلیه برای ارزیابی عملکرد آن استفاده می کند. در این روش، در حالی که کودک تحت بیهوشی است، قسمت کوچکی از بافت کلیه با سوزن برداشته می شود. بیوپسی می تواند به تشخیص دقیق مشکلات کلیوی (حدود 9 مورد از 10 مورد) کمک کند.

انتخاب بهترین دکتر کلیه اطفال در کرج

به ویژه در تشخیص بیماری هایی مانند نفریت و نفروز مفید است. استفاده از سونوگرافی، اسکن توموگرافی کامپیوتری، اسکن هسته ای کلیه و نوار مثانه نیز از روش های تشخیصی دیگری هستند که ممکن است توسط بهترین دکتر کلیه اطفال در کرج برای کمک به تشخیص بیماری های کلیوی به کار روند.

بعد از شناسایی و تشخیص نوع اختلال کلیوی، روش درمانی مناسب توسط بهترین دکتر کلیه اطفال در کرج تعیین و پیگیری می شود. این بیماری ها ممکن است حاد یا مزمن باشند. آسیب حاد کلیه (یا نارسایی حاد کلیه) ممکن است به دلیل عفونت باکتریایی، آسیب، شوک، نارسایی قلبی، مسمومیت یا مصرف بیش از حد دارو باشد. درمان شامل اصلاح مشکلی است که منجر به آسیب کلیه شده و در برخی موارد فرد دیالیز می شود. در مقابل، نارسایی مزمن کلیه شامل بدتر شدن عملکرد کلیه در طول زمان است.

در کودکان و نوجوانان، می تواند ناشی از عدم بهبود نارسایی حاد کلیه باشد؛ مانند: نقص های مادرزادی، بیماری های مزمن کلیوی یا فشار خون شدید مزمن. نارسایی مزمن کلیه نیز اگر به موقع تشخیص داده شود، قابل درمان است. به طور کلی، هدف درمان معمولاً بهبود عملکرد کلیه با استفاده از دارو، کنترل فشار خون و رژیم غذایی کودک است. در برخی موارد، ممکن است پیوند کلیه مورد نیاز باشد. ما در ادامه فهرستی از بهترین دکتر کلیه اطفال در کرج را به شما عزیزان ارائه می دهیم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید. پیشنهاد می کنیم مقالات مرتبط با این مقاله را، با عناوین بهترین دکتر کلیه اطفال در ایران و بهترین دکتر کلیه اطفال در تهران را نیز مطالعه کنید.

10 تا از بهترین دکتر کلیه اطفال در کرج را بشناسید!

دکتر سید علیرضا مشیری اصطهباناتی

دکتر سید علیرضا مشیری اصطهباناتی

دکتر سید علیرضا مشیری اصطهباناتی از جمله پزشکان شناخته شده در درمان مشکلات نفرولوژی کودکان در کرج هستند. ایشان فوق تخصص بیماری های کلیه کودکان با شماره نظام پزشکی 43241 مشغول خدمات رسانی به مراجعه کنندگان خود هستند. مهارت، تجربه بالا و تخصص دکتر مشیری از ویژگی های مثبتی است که مراجعین ایشان از آن یاد می کنند.  

خدمات:

 • درمان مشکلات کلیوی از جمله نارسایی کلیه در کودکان
 • بررسی و درمان دستگاه تناسلی کودکان و رفع عیوب و درمان
 • درمان شب ادراری در کودکان
 • برطرف کردن مشکلات مجاری ادراری از طریق عمل جراحی

آدرس: کرج، خیابان شهید بهشتی، بین چهارراه طالقانی و میدان شهدا، ساختمان پزشکان رازی

شماره تماس: 02632216431

دکتر پروین محسنی

دکتر پروین محسنی

خانم دکتر پروین محسنی فوق تخصص بیماری های کلیه در کودکان، عضو هیئت علمی دانشگاه با شماره نظام پزشکی 60298 و بیش از 50 سال سابقه در درمان بیماری هستند. اگر ساکن کرج هستید و به دنبال پزشکی متبحر برای درمان مشکلات کلیوی کودکتان هستید می توانید به دکتر محسنی مراجعه کنید. نوبت های این پزشک به صورت حضوری و تلفنی قابل دریافت است.

خدمات:

 • تشخیص و در ادامه درمان بیماری های مزمن کلیه در کودکان
 • بررسی مشکلات نارسایی حاد کلیوی
 • بررسی مشکلات ادراری از جمله وجود پروتئین در ادرار
 • درمان عفونت کلیه و سایر مجاری ادراری و تناسلی

آدرس: کرج، خیابان دکتر بهشتی، بین میدان شهدا و ابتدای زیر گذر طالقانی، جنب بانک سپه، ساختمان پزشکان پردیس، پلاک 594

شماره تماس: 02632242796

دکتر کوروش علیزاده علمداری

دکتر کوروش علیزاده علمداری

آقای دکتر کوروش علیزاده علمداری فوق تخصص نفرولوژی کودکان از دانشگاه علوم پزشکی تهران و رتبه اول بورد فوق تخصصی در زمینه بیماری های کلیه کودکان در سال 1389 هستند. ایشان با بیش از یک دهه سابقه پزشکی در طبابت اطفال هم اکنون در کرج به خدمت رسانی مشغول اند.

خدمات:

 • انواع بیماری های گوارشی در کودکان و نوزادان
 • درمان مشکلات تنفسی، عفونی و حساسیت ها در کودکان
 • بررسی بیماری های دستگاه مجاری ادراری و کلیه ها
 • درمان مشکلات مجاری تناسلی در کودکان با دارو یا جراحی

آدرس: کرج، خیابان شهید بهشتی، بین میدان شهدا و چهارراه طالقانی، ساختمان پزشکان نیلوفر، طبقه 1، واحد 2

شماره تماس: 02632400842، 02632267815

دکتر سوسن ریاحی

دکتر سوسن ریاحی

خانم دکتر سوسن ریاحی در سال 1379 موفق به اخذ مدرک دکترای تخصصی کودکان و نوزادان از دانشگاه علوم پزشکی ایران شده و در حال حاضر فوق تخصص کلیه کودکان از دانشگاه علوم پزشکی تهران و عضو انجمن نفرولوژی کودکان ایران و اروپا هستند. در مطب دکتر ریاحی در کرج انواع خدمات درمانی به کودکان و نوزادان دارای مشکل کلیوی ارائه می شود.

خدمات:

 • بررسی و درمان انواع بیماری های عفونی مانند عفونت مادرزادی کلیه در نوزادان
 • تشخیص و درمان مشکلات مربوط به کلیه و مجاری ادراری در کودکان
 • درمان مشکلات مجاری تناسلی
 • مشاوره و ارائه راهکارهای تغذیه ای برای کودکان

آدرس: کرج، چهارراه طالقانی شمالی، کوچه فروشگاه سالیان، ساختمان پزشکان اترا، طبقه اول، واحد 1

شماره تماس: 02634443591

دکتر مجید زینلی

دکتر مجید زینلی

آقای دکتر مجید زینلی با بیش از 12 سال سابقه کار یکی از متخصصین خبره در زمینه اورولوژی در فردیس کرج هستند. ایشان بورد تخصصی خود را از دانشگاه جندی شاپور اهواز اخذ و از سال 1385 تا به امروز در زمینه خدمات رسانی به بیماران دارای مشکلات کلیه و مجاری ادراری فعالیت می کنند.

خدمات:

 • درمان مشکلات پروستات از جمله سرطان یا بزرگی شددگی پروستات
 • درمان زود انزالی و ناباروری در مردان
 • جراحی واریکوسل با گریدهای مختلف
 • هیدروسل
 • درمان مشکلات کلیه از جمله تومور، نارسایی و پیوند کلیه

آدرس: کرج، فردیس، فلکه دوم، خیابان 15 غربی جدید، جنب درمانگاه تامین اجتماعی، مجتمع تخصصی پارسیان، طبقه اول، واحد 4

شماره تماس: 02636501461

دکتر شهاب پیروی

دکتر شهاب پیروی

آقای دکتر شهاب پیروی دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی اهواز و متخصص و جراح کلیه و مجاری ادراری در کرج هستند. از ایشان تاکنون چند مقاله در مجلات معتبر به چاپ رسیده است و در حال حاضر دکتر پیروی عضو انجمن متخصصین اورولوژی ایران و اروپا هم هستند. دکتر پیروی هم اکنون با بیش از 23 سال سابقه علاوه بر ویزیت و درمان بیماران، عمل جراحی نیز برای بیماران خود انجام می دهند.

خدمات:

 • بررسی و درمان انواع عفونت های مجاری ادراری
 • درمان نارسایی های کلیوی، اختلالات غدد آدرنال، سنگ و عفونت کلیه
 • درمان و جراحی بیماری های تناسلی در آقایان از جمله بزرگی پروستات، واریکوسل، زود انزالی و اختلال نعوظ
 • اورولوژی اطفال

آدرس: کرج، خیابان دکتر بهشتی، نرسیده به چهارراه طالقانی، جنب خیابان یادگاری و البسکو، ساختمان پزشکان شماره 1، واحد10

شماره تماس: 02632264660

دکتر داوود محمدشاهی

دکتر داوود محمدشاهی

آقای دکتر داوود محمدشاهی دارای دکترای حرفه ای پزشکی با شماره نظام پزشکی 67011، متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و تناسلی و فلوشیپ جراحی درون بین کلیه (اندویورولوژی) هستند. ایشان علاوه بر ویزیت بیماران در مطب خود در بیمارستان کوثر کرج هم خدمات درمانی به مراجعه کنندگان ارائه می دهند.

خدمات:

 • درمان ناباروری در آقایان و در صورت لزوم جراحی
 • لاپاراسکوپی
 • بررسی مشکلات مربوط به پروستات از جمله بزرگ شدن پروستات
 • درمان بیماری غدد فوق کلیوی

آدرس: کرج، بین چهارراه طالقانی و میدان شهدا، ابتدای پل زیرگذر، برج شاه کرم، طبقه 6، واحد 601

شماره تماس: 02632269637

دکتر محمدعلی فلاح

دکتر محمدعلی فلاح

آقای دکتر محمدعلی فلاح جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و فلوشیپ کلیه از دانشگاه علوم پزشکی تهران و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی البرز هستند. دکتر فلاح از سال 1393 تا به امروز به صورت تخصصی در حوزه درمان مشکلات کلیه و مجاری ادراری در کودکان و بزرگسالان در شهر کرج مشغول به فعالیت هستند.  

خدمات:

 • درمان بی اختیاری ادراری و تکرر در ادرار
 • درمان انواع عفونت های ادراری
 • درمان زگیل تناسلی
 • جراحی و پیوند کلیه
 • جراحی های مربوط به ناباروری در آقایان

آدرس: کرج، عظیمیه، میدان مهران، جنب بیمارستان تخت جمشید، ساختمان کوروش، طبقه ۶، واحد ۶۰۴

شماره تماس: 02632502122، 02632502221

دکتر بابک کریمیان

دکتر بابک کریمیان

آقای دکتر بابک کریمیان یکی از متخصصین متبحر اورولوژی در کرج و فارغ التحصیل رشته جراحی کلیه و مجاری ادراری از انگلستان هستند. دکتر کریمی عضو انجمن متخصصین ارولوژی اروپا و آمریکا بوده و از سال 1389 مشغول خدمات رسانی درمانی و مداوای بیماران هستند. از ایشان مقالاتی هم در مجلات معتبر پزشکی به چاپ رسیده است.

خدمات:

 • درمان انواع عفونت های مرتبط با مجاری ادراری از جمله عفونت کلیه، مثانه، تنگی حالب و تکرر ادرار
 • جراحی اندام های تناسلی مانند نارسایی جنسی و تزریق چربی
 • درمان آلت پرده دار و زود انزالی
 • بیماری های مقاربتی
 • زگیل و تبخال تناسلی

آدرس: کرج، چهارراه طالقانی، به سمت میدان شهدا، بعد از زیرگذر، برج شاه کرم، طبقه پنجم، واحد 501

شماره تماس: 02632248894، 02632249142، 09351028792

دکتر علی ناصربخت

دکتر علی ناصربخت

آقای دکتر علی ناصربخت فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی، عضو انجمن اورولوژی ایران و اروپا و متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری هستند. از ایشان چند مقاله در مجلات علمی پزشکی به چاپ رسیده است. خدمات درمانی مختلفی در مطب دکتر ناصربخت ارائه می شود که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

خدمات:

 • درمان و جراحی بیماری های مربوط به کلیه از جمله کیست، عفونت و نارسایی
 • درمان افتادگی مثانه و بی اختیاری ادرار در خانم ها
 • درمان انسداد در دستگاه ادراری
 • رفع مشکلات دستگاه تناسلی در آقایان از جمله زگیل، سوزاک، تومور بیضه و بیماری های مقاربتی

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوارماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم، واحد 11

شماره تماس: 02634496349، 09365634984

علائم مشکلات کلیوی در اطفال

علائم و نشانه های مشکلات مجاری ادراری یا بیماری های کلیوی متفاوت است؛ لازم است والدین نسبت به بروز هر کدام از این نشانه ها در کودکان خود، توجه لازم را داشته باشند، تا فرصت درمان را از دست ندهند؛ این علائم عبارتند از:

 • تب
 • عفونت ادراری
 • وجود خون در ادرار
 • تورم یا ادم در پاها و مچ پا
 • تورم اطراف چشم ها و  صورت
 • سوزش یا درد در هنگام ادرار کردن
 • افزایش قابل توجه در تکرر ادرار یا تعداد دفعات ادرار
 • برگشت و عود شب ادراری در کودکانی که چندین ماه خشک بوده اند و شب ادراری نداشته اند؛
 • مشکل در کنترل ادرار به ویژه در کودکانی که به اندازه ی کافی برای استفاده از توالت بالغ هستند.
 • فشار خون بالا: فشار خون بالا در کودک نشانه مهمی است که ضرورت ارزیابی و بررسی عملکرد کلیه ها را یادآوری می کند.
 • مشکلات رشد جسمی: اندازه گیری دقیق رشد می تواند سرنخی برای تشخیص برخی بیماری های کلیوی ارائه دهد؛ زیرا کودکان مبتلا به بیماری مزمن کلیوی اغلب مشکلات رشدی نیز دارند.
علائم مشکلات کلیوی در اطفال

شایع ترین بیماری های کلیه در اطفال

بسیاری از مشکلات کلیوی در اطفال را می توان قبل از تولد نوزاد، از طریق آزمایشات معمول پیش از تولد، تشخیص داد و در حالی که کودک در حال رشد است و سن کمی دارد با دارو یا جراحی، درمان کرد. البته سایر مشکلات کلیوی ممکن است بعدها با بروز علائمی خود را نشان دهند. شایع ترین بیماری های کلیوی در اطفال که از بدو تولد وجود دارد یا به بیان دیگر، منشاء ژنتیکی دارند، عبارتند از:

 • گلومرولونفریت
 • سندرم نفروتیک
 • هیدرونفروز جنینی
 • اسیدوز توبولار کلیه
 • انسداد دریچه خلفی مجرای ادرار
 • بیماری کلیه پلی کیستیک (PKD)
 • بیماری کلیه مولتی کیستیک (MKD)
 • تومور ویلمز (از تومورهای بدخیم کلیه)
 • مشکلات مادرزادی دستگاه ادراری: زمانی که کودک در رحم رشد می کند، بخشی از دستگاه ادراری می تواند به اندازه غیرطبیعی یا یا شکل و موقعیت غیرطبیعی رشد کند. این مشکلات عبارتند از: تکثیر حالب ها و کلیه نعل اسبی.
 • سایر مشکلات کلیوی: گاهی اوقات یک کودک ممکن است مشکلات سلامت دیگری داشته باشد که بر عملکرد کلیه ها تأثیر می گذارد. این موارد می تواند شامل موارد زیر باشد: فشار خون بالا، سنگ کلیه، نفریت (نوعی التهاب کلیه) و عفونت های دستگاه ادراری.

کلام آخر

امروزه، شمار کودکان مبتلا به بیماری های کلیوی در ایران و از جمله کرج، در حال افزایش است؛ به جرأت می توان گفت تغییر در سبک و عادات زندگی روزمره، بروز مشکلات مادرزادی و همچنین وجود مسائل محیطی به افزایش این بحران دامن می زنند. بنابراین، جهت حفظ سلامت کودکان، این سرمایه های با ارزش و تأثیرگذار در آینده کشور، نیاز است والدین نسبت به علائم بیماری ها به ویژه بیماری های مربوط به کلیه، توجه بیشتری داشته باشند و در اولین فرصت، نسبت به درمان فرزند خود اقدام کنند؛.

اولین گام، انتخاب بهترین دکتر کلیه اطفال در کرج است. از این رو، سایت جراحتو سعی بر آن داشته تا شما را با بهترین دکتر کلیه اطفال در کرج آشنا کند؛ از شما سپاسگزاریم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید. در صورت داشتن سؤال و تمایل به دریافت مشاوره می توانید با شماره تلفن های مذکور تماس حاصل فرمایید.

4.9/5 – (19 امتیاز)

source

توسط blogcheck