در این مقاله قصد داریم، 10 مورد از بهترین دکتر ختنه در اصفهان را به شما عزیزان معرفی نماییم تا با مراجعه به آن ها از خدمات مورد نیاز خود بهره مند شوید. ختنه نوعی جراحی مخصوص آقایان می باشد که در آن، پوست ختنه گاه با هدف نمایان شدن کامل سر آلت تناسلی برداشته می شود. این جراحی از حیاتی ترین جراحی های آقایان محسوب می شود که معمولا در سن کودکی انجام می شود. انجام عمل ختنه می تواند مانع بروز عفونت های دستگاه ادراری نیز شود. اگر شما نیز دارای نوزاد پسر می باشید و از انجام این عمل هراس دارید، می بایست آن را به بهترین دکتر ختنه در اصفهان بسپارید تا هیچ گونه خطر و عوارض احتمالی برای نوزادتان رخ ندهد. پس این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید تا با پزشکان برتر در این حوزه آشنا شوید.ختنه چیست؟

ختنه عمل برداشتن پوست سر آلت تناسلی آقایان می باشد. نوزادان پسر دارای پوست شل بر روی سر آلت تناسلی خود می باشند که از سر آلت محافظت می کند و مانع نمایان شد سر آلت تناسلی به صورت کامل خواهد شد. طی جراحی ختنه، این پوست برداشته خواهد شد.

در اصطلاح پزشکی به این پوست شل، ختنه گاه گفته می شود که دارای رگ های خونی و اعصاب متعددی نیز می باشد. پوست ختنه‌ گاه در ابتدای تولد نوزاد به آلت تناسلی چسبیده است؛ اما به مرور زمان و با رشد کودک، این پوست از آلت تناسلی جدا خواهد شد و اجازه می‌ دهد تا ادرار فرد بسیار راحت تر و بهتر از بدن خارج شود.

این جراحی دارای قدمت 5000 ساله در بین آقایان می باشد که به صورت سرپایی و بدون بیهوشی انجام خواهد شد. علاوه بر بهترین دکتر ختنه در اصفهان، بهترین دکتر اورولوژی در اصفهان نیز قادر به انجام جراحی ختنه با کم ترین عوارض ممکن برای کودک شما می باشد.

از مهم ترین دلایلی که انجام این جراحی را در بین افراد در جوامع گوناگون واجب ساخته است، دلایل بهداشتی و بهبود عملکرد سیستم ادراری می باشد. همچنین بسیاری از والدین نیز به دلیل هراس از متفاوت بودن فرزندشان در بین دیگر هم سن و سالان خود و یا به دلیل ترس از زندگی زناشویی او در آینده، فرزند خود را ختنه می کنند.

در کشورمان ایران آمار ختنه در بین آقایان بیش از 90 درصد می باشد که این میزان در جهان بالغ بر 33 درصد است. اختلاف نظرات بسیاری بر روی تاثیر ختنه در کیفیت رابطه جنسی وجود دارد که هنوز محققان به پاسخ قطعی آن نرسیده اند. ختنه می تواند از بروز برخی بیماری‌ های خطرناک مانند سرطان دستگاه تناسلی و انواع عفونت ادراری جلوگیری کند که این مورد از مهم ترین دلایل ختنه کردن محسوب می شود.

در سال های گذشته، این عمل معمولا در سن 6 سالگی بر روی پسر بچه ها انجام می شد که دارای عوارضی مانند عفونت های شدید بود. همچنین ختنه شدن در سنین بالا، اثرات روحی مخربی را نیز از خود به جای می گذاشت. به همین دلیل در سال های اخیر، والدین تا قبل از یک ماهگی فرزند خود اقدام به ختنه کردن او می نمایند.

جهت انجام این عمل برای فرزند خود ابتدا باید در نظر بگیرید که او آمادگی لازم برای انجام این عمل را دارد یا خیر؟ توجه داشته باشید که جهت انجام آن در ماه های اول می بایست از پزشک متخصص اطفال بخواهید که نظر خود را در خصوص آمادگی فرزند شما بدهد تا بتوانید تصمیم نهایی درستی بگیرید. انجام این جراحی در ماه های اول تولد، به دلیل شل بودن پوست سر آلت تناسلی، بسیار آسان تر خواهد بود و هیچ گونه عوارضی از خود بروز نخواهد داد.

ختنه چیست؟

ویژگی بهترین دکتر ختنه در اصفهان

در شهر اصفهان که از پهناور ترین شهر های ایران محسوب می شود، پزشکان متخصص بسیاری در حوزه اطفال و ختنه مشغول به ارائه خدمات می باشند که شما عزیزان می توانید با مراجعه به آن ها، از خدمات مورد نیاز خود بهره مند شوید.

پزشک انتخابی شما برای ختنه فرزندتان می بایست دارای ویژگی های برتری باشد که او را از تمامی پزشکان فعال در این حوزه متمایز سازد و شما را مجاب سازد تا برای دریافت خدمات مورد نیاز خود به او مراجعه نمایند. از مهم ترین ویژگی های بهترین دکتر ختنه در اصفهان می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • بهترین دکتر ختنه در اصفهان می بایست تخصص خود در حوزه اطفال و ختنه آن ها را از برترین دانشگاه های پزشکی کشور دریافت نموده باشد.
 • پزشک منتخب شما در حوزه اورولوژی و یا اطفال، می بایست فرزند شما را به صورت دقیق معاینه کند تا از آمادگی او جهت انجام ختنه اطمینان حاصل نماید.
 • پزشک متخصص اطفال و یا اورولوژی منتخب شما برای ختنه فرزندتان، می بایست تمامی اصول بهداشتی را رعایت نماید تا هیچ گونه عوارضی مانند عفونت های ادراری برای فرزند شما رخ ندهد.
 • بهترین دکتر ختنه در اصفهان می بایست از به وجود آوردن مشکلاتی همچون التهاب و چسبندگی در آلت تناسلی اجتناب نماید.
 • پزشک منتخب شما می بایست سطوح قیمتی بسیار مناسبی را برای تمامی خدمات خود در نظر بگیرد.
 • دکتر ختنه شما می بایست با استفاده از بهترین تکنیک های روز جهان این جراحی را انجام دهد تا کم ترین میزان درد را برای فرزند شما رقم زند.

شما عزیزان در تمامی شهر های کشور می بایست پس از تولد فرزند پسر خود، به بهترین دکتر ختنه در ایران مراجعه نمایید تا با ختنه کردن کودک خود در ماه های ابتدایی تولد، کم ترین آسیب جسمی و روحی را برای او رقم زنید.

انواع روش های ختنه

به طور کلی مرسوم ترین روش های ختنه کردن در ایران، شامل روش ختنه با حلقه و روش سنتی یا جراحی و بخیه می شود که در ادامه به شرح این دو روش خواهیم پرداخت:

ختنه به روش حلقه: برخی از متخصصان معتقدند که بهترین روش ختنه کردن، روش حلقه گذاری می باشد که در آن یک حلقه نسبتاً تنگ را در قسمت بالای آلت تناسلی قرار می دهند و با پیچیدن نخ به دور آن، گره محکم و سفتی به آن می زنند. پس از گذشت مدت زمان کوتاهی، خون رسانی به بالای آلت رسانی تناسلی متوقف می شود و رنگ آن به تدریج به رنگ کبودی در می آید.

پس از کبود شدن بالای آلت تناسلی، پوست شل آن توسط پزشک بریده خواهد شد و 1 هفته الی 12 روز بعد پوست آلت تناسلی جدا خواهد شد. این فرایند مانند بریدن بند ناف کودک می باشد که با روش قطع کردن خون رسانی به آن صورت می گیرد.

از مهم ترین نکات ختنه به روش حلقه گذاری می توان به محل قرارگیری حلقه اشاره نمود. محل قرار گرفتن حلقه بر روی آلت تناسلی و میزان بریده شدن پوست می بایست مورد توجه قرار بگیرد که هیچ گونه کم یا زیادی در آن رخ ندهد. به همین دلیل جهت انجام آن می‌ بایست به بهترین دکتر ختنه در اصفهان مراجعه نمایید.

ختنه به روش حلقه گذاری برای برخی از نوزادان مناسب نمی باشد؛ زیرا برخی از آن ها به صورت مادرزادی و از هنگام تولد دچار نقوص ظاهری در آلت خود می باشند و یا برخی دیگر با تجمع مایع در بیضه ها مواجه می شوند. این دسته از نوزادان کاندید مناسب جهت انجام ختنه به روش حلقه گذاری نمی باشند؛

زیرا می تواند بد شکلی ناحیه تناسلی آن ها را افزایش دهد. همچنین از دیگر کودکانی که برای انجام ختنه به روش حلقه گذاری مناسب نمی باشند می توان به کودکانی که دچار اختلالات خونی هستند اشاره نمود که می بایست در ختنه کردن آن ها حساسیت بسیاری خرج داده شود.

ختنه به روش سنتی: در روش سنتی ختنه کردن، فرایند بریدن پوست آلت تناسلی با جراحی و بخیه صورت می گیرد. این روش قدیمی ترین روش ختنه می باشد که در آن ابتدا پوست ختنه گاه را می بریدند و سپس محل برش داده شده را بخیه می زدند تا خونریزی آن متوقف شود.

جهت توقف خونریزی محل بریده شده، ابتدا با دستگاهی آلت را می سوزاندند و سپس بخیه میزدند. این روش دارای خونریزی بیشتری می باشد اما مراقبت های پس از آن راحت تر خواهد بود. به طور کلی تفاوت چشمگیری بین روش های حلقه گذاری و سنتی وجود ندارد و اگر به بهترین دکتر ختنه در اصفهان مراجعه نمایید می توانید نتایج مثبتی دریافت کنید.

انواع روش های ختنه

توصیه های بهترین دکتر ختنه در اصفهان

 • پس از انجام جراحی ختنه به نوزاد خود به صورت مرتب شیر دهید و مراقب اولین ادرار او باشید.
 • اولین ادرار نوزاد پس از ختنه می بایست به صورت مستقیم از آلت تناسلی خارج شود؛ پس حتماً مسیر بیرون آمدن ادرار را به صورت دقیق بررسی نمایید.
 • ادرار های اولیه نوزاد پس از ختنه ممکن است با کمی سوزش همراه باشد؛ پس گریه و نا آرامی او کاملا طبیعی می باشد.
 • پس از هر بار تعویض پوشک نوزاد خود، از پماد های استریل جهت ضد عفونی محل برش داده شده استفاده کنید و اطراف آن را با دقت چرب نمایید.
 • به صورت شش ساعت در میان از قطره های استامینوفن برای کودک خود استفاده کنید تا درد او را کاهش دهید.
 • از مهم ترین روش های تسکین درد کودک می توان به شیر دادن مکرر اشاره نمود که سوزش و درد را به صورت چشم گیری کاهش خواهد داد.
 • در صورت وجود تورم در آلت تناسلی و یا مشاهده ترشحات بد بو و زرد رنگ هر چه زودتر به پزشک خود مراجعه نمایید.
 • در صورت باقی ماندن حلقه بر جای خود پس از گذشت 12 روز به بهترین دکتر ختنه در اصفهان مراجعه نمایید تا علت آن را مورد بررسی قرار دهد.
 • اگر بر روی محل ختنه شده پانسمان وجود دارد می بایست پس از هر بار تعویض پوشک، پانسمان را نیز به صورت کاملاً بهداشتی تعویض کرده و از پماد های ضد عفونی و تسکین دهنده درد استفاده نمایید.
 • بعد از ختنه کودک، تب و دمای بدن او را به صورت مرتب بررسی نمایید تا از بروز عفونت آگاه شوید.
 • در صورت تداوم درد و بی قراری های نوزاد پس از گذشتن 12 ساعت، به پزشک خود اطلاع دهید.

کلام آخر

اولین جراحی که آقایان تجربه خواهند کرد، جراحی ختنه می باشد که با برداشتن پوست ختنه گاه، موجب نمایان شدن سر آلت تناسلی خواهد شد. این جراحی دارای دو روش حلقه گذاری و سنتی می باشد که روش اول توسط قطع کردن خون رسانی و روش دوم توسط جراحی و بخیه انجام خواهد شد.

در این مقاله سعی داشتیم 10 مورد از بهترین دکتر ختنه در اصفهان را به شما عزیزان معرفی نماییم تا بتوانید با مراجعه به آن ها اقدام به ختنه نمودن نوزاد خود نمایید. سپاسگزاریم که تا انتها همراه ما بودید و این مقاله را مطالعه نمودید. لطفا نظرات و یا پیشنهادات خود را از طریق سایت جراحتو با ما در میان بگذارید.

source

توسط blogcheck