ما امروز قصد داریم شما را با بهترین دکتر ترک پوستی در ایران آشنا کنیم. ترک های پوستی یکی از رایج ترین مشکلات پوست می باشد که افراد بسیاری با آن دست و پنجه نرم می کنند. این ترک ها سبب کاهش اعتماد به نفس افراد می شود. ترک های پوستی تاثیر بسیاری در ظاهر پوست افراد دارد. افراد می توانند با مراجعه به بهترین دکتر پوست این ترک ها را درمان نمایند. ما در این مقاله لیستی از بهترین دکتر ترک پوستی در ایران را در اختیار شما قرار داده ایم پس تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.ترک پوستی چیست؟

ترک‌ های پوستی نوعی بیماری پوستی هستند و نوعی جای زخم می باشند. ترک های پوستی بعد از کشیده‌ شدن یا کوچک ‌شدن سریع پوست ایجاد می ‌شوند. بیش تر ترک ‌های پوستی بی‌ ضرر هستند و به ‌مرور زمان بهبود می ‌یابند. ترک های پوستی سبب کاهش اعتماد به نفس افراد می باشند زیرا چنین ترک هایی روی پوست ظاهر پوست را خراب می کنند. کلاژن و الاستین نگهدارنده پوست می باشند در صورت پارگی و کش‌ آمدن پوست، این ترک ‌ها ایجاد می وشوند. ترک های پوستی در نواحی مختلف بدن دیده می شوند. برای درمان چنین ترک هایی باید به بهترین دکتر پوست در تهران مراجعه نمایید.

ترک پوستی چیست؟

ویژگی های بهترین دکتر ترک پوستی در ایران

برای درمان ترک های پوستی افراد باید بهترین و با تجربه ترین پزشک را انتخاب کنند. ما در این قسمت برخی از ویژگی های بهترین دکتر پوست و مو در تهران را در اختیار شما قرار داده ایم تا بتوانید بهترین پزشک را جهت درمان انتخاب کنید. برخی از این ویژگی ها عبارتند از:

 • یکی از ویژگی های بهترین دکتر ترک پوستی در ایران تخصص و مدرک پزشک می باشد. به پزشکی مراجعه نمایید که دارای مدرکی بسیار معتبر از دانشگاهی معتبر باشد.
 • بهترین دکتر باید دارای تجربه، سابقه و نمونه کارهای قبلی باشد. به پزشکی مراجعه نمایید که دارای تجربه کافی و سابقه کاری باشد. با تجربه ترین پزشک به خوبی می تواند بیماری افراد را درمان نماید.
 • بهترین دکتر ترک پوستی در ایران برای ارائه خدمات از تجهیزات بسایر مناسب و دستگاه های پیشرفته استفاده می کند.
 • بهترین دکتر دارای برخورد و رفتاری بسیار مناسب با بیماران و مراجعین خود می باشد و تمام تلاش خود را می کند تا به تمامی سوالات آنان پاسخ دهد.
 • مطب و یا کلینیکی که بهترین دکتر ترک پوستی در ایران در آن فعالیت دارد، باید همواره تمامی نکات بهداشتی را رعایت نمایند و در محیطی امن و دور از هرگونه آلودگی باشد.

10 تا از بهترین دکتر ترک پوستی در ایران را بشناسید!

دکتر حمید وحیدی

دکتر حمید وحیدی

دکتر حمید وحیدی متخصص پوست و مو می باشند. ایشان یکی از بهترین دکتر ترک پوستی در ایران می باشند. دکتر وحیدی  مدرک پزشکی عمومی خود را از دانشگاه تهران دریافت کرده اند و همچنین موفق به کسب مدرک تخصصی خود از دانشگاه اهواز می باشند. ایشان در هیئت علمی دانشگاه دارای عضویت می باشند.

خدمات دکتر حمید وحیدی:

 • درمان مشکلات پوست
 • درمان تعریق پوست

آدرس: تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان دامن افشار، پلاک 56 ، کلینیک کوروش

شماره تماس: 02186083064

دکتر مریم نوکنده

دکتر مریم نوکنده

دکتر مریم نوکنده متخصص پوست و مو می باشند. ایشان یکی از بهترین دکتر ترک پوستی در ایران به شمار می روند. دکتر نوکنده بعد از گذراندن دوره عمومی دوره تخصص خود را نیز به اتمام رساندند و بورد تخصصی خود را کسب نمودند. ایشان یکی از با تجربه ترین پزشکان در زمینه فعالیت خود به شمار می روند. افراد می توانند برای درمان ترک پوستی به ایشان مراجعه نمایند.

خدمات دکتر مریم نوکنده:

 • درمان مشکلات پوست

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به مترو تجریش، کوچه محوی، پلاک 2، طبقه 2

شماره تماس: 09054798310

دکتر میراحد موسوی

دکتر میر احد موسوی

دکتر میراحد موسوی متخصص پوست و مو می باشند. ایشان یکی از بهترین دکتر ترک پوستی در ایران به شمار می روند. دکتر موسوی بعد از گذراندن دوره پزشکی عمومی توانستند دوره تخصص خود را نیز به اتمام برسانند و بورد تخصصی خود را کسب کنند. ایشان یکی از با تجربه ترین پزشکان در زمینه فعالیت خود به شمار می روند. دکتر موسوی موفق به کسب دارای بورد تخصصی در زمینه پوست و مو می باشند. ایشان دارای 20 سال تجربه می باشند.

خدمات دکتر میراحد موسوی:

 • درمان مشکلات پوست

آدرس: تهران، شهرک غرب، فرحزادی تقاطع دریا، خیابان نورانی، پلاک 26، طبقه چهارم

شماره تماس: 02188695236

دکتر شهریار نظری

دکتر شهریار نظری

دکتر شهریار نظری متخصص پوست می باشند. ایشان یکی از بهترین دکتر ترک پوستی در ایران می باشند. ایشان یکی از با تجربه ترین پزشکان در زمینه پوست و مو به شمار می روند. دکتر نظری مدرک عمومی خود را از دانشگاه تهران دریافت نمودند و بعد از آن دوره تخصص خود را سپری نمودند و بورد تخصصی خود را دریافت کردند. افراد می توانند برای درمان ترک پوستی به ایشان مراجعه نمایند.

خدمات دکتر شهریار نظری:

 • درمان مشکلات پوست

آدرس: تهران، شهرک غرب، بلوارفرحزادی، پلاک 51، واحد11

شماره تماس: 09228574101

دکتر سید امیر مولایی

دکتر سید امیر مولایی

دکتر سید امیر مولایی متخصص پوست می باشند. ایشان یکی از بهترین دکتر ترک پوستی در ایران به شمار می روند. دکتر مولای بعد از دریافت مدرک عمومی توانستند دوره تخصص خود را با موفقیت به اتمام برسانند و بورد تخصصی خود را کسب کنند. ایشان یکی از با تجربه ترین پزشکان در زمینه فعالیت خود می باشند. افراد می توانند برای درمان ترک پوستی به ایشان مراجعه نمایند. ایشان دارای گواهینامه متعدد تخصصی از کانادا و فرانسه هستند.

خدمات دکتر سید امیر مولایی:

 • درمان مشکلات پوست

آدرس: پاسداران، خیابان شهید کلاهدوز (دولت)، ابتدای بلوار کاوه، پلاک 17 ساختمان پزشکان کیمیا، واحد 4

شماره تماس: 02126474915

دکتر پریسا پیروی

دکتر پریسا پیروی

دکتر پریسا پیروی متخصص پوست و مو می باشند. ایشان یکی از بهترین دکتر ترک پوستی در ایران به شمار می روند. دکتر پیروی دوره پزشکی عمومی خود را با موفقیت پشت سر گذاشتند و مدرک عمومی خود را دریافت نمودند و سپس دوره تخصص خود را نیز به پایان رساندند و بورد تخصصی خود را دریافت نمودند. دکتر پیروی یکی از با تجربه ترین پزشکان در زمینه فعالیت خود به شمار می روند. افراد می توانند برای درمان ترک پوستی به دکتر پریسا پیروی مراجعه نمایند.

خدمات دکتر پریسا پیروی:

 • درمان مشکلات های پوست

آدرس: شیراز، خیابان کریم خان زند، بین تقاطع خیابان هفت تیر (20 متری سینما سعدی) و شهید فقیهی (صورتگر)، روبروی بانک سپه، ساختمان پزشکان فارس،

شماره تماس: 07132331078

دکتر مهریار زرین جویی

دکتر مهریار زرین جویی

دکتر مهریار زرین جویی متخصص پوست و مو می باشند. ایشان یکی از بهترین دکتر ترک پوستی در ایران به شمار می روند. دکتر زرین جویی دوره پزشکی عمومی خود را با موفقیت گذراندند و توانستند مدرک عمومی خود را دریافت نمایند. ایشان دوره تخصص خود را نیز با موفقیت سپری کردند و بورد تخصصی خود را کسب نمودند. دکتر مهریار زرین جویی از سال 1384 تاکنون در اورژانس بیمارستان تخصصی عسگریه فعالیت دارند. ایشان توانستند گواهینامه انجام پزشکی های سرپایی از دانشگاه شهید بهشتی و گواهینامه تخصصی مراقبت های پوست و زیبایی از دانشگاه شهید بهشتی را دریافت نمایند.

خدمات دکتر مهریار زرین جویی:

 • درمان مشکلات های پوست

آدرس: اصفهان، میدان آزادی، ساختمان آزادی، بلوک B، طبقه 3، واحد 21

شماره تماس: 03136623651

دکتر علیرضا زین الدینی

دکتر علیرضا زین الدینی

دکتر علیرضا زین الدینی متخصص پوست و مو می باشند. ایشان یکی از بهترین دکتر ترک پوستی در ایران به شمار می روند. دکتر زین الدینی بعد از اخذ مدرک عمومی خود توانستند دوره تخصص خود را سپری کنند و بورد تخصصی خود را با موفقیت دریافت نمایند. ایشان موفق به کسب بورد تخصصی در زمینه فعالیت خود شدند. دکتر زین الدینی جزء با تجربه ترین پزشکان در زمینه فعالیت خود به شمار می روند. ایشان خدمات خود را با کیفیت بسیار بالایی در اختیار مراجعین قرار می دهند.

خدمات دکتر علیرضا زین الدینی:

 • درمان ترک پوستی
 • درمان مشکلات های پوست

آدرس: کرج، خیابان بهار، نبش بلوار رمضانی، ساختمان هما، طبقه دوم، واحد 1

شماره تماس: 02632402240

دکتر الهه بهزاد فر

دکتر الهه بهزادفر

دکتر الهه بهزاد فر متخصص پوست و مو می باشند. ایشان یکی از بهترین دکتر ترک پوستی در ایران به شمار می روند. دکتر بهزاد فر یکی از با تجربه ترین پزشکان در زمینه فعالیت خود به شمار می روند. ایشان بعد از گذراندن دوره عمومی و اخذ مدرک عمومی توانستند دوره تخصص خود را با موفقیت پشت سر بگذارند و بورد تخصصی خود را کسب نمایند.  ایشان عضو انجمن لیزر ایران، لیزر جهانی (WALT) و انجمن لیزر اروپا (EMLA) می باشند. دکتر بهزاد فر از جدید ترین متد روز دنیا در تخصص خود استفاده می کنند. افراد می توانند برای درمان ترک پوستی به ایشان مراجعه نمایند.

خدمات دکتر الهه بهزاد فر:

 • درمان مشکلات های پوست

آدرس: اصفهان، ابتدای خیابان چهار باغ بالا، مجتمع اداری تجاری کوثر، فاز 2

شماره تماس: 03136204912

دکتر حمیده فرج زاده

دکتر حمیده فرج زاده

دکتر حمیده فرج زاده متخصص پوست، مو و زیبایی می باشند. ایشان یکی از بهترین دکتر ترک پوستی در ایران به شمار می روند. دکتر فرج زاده بعد از گذراندن دوره پزشکی عمومی و دریافت مدرک عمومی توانستند دوره تخصص خود را با موفقیت پشت سر بگذارند بورد تخصصی خود را در زمینه پوست و مو دریافت کردند. ایشان جزء با تجربه ترین پزشکان در زمینه فعالیت خود می باشند. دکتر فرج زاده در هیئت علمی دانشگاه دارای عضویت می باشند. افراد می توانند برای درمان ترک پوستی به ایشان مراجعه نمایند.

خدمات دکتر حمیده فرج زاده:

 • درمان مشکلات های پوست

آدرس: کرج، خیابان بهار، تقاطع نژاد رمضانی، ساختمان پزشکان هما، طبقه دوم، واحد 4

شماره تماس: 02632402778

انواع ترک های پوستی

ترک های رنگی

ترک های رنگی دسته اول ترک های پوستی می باشند.  به ترک ‌های رنگی پوست Striae Rubrae نیز گفته می ‌شود. این ترک‌ها در نواحی از بدن که دارای میزان کششی کم تری است ایجاد می شوند.  تغییرات وزن و بارداری یکی از بارز ترین دلایل ایجاد ترک های رنگی می باشند. رنگ چنین ترک هایی در ابتدا به رنگ بنفش یا قرمز است و کم کم رنگ آن ها به سمت صورتی می رود.

ترک پوستی قرمز

ترک های پوستی قرمز یکی از رایج ‌ترین ترک‌های پوستی می باشند. چنین ترک هایی به دلیل کش ‌آمدن سریع و بیش‌ ازحد پوست ایجاد می ‌شوند. بیش تر ترک های پوستی به رنگ قرمز می باشند بیش تر در بخش ‌های شکم و پهلو ها دیده می ‌شوند.

ترک های عمقی

ترک ‌های عمقی، ترک ‌های عمیقی هستند که به دلایلی مانند پارگی و شکستگی الیاف‌ های پوستی در قسمت ‌های نازک پوست ایجاد می ‌شوند. این ترک ها در نواحی مانند شکم، زیر چشم، ران و سینه‌ ها ایجاد می شوند.

انواع ترک های پوستی

علت ترک های پوستی

بیش تر علائم ترک های پوستی به دلیل رشد ناگهانی یا افزایش وزن می باشد. زنان بیش تر در معرض چنین ترک‌ هایی قرار می گیرند. یکی از دلایل ایجاد ترک های پوستی در بدن سابقه خانوادگی می باشد. اگر افراد در خانواده خود افرادی را دارند که به چنین ترک هایی مبتلا شده اند ممکن است فرد نیز مبتلا به این ترک ها بشوند. همچنین از دیگر دلایل می توان به بارداری اشاره کرد. به دلیل بزرگ شدن شکم و کش آمدن پوست شکم ممکن است این ترک ها ایجاد شوند. از دیگر دلایل ترک های پوستی رشد سریع در دوران نوجوانی می باشد، افزایش و کاهش وزن سریع می تواند منجر به ایجاد ترک های پوستی شود. همچنین انجام جراحی ‌های تغییر سایز مانند جراحی بزرگ‌ کردن سینه و پروتز سینه نیز از دلایل ایجاد این ترک ها می باشند. از دیگر علائم ایجاد ترک های پوستی در نواحی مختلف بدن افراد می توان به موارد زیر اشاره کرد. برخی از این علائم شامل:

 • استفاده از استروئیدهای آنابولیک
 • داشتن یک اختلال ژنتیکی مانند سندرم کوشینگ یا سندرم مارفان
 • برخی از انواع بیماری ‌های پوستی خصوصاً خشکی پوست

کلام آخر

ترک‌ های پوستی نوعی بیماری پوستی هستند و نوعی جای زخم می باشند. ترک های پوستی بعد از کشیده‌ شدن یا کوچک ‌شدن سریع پوست ایجاد می ‌شوند. بیش تر ترک ‌های پوستی بی‌ ضرر هستند و به ‌مرور زمان بهبود می ‌یابند. ترک های پوستی سبب کاهش اعتماد به نفس افراد می باشند زیرا چنین ترک هایی روی پوست ظاهر پوست را خراب می کنند.

از شما بسیار سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت جراحتو همواره سعی داشته شما را با بهترین دکتر ترک پوستی در ایران آشنا کند. امیدواریم این مطالب برای شما مفید واقع شده باشند. در صورت  داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهاد وارد سایت شوید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

source

توسط blogcheck