ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین جراح عمومی در اصفهان آشنا کنیم و اطلاعات ارزشمندی را در رابطه با رشته تخصصی جراحی عمومی در اختیارتان قرار دهیم. طبق آمار به دست آمده جراحی عمومی در جهان؛ نه هزار سال قدمت دارد و در ابتدا افراد مصر باستان، هند باستان و سایر تمدن ها انجام جراحی را به اجرا در آوردند و رفته رفته در میان سایر ملت ها این نوع درمان رواج یافت. در حدود 2600 سال پیش، پزشک هندی در حوزه جراحی عمومی کتابی را به انتشار در آورد و به این طریق منجر به آگاه سازی افراد در زمینه جراحی شد. لازم به ذکر است؛ نخستین جراحی که به کمک بیهوشی صورت گرفت و نتیجه بخش بود، در کشور چین و حدوداً 1700 سال پیش می باشد. در ادامه توضیحات کامل تری راجع به جراحی عمومی ارائه می دهیم، از این رو پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله همراه ما باشید.جراح عمومی و وظایف آن

جراحی عمومی یکی از مهم ترین رشته های تخصصی محسوب می‌شود که به طور تقریبی می توان گفت با کلیه جراحی های تنه سر و کار دارد و علاوه بر انجام جراحی های درمانی به جراحی زیبایی نیز می پردازد. بهترین جراح عمومی در اصفهان علاوه بر آموزش هایی که در رابطه با انجام انواع جراحی ها دیده است، باید در زمینه حفظ آرامش و تمرکز خویش نیز ماهر باشد تا بتواند در زمان های حساس بهترین انتخاب را نماید و همچنین به سبب این که اکثر جراحان عمومی به انجام جراحی های اورژانسی و اضطراری می پردازند؛ بر همین اساس آمادگی ذهنی ایشان در تمام ساعات شبانه روز باید حفظ شود.

وظایف جراح عمومی بسیار متنوع و گسترده است، با این وجود برخی از این وظایف شامل: مدیریت جراحی صدمات تروماتیک، درمان جراحی سرطان، انجام انواع جراحی های سر و گردن، رگ های خونی و قلب، تشخیص و درمان انواع مشکلات مرتبط با دستگاه گوارش، شکم و محتویات آن، درمان و جراحی پوست و بافت نرم از قبیل سینه ها، سیستم غدد درون ریز (هورمون ها و غدد) و مراقبت از بیماران بدحال با نیازهای جراحی و … می باشد.

جراح عمومی و وظایف آن

خصوصیات بهترین جراح عمومی در اصفهان

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم جراحان عمومی نقش اساسی در سلامتی افراد ایفا می کنند، از این رو در صورتی که از مهارت و تخصص ویژه ای برخوردار باشند دستیابی به سلامتی سریعتر شکل می گیرد اما اگر جراح عمومی جز بهترین جراحان نباشد و یا تخصص های مربوطه را نداشته باشد ممکن است عواقب جبران ناپذیری را پدیدار شود؛ بنابراین انتخاب بهترین جراح عمومی بسیار مهم است.

در این مقاله برخی از خصوصیات و ویژگی های بهترین جراح عمومی در اصفهان را شرح داده ایم تا همشهریان اصفهانی به راحتی بتوانند با معیارهای ارائه شده چارچوبی از خصوصیات بهترین جراح را در نظر داشته باشند و در زمان نیاز جراح مورد نظر را از این چارچوب و یا صافی مورد بررسی قرار دهند. از جمله این خصوصیات عبارتند از:

 • بهترین جراح عمومی در اصفهان از سابقه و تجربه درخشانی برخوردار باشد و  و همچنین در کارنامه عملی خویش کلیه اعمال را با موفقیت به اتمام رسانده باشد.
 • جراح عمومی باید تسلط کامل به انجام جراحی ها داشته باشد و از تمرکز و آمادگی ذهنی ویژه ای برخوردار باشد تا روند جراحی به نحو احسن صورت گیرد.
 • ممکن است در شرایط ضروری و اورژانسی اتفاقی پیش آید که جراح عمومی  در نیمه شب عمل درمانی انجام دهد تا سلامتی بیمار را بهبود بخشد، بنابراین بهترین جراح عمومی در اصفهان می بایست توانایی بدنی مناسبی داشته باشد تا در هر زمان ارائه خدمات دهد.
 • جراح عمومی علاوه بر دانش مربوط به جراحی الزامی است تسلط کاملی روی احوال بیمار و اعمال حرکات درست در زمان های اضطراری داشته باشد و در رابطه با علوم مختلف از قبیل: فیزیوتراپی آناتومی بیوشیمی و پاتولوژی آگاهی ها و دانش های لازم را داشته باشد تا تغییرات بدن بیمار را به درستی مورد تشخیص قرار دهد و آن را ارزیابی کند.
 • بهتر است که جراح عمومی در بهترین بیمارستان دولتی در ایران ارائه خدمات دهد تا همگی بتوانند از تخصص و مهارت و همچنین خدمات قابل ارائه ایشان بهره ببرند.
 • از تخصص و مهارت های لازم برخوردار باشد؛ برخوردی کاملا صمیمانه و محترامانه با بیماران و مراجعه کنندگان داشته باشد و مراحل انجام جراحی را به طور کامل شرح دهد تا هیچ گونه ابهامی در ذهن بیماران وجود نداشته باشد.
 • با توجه به این که برخی جراحی ها بسیار حساس می باشند از این رو، الزامی است بهترین جراح عمومی جزء بهترین جراح عمومی در ایران باشد تا نتیجه مطلوب ایجاد شود.

در ادامه لیستی هفت تایی از بهترین جراح عمومی در اصفهان را ارائه داده ایم تا در صورتی که ساکن شهر اصفهان هستید و با توجه به مشکل و بیماری خویش، در جست و جوی جراح عمومی می باشید؛ به یکی از این پزشکان با سابقه، ماهر و متعهد مراجعه نمایید و از خدمات قابل ارائه ایشان بهره مند شوید، آرزومندیم مطالب گفته شده برای شما عزیزان مفید و سودمند واقع شود. لازم به ذکر است، در صورتی که ساکن شهر اصفهان هستید و قصد انجام انواع خدمات زیبایی را دارید، به راحتی می توانید با مراجعه به مقاله ما با عنوان بهترین کلینیک زیبایی در اصفهان از خدمات متنوع و گوناگون این مرکز زیبایی استفاده کنید.

10 تا از بهترین جراح عمومی در اصفهان را بشناسید!

جراح عمومی چه اعمالی را انجام می دهد؟

برخی از جراحی هایی که توسط بهترین جراح عمومی در اصفهان انجام می پذیرد به شرح زیر می باشد:

 • جراحی سینه: این جراحی می تواند تومورهای غیر سرطانی را که باعث انحراف یا ایجاد مشکل در سینه هستند را درمان کند و همچنین این جراحی برای سرطان سینه نیز مورد استفاده قرار می گیرد.
 • جراحی کولون و رکتوم: برای درمان انواع مختلفی از بیماری ها اعم از: انسداد روده، سرطان، بیماری کرون، دیورتیکولیت، جراحت و هموروئید انجام می پذیرد.
 • جراحی بای پس معده: این جراحی تنوع بسیاری دارد وبرخی از انواع آن شامل: کوچکتر کردن معده یا تغییر آناتومی معده و روده است تا غذا سریعتر در بدن به حرکت در آید.
 • کولکتومی: کوکتومی را با نام برداشتن کولون یا روده نیز می شناسند، در این عمل تمام یا بخشی از کولون یا روده بزرگ توسط جراح معالج برداشته می شود.
 • آپاندکتومی: این جراحی با هدف برداشتن آپاندیس صورت می گیرد.
 • کولوستومی: هدف از انجام این جراحی، اتصال کولون به یک سوراخ خارجی در شکم به نام استوما می باشد.
 • جراحی رفلاکس اسید یا فوندوپلیکاسیون: این جراحی شامل پیچاندن قسمت فوقانی معده در انتهای مری می باشد که منجر به سفت شدن دهانه معده می گردد.
 • برداشتن کیسه صفرا: با توجه به این که در هضم غذا کیسه صفرا نقش بسیار مهمی دارد، از این رو باید درمان آن را جدی گرفت. کوله سیستکتومی سنگ های صفراوی، التهاب یا عفونت کیسه صفرا و سرطان کیسه صفرا را درمان می کند.
 • برداشتن ضایعه مری: در داخل مری اقداماتی انجام می دهد تا روند رشد ضایعه را از بین ببرد. در صورتی که رشد کوچک باشد و به دیواره مری کشیده نشده باشد، جراح ممکن است به کمک جراحی کم تهاجمی مشکل را رفع سازد.
 • رفع ورید واریسی: جراح عمومی به کمک برخی اقدامات رگ های واریسی ضخیم و پیچ خورده را از بین می برد.
 • آندوسکوپی دستگاه گوارش فوقانی: نوعی تست تشخیصی است.
 • ازوفاژکتومی: تمام یا بخشی از مری را برمی دارند تا به این طریق روند سرطان را کاهش دهند.
 • بیوپسی کبد: تکه ای از بافت کبد را جراح معالح بر می دارد و سپس برای تجزیه و تحلیل به آزمایشگاه می فرستد.
 • ترمیم فتق: در زمان ترمیم فتق، بهترین جراح عمومی در اصفهان اندام بیرون زده را در جای خود قرار می دهد و سپس ناحیه ضعیف شده (عضله یا بافت) را مورد تعمیر قرار می دهد.
جراح عمومی چه اعمالی را انجام می دهد؟

اقدامات قبل و بعد از جراحی عمومی

همانطور که می دانید و در بالا نیز اشاره کردیم، پیش از هر اقدامی ابتدا باید بهترین جراح عمومی را انتخاب و سپس به صورت حضوری نزد ایشان بروید تا به طور کامل مورد ارزیابی قرار بگیرید و سپس آزمایشاتی را جراح مذکور تجویز می نماید تا با توجه به جواب آزمایشات اقدام به عمل درمانی نمایید. لازم به ذکر است در جلسه مشاوره هرگونه دارو و یا سابقه بیماری که دارید را باید با جراح معالج خود در میان بگذارید و در صورت حساسیت داشتن با ماده خاص ایشان را آگاه سازید تا روند جراحی به درستی پیش رود. پس از سپری کردن مراحل فوق جراح روزی را برای عمل تعیین می کند.

برای بستری شدن در بیمارستان ابتدا باید برگه هایی را به منظور رضایت نامه پر کنید و سپس سایر مراحل بستری را پیش بگیرید. پس از بستری شدن در بیمارستان پرستار و یا پزشک معالج توصیه می کند تا موهای قسمت تحت عمل را به منظور جلوگیری از عفونت بزنید. به منظور این که پس از عمل جراحی دچار حالت تهوع و استفراغ نشوید؛ ضروری است که قبل از عمل ناشتا باشید و از مصرف هرگونه مواد غذایی خودداری کنید. وسایلی همچون زیورآلات، در صورت وجود عضو مصنوعی همچون دندان مصنوعی و لباس زیر و … را با خود به همراه نداشته باشید.

لباس مخصوص اتاق عمل را به تن نمایید و به یاد داشته باشید که 24 ساعت قبل از عمل و 24 ساعت پس از جراحی از مصرف سیگار و سایر مواد مخدر جلوگیری به عمل آورید. پس از از گذراندن مراحل جراحی شما را از اتاق عمل به اتاق معمولی انتقال می دهند، ممکن است پس از جراحی احساس تهوع داشته باشید و یا در ناحیه عمل شده دردهایی را متحمل شوید، اصلاً جای هیچ گونه ناراحتی و نگرانی نیست و این ها پس از گذشت مدت زمانی از بین خواهند رفت.

با توجه به صلاحدید بهترین جراح عمومی در اصفهان می توانید ابتدا آب آشامیدنی و سپس آب میوه و سایر مواد غذایی را مصرف کنید. در صورتی که جراح معالج از طریق نخاع شما را بی حس کرده باشد، توصیه می شود، به مدت هشت ساعت به صورت طاق باز در تخت خود دراز بکشید و در صورتی که دچار سردردهای ناگوار شدید مایعات فراوان مصرف نمایید و استراحت کنید تا ماده بی حسی از بدن شما خارج شود.

توصیه می شود در زمان ترخیص در رابطه با تعویض پانسمان و زمان دقیق داروها با پرستار و یا بهترین جراح عمومی در اصفهان صحبت کنید و پس از ترخیص شدن از بیمارستان، به منظور این که پزشک معالج از روند بهبودی اطمینان حاصل نماید، باید به مطب ایشان مراجعه کنید.

اقدامات قبل و بعد از جراحی عمومی

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید، سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین جراح عمومی در اصفهان آشنا کند و امیدواریم مطالب گفته شده برای شما سودمند واقع شده باشد، در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید. لازم به ذکر است، در صورتی که ساکن شهر تهران هستید و در جست و جو بهترین جراح پلاستیک در شهر تهران می باشید، پیشنهاد می کنیم به مقاله ما با عنوان بهترین جراح پلاستیک در تهران مراجعه کنید و از اطلاعات ارائه شده آن بهره مند شوید.

source

توسط blogcheck