در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین جراح کودکان در کرج آشنا کنیم؛ اما قبل از آن بهتر است درباره ی جراحی کودکان، اهمیت آن و بیماری هایی که برای درمان، نیازمند استفاده از تخصص و دانش جراح کودکان هستند، اطلاعات بیشتری داشته باشید؛ آگاهی از این موارد سبب می شود در صورت بروز هر گونه بیماری در کودک خود با درک بهتری از شرایط، اقدام به انتخاب پزشک مورد نظر کنید. اگر کودک شما دچار کسالت، آسیب یا بیماری است که نیاز به جراحی دارد، بهترین جراح کودکان در کرج تجربه، دانش و شرایط لازم برای درمان و کمک به دلبندتان را دارد. مشکلات جراحی مشاهده شده توسط جراح اطفال اغلب کاملا با مواردی که معمولا توسط جراح بزرگسالان و جراح عمومی مشاهده می شود، متفاوت است؛ از این رو، گذراندن آموزش های ویژه در جراحی کودکان بسیار مهم است.جراح کودکان کیست؟

یکی از تخصص های جراحی، جراحی کودکان است و جراحی جنین، نوزادان، کودکان، نوجوانان را در بر می گیرد. به بیان دیگر، جراح اطفال نیازهای جراحی از مرحله نوزادی تا اواخر نوجوانی را تشخیص، درمان و مدیریت می کند. مراقبت از کودکان مرکز اصلی فعالیت های پزشکی جراح کودکان است و به همین منظور، به طور ویژه مراقبت های پزشکی و درمان های جراحی را از طریق آموزش های پیشرفته و سال ها تجربه کسب می کند.

جراحی کودکان یا Pediatric surgery، در اواسط قرن 1879 میلادی به دلیل این که مراقبت های جراحی از ناهنجاری های مادرزادی نیاز به روش ها و تکنیک های نوین داشت، به وجود آمد و عموما در بیمارستان های کودکان جای گرفت. یکی از بیمارستان های پذیرای این رشته ی نوپا، بیمارستان فیلادلفیا در آمریکا بود. با شروع قرن بیستم، جراحان عمومی به مشکلات جراحی کودکان، توجه ویژه نشان دادند و مهارت، تجربه و دانش خود را صرف درمان های جراحی کودکان و یافتن روش های نوین درمان کردند. از این رو، میزان مرگ و میر کودکان به شکل قابل توجهی به ویژه در خصوص ناهنجاری های مادرزادی کاهش یافت. پیشرفت های امروزی در این حوزه نتیجه دهه ها تلاش شبانه روزی پزشکان است.

قدمت رشته ی جراحی کودکان در ایران، به چهار دهه قبل باز می گردد. تا قبل از سال 1350، تقریبا می توان گفت به طور رسمی جراحی کودکان در ایران وجود نداشت، تا این که برخی از فارغ التحصیلان بعد از اتمام تحصیلات خود در دانشگاه های خارج از کشور به وطن بازگشتند و به پایه گذاری این رشته ی مهم و ضروری کمک کردند؛ از جمله دکتر ولی اله محرابی؛ ایشان پدر جراحی کودکان ایران است که از سوی دانشگاه تهران به عنوان بنیان گذار رشته ی جراحی کودکان معرفی شد. دکتر محرابی دوره های مختلف تخصصی را در دانشگاه کشورهای آلمان، آمریکا و سوئیس نزد اساتید بزرگ و شناخته شده رشته ی جراحی اطفال گذراند. در حال حاضر، ده ها مرکز جراحی کودکان در کشور ما وجود دارد که در برخی از این مراکز، جراحان فوق تخصص کودکان نیز آموزش داده می شوند.

بهترین جراح کودکان در کرج، برای کسب تخصص لازم، دوره های تحصیلی مختلف و دشواری را با موفقیت گذرانده است. جراح کودکان ابتدا بعد از گذراندن دوره ی دکترای پزشکی عمومی، وارد دوره ی تخصصی جراحی عمومی می شود و بعد از گذراندن دوره ای چهار ساله و دریافت مدرک تخصص جراحی عمومی، با قبولی در آزمون بورد فوق تخصصی، وارد رشته ی فوق تخصصی جراحی کودکان شده و بعد از گذراندن دوره ای سه ساله و اتمام تحصیلات، به عنوان فوق تخصص جراحی کودکان آماده طبابت و ارائه ی خدمات پزشکی-درمانی در حوزه ی جراحی کودکان است.

جراح کودکان کیست؟

انتخاب بهترین جراح کودکان در کرج

برخلاف تصور جامعه، ساختار بدنی و حتی واکنش های روانی کودکان کاملا با بزرگسالان تفاوت دارد؛ در واقع، کودکان، بزرگسالان کوچک نیستند! در اکثر مواقع، آن ها نمی توانند از چیزهایی که باعث آزارشان شده، حرف بزنند یا آن را توصیف کنند؛ نمی توانند به سؤالات پزشکی پاسخ دهند، نمی توانند در تمام مدت معاینه پزشکی، صبور بوده و با پزشک همکاری کنند. با توجه به سن شان حتی نمی دانند چه اتفاقی در حال رخ دادن است. بنابراین، برقراری ارتباط با کودکان همواره برای پزشکان چالش برانگیز است؛ اما، بهترین جراح کودکان در کرج می داند چگونه با کودکان رفتار کند و آن ها را به گونه ای معاینه کند تا علاوه بر ایجاد آرامش در وجودشان، با او همکاری لازم را داشته باشند.

بهترین جراح کودکان در کرج از تجهیزات و امکاناتی که مخصوص کودکان طراحی شده است، استفاده می کند. اغلب مطب ها و بیمارستان های جراحی اطفال، با در نظر گرفتن ویژگی های کودکان طراحی، چیدمان و تزئین شده اند؛ برای مثال، قرار دادن اسباب بازی، فیلم، مجله ها و مطالب خواندنی برای کودکان در اتاق های معاینه و اتاق های انتظار؛ رعایت چنین اصولی به ایجاد محیطی راحت، به دور از استرس و خطر برای کودکان مراجعه کننده، کمک خواهد کرد. بهترین جراح کودکان در کرج علاوه بر برقراری ارتباط مناسب و صمیمانه با کودک، با والدین او نیز ارتباط مؤثر برقرار می کند و با ارائه ی راهنمایی های خود، از حمایت و همکاری آن ها در روند درمان بیماری فرزندشان، بهره می گیرد تا به هدف اصلی که حفظ سلامت و بهبود کودک است، دست یابد.

اگر بعد از مراجعه به بهترین متخصص کودکان در کرج، وی به شما پیشنهاد داد جهت درمان فرزندتان به بهترین جراح کودکان در کرج مراجعه کنید، می توانید کاملا مطمئن باشید، بهترین جراح کودکان در کرج، وسیع ترین گزینه های درمانی، گسترده ترین و کامل ترین آموزش ها و بیشترین تخصص را در برخورد با کودکان، درمان بیماری ها و اختلالات جراحی آن ها دارد. ما در ادامه فهرستی از بهترین جراح کودکان در کرج را به شما عزیزان ارائه می دهیم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید.

10 تا از بهترین جراح کودکان در کرج را بشناسید!

دکتر شمس الدین عاملی

دکتر شمس الدین عاملی

دکتر شمس الدین عاملی متخصص کودکان و نوزادان می‌ باشند. ایشان مدرک عمومی و تخصص خود را دریافت کردند و فارغ التحصیل شدند و تجربه های بسیاری در این زمینه دارند و برای ارائه خدمات از بهترین تجهیزات استفاده می کنند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند. همچمین ایشان جزء یکی از بهترین جراح کودکان در کرج می باشند.

خدمات:

 • جراحی کودکان
 • ختنه
 • معاینه
 • جراحی دستگاه تناسلی نوزادان

آدرس: کرج، چهاراه طالقانی، خیابان طالقانی شمالی، کوچه نسیم، پلاک 479، طبقه 2

شماره تماس: 02632261202

دکتر مهرنوش لوافپور نوری

دکتر مهرنوش لوافپور نوری

دکتر مهرنوش لوافپور نوری متخصص کودکان و نوزادان می‌ باشند. ایشان مدرک عمومی و تخصص خود را دریافت کردند و فارغ التحصیل شدند و از سوابق ایشان می توان به عضو انجمن متخصصین کودکان ایران، انجمن متخصصان کودکان البرز و انجام تحقیقات بسیار ارزش مند را در زمینه شوک های ناشی از الرژی اشاره نمود و ایشان و تجربه های بسیاری در این زمینه دارند و برای ارائه خدمات از بهترین تجهیزات استفاده می کنند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند. همچمین ایشان جزء یکی از بهترین جراح کودکان در کرج می باشند.

خدمات :

 • جراحی کودکان
 • بررسی های تکامل کودکان
 • معاینه
 • بیماری گوارشی

آدرس: کرج، فلکه اول، خیابان غربی جدید، ساختمان پزشکان پاسارگاد(جنب درمانگاه شفق)، طبقه 4، واحد8

شماره تماس: 02636658529

دکتر احمد تاجمیر

دکتر احمد تاجمیر

دکتر احمد تاجمیر متخصص کودکان و نوزادان می‌ باشند. ایشان مدرک عمومی و تخصص خود را دریافت کردند و فارغ التحصیل شدند و دارای 28 سال سابقه تخصصی پزشکی در زمینه سلامت رشد و تغذیه کودکان می باشند و از دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال 1369 با تخصص کودکان و نوزادان فارغ التحصیل شدند و همچنین تجربه های بسیاری در این زمینه دارند و برای ارائه خدمات از بهترین تجهیزات استفاده می کنند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند. همچمین ایشان جزء یکی از بهترین جراح کودکان در کرج می باشند.

خدمات:

 • بیماری های گوارشی کودکان
 • بیماری های قلب کودکان
 • معاینه
 • بیماری‌ های گوش کودکان

آدرس : کرج، چهارراه طالقانی، جنب اداره پست

شماره تماس: 02632240775

دکتر جواد واحدی

دکتر جواد واحدی

دکتر جواد واحدی متخصص کودکان و نوزادان می‌ باشند. ایشان مدرک عمومی و تخصص خود را دریافت کردند و فارغ التحصیل شدند و ایشان عضو انجمن چاقی امریکا و همچنین عضو انجمن تغذیه ایران می باشند و ایشان درمان را با استفاده از بروز ترین دستگاه های روز دنیا و استفاده از شیوه های نوین انجام می دهند و یکی از موفق ترین پزشکان در حوضه تغذیه و رژیم درمانی کودکان می باشند و ایشان با کلینیک های تخصصی دیابت نوین در کرج، کلینیک زیبایی سریتا و کلینیک دیابت ارمغان همکاری دارند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند. همچمین ایشان جزء یکی از بهترین جراح کودکان در کرج می باشند.

خدمات:

 • رژیم غذایی سالم افزایش رشد کودکان
 • کاهش وزن کودکان
 • معاینه
 • انجام تعیین جنسیت نوزاد

آدرس: کرج، خیابان شهید بهشتی، بین میدان شهدا و چهار راه طالقانی، ساختمان پزشکان ارین، طبقه هفتم

شماره تماس: 02632225107

دکتر سحر چوب تاشانی

دکتر سحر چوب تاشانی

دکتر سحر چوب تاشانی متخصص بیماری های کودکان و فوق تخصص بیماری های ریه، اسم و الرژی می باشند. ایشان مدرک عمومی و تخصص خود را دریافت کردند و فارغ التحصیل شدند و ایشان عضو انجمن ریه اروپا و عضو انجمن ریه ایران می باشند و و وقت کافی برای هر یک از بیماران خود اختصاص می دهند تا بتوانند بهترین خدمات را به بیماران و مراجعه کنندگان خود ارائه دهند تا انها از ایشان رضایت داشته باشند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند. همچمین ایشان جزء یکی از بهترین جراح کودکان در کرج می باشند.

خدمات :

 • درمان بیماری ریوی کودکان
 • درمان پنوموتوراکسی
 • معاینه
 • جراحی کودکان

آدرس: کرج، میدان سپاه، رو به روی اداره مخابرات، برج طاق کسری، طبقه 6، واحد 602

شماره تماس: 09367265171

دکتر آرش صفری

دکتر آرش صفری

دکتر آرش صفری متخصص کودکان و نوزادان و فوق تخصص بیماری های ریه و اسم و الرژی می‌ باشند. ایشان مدرک عمومی و تخصص خود را دریافت کردند و فارغ التحصیل شدند و دکترای پزشکی حرفه ای خود را با بالاترین معدل از بهترین دانشگاه های کشور اخذ کرده اند و ایشان بسیار پزشک صبور و مهربانی می باشند که برای ارائه خدمات از بهترین تجهیزات استفاده می کنند تا انها از ایشان رضایت داشته باشند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند. همچمین ایشان جزء یکی از بهترین جراح کودکان در کرج می باشند.

خدمات:

 • درمان بیماری عفونت ریه
 • مشکلات تنفسی
 • معاینه
 • مشکلات های گوارشی رشد

آدرس: کرج، بلوار دانش اموز، جنب بیمارستان قائم، خیابان شهید حیدر خانی، نبش کوچه 13، ساختمان پارسیان

شماره تماس: 02632709875

دکتر اپتین معبودی

دکتر اپتین معبودی

دکتر اپتین معبودی متخصص داخلی و فوق تخصص بیماری های ریوی کودکان می باشند. ایشان مدرک عمومی و تخصص خود را دریافت کردند و فارغ التحصیل شدند و از نظر مراجعین شان، دکتر معبودی بسیار وقت شناس، باتجربه و دقیق می باشند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند. همچمین ایشان جزء یکی از بهترین جراح کودکان در کرج می باشند.

خدمات :

 • درمان تمام بیماری ریوی کودکان
 • درمان بیماری های مزمن تنفسی
 • معاینه
 • حساسیت فصلی

آدرس : کرج، بین میدان شهدا و چهار راه طالقانی، ساختمان پزشکان آرین، طبقه اول

شماره تماس: 02632284581

دکتر علیرضا محجوب

دکتر علیرضا محجوب

دکتر علیرضا محجوب متخصص داخلی و فوق تخصص بیماری های ریوی کودکان می باشند. ایشان مدرک عمومی و تخصص خود را دریافت کردند و فارغ التحصیل شدند و ایشان مدرک تخصص و فوق تخصص خود را با بالاترین معدل از بهترین دانشگاه های کشور اخذ کرده اند و پزشک باتجربه و حاذق در حیطه تخصص خود می باشند و برای ارائه خدمات از بهترین تجهیزات استفاده می کنند تا انها از ایشان رضایت داشته باشند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند. همچمین ایشان جزء یکی از بهترین جراح کودکان در کرج می باشند.

خدمات :

 • درمان بیماری عفونت ریه
 • بررسی های تکامل کودکان
 • معاینه
 • انفولانزا

آدرس : کرج، چهار راه طالقانی، خیابان یادگاری، رو به روی البسکو، بنای ماندگار، طبقه دوم، واحد 206

شماره تماس: 02632264579

دکتر عباس معینی

دکتر عباس معینی

دکتر عباس معینی متخصص داخلی و فوق تخصص بیماری های ریوی کودکان می باشند. ایشان مدرک عمومی و تخصص خود را دریافت کردند و فارغ التحصیل شدند و ایشان دارای 44 سال تجربه کار و درمان موفقیت امیز در کارنامه کاری خود می باشد و ایشان با بالاترین رتبه در بهترین دانشگاه های کشور مدرک تخصص و فوق تخصص خود را دریافت کرده اند و ایشان پزشک دقیق، منظم و وقت شناسی می باشند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند. همچمین ایشان جزء یکی از بهترین جراح کودکان در کرج می باشند.

خدمات:

 • درمان بیماری های ریوی
 • مشکلات تنفسی
 • معاینه
 • تنگی نای

آدرس: کرج، خیابان شهید بهشتی، جنب کلانتری مرکزی، بیمارستان امام خمینی

شماره تماس: 02632268806

دکتر شکوفه زمانی

دکتر شکوفه زمانی

دکتر شکوفه زمانی متخصص داخلی و فوق تخصص بیماری ریه و اسم و الرژی کودکان می باشند. ایشان مدرک عمومی و تخصص خود را دریافت کردند و فارغ التحصیل شدند و ایشان دارای 24 سال سابقه درخشان در درمان بیماری های ریوی کودکان می باشند و پزشکی با حوصله، وقت شناس و مهربانی می باشند و وقت کافی را برای هر یک از بیماران خود اختصاص می دهند و نوبت دهی مطب ایشان به دو صورت اینترنتی و حضوری می باشد. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند. همچمین ایشان جزء یکی از بهترین جراح کودکان در کرج می باشند.

خدمات:

 • درمان بیماری ریوی کودکان
 • تنگی نای
 • معاینه
 • امبولی ریه

آدرس: کرج، خیابان مطهری، درست بعد از پل آزادگان، دست راست، ساختمان کشتی، طبقه 6، واحد 20

شماره تماس: 02634003283

درمان های ارائه شده توسط بهترین جراح کودکان در کرج

بهترین جراح کودکان در کرج، بعد از گذراندن دوره های علمی و آکادمیک قادر خواهد بود خدمات جراحی درمانی متنوعی را به مراجعین ارائه دهد. قبل از آن او با گرفتن شرح حال کاملی از وضعیت کودک و ایجاد رابطه صادقانه و قلبی با او معاینه ی کاملی به عمل خواهد آورد؛ دانش او درباره ی فیزیولوژی، آناتومی، جنین شناسی، بیوشیمی، آسیب شناسی، ژنتیک و … و آگاهی از تفاوت این موارد در کودکان با بزرگسالان، کمک خواهد کرد بهترین جراح کودکان در کرج، بعد از تشخیص صحیح، جهت درمان بیماری و ناهنجاری ها، بهترین روش جراحی را انتخاب کند. برخی از جراحی های درمانی ارائه شده توسط بهترین جراح کودکان در کرج عبارتند از:

 • جراحی ناهنجاری سیستم لنفاوی و وریدی
 • نحوه مدیریت جراحی و درمان دو قلوهای به هم چسبیده
 • انواع جراحی و عمل پیوند اعضاء: پیوند کلیه، پانکراس، قلب و…
 • انجام جراحی های اورژانس: آپاندیس، خروج جسم خارجی و …
 • جنین شناسی و سیر تکامل اندام ها و دستگاه های مختلف بدن
 • تشخیص و درمان و ترمیم انواع ناهنجاری های مادرزادی هنگام تولد
 • جراحی درمانی ناهنجاری های کلیه: کیست های کلیه، سنگ کلیه و …
 • روش های آندوسکوپی و کولونوسکوپی: بیوپسی، تعیین محل ضایعه و …
 • جراحی درمانی ناهنجاری های پوستی: تومورهای نسج و بافت های نرم و …
 • جراحی های قفسه سینه: ناهنجاری های قفسه سینه، دستگاه تنفس و دیافراگم و …
 • جراحی های سر و گردن: کیست ها و فیستول های گردن، شکاف کام و لب، جراحی غدد بزاقی و …
 • جراحی های شکم: جراحی های دستگاه گوارش از مری تا مقعد، نقص های جدار شکم، جراحی کبد و …
 • انکولوژی کودکان و تشخیص و درمان انواع تومورهای خوش خیم و بدخیم به استثنای تومورهای مغزی، چشم و اعصاب
 • جراحی تروما و درمان صدمات جدی که نیاز به جراحی دارند: زخم با چاقو، شلیک گلوله، آسیب تصادفات، سوختگی و ضرب دیدگی و …
 • جراحی اورولوژی نوزادان و کودکان، تشخیص و درمان و ترمیم انواع ناهنجاری های دستگاه تناسلی: ابهام جنسی، بیضه های پایین نیامده، اصلاح کجی آلت، فتق و …
 • جراحی ناهنجاری های مجاری ادراری: انسداد محل اتصال حالب به مثانه، ریفلاکس مثانه به حالب، هایپوسپادیاس، دریچه مجرای خلفی ادراری، تنگی های مجرای ادراری، ناهنجاری های مثانه، بی اختیاری ادراری، اپیسپادیاس و …
درمان های ارائه شده توسط بهترین جراح کودکان در کرج

اقدامات قبل از جراحی کودکان

بهترین جراح کودکان در کرج، با درک شرایط روحی و روانی خانواده ها، در تمام مراحل درمان در کنار کودکان و والدین آن ها می باشد. وی اطلاعات و دانش لازم درباره ی بیماری کودک را به والدین می دهد؛ همچنین، توصیه ها و اقدامات ضروری در مورد مراقبت های قبل و بعد از جراحی را با کمک گروه پرستاری، به آن ها آموزش خواهد داد. سن و نوع جراحی اقدامات متفاوتی را می طلبد و چالش های متفاوتی را پیش روی والدین قرار می دهد؛ اما برخی از مهم ترین اقداماتی که معمولا در همه جراحی های کودکان مشترک است، به شرح زیر می باشند:

 • خوردن شیر مادر حداقل تا چهار ساعت قبل از جراحی ممنوع است.
 • حداکثر تا هشت ساعت قبل از عمل، داروهایی که باید با غذا مصرف شوند را به کودک بدهید.
 • حداقل هشت ساعت قبل از عمل از دادن داروهای حاوی آنتی اکسیدان، ملین ها و … خودداری شود.
 • خوردن غذاهای جامد مانند گوشت، مرغ، برنج، شکلات و… حداقل تا هشت ساعت قبل از جراحی کودک ممنوع است.
 • حداکثر تا دو ساعت قبل از جراحی، قرص ها و داروهای کودک با مایعات شفاف مانند آب طبق روال گذشته مصرف شود.
 • انتظار می رود والدین به کودک این اطمینان را بدهند که پرسنل اتاق عمل، پرستاران و پزشک او را دوست دارند و با او با مهربانی رفتار خواهند کرد.
 • جراحی را از کودک خود پنهان نکنید، هرگز به او دروغ نگویید و در این باره با او حرف بزنید. به صورت ساده و قابل فهم برای او روند بیهوشی و جراحی را توضیح دهید.
 • مصرف غذاهای حاوی کربوهیدرات تا دو ساعت قبل از جراحی توصیه می شود؛ زیرا مقاومت به انسولین، احساس تشنگی و گرسنگی بعد از جراحی را کاهش می دهد.
 • حداقل شش ساعت قبل از جراحی از خوراندن غذاهای مایع و مایعات غیرشفاف مانند انواع سوپ، شیر خشک، آب پرتقال، مکمل های غذایی و … به کودک خودداری کنید.
 • حداقل دو ساعت قبل از جراحی از نوشاندن مایعات شفاف مانند آب، آبمیوه بدون پالپ، چای و … به کودک خودداری کنید. توصیه می شود مقدار آخرین نوشیدن، بیشتر از یک لیوان نباشد.
 • از چند روز مانده به انجام جراحی، لازم است والدین با حفظ خونسردی و کنترل استرس خود، با روحیه ی شاد و آرامش کامل، با کودک برخورد کنند؛ زیرا کودکان به شدت از رفتارها و واکنش های والدین و اطرافیان تأثیر می پذیرند.
 • هنگام جدا شدن کودک از والدین جهت انتقال به اتاق عمل، به خصوص مادر از گریه کردن و هر گونه رفتار حاکی از بی قراری در برابر کودک خودداری کند؛ همچنین، با اعتماد به نفس، روی باز و سرشار از انرژی مثبت به کودک اطمینان دهند، منتظر او هستند و او با حال خوب باز می گردد.
 • والدین باید اطلاعات لازم را در اختیار متخصص بیهوشی قرار دهد: سابقه ی نارس بودن در مورد شیرخواران، سابقه ی ابتلا به بیماری های مادرزادی (قلبی، تشنج، آسم، آلرژی ها و …)، بررسی ابتلا به سرماخوردگی و آنفولانزا (در صورت مبتلا بودن جراحی لغو خواهد شد) و سابقه ی مصرف و نوع داروهایی (مانند کورتون، داروی ضد تشنج و …) که کودک در حال استفاده از آن ها است. فراموش نکنید با توجه به پیشرفت های چشم گیر در بیهوشی، این مرحله از جراحی، بسیار ایمن است و عارضه ای برای حافظه، مغز، تنفس و … کودک ندارد.

کلام آخر

کودکان از سرمایه های هر کشوری هستند و جایگاه ویژه ای در نظام سلامت و بهداشت دارند. آن ها طیف وسیعی از جمعیت را به خود اختصاص داده و از گروه های آسیب پذیر جامعه می باشند؛ از این رو، سلامت آن ها از اهمیت خاصی برخوردار است. یکی از بیماری هایی که جان نوزادان و کودکان را تهدید می کند، ناهنجاری های مادرزادی و اختلالات نیازمند به درمان جراحی است. مراحل جراح کودکان شدن، یکی از طولانی ترین و سخت ترین مراحل تحصیلی در میان رشته های تخصصی پزشکی است. اگر کودک شما نیاز به جراحی داشته باشد، تحت مراقبت بهترین جراح کودکان در کرج که از متخصص ترین، آموزش دیده ترین و با تجربه ترین جراحان است، درمان خواهد شد. سایت جراحتو سعی بر آن داشته تا شما را با بهترین جراح کودکان در کرج آشنا کند؛ از شما سپاسگزاریم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید. در صورت داشتن سؤال و تمایل به دریافت مشاوره می توانید با شماره تلفن های مذکور تماس حاصل فرمایید.

source

توسط blogcheck