در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین متخصص کودکان در کرج آشنا کنیم؛ اما قبل از هر چیز اطلاعاتی را درباره مفاهیم مرتبط با سلامت کودک در اختیارتان قرار می دهیم تا با درک بهتری از اهمیت مراجعه به بهترین متخصص کودکان در کرج، انتخاب هوشمندانه ای داشته باشید. آینده هر کشوری به وجود کودکان آن گره خورده است؛ از این رو، سلامت و بهداشت کودکان و مادران از اولویت های جوامع پیشرفته و آینده نگر است. کودکان باید از بدو تولد از مناسب ترین امکانات درمانی برخوردار و با سلامت کامل از امکانات آموزشی بهره مند شوند. بدن کودکان بسیار متفاوت از بدن بزرگسالان عمل می کند؛ در نتیجه، بیماری ها و روش های درمانی در آن ها تفاوت دارد. بنابراین، وجود متخصص کودکان از ضروریات هر جامعه ای است. عدم وجود سلامت در کودکان، سبب آسیب های جدی و جبران ناپذیر در بزرگسالی خواهد شد.تخصص پزشکی کودکان

در گذشته، زمانی که هنوز بشر به واکسن ها، آنتی بیوتیک ها و … دسترسی نداشت؛ کودکان زیادی قبل از رسیدن به سن پنج سالگی جان خود را از دست می دادند. با وجود اینکه در قرن نوزدهم، بهداشت و سلامتی جایگاه خاصی پیدا کرده بود، اما اغلب پزشکان، هنگام انجام اقدامات درمانی برای کودکان، با درماندگی، ترس و پریشانی مواجه می شدند؛ زیرا روش های درمانی آن ها برای کودکان و نوزادان بی تأثیر بود و آن ها را به مرگ نزدیک تر می کرد. در واقع، پزشکان معروف آن زمان، در تجویز راهکارهای درمانی برای کودکان بیمار، ناتوان بودند.

با پیشرفت علم پزشکی، مطالعه در زمینه ی بیماری های کودکان گسترش یافت و به شکل گیری شاخه ای نوین و تخصصی در رشته ی پزشکی، یعنی پزشکی اطفال منجر شد. کلمه ی انگلیسی Pediatrician به معنای متخصص اطفال، از ترکیب دو واژه ی یونانی کودک (pais) و شفا دهنده (iatros)، گرفته شده است. تلاش های بی دریغ و بی مثال پزشکان زیادی همچون آبراهام جکوبی، پدر طب اطفال در آمریکا (پزشک آلمانی و مؤسس اولین کلینیک پزشکی کودکان در آمریکا) و یا دکتر محمد قریب، پدر طب اطفال در ایران (بنیان گذار دانش نوین پزشکی کودکان در ایران) و … راه دستیابی به سلامت و درمان بیماری های کودکان را هموار کرد و علم پزشکی همواره مدیون تلاش های آنان است.

تخصص پزشکی کودکان

انتخاب بهترین متخصص کودکان در کرج

اهمیت انتخاب بهترین متخصص اطفال در کرج تا آن جایی است که اگر به درستی صورت نپذیرد، می تواند سلامت کودک شما را در آینده با خطر مواجه کند؛ بهترین متخصص اطفال در کرج، ضمن انجام اقدامات لازم جهت حفظ سلامت کودک و پیشگیری از مبتلا شدن او به بیماری های مختلف، باید روند رشد و سلامتی کودک را مورد توجه و نظارت دائم قرار دهد، تا در صورت وجود مشکل یا نشانه ای غیر طبیعی، در کوتاه ترین زمان ممکن در رفع آن بکوشد.

از آن جایی که اغلب کودکان از توصیف بیماری خود و دردهایشان عاجزند، این وظیفه بر عهده ی بهترین متخصص کودکان در کرج است تا با معاینه ی دقیق، عوامل تهدید کننده سلامت طفل را شناسایی کند؛ عدم تشخیص به موقع و درست، موجب پیشرفت بیماری های جزئی و آسیب های جبران ناپذیر در آینده خواهد شد. علاوه بر این، بهترین متخصص کودکان در کرج آموزش های لازم و راهکارهای بهداشتی را به والدین کودکان ارائه می دهد؛ وجود والدین آگاه، خود یکی از بهترین راه های تضمین کننده ی سلامت در کودکان است.

والدین به هیچ وجه نباید وجود علائم غیر عادی در کودک خود را نادیده یا دست کم بگیرند؛ بلکه باید هر گونه مشکل نگران کننده ای را با بهترین متخصص کودکان در کرج در میان گذاشته و از او مشاوره دریافت کنند. ما در ادامه لیستی از بهترین متخصص کودکان در کرج را به شما عزیزان ارائه می دهیم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید. (در صورت تمایل و کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله بهترین جراح کودکان در تهران را مطالعه کنید).

10 تا از بهترین متخصص کودکان در کرج را بشناسید!

متخصص کودکان کیست؟

متخصص کودکان کسی است که بر سلامت کودکان از بدو تولد تا سنین نوجوانی متمرکز است و اقدامات پزشکی-درمانی خود را به این گروه خاص در جامعه ارائه می دهد. البته کار او تنها به ارائه ی خدمات ابتدائی و پیشگیرانه به کودکان محدود نمی شود؛ بلکه وی علاوه بر توجه به سلامت جسمی و فیزیکی کودکان، سلامت روحی آن ها را نیز مد نظر قرار می دهد. اغلب متخصصان کودکان در حوزه ی پزشکی عمومی کودک، فعالیت می کنند؛ آن ها در زمینه ی وسیعی از پزشکی دانش و مهارت دارند.

جالب است بدانید، اکثر بیماری ها در دوران بزرگسالی، نشانه های خود را در دوران کودکی و حتی نوزادی، به نمایش می گذراند؛ متخصص پزشکی عمومی کودکان، اگر در کار خود تجربه و دانش لازم را داشته باشد، با درمان بیماری در مراحل اولیه ی آن و یا در صورت لزوم، فرستادن کودک بیمار نزد متخصصان مربوطه، می تواند از بروز بیماری در بزرگسالی کودک، جلوگیری کند. مانند سایر رشته های پزشکی، پزشکی یا تخصص کودکان نیز دارای شاخه های فوق تخصصی مختلفی است که برخی از مهم ترین آن ها عبارتند از:

 • بیماری های ریه کودکان
 • بیماری های قلب کودکان
 • ایمونولوژی و آلرژی کودکان
 • بیماری های اعصاب کودکان
 • بیماری های عفونی کودکان
 • بیماری های گوارشی کودکان
 • بیماری های غدد و متابولیک کودکان
 • بیماری های خونی و سرطان کودکان
 • نفرولوژی کودکان (بیماری های کلیه کودکان)
 • روماتولوژی کودکان (روماتیسم و بیماری‌ های بافت همبند و استخوان‌ های بدن)
متخصص کودکان کیست؟

وظایف متخصص کودکان

سال ها تجربه و کسب دانش، بهترین متخصص کودکان در کرج را در ارائه ی خدمات مناسب و شایسته به کودکان بیمار و خانواده های آن ها توانمند کرده است. بهترین متخصص کودکان در کرج، به برقراری ارتباط با کودکان و کار کردن با آن ها علاقمند است و از آن لذت می برد؛ ذاتا آرام و صبور است؛ و این توانایی را دارد تا با رفع ترس و نگرانی های کودک، ارتباط مؤثری با وی برقرار کند. بهترین متخصص کودکان در کرج، توانایی آرام کردن و مدیریت احساسات والدین مضطرب را دارد.

از سوی دیگر، بهترین متخصص کودکان در کرج، به محیط کاری خود اهمیت ویژه ای داده و با ایجاد فضایی دلنشین و با استفاده از گزینه های جذاب برای کودکان مانند: رنگ های شاد، اسباب بازی ها و … استرس را در وجود آن ها کاهش می دهد. بهترین متخصص کودکان در کرج، جهت انجام اقدامات پیشگیرانه و غربالگری های پزشکی-تشخیصی طیف گسترده ای از خدمات را به کار می گیرد. برخی از مهم ترین وظایف او عبارتند از:

 • معاینه فیزیکی
 • انواع واکسیناسیون
 • درمان اختلالات یادگیری
 • سنجش رشد ذهنی و هوش اجتماعی کودک
 • ارائه ی خدمات مشاوره ای عمومی و تخصصی
 • تشخیص و درمان مؤثر و نتیجه بخش انواع بیماری های کودکان
 • بررسی و سنجش رشد جسمی (قد، وزن بینایی، شنوایی و …)
 • درمان انواع صدمات مانند شکستگی ها، دررفتگی ها، ضرب خوردگی ها و …
 • اصلاح و تغییر عادت های کودک؛ مانند اصلاح الگوی خواب یا رژیم غذایی کودک و …
 • تجویز داروهای مناسب با سن و جسم کودک مانند آنتی بیوتیک ها، مسکن ها و …
 • انجام آزمایشات بالینی جهت تشخیص بهتر بیماری کودک مانند آزمایش ادرار، خون و …
 • فرستادن خانواده ی کودک بیمار، در صورت نیاز به فوق تخصص کودکان جهت درمان تخصصی عضو بیمار در کودک

کلام آخر

سلامت کودکان حق طبیعی آن ها می باشد؛ وظیفه ی والدین است تا در جهت حفظ و ارتقای سلامت کودک خود اقدامات لازم را انجام دهند؛ یکی از مهم ترین وظایف والدین، مراجعه به بهترین متخصص کودکان در کرج است؛ البته نه فقط در هنگام بیماری! بلکه، جهت حفظ سلامت کودک و پیشگیری از ابتلای او به بیماری های مختلف؛ در واقع، ضروری است پدر و مادر کودک، اطلاعات بهداشتی، برنامه های رژیم غذایی، خدمات معاینات دوره ای و … را از بهترین متخصص کودکان در کرج دریافت کنند. سایت جراحتو سعی بر آن داشته تا شما را با بهترین متخصص کودکان در کرج آشنا کند؛ از شما سپاسگزاریم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید. در صورت داشتن سؤال و تمایل به دریافت مشاوره می توانید با شماره تلفن های مذکور تماس حاصل فرمایید.

4.7/5 – (12 امتیاز)

source

توسط blogcheck