ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با بهترین جراح بینی گوشتی در تهران آشنا کنیم و اطلاعاتی در رابطه با این موضوع به شما عزیزان ارائه دهیم . همانطور که می دانید امروزه افراد بسیار زیادی در تهران وجود دارند که بینی گوشتی بد فرم دارند و از مدل و حالت بینی خود ناراضی هستند و از این رو به دنبال راهی برای تغییر شکل و ظاهر بینی خود می باشند. این موضوع به گونه ای بین زنان و مردان مشترک است و همه افراد جامعه خواستار زیبایی در چهره و صورت خود هستند.در بسیاری از موارد، بینی گوشتی بد فرم باعث کاهش اعتماد به نفس و عزت نفس افراد در اجتماع می شود. در رابطه با تناسب بینی با دیگر اجزای صورت بهتر است بگوییم که به راحتی با مراجعه به بهترین جراح بینی گوشتی در تهران می توانید این مشکل را برطرف کنید و به ظاهر مطلوب و مد نظر خود دست پیدا کنید و اعتماد به نفس از دست رفته خود را به طور مجدد باز گردانید.

عمل بینی گوشتی چیست؟

به طور کلی بینی گوشتی به نوعی بینی گفته می شود که دارای پوستی با ضخامت بالا باشد و چربی و غدد فراوان داشته باشد. همچنین بینی گوشتی دارای غضروف بسیار ضعیف می باشد که مقاومت زیادی ندارد. در بینی گوشتی منافذ پوست باز است و پره های بینی بسیار ضخیم است  و قطر زیادی دارد. معمولا در بینی های گوشتی نوک بینی حالت افتاده ای دارد.

بینی گوشتی چیست؟

اگر بینی با این مشخصات دارید، شما دارای بینی گوشتی هستید. در جراحی بینی گوشتی توسط بهترین جراح بینی گوشتی در ایران و تهران بهترین و مناسب ترین راه جراحی ، جراحی به روش باز است . زیرا در این روش جراح ، بر بینی بیمار مسلط است و دسترسی بیشتر و راحت تری بر بینی و استخوان و غضروف و ساختار کلی بینی بیمار دارد و به این ترتیب جراحی بینی گوشتی با نتیجه مطلوب و بهتری پایان می پذیرد.

بینی گوشتی بعد از عمل

در واقع، چندین کار وجود دارد که می توانید برای کمک به بهبودی خود پس از جراحی بینی انجام دهید، از جمله:

 • به حرف دکتر خوب گوش کن: ابتدا دستورات پزشک را دنبال کنید. پزشک دستورالعمل‌های خاصی را در مورد اینکه چه داروهایی باید مصرف کنید، چه زمانی مصرف کنید، چگونه از محل جراحی برای جلوگیری از عفونت مراقبت کنید و چه زمانی برای ویزیت‌های بعدی مراجعه کنید، به شما می‌دهد.
 • به بدنت گوش کن: جراح پلاستیک شما می تواند از بیرون ببیند که چگونه عمل بینی شما بهبود می یابد، اما فقط شما می دانید که چه حسی دارد. به بدن خود گوش دهید، اگر بعد از جراحی احساس ناراحتی کردید، فوراً با پزشک خود صحبت کنید.
 • سر خود را به سمت بالا نگه دارید :یکی دیگر از مراقبت های بعد از رینوپلاستی بالا نگه داشتن سر است. خوابیدن به پهلو بعد از جراحی باعث کبودی و تورم اضافی می شود و زمان بهبودی را افزایش می دهد. می توانید دو یا سه بالش زیر سر خود قرار دهید تا سر خود را بالا نگه دارید.
 • از کمپرس سرد استفاده کنید: در عرض 72 ساعت پس از جراحی، استفاده از کمپرس سرد می تواند به کاهش تورم کمک کند. فقط مراقب باشید که کمپرس را مستقیماً روی بینی خود قرار ندهید. در عوض، آن را روی گونه های خود بمالید تا به طور تصادفی هیچ استخوان یا غضروفی دررفته نشود.
 • استراحت کافی: ممکن است بعد از عمل به خواب رفتن برای شما سخت باشد، اما استراحت بخشی ضروری از روند بهبودی است. بدن شما از انرژی برای بهبودی خود استفاده می کند و هفت یا هشت ساعت خواب کامل در هر شب به بدن شما زمان می دهد تا این انرژی را بازیابی کند.
 • عینک نزنید : عینک آفتابی، عینک مطالعه و هر چیزی که به بینی شما فشار می آورد می تواند باعث کبودی، تورم یا حتی فرورفتگی های اضافی شود که نیاز به جراحی بینی دارد. جراح پلاستیک صورت به شما اطلاع می دهد که چه زمانی استفاده مجدد از عینک بی خطر است.

ویژگی بهترین جراح بینی گوشتی در تهران

همانطور که گفته شد ، برای گرفتن نتیجه مثبت و مطلوب و دلخواه از عمل بینی گوشتی، لازم است که به بهترین جراح بینی در تهران مراجعه کنید. به همین دلیل یافتن بهترین جراح ، ضرورت بسیار بالایی دارد. در این مقاله به شما کمک خواهیم کرد و مطالبی در این رابطه  ارائه می دهیم تا بتوانید به راحتی بهترین جراح بینی گوشتی در تهران را پیدا کنید و با خیال راحت تری به او مراجعه کنید و برای جراحی اقدام کنید .

ویژگی بهترین جراح بینی گوشتی در تهران

بهترین جراح بینی گوشتی در تهران ، ویژگی های منحصر به فردی دارد که در ادامه به برخی از مهم ترین آن ها اشاره خواهیم کرد :

 • بهترین جراح بینی در ایران باید دارای وجدان کاری باشد و سلامت و احوال بیمارانش برایش اهمیت داشته باشد و در اولویت باشد.
 • بهترین جراح بینی گوشتی در تهران باید بتواند متناسب ترین بینی را که با دیگر اجزای صورت فرد همخوانی داشته باشد ، برای فرد در نظر بگیرد و ایجاد کند .
 • بهترین جراح بینی گوشتی در تهران باید با اصول زیبایی شناسی به طور تخصصی و دقیق ، آگاه باشد تا بتواند فرم بینی زیبایی برای فرد به وجود بیاورد .
 • برخورد خوب و مناسب جراح با بیماران ، بسیار دارای اهمیت بالایی است .در نتیجه طرز برخورد و رفتار بهترین جراح بینی گوشتی در تهران با بیماران باید به گونه ای باشد تا بیماران و مراجعه کنندگان بتوانند با جراح احساس راحتی کنند و همین موضوع باعث کاهش استرس آن ها بشود .
 • بهترین جراح بینی گوشتی در تهران باید به قدری صبور و با تحمل باشد تا بتواند با صبر و حوصله ، تمام مراحل عمل بینی را به طور کامل برای بیمار توضیح بدهد و بیمار را در رابطه با عمل جراحی بینی و قبل و بعد از جراحی آگاه سازد .
 • میزان تحصیلات جراح و سابقه کاری او در حیطه پزشکی باید به حد و اندازه ای بالا و عالی باشد تا بشود به راحتی به او اطمینان کرد . به گونه ای که جراح باید دوره های تحصیلی و آموزشی خود را در بهترین و معتبر ترین دانشگاه ها و مراکز تحصیلی گذرانده باشد .
 • بهترین جراح بینی گوشتی در تهران باید از انجام عمل های غیر منطقی بینی خودداری کند، یعنی اگر بیمار توقعات غیر منطقی و غیر معقولانه از جراحی بینی داشته باشد ، جراح باید سعی کند او را متقاعد کند تا بیمار تجدید نظر کند ، چنانچه بیمار اهمیتی نداد و متقاعد نشد ، جراح از انجام عمل بینی خودداری کند .

مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی:

✅کمپرس یخ استفاده از کمپرس یخ برای جلوگیری از تورم و کبودی بعد از جراحی توصیه می شود.
❤️ پرهیز از انجام فعالیت های سنگین توصیه می شود در ماه اول پس از جراحی از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید.
💎مصرف دارو از داروهایی که پزشک متخصص برای شما تجویز کرده در زمان مقرر استفاده کنید.
⭐موقعیت مکانی مطب محل مطب بهترین جراح بینی گوشتی در تهران باید به گونه ای باشد که افراد بتوانند به راحتی به مطب وی مراجعه کنند.

بهترین جراح بینی گوشتی در تهران را بشناسید!

دکتر محمد ابراهیمی

دکتر محمد ابراهیمی

دکتر محمد ابراهیمی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی ، رتبه برتر بورد فوق تخصصی پلاستیک کشور، عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک کشور هستند.

خدمات:

 • اعمال جراحی زیبایی: بینی، صورت، چشم ، ابرو، گوش، سینه ، شکم و …
 • برداشتن چربی های موضعی (شکم، پهلو، بازو، ران، پشت، بدون بیهوشی و بدون عوارض با روش لیپوماتیک)
 • گذاشتن انواع پروتز (سینه، صورت، گونه، چانه، زاویه فک و…)
 • تزریق چربی
 • تزریق ژل (لب، خط خنده، گونه و…)
 • تزریق بوتاکس و PRP
 • کاشت مو به روش FlT و FUT ترکیبی

آدرس های مطب:
ادرس سعادت آباد: سعادت آباد بالاتر از میدان کاج کوچه پنجم نوروزی ساختمان ماکان پلاک۸ طبقه دوم واحد۴
آدرس چیتگر: منطقه۲۲ چیتگر مابین میدان ساحل و میدان دریاچه بلوار جوزانی شرقی نبش شمس تبریزی مجتمع تجاری پاسارگاد طبقه دوم

روزهای شنبه و چهارشنبه چیتگر
سه شنبه ها سعادت آباد
چیتگر جای پارک فراوان
سعادت پارکینگ عمومی روبروی مطب

شماره تماس:

09121004546

09351004546

دکتر علی جاودانی

دکتر علی جاودانی

دکتر علی جاودانی ، عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران ، فارغ التحصیل جراحی عمومی از دانشگاه شیراز ، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی از دانشگاه علوم پزشکی ایران. جراحی پلاستیک که عموما به جراحی زیبایی شناخته می شود، علاوه بر جراحی زیبایی شامل تخصص های جراحی پلاستیک ترمیمی ، سوختگی ، جراحی پلاستیک دست و میکروسکوپیک نیز می شود.  جراحان پلاستیک در ایران بعد از گذراندن دوره پزشکی عمومی 7 ساله ، دوره تخصص 4 ساله جراحی عمومی را گذرانده و پس از آن در دوره فوق تخصص جراحی پلاستیک زیبایی و ترمیمی (یا سوختگی) در مراکز معتبر آموزش می بینند. 

خدمات:

 • عمل بینی اولیه و ترمیمی
 • جراحی افتادگی پلک
 • جراح پروتز سینه
 • عمل بینی گوشتی

آدرس: سعادت آباد ، خیابان فرحزادی ، روبروی اریکه ایرانیان ، کوچه عباسی اناری ، پلاک 51

شماره تماس:

09120164372

88690909_021

اینستاگرام: javdani_md

وب سایت: javdanimd.com

دکتر کاترین شریعتی

دکتر کاترین شریعتی

خانم دکتر کاترین شریعتی یکی از بهترین متخصص جراحی زیبایی بینی در تهران هستند، ایشان با سابقه زیاد در زمینه زیبایی علاوه بر اینکه توانسته اند تجربه های زیادی در این زمینه داشته باشند از جدیدترین و بروز ترین دستگاه ها در زیبایی استفاده میکنند. ایشان دارای ۲۷ سال سابقه در زمینه های جراحی پلاستیک زیبایی و ترمیمی می باشند و انواع جراحی زیبایی بینی طبیعی، گوشتی ،استخوانی و فانتزی را انجام می دهند.

خدمات:

 • جراح بینی طبیعی
 • جراح بینی گوشتی
 • جراح بینی استخوانی
 • جراح بینی فانتزی
 • جراح بینی ترمیمی
 • جراح بینی عروسکی

آدرس: تهران،نیاوران،خیابان مقدسی(مژده)، خیابان محمود احمدی زمانی، جنب سفارت اتریش، پلاک 16

شماره تماس: 0939175292

دکتر امیرحسین محمدی مفرد

دکتر امیرحسین محمدی مفرد

دکتر امیرحسین محمدی مفرد دارای بیشترین سابقه در زمینه جراحی بینی در ایران است که از بهترین پزشکان عمل زیبایی بینی در است ، عمل بینی توسط دکتر امیرحسین محمدی مفرد به دو روش باز و بسته انجام می شود.

خدمات:

 • عمل بینی فانتزی ، نیمه فانتزی
 • عمل بینی طبیعی
 • عمل بینی گوشتی
 • عمل بینی استخوانی

آدرس: تهران، فلکه دوم صادقیه، بلوار آیت اله کاشانی، بعد از اباذر، نرسیده به مهران، پلاک 77، ساختمان آرمیتا، واحد 1

شماره تماس:

09215256755

وب سایت: drmofradclinic.com

دکتر آرزو خوانساری نیا

دکتر آرزو خوانساری نیا

دکتر آرزو خوانساری نیا متخصص گوش، حلق و جراح زيبايی بينی می باشند؛ ایشان یکی از بهترین جراح گوش و جراح بینی در تهران هستند و توانستند از دانشگاه علوم پزشكی با اخذ رتبه ٢١٥ كشوری فارغ التحصيل شوند؛ دکتر خوانساری نیا دوره عمومی شان را سال 1386 با رتبه دوم به پایان رساندند؛ ایشان دوره تخصصی گوش و حلق و زيبايی بينی شان را در دانشگاه علوم پزشكی تبريز به پایان رساندند؛ وی در بهترین کنگره ها و اجتماع های مختلف عضو بوده اند و توانسته اند افتخارات بسیار زیادی برای خود به ارمغان بیاورند؛ دکتر خوانساری نیا تجربه و سابقه بسیار درخشانی برای خود اخذ کرده اند.ايشان جز محدود جراحاني هستند كه از سبک فوق العاده پيشرفته “وی” درجراحي هاي خود استفاده ميكنند.

خدمات:

 •  عمل بینی فانتزی
 • عمل ترمیمی بینی
 • عمل بینی طبیعی ‌
 • جراح بینی استخوانی
 • جراح بینی گوشتی

آدرس: صادقیه، آیت الله کاشانی ، نبش گلستان شمالی، ساختمان پزشکان بلوک ۳

شماره تماس:

۰۹۹۳۴۱۷۳۲۴۴

وب سایت: www.jarahibiniv.com

دکتر خسرو مقتدر

دکتر خسرو مقتدر

دكتر خسرو مقتدر تحصيلات پايه اي را در دبيرستان تيزهوشان با نمره عالي به اتمام رسانده و سپس با كسب رتبه اي عالي در كنكور سراسري در دانشكده پزشكي دانشگاه شهيدبهشتي تهران پذيرفته شدند. سپس دوره تخصصENT (تخصص گوش، حلق و پلاستيك بيني و صورت) را در دانشگاه علوم پزشكي تهران با كسب رتبه برتر ازمون بورد تخصصي به پايان رساندند، ايشان چندين مقاله در سايت ها و مجلات معتبر و ثبت رسانده اند، و در چندين روش جراحي ابداعي خويش توجه ساير جراحان را نيز برانگيختند، دكتر خسرو مقتدر از جراحان مطرح، صاحب سبک و برتر تهران نيز به شمار مي ايند.

خدمات:

 • جراح بینی
 • جراح بینی استخوانی
 • جراح بینی گوشتی
 • جراح بینی فانتزی
 • جراح ترمیم بینی

آدرس: صادقیه، آیت الله کاشانی ، نبش گلستان شمالی، ساختمان پزشکان بلوک 3

شماره تماس:

‎02122066742

09051488460

وب سایت: drkhosrowmoghtader.com

دکتر اکبر اعتمادی

دکتر اکبر اعتمادی

دکتر اکبر اعتمادی یکی از بهترین جراحان بینی می باشد که دارای سابقه درخشان در این زمینه است. همچنین دکتر اکبر اعتمادی دارای تخصص در زمینه جراحی انواع بینی می باشد. اگر قصد انجام جراحی بینی را دارید می توانید به این متخصص مراجعه کنید.

خدمات:

آدرس: فلكه دوم صادقيه، بلوار آيت الله كاشاني، بلوار اباذر پايين تر از پرديس زندگي، نرسيده به فهيمي پلاك 4 زنگ 7

شماره تماس:

09934620340

وب سایت: jarahanebini.com

دکتر داود محمدیان روشن

دکتر داود محمدیان روشن

دکتر داود محمدیان روشن یکی از بهترین جراح بینی و جراحی پلاستیک در تهران می باشد. ایشان در سال 1353 در تهران متولد شده و تحصیلات بدوی را در مدارس تیزهوشان با نمره عالی سپری نمودند و نیز با کسب رتبه ی دو رقمی در کنکور سراسری وارد دانشکده پزشکی شد و نیز دوره تخصص و فوق تخصص خود را نیز در دانشگاه معتبر و مطرح شهید بهشتی تهران سپری نموده و به عنوان دانشجوی نخبه و ممتاز با گرایش عمل های کسماتیک فارغ التحصیل گردید.

خدمات:

 • جراحی زیبایی بینی های گوشتی، استخوانی و ترمیمی

آدرس: فلكه ٢صادقيه ،بلوارايت اله كاشاني،بلوار اباذر،پايين تراز پرديس زندگي

شماره تماس:

٠٩١٩٩٠٤٧٥٨٤

دکتر حمیدرضا راستی

دکتر حمیدرضا راستی

 دکتر راستی جراح پلاستیک و سر و گردن و متخصص حلق و بینی و گوش می‌باشد دکتر حمیدرضا راستی با داشتن بورد تخصصی ناسیونال از شناخته شده‌ترین و بهترین جراحان بینی گوشتی در تهران می‌باشد  دکتر راستی دارای تجربه فوق العاده‌ای در رابطه با انواع جراحی بینی می باشد و توانسته است صدها عمل زیبایی بینی را به موفقیت در کارنامه خود به ثبت برساند

خدمات:

 • جراحی زیبایی انواع بینی
 • عمل زیبایی گوش
 • عمل زیبایی پلک
 • تزریق بوتاکس و ژل

آدرس: تهران، شریعتی، بالاتر از میرداماد، خیابان منظرنژاد، ساختمان آرام، طبقه سوم

 شماره تماس: 

0903580476

دکتر علی میقانی

دکتر علی میقانی

دکتر علی میقانی فارغ التحصیل  دانشگاه رشته پزشک عمومی و فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی تهران تخصص حلق و بینی گوش و جراحی سر و گردن می‌باشد آقای دکتر میقانی نویسنده دو مقاله جذاب با عنوان‌های تومور قاعده جمجمه و پیامدهای جراحی بوده و دو کتاب در رابطه با جراحی تیروئید و گردن و جراحی صورت را نوشته است دکتر میقانی توانسته است با ثبت ده ها عمل موفقیت آمیز در رابطه با زیبایی بینی از بهترین جراح بینی گوشی در تهران شناخته شود

خدمات:

 • عمل زیبایی گوش
 •  جراحی بینی
 •  پولیپ بینی
 •  عمل زیبایی پلک
 •  عمل سینوس و آندوسکوپی بینی
 •  جراحی صورت و گردن شقیقه و لیفت پیشانی
 •  جراحی گونه و پروتز چانه

آدرس، تهران،  میدان ونک، ملاصدرا، روبروی بیمارستان بقیه الله، شماره 203، واحد هفتم

شماره تماس:

02188606389

09307362836

عوارض عمل بینی گوشتی

یکی از شایع ترین عوارض جراحی بینی، تورم بینی بعد از جراحی است. تورم بینی بسته به میزان کاری که روی بینی شما انجام می شود، می تواند تا یک سال بعد از جراحی ادامه داشته باشد. به طور معمول، دو هفته پس از عمل، بیماران می توانند به زندگی عادی خود بازگردند. اگرچه تورم نوک بینی می تواند تا یک سال بعد از جراحی زیبایی بینی ادامه داشته باشد، اما 90 درصد تورم معمولا در عرض 4 تا 8 هفته پس از جراحی از بین می رود.

در این مرحله، و تا زمانی که تورم کاهش یابد، بهترین گزینه این است که صبور باشید، اعتماد کنید و با جراح خود ارتباط برقرار کنید و نگرانی های خود را با پزشک خود در میان بگذارید تا او بتواند در روند بهبودی شما مشارکت کند. بسته به نوع بینی و جراحی انجام شده، برخی از افراد ممکن است در چند روز اول پس از جراحی بینی متوجه کبودی اطراف بینی، زیر چشم و روی صورت شوند.

عوارض عمل بینی گوشتی

این کبودی ها در ابتدا قرمز هستند و به تدریج به رنگ های سبز و بنفش تغییر می کنند تا زمانی که کاملا از بین بروند. کبودی صورت ممکن است در چند روز اول پس از جراحی افزایش یابد، اما پس از یک تا دو هفته این کبودی بهبود می یابد. پس جای نگرانی نیست. این قرمزی به این معنی نیست که چشم شما تحت فشار است. بلکه خونریزی زیر پوست بینی است که علت آن است. با گذشت زمان، قرمزی چشم ها از بین می رود، نگران نباشید.

تورم بینی، کبودی و قرمزی چشم ها از عوارض موقت جراحی بینی هستند، اما برخی عوارض دیگر ممکن است جدی تر باشند و قطعا نیاز به درمان دارند. برخی از این عوارض در زیر ذکر شده است:

چند هفته از جراحی بینی شما می گذرد، اما هنوز نمی توانید از طریق بینی نفس بکشید. ناتوانی در بهبود انحراف تیغه داخلی بینی، چسبندگی بینی، باریک شدن بیش از حد دریچه بینی، آسیب به مجاری اشکی از جمله عوارضی است که می تواند منجر به مشکلات تنفسی در فرد شود.

کبودی و خونریزی خفیف در چند روز اول پس از جراحی طبیعی است. یک هفته تا ده روز قبل از جراحی مصرف آسپرین را قطع کنید.

پس از جراحی، ممکن است یک قسمت از بینی شما بیشتر از قسمت های دیگر متورم شود. اما اگر این عدم تقارن به دلیل تورم نباشد به این معنی است که بینی شما نامتقارن است. عدم تقارن بعد از عمل در سوراخ های بینی مشهودتر است.

مراقبت های قبل از جراحی بینی گوشتی

توجه داشته باشید که لازم است قبل از عمل بینی گوشتی توسط بهترین جراح بینی گوشتی در تهران، مراقبت هایی را داشته باشید و به توصیه های پزشکی توجه کنید. این اقدامات و مراقبت های قبل از عمل به منظور بهتر صورت گرفتن عمل جراحی و نیز تسریع در روند بهبودی بیمار، نیاز است .

مراقبت های قبل از جراحی بینی گوشتی

در ادامه به برخی از مهم ترین مراقبت های قبل از عمل بینی توسط بهترین جراح بینی گوشتی در تهران اشاره خواهیم کرد :

 • توجه داشته باشید که باید قبل از هر چیزی با پزشک جراح خود مشورت کنید.
 • از دو هفته قبل از عمل جراحی بینی گوشتی ، مصرف هر گونه داروی حاوی آسپیرین خودداری کنید .
 • از مصرف دخانیات و نیکوتین و مشروبات الکلی به شدت پرهیز کنید زیرا مصرف آن ها، باعث تنگ شدن رگ های خونی و اختلال در گردش خون می شود و این موضوع بسیار خطرناک است. پس حداقل  به مدت 2 هفته قبل از عمل جراحی بینی، از مصرف آن ها اجتناب کنید.
 • در روز قبل از عمل به میزان کافی آب و مایعات بنوشید اما فراموش نکنید که از 8 ساعت قبل از عمل جراحی بینی، از خوردن و آشامیدن پرهیز کنید .
 • فراموش نکنید که حتما شب قبل از عمل جراحی بینی حمام بروید و دوش بگیرید و تمیز باشید .
 • اگر ناخن هایتان لاک دارد، حتما قبل از انجام عمل جراحی آن ها را پاک و تمیز کنید .
 • سعی کنید به طور کامل خود را از استرس و اضطراب دور نگه دارید .
 • توجه کنید که قبل از انجام عمل جراحی بینی باید همه زیور آلات خود را در بیاورید .
 • حتما جواب آزمایشات و مدارک پزشکی خود را در روز عمل به همراه داشته باشید و در صورت لزوم آن را به پزشک جراح خود تحویل دهید .

نحوه چسب زدن بینی گوشتی

 • بینی خود را با آب گرم و صابون ملایم بشویید یا بینی و گونه های خود را با پنبه و الکل پاک کنید، صورت خود را خشک کنید و ۵ دقیقه صبر کنید تا پوست کاملا خشک شود.
 • از نوار مناسب استفاده کنید. بسته به اندازه بینی، اغلب از 6 تا 7 قطعه نوار 2 تا 3 میلی متری استفاده می شود. دقت کنید که بینی را بچسبانید تا چسب ها روی هم قرار بگیرند. از یک قطعه 10-12 سانتی متری برای پوشاندن بینی U شکل استفاده کنید.
 • قسمت میانی نوار باید زیر نوک بینی قرار گیرد.
 • چسب را به سمت بالا و پایین دو طرف بینی فشار دهید تا به خوبی روی بینی قرار گیرد.
 • هر دو گوشه این نوار باید نزدیک چشم قرار گیرد.
 • این بند از نوک بینی حمایت می کند و از افتادن آن جلوگیری می کند.
 • یک لایه دیگر از چسب را روی لایه قبلی قرار دهید. در نهایت قسمت های اضافی و بیرون زده نوار را با قیچی ببرید.

ابتدا یک نوار 10 سانتی متری چسب تهیه کنید، طوری روی بینی قرار دهید که وسط این نوار در قسمت پایین بینی قرار گیرد و دو طرف چسب بالا بیاید و دو طرف بینی را بپوشاند. یک تکه دیگر چسب به همان اندازه بردارید و تکرار کنید. گام بعدی این است که نوارهای کوتاه تری در حدود 4-5 سانتی متر برش دهید تا بینی را بپوشانید. 4 تا 5 نوار چسب از نوک بینی به سمت بالا روی تیغه بینی می چسبانیم تا کمی روی هم قرار گیرند.

نحوه چسب زدن بینی گوشتی

همانطور که گفته شد هنگام چسب زدن به بینی نیازی به فشار زیاد نیست، فقط می توانید در هنگام چسباندن به بینی کمی فشار بیشتری وارد کنید. برخی از پزشکان توصیه می کنند که چسب بینی را با فشار زیادی به بینی بمالند تا شکل بیشتری به بینی ببخشد یا چسبی که در پایین بینی قرار داده شده بینی را کاملاً به سمت بالا بکشد، اما در صورت فشار مداوم این موضوع درست نیست. روی نوک بینی و در صورت کشیده شدن به سمت بالا، احتمال افتادگی نوک بینی در دراز مدت افزایش می یابد.

بانداژ بینی یکی از مهمترین کارهایی است که هر بیمار باید به درستی انجام دهد. زیرا در زمان بهبودی بعد از عمل، بافت های بینی در دوره ترمیم قرار دارند و باید با ساختار و شکل جدید سازگار شوند.

کلام آخر 

از شما عزیزان سپاسگزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید. سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین جراح بینی گوشتی در تهران آشنا کرده و اطلاعاتی در رابطه با جراحی بینی به شما ارائه دهد. امیدواریم این مطالب برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و جهت دریافت مشاوره با شماره های ذکر شده در این مقاله تماس بگیرید. همچنین برای مطالعه مقالات دیگر در زمینه جراحی زیبایی به لینک مربوطه مراجعه کنید.

4.6/5 – (11 امتیاز)

source

توسط blogcheck