ما امروز قصد داریم شما را با هزینه عمل چشم گربه ‌ای 1402 آشنا کنیم. افراد همواره به دنبال زیبایی و زیباتر شدن می‌ باشند. چشم گربه ‌ای حالت کشیده و خوش فرم چشم‌ ها می ‌باشد که افراد می ‌توانند با روش ‌های غیر جراحی یا کانتوپلاستی انجام دهند. تغییر فرم چشم‌ ها همچنین می ‌تواند به افتادگی پلک و رفع چین و چروک افراد کمک بسیاری کند. ما در این مقاله هزینه عمل چشم گربه ای را در اختیار شما عزیزان قرار داده ‌ایم، پس تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.عمل چشم گربه ‌ای چیست؟

کانتوپلاستی یا جراحی چشم گربه ‌ای نوعی عمل زیبایی چشم می ‌باشد که افراد بسیاری خواهان انجام آن هستند. این عمل گوشه بیرونی چشم را تغییر موقعیت می ‌دهد و چشم‌ ها شبیه به چشم گربه می ‌شوند. در عمل چشم گربه ‌ای علاوه بر کشیده شدن چشم‌ها اندازه چشم‌ های افراد بزرگ تر نیز می ‌شود، به این عمل لیفت چشم گربه ‌ای نیز می ‌گویند. جراحی زیبایی چشم دارای چند روش است. برای حالت دادن چشم‌ ها چندین تکنیک و روش وجود دارد.

بسیاری از افرادی که به دنبال انجام جراحی‌ های زیبایی چشم هستند به دنبال چشمانی بزرگ و کشیده می ‌باشند. افرادی که زیر 40 سال سن دارند همواره به دنبال عمل چشم گربه ‌ای هستند. این افراد تمایل دارند چشم‌ های خود را جذاب و بزرگ نشان دهند. افراد می ‌توانند با مراجعه به بهترین جراح پلاستیک در تهران از این روش استفاده کنند. برای انجام عمل چشم گربه ‌ای باید سعی کنید بهترین و با تجربه ‌ترین جراح پلاستیک را انتخاب کنید تا به نتایج مطلوبی دست یابید. در ادامه مقاله ویژگی ‌های بهترین جراح پلاستیک را در اختیار شما عزیزان قرار داده ‌ایم تا بتوانید بهترین پزشک را انتخاب کنید.

چگونگی انجام عمل چشم گربه‌ ای

برای انجام عمل چشم گربه ‌ای جراح بیمار را بیهوش می ‌کند، البته ممکن است تحت بی‌ حسی موضعی این جراحی انجام شود. برای بیهوشی تزریق داخل وریدی انجام می ‌شود و فرد مراجعه کننده برای مدت زمان مشخصی بیهوش می ‌شود. تاندونی به نام تاندون کانتال جانبی به طور موقت جدا می‌ شود. این تاندون به ماهیچه چشم برای باز و بسته شدن چشم‌ ها کمک می‌ کند. جراح  تاندون را کوتاه می ‌کند و دوباره وصل می ‌کند و این روش سبب ایجاد چشم گربه ‌ای می‌ شود. جراحی چشم گربه‌ ای حدود 1 تا 2 ساعت زمان می ‌برد و در پایان برش‌ هایی که توسط جراح زده شده بخیه می‌ شوند و چشم‌ها پانسمان می‌شوند.

عمل چشم گربه ‌ای چیست؟

ویژگی‌های بهترین جراح پلاستیک

برای انجام هر جراحی افراد باید بهترین و با تجربه ‌ترین پزشک را انتخاب کنند. اگر به پزشکی با مهارت و با تجربه مراجعه کنید به نتایج بسیار مطلوبی خواهید رسید. در این قسمت برخی از ویژگی‌ های بهترین جراح پلاستیک را در اختیار شما قرار داده ‌ایم تا بتوانید بهترین جراح را انتخاب کنید. برخی از این ویژگی ‌ها عبارتند از:

 • اولین و مهم‌ ترین ویژگی هر پزشک و جراح داشتن مدرک و تخصص می ‌باشد. افراد باید سعی کنند به پزشکی مراجعه کنند که دارای مدرک و تخصص در حیطه فعالیت خود هستند. سعی کنید به پزشکی مراجعه کنید که مدرکی معتبر از دانشگاهی معتبر داشته باشد.
 • از دیگر ویژگی‌ های بهترین دکتر می ‌توان به تجربه کافی و سابقه کاری پزشک اشاره کرد. سعی کنید به پزشکی مراجعه نمایید که در حیطه فعالیت خود دارای تجربه بسیاری باشد.
 • بهترین جراح پلاستیک در کلینیک و مطبی مشغول فعالیت است که دارای تجهیزات بسیار مناسب و پیشرفته ‌ای برای ارائه خدماتی بسیار با کیفیت به افراد مراجعه کننده است.
 • از دیگر ویژگی ‌های بهترین جراح پلاستیک می ‌توان به برخورد مناسب و محترمانه ایشان اشاره کرد. سعی کنید به پزشکی مراجعه کنید که تمامی نکات مورد نیاز را برای شما بیان کند.
 • اولویت قرار دادن سلامت بیماران یکی از ویژگی ‌های بهترین جراح پلاستیک می ‌باشد. سعی کنید به پزشکی مراجعه نمایید که همواره سلامت بیماران خود را اولویت قرار دهد.

عمل چشم گربه ‌ای بدون جراحی

برای داشتن چشم‌ های گربه ‌ای روش‌ های بدون جراحی نیز وجود دارد ولی این روش ‌ها موقت هستند و باید هر چند وقت یک بار تمدید شوند. لیفت با نخ یکی از گزینه‌ ها می‌ باشد. در این روش از نخ‌ های مخصوص قابل جذب استفاده می‌ شود. در این قسمت برخی از روش‌ های غیر جراحی چشم گربه ‌ای را در اختیار شما قرار داده ‌ایم:

عمل چشم گربه‌ ای با نخ

لیفت با نخ یکی از گزینه ‌های بسیار مناسب بدون جراحی می ‌باشد. در این روش از نخ‌ های مخصوص قابل جذب استفاده می ‌شود و پزشک نخ را داخل پوست افراد قرار می ‌دهد و چشم ‌ها را به سمت بالا می‌ کشد. 6 ماه بعد از انجام این روش زیبایی، افراد باید به بهترین کلینیک مراجعه نمایند و آن را تمدید کنند. لیفت چشم با نخ به بستری در بیمارستان و مراقبت ‌های اضافی نیازی ندارد و بعد از گذشت یک هفته اثرات کبودی و خونریزی از بین خواهند رفت. نخ ها به جهتی کشیده می ‌شوند که چشم‌ های افراد حالت گربه ‌ای بگیرند. عوارض این روش کم تر از جراحی می ‌باشد و نسبت به جراحی دارای هزینه و ماندگاری کم تری است. 12 ماه تا دو سال تجزیه شدن نخ‌ ها زمان می ‌برد و بعد از آن باید برای تمدید به پزشک مراجعه کنید.

بوتاکس چشم گربه ‌ای

اگر افراد راضی به جراحی نیستند می ‌توانند از بوتاکس چشم گربه‌ ای استفاده کنند. بوتاکس چشم گربه‌ ای دارای هزینه کم تر و همچنین ماندگاری کم تری می ‌باشد. بوتاکس چشم گربه ‌ای بین 2 تا 6 ماه ماندگاری دارد و افراد باید برای تمدید به پزشک مراجعه نمایند. در روش بوتاکس سمی استفاده می ‌شود که سبب فلج شدن ماهیچه‌ های افراد می ‌شود. این سم در زیر پوست شکل ثابتی به خود می ‌گیرد و اگر افراد قصد داشتن چشمان گربه ‌ای داشته باشند بوتاکس در جهت ‌های خاصی به زیر و بالای چشمان افراد تزریق می‌شود.

چسب لیفت چشم

چسب لیفت چشم یکی از دیگر انواع چشم گربه ‌ای بدون جراحی می ‌باشد. افرادی که به انجام روش عمل پلک چشم گربه ‌ای و غیر جراحی که دارای ماندگاری باشد تمایل ندارند می ‌تواند از چسب لیفت چشم استفاده کنند. این چسب بی ‌رنگ و یا همرنگ پوست است که سبب کشیدن پوست و نگه داشتن آن در جای خود می ‌شود و چشمان افراد کشیده ‌تر می شود. افراد می توانند از این چسب روی پوست استفاده کنند و بعد با کرم آن را طبیعی ‌تر نشان دهند. این روش دائمی نیست و چسب روی پوست بیش تر از 12 ساعت نمی ‌ماند.

کاشت مژه

کاشت مژه از دیگر روش ‌هایی است که چشم افراد شبیه چشم گربه می‌ شود. کاشت مژه در حالتی که گوشه‌ های چشم‌ ها کشیده ‌تر باشد می‌ تواند تاثیر بسیاری در گربه ای کردن چشم‌ ها داشته باشد. کاشت مژه از روش‌هایی است که نسبت به روش ‌های دیگر تهاجم کم تری دارد. انواع کاشت مژه با جراحی لیفت مژه و مژه مصنوعی در اختیار افراد قرار می‌ گیرد.

لیفت شقیقه

از دیگر فرایندهای زیبایی برای داشتن چشم‌ های گربه‌ ای لیفت شقیقه می ‌باشد. شقیقه در دو طرف صورت در بالای چشم ‌ها قرار دارد. اگر شقیقه افراد به سمت بالا کشیده شود در حالت چشم‌ ها و ابروها تاثیر بسیاری دارد. لیفت شقیقه جزء زیباترین لیفت‌ هایی است که افراد می ‌توانند آن را انجام دهند و به اصطلاح با یک تیر چند نشان بزنند. لیفت شقیقه دارای دو روش جراحی و لیفت شقیقه با نخ می ‌باشد. اگر به دنبال روشی کم هزینه هستید می ‌توانید لیفت شقیقه با نخ و بوتاکس را انجام دهید.

عمل چشم گربه ‌ای بدون جراحی

عوارض جراحی کانتوپلاستی

هر جراحی دارای عوارضی می‌ باشد. جراحی کانتوپلاستی یا عمل چشم گربه‌ ای نیز عوارضی را دارد. بعد از انجام جراحی چشم گربه ‌ای محل جراحی ورم کرده و دچار کبودی می ‌شود که این امری بسیار طبیعی است. افراد می ‌توانند از کمپرس استفاده کنند. محل جراحی بعد از انجام جراحی حساس به لمس می ‌شود و ممکن است افراد احساس درد داشته باشند که در صورت نیاز باید از داروهای مسکن استفاده کنید. درد ها و ناراحتی‌ ها بعد از جراحی زمان زیادی طول نمی‌ کشد. افراد می ‌توانند از کمپرس یخ روی موضع درد استفاده کنند تا درد کاهش یابد. درد های مرتبط با جراحی چشم گربه ‌ای بعد از گذشت دو روز از بین خواهند رفت.

بعد از جراحی چشم گربه ‌ای ممکن است چشم ‌ها خشک و یا اشک آلود شوند. خشکی چشم بیش از اندازه ممکن است سبب سوزش چشم شود. افراد می‌ توانند در این مواقع از قطره ‌های چشم استفاده کنند. بعد از انجام جراحی چشم گربه ‌ای ممکن است در محل برش خورده عفونت ایجاد شود که برای جلوگیری از ایجاد عفونت باید از کرم‌ ها یا پماد های حاوی آنتی بیوتیک استفاده کنید. برای کاهش احتمال عفونت افراد باید سعی کنند محل جراحی را پاکیزه نگه دارند. در صورت وجود هر گونه مشکل باید هرچه سریع تر به بهترین جراح پلاستیک مراجعه نمایید.

اقدامات قبل و بعد از عمل چشم گربه ای

 • قبل و بعد از انجام این عمل افراد باید استراحت کافی داشته باشند تا به نتایج مطلوبی دست یابند.
 • مصرف به ‌موقع داروهای تجویزی توسط پزشک از اقدامات بسیار مهم به شمار می رود. اگر پزشک شما دارویی را برایتان تجویز نمودند حتما به طور مرتب استفاده کنید.
 • افراد باید سعی کنند از مصرف مسکن بدون تجویز پزشک خودداری کنند.
 • بعد از انجام این جراحی هنگام خواب سر خود را بالاتر از بدن قرار دهید.
 • بعد از انجام این جراحی سعی کنید از نور مستقیم خورشید دوری کنید.
 • تا چند هفته بعد از کانتوپلاستی یا عمل چشم گرب ای از گذاشتن لنزهای طبی و زیبایی به چشم‌ ها خودداری کنید.
 • تا زمان بهبودی کامل از رفتن به استخر و حمام با آب پرفشار دوری کنید. سعی کنید تمامکی این نکات را رعابت کنید تا به نتایج مطلوبی دست یابید.
اقدامات قبل و بعد از عمل چشم گربه ای

هزینه عمل چشم گربه ای

هزینه جراحی چشم گربه ای به عوامل متعددی بستگی دارد. یکی از عوامل تجربه و تخصص پزشک می باشد. اگر به بهترین و با تجربه ترین متخصص مراجعه نمایید ممکن است به دلیل مهارت بسیار بالایی که دارند هزینه بیش تری برای عمل در نظر گرفته باشند. همچنین از دیگر عوامل می توان به موقعیت مکانی کلینیک اشاره کرد. یکی از عوامل موقعیت جغرافیایی مناسب کلینیک می باشد. از دیگر عوامل تجهیزات مناسب و پیشرفته ای است که در کلینیک از آن استفاده می شود. برای انجام عمل چشم گربه ای باید به بهترین و با تجربه ترین پزشک و جراح مراجعه نمایید تا به نتایج بسیار مطلوبی دست یابید. اگر به جراح بی تجربه و غیر متخصصی مراجعه نمایید ممکن است خطراتی را برای شما به دنبال داشته باشد و به نتایج دلخواه خود نرسید. پس تمام تلاش خود را بکنید تا به بهترین پزشک و جراح و همچنین بهترین و معتبر ترین کلینیک مراجعه نمایید.

کلام آخر

کانتوپلاستی یا جراحی چشم گربه ‌ای نوعی عمل زیبایی چشم می ‌باشد که افراد بسیاری خواهان انجام آن هستند. این عمل گوشه بیرونی چشم را تغییر موقعیت می ‌دهد و چشم‌ ها شبیه به چشم گربه می ‌شوند. در عمل چشم گربه ‌ای علاوه بر کشیده شدن چشم‌ها اندازه چشم‌ های افراد بزرگ تر نیز می ‌شود، به این عمل لیفت چشم گربه ‌ای نیز می ‌گویند. جراحی زیبایی چشم دارای چند روش است. برای حالت دادن چشم‌ ها چندین تکنیک و روش وجود دارد.

از شما عزیزان بسیار سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت جراحتو همواره سعی داشته شما را با هرینه عمل چشم گربه ای 1402 آشنا کند. امیدواریم این مطالب برای شما مفید واقع شده باشند. در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهاد وارد سایت شوید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

source

توسط blogcheck