ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین دکتر مثانه در تهران آشنا کنیم و اطلاعات ارزشمندی را در رابطه با مثانه و بیماری های مرتبط با آن در اختیارتان قرار دهیم. ادرار در بخش  کلیه ها ساخته می شود و به وسیله دو لوله به نام حالب به سمت مثانه می رود. مثانه ادرار را ذخیره می کند و سپس آن را به ندرت و با کنترل دفع می نماید. لایه هایی از بافت ماهیچه ای مثانه  را می پوشانند و به منظور نگه داشتن ادرار این لایه ها کشیده می شوند. ظرفیت طبیعی مثانه برای نگه داشتن ادرار کمتر از 600 میلی لیتر می باشد. در ادامه توضیحات کامل تری راجع به مثانه و عوامل مرتبط با آن ارائه می دهیم؛ از این رو به شما پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

مشکلات و بیماری های مثانه

یکی از مهم ترین اعضای داخلی بدن مثانه می باشد که وظیفه اصلی آن نگه داشتن و تخلیه کردن ادرار است. در صورتی که این عضو دچار مشکل و یا عملکرد نامناسب شود، بیماری های مرتبط با مثانه ایجاد می شود. با توجه به این که کلیه ها وظیفه خارج کردن سموم بدن را دارند و این سموم از طریق ادرار از لوله هایی به نام حالب به سمت مثانه و در نهایت به پیشابراه ختم می شوند، از این رو در صورتی که هرگونه باکتری در این قسمت ها وجود داشته باشد و یا در عملکرد هر یک از این بخش ها اختلالاتی رخ دهد؛ در پی آن مشکلات و بیماری های مختلفی پدید می آید که برخی از این بیماری ها و مشکلات به شرح زیر می باشد:

 • عفونت مثانه: این نوع بیماری معمولاً به دنبال رعایت نکردن مسائل بهداشتی در ناحیه ادراری تناسلی رخ می دهد. خانم ها به سبب این که طول مجرای ادراری آن ها کوتاه است، بیشتر درگیر عفونت مثانه می شوند. برخی از علائم عفونت مثانه شامل: بی اختیاری ادرار، تکرر ادرار، خون همراه دفع ادرار و سوزش ادرار می باشد.
 • سنگ مثانه: شیوع سنگ های مثانه نسبت به سنگ های کلیه و حالب  بسیار کمتر است. با این وجود بیمارانی که در مجاری ادراری خود دچار انسداد شده اند و یا آقایانی که دچار بزرگی پروستات هستند با سنگ های مثانه مواجه می شوند. این بیماری به راحتی توسط بهترین دکتر مثانه در تهران و به کمک سونوگرافی معمولی شناسایی می شود و علائم آن شامل: سوزش ادرار، وجود درد تیر کشنده زیر شکم در پایان ادرار و تکرر ادرار می باشد.
 • مثانه بیش فعال: این نوع بیماری در میان افراد مسن بسیار رایج می باشد. بیماری مثانه بیش فعال سبب می شود تا فرد توانایی نگهداری ادرار را نداشته باشد و به طور مداوم در صدد تکرر ادرار و دفع ناگهانی آن بر آید. در مقابل مثانه بیش فعال، احتباس ادرار قرار دارد که کاملا برعکس آن عمل می کند. عواملی مثل: بیماری دیابت، سکته های مغزی، بیماری های عصبی، مصرف داروهای فشار خون و ضد افسردگی و … منجر به ایجاد بیماری مثانه بیش فعال می شوند.
 • احتباس ادرار: بیماری احتباس ادرار به دنبال نگه داشتن های طولانی مدت ادرار ایجاد می شود. نگه داشتن ادرار به طور مداوم و در مدت زمان طولانی منجر به ایجاد بیماری های عفونتی می شود و در نهایت ممکن است به مجاری ادراری آسیب وارد کند و مشکلات و عواقب جبران ناپذیری را پدید آورد.
 •  سرطان مثانه: عوامل مختلفی باعث ایجاد سرطان مثانه می شود که مهم ترین آن ها سیگار کشیدن و قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی در محل کار می باشد. مهمترین عاملی که منجر می شود تا سرطان مثانه شناسایی شود؛ مشاهده خون در ادرار است.
 • شب ادراری: کودکی که به طور میانگین در طول حداقل سه ماه یک الی دو بار در هفته رختخواب خود را خیس نماید؛ مبتلا به بیماری شب ادراری شده است و الزامی است که والدین ایشان فرزند خود را به دکتر مثانه ارجاع دهند و  به درمان آن رسیدگی کنند.
 • و برخی دیگر از این بیماری ها عبارتند از: بی اختیاری ادراری، تنگی مجاری ادراری و سیستیت و … می باشد.
اعلائم اختلالات مثانه

انتخاب بهترین دکتر مثانه در تهران

برای انتخاب بهترین پزشک باید چارچوبی از معیارها و ملاک های بهترین بودن را در نظر داشته باشید تا به کمک آن ها به هدف خویش دست یابید. این معیارها با توجه به تخصص پزشک مورد نظر ممکن است متفاوت باشد، با این وجود برخی از ملاک های کلی بهترین بودن را شرح می دهیم تا دیدی باز در انتخاب برترین ها داشته باشید. به عنوان مثال: بهترین دکتر مثانه در تهران باید دارای شماره نظام پزشکی باشد و تحت نظر وزارت بهداشت و درمان به فعالیت های درمانی مرتبط با مثانه و و کلیه بپردازد.

پزشکی را  بهترین می دانیم که  نسبت به مسائل اخلاقی بسیار حساس باشد و در جهت درمان بیماری ها از هیچ تلاشی دریغ نکند و به جنبه های مالی توجهی نداشته باشد.  باید بهترین دکتر مثانه به قدری در زمینه  تخصصی خویش مهارت داشته باشد که در کوتاه ترین زمان ممکن مناسب ترین روش درمان را بر روی بیماران پیاده نماید.

سابقه و تجربه درخشانی در درمان بیماری ها داشته باشد و همچنین در سمینارهای داخلی و خارجی کشور حضور فعال به ارمغان آورد و به این طریق دانش خود را بروز نماید. پزشک مریوطه می‌ بایست از امکانات و تجهیزات پزشکی پیشرفته بهره مند باشد. مطب و یا کلینیک در حال فعالیت متخصص مثانه در مکان مناسبی قرار داشته باشد. در برخی مواقع یکی از ملاک های اساسی در انتخاب بهترین پزشک متخصص این است که ایشان در بهترین بیمارستان دولتی در ایران و یا بهترین بیمارستان خصوصی در ایران ارائه خدمات دهد.

در ادامه لیستی از بهترین دکتر مثانه در تهران را برای شما ارائه می دهیم تا با مراجعه به آن ها به درمان بیماری های مرتبط با مثانه بپردازد. لازم به ذکر است؛ در صورتی که مشکلات مرتبط با کلیه و مجاری ادراری دارید و در پی یافتن بهترین دکتر هستید، به شما توصیه می کنیم به مقاله ما با عنوان بهترین دکتر کلیه در ایران مراجعه نمایید و به این طریق از اطلاعات ما بهره مند شوید.

درمان سنگ مثانه 

معمولا اگر اندازه سنگ های مثانه کوچک باشد با مصرف آب و مایعات بیشتر دفع می شوند. اما در بیشتر موارد مداخله تخصصی برای برداشتن سنگ مثانه ضروری است. در ادامه می توانید با روش درمان این بیماری بیشتر آشنا شوید.

سیستولیتولاپاکسی: در سیستولیتوپاکسی ابتدا از داروهای بیهوشی یا بیهوشی عمومی استفاده می شود. یک لوله کوچک با دوربین در انتهای مثانه قرار داده می شود تا اورولوژیست بتواند سنگ ها را ببیند. سنگ های مثانه سپس با استفاده از لیزر یا اولتراسوند به قطعات کوچک تقسیم می شوند. سپس تکه های سنگ خرد شده از مثانه خارج می شود.

جراحی سنگ مثانه: اگر سنگ‌های مثانه بزرگ باشند یا باعث انسداد خروجی مثانه یا بزرگ شدن پروستات شوند، پزشک ممکن است از جراحی برای برداشتن سنگ‌ها استفاده کند. در این روش برشی بر روی شکم ایجاد می شود و سنگ ها از شکم خارج می شوند. معمولاً پس از جراحی لازم است پزشک برای اطمینان مجدد آزمایشات را تکرار کند. یکی از مهم ترین داروهای سنگ مثانه بعد از جراحی آنتی بیوتیک ها هستند که برای جلوگیری از عفونت به بیمار تجویز می شود.

برای تشخیص این مشکل، ابتدا پزشک شما را معاینه می کند و علائم را بررسی می کند. سپس پزشک برای تشخیص این مشکل آزمایش ادرار انجام می دهد. خون معمولا در آزمایش خون اکثر بیماران مبتلا به سنگ مثانه قابل مشاهده است.

ویژگی بهترین دکتر مثانه در تهران:

✅رفتار مناسب برخورد و رفتار پزشک متخصص با تمام مراجعه کنندگان باید کاملا مناسب باشد و تمام سوالات آن ها را در مورد بیماری مغز و اعصاب شان با حوصله پاسخ دهند.
⭐سابقه و تجربه بهترین دکتر مثانه در تهران باید در زمینه تخصص خود سابقه و تجربه خوبی داشته باشند تا بتوانند بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان ارائه بدهند.
❤استفاده از بروزترین روش های درمانی پزشک متخصص برای درمان مراجعه کنندگان باید از بهترین و بروزترین روش ها برای درمان استفاده کند.
❣موقعیت مکانی مطب دکتر باید در بهترین موقعیت جغرافیایی قرار داشته باشد تا افراد با هر وسیله نقلیه ای اعم از عمومی یا شخصی بتواند به راحتی به مطب مراجعه کنند

10 تا از بهترین دکتر مثانه در تهران را بشناسید!

دکتر سید امین میرصادقی

از جراحان برتر و نخبه ی ارولوژی ( کلیه مجاری ادراری و تناسلی ، ناباروری ) که دارای شهرت جهانی بوده و تنها متخصص ارولوژی ایرانی که مدال المپیاد زیست شناسی را در کارنامه ی خود دارند.
جزو نفرات برتر پزشکی عمومی دانشگاه تهران بودند که به صورت استریت ( بدون گذراندن طرح پزشکی عمومی) با رتبه ی برتر وارد رشته ی جراحی ارولوژیِ در قطب ارولوژی ایران (دانشگاه شهید بهشتی تهران و بیمارستان لبافی نژاد) شدند.از نفرات برتر بورد جراحی ارولوژی در ایران و عضو انجمن ارولوژی آسیا و اروپا و انجمن نخبگان ایران میباشند .

دکتر میرصادقی جزو پنج پزشک ایرانی بودند که به دلیل نخبگی موفق به گذراندن طرح پزشکی خود در بیمارستان بقیه الله تهران شده اند و به جهت فرهنگ سازی در مورد بیماری های مردان پرمخاطب ترین ارولوژیست ایران در اینستاگرام و یوتیوب میباشند.
انجام بیشترین جراحی های فوق تخصصی تعبیه پروتز آلت به جهت درمان مشکلات عدم نعوظ در ایران باعث شده که ایشان جزو برترین پزشکان ارولوژیست در خاورمیانه قرار گیرد و از این رو دکتر کریستوف لورنز مالک و موسس کمپانی مشهور تجهیزات پزشکی ZSI سوییس به جهت دیدار با ایشان در بهمن 99 به ایران آمده و در یکی از جراحی های پروتز آلت توسط دکتر میرصادقی در بیمارستان کسری تهران دستیار ایشان بوده اند.
بر اساس نظر سنجی های انجام شده ٬ ایشان برترین پزشک جراح ارولوژی و جراحی پروستات و کلیه و مجاری ادراری و تناسلی در ایران شناخته می شوند.

خدمات :

 • جراحی های تومورهای مثانه ، کلیه ، مجرار ادراری
 • جراحی و درمان مشکلات ، تومور ها و سرطان پروستات ( جراحی بدون برش )
 • جراحی پروتز آلت تناسلی و درمان عدم نعوظ در آقایان
 • جراحی و درمان مشکلات تکرار و بی اختیاری و اختلالات ادراری در بانوان و آقایان
 • جراحی اسفنکتر مثانه به جهت درمان بی اختیاری ادراری
 • جراحی ، درمان و پیشگیری از سنگ های کلیه و مجاری ادراری ( جراحی بدون برش )
 • درمان شب ادراری اطفال
 • جراحی درمان کجی و انحراف آلت تناسلی در اقایان
 • جراحی و درمان مشکلات و ناهنجاری ها و جابجایی مجراری ادرار ( هایپوسپادیاس )
 • درمان ناتوانی جنسی آقایان
 • درمان زگیل و تبخال و بیماریهای تناسلی و جنسی مردان و زنان
 • درمان و جراحی بیماری ها و توده های بیضه ، واریکوسل ، هرنی ، فتق
 • جراحی وازکتومی و برگشت وازکتومی اقایان
 • درمان مشکلات ناباروری اقایان ( جراحی آزو اسپرم )

آدرس:

تهران، میدان آرژانتین، خیابان بیهقی، کوچه دهم بیهقی، پلاک 11، طبقه اول، واحد 3

تلفن تماس:

021-28421441

اینستاگرام: dr.mirsadeghi

وب سایت: drmirsadeghi.com

دکتر مجتبی عاملی

دکتر مجتبی عاملی

دکتر مجتبی عاملی متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری میباشد. ایشان فوق تخصص اندواورلوژی و لاپاراسکوپی هستند. ایشان عضو بنیاد ملی نخبگان هستند.تحصیلات فوق تخصصی اندواورولوژی و اورولاپاراسکوپی را در بیمارستان هاشمی نژاد تهران در سال 1397 گذراندند . ایشان عضو انجمن اندواورولوژی جهانی و انجمن اورولوژی و اندواورولوژی ایران هستند.

خدمات دکتر مجتبی عاملی:

 • جراحی لیزری سنگ های کلیه
 • جراحی پروستات
 • درمان ناباروری
 • درمان ناباروری و اختلالات جنسی
 • ختنه نوزادان و کودکان
 • جراحی لاپاراسکوپی بیماران کلیوی
 •  جراحی واریکوسل، فتق، عدم نزول بیضه کودکان
 • جراحی  سنگ حالب(TUL)

آدرس: تهران، میدان ونک، چهارراه جهان کودک ابتدای جردن، کوچه صانعی، ساختمان پزشکان نور، طبقه سوم

شماره تماس:
09054399504

اینستاگرام: zibai_hermin

وب سایت: dr-ameli.ir

دکتر فریدون خیام فر

دکتر فریدون خیام فر

دکتر فریدون خیام فر،متخصص کلیه و مجاری ادراری _ اورولوژیست، فلوشیپ فوق تخصصی آندویورولوژی و لاپاراسکوپی هستند. ایشان استاد وعضو هیئت علمی دانشگاه و جراح بزرگترین تومور کلیوی جهان و عضو هیئت علمی کلینیک سلامت خانواده (ناتوانی جنسی)، مخترع ۵ دستگاه در ادراره ثبت اختراعات در زمینه ی های ناتوانی جنسی بیماری پیرونی وعمل های جراحی بدون شکاف عضو مرکز تحقیقات سلامت خانواده هستند. ایشان عضو انجمن ارولوژی ایران، عضو انجمن اورولوژی اروپامی باشند.

دکتر فریدون خیام فر در سال 1344 در اصفهان به دنیا آمد و پس از گذراندن دوره دبیرستان در دبیرستان هدف و دریافت مدرک پزشکی عمومی موفق به دریافت دانشنامه جراحی کلیه و مجاری ادراری شد و در سال 1378 به عضویت هیت علمی دانشگاه در آمد. پس از گذشت 5 سال موفق به دریافت مدرک فوق تخصصی (فلوشیپ) لاپاراسکوپی و آندویورولوژی گردید. وی در طول این مدت موفق به ثبت 5 اختراع در اداره ثبت اختراعات در زمینه های ناتوانی جنسی، درمان بیماری پیرونی ، عمل های جراحی بدون شکاف و بی اختیاری ادرار گردیده است.

خدمات:

 • سنگ کلیه ؛سرطان کلیه؛ کیست کلیه ؛غده آدرنال فوق کلیوی
 • سرطان حالب ؛تنگی حالب؛سنگ حالب
 • سرطان مثانه؛سنگ مثانه؛مثانه پیش فعال و عصبی؛ساخت مثانه
 • بیماریهای ادراری: تنگی مجرای ادراری در کودکان ؛مردان و زنان ؛ خون در ادرار؛بی اختیاری ادراری در زنان ،مردان و کودکان +عفونت های ادراری در زنان ،مردان و کودکان
 • اختلالات جنسی:ناتوانی جنسی،بیماری پیرونی مشکلات نعوظ کوتاهی آلت تناسلی و یا بیماری کُردی یا شکستگی آلت.

آدرس: تهران، ضلع شمال شرقی چمران با جلال آل احمد روبروی دانشکده مدیریت، کوچه پروانه پلاک4، ساختمان پزشکان چمران

شماره تماس: 02188635401

دکتر محمدرضا جعفری

دکتر محمدرضا جعفری

دکتر محمدرضا جعفری، متخصص جراحی تومور و سرطان های کلیه و مجاری ادراری و ناباروری مردان می باشند. ایشان یکی از بهترین دکتر مثانه در تهران به شمار می روند. دکتر جعفری در زمینه جراحی میکروسکوپی واریکوسل، جراحی سنگ های ادراری، بی اختیاری ادراری تخصص دارند. ایشان جزء با تجربه ترین پزشکان در زمینه فعالیت خود به شمار می روند. دکتر جعفری بعد از گذراندن دوره عمومی توانستند دوره تخصص خود را به پایان برسانند، ایشان موفق به کسب بورد تخصصی شدند. دکتر جعفری دوره تکمیلی را در ژنو سوئیس گذراندند. ایشان در انجمن ارولوژی اروپا، انجمن ارولوژی کانادا عضویت دارند. افراد می توانند برای درمان مشکلات و بیماری های مثانه به دکتر محمدرضا جعفری مراجعه نمایند.

خدمات دکتر محمدرضا جعفری:

 • جراحی واریکوسل
 • بی اختیاری ادرار
 • جراحی تومور های کلیه
 • جراحی های مجاری ادراری
 • ناباروری مردان
 • جراحی سنگ های ادراری
 • لیزر اچ پی وی HPV

آدرس: نیاوران، سه راه مژده، خیابان مقدسی، نبش احمدی زمانی، پلاک 2، واحد 2

شماره تماس: 02188196551

دکتر احمدرضا رفعتی

دکتر احمدرضا رفعتی

دکتر احمدرضا رفعتی جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و فوق تخصص اندویورولوژی و لاپاراسکوپی پیشرفته هستند. ایشان یکی از بهترین دکتر مثانه در تهران به شمار می روند. دکتر رفعتی تخصص خود را در دانشگاه علوم پزشکی ایران گذراندند و موفق به کسب بورد تخصصی از این دانشگاه شدند. ایشان دارای فلوشیپ ناباروری مردان از پژوهشگاه رویان می باشند. دکتر رفعتی یکی از با تجربه ترین پزشکان و جراحان در زمینه اورولوژی به شمار می روند. ایشان در سال 1381 دوره پزشکی عمومی خود را در دانشگاه علوم پزشکی ایران سپری نمودند و توانستند مدرک عمومی خود را دریافت کنند.

دکتر رفعتی در آزمون دستیاری در رشته ارولوژی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان قبول شدند. ایشان دوره تخصص خود را در دانشگاه اصفهان سپری کردند و بورد تخصصی خود را کسب نمودند. ایشان فوق تخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری مردان می باشند. دکتر رفعتی دارای فلوشیپ اندویورولوژی و لاپاراسکوپی پیشرفته از دانشگاه علوم پزشکی ایران می باشند. ایشان در انجمن ارولوژی آمریکا ( AUA ) و اروپا ( EUA ) عضویت دارند.

خدمات دکتر احمدرضا رفعتی:

 • درمان اندوسکوپی و لیزر بیماری‌های خوش خیم و بدخیم پروستات
 • جراحی های بسته و لاپاراسکوپیک سرطان های کلیه، مثانه و بیضه و پروستات
 • جراحی های ترمیمی مجرا و دستگاه تناسلی اطفال و بزرگسالان
 • جراحی لاپاراسکوپیک و بسته فتق های کشاله ران

آدرس: خیابان ولیعصر، توانیر، میدان توانیر، ساختمان طلا، طبقه اول

شماره تماس: 88203868-021

دکتر حبیب الله رجائی

دکتر حبیب اله رجائی

دکتر حبیب الله رجائی، جراح کلیه و مجاری ادراری و یکی از بهترین دکتر مثانه در تهران می باشند. ایشان بعد از سپری کردن دوره پزشکی عمومی موفق به اتمام دوره تخصص و کسب بورد تخصصی در زمینه فعالیت خود شدند. دکتر رجائی یکی از با تجربه ترین پزشکان و جراحان در زمینه اورولوژی می باشند. ایشان در دانشکده پزشکی تحصیلات خود را به اتمام رسانده اند و فارغ التحصیل شده اند. دکتر رجائی رئیس مرکز اورولوژی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی هستند. ایشان همچنین در هیئت مدیره انجمن اورولوژی ایران عضویت دارند.

خدمات دکتر حبیب الله رجائی:

 • جراحی لاپاراسکوپی
 • درمان سنگ کلیه
 • درمان ناباروری
 • جراحی واریکوسل
 • جراحی لیزری سنگ کلیه
 • جراحی لیزری پروستات
 • جراحی سرطان های ادراری

آدرس: تهران، بزرگراه رسالت، نرسیده به سید خندان، پلاک 76، مجتمع پزشکی تخصصی شرق، طبقه چهارم

شماره تماس: 02122866686

دکتر فرزانه شریفی اقدس

دکتر فرزانه شریفی اقدس

دکتر فرزانه شریفی اقدس متخصص اورولوژی هستند. ایشان یکی از بهترین دکتر مثانه در تهران به شمار می روند. دکتر شریفی اقدس بعد از دریافت مدرک عمومی خود دوره تخصص را سپری کردند و موفق به کسب بورد تخصصی در زمینه فعالیت خود شدند. ایشان یکی از با تجربه ترین پزشکان در زمینه فعالیت خود به شمار می روند. دکتر شریفی اقدس عضو هیئت علمی اورولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می باشند. ایشان همچنین متخصص اورولوژی بیمارستان شهید دکتر لبافی نژاد نیز هستند. دکتر شریفی اقدس دارای سابقه بسیاری در زمینه فعالیت خود هستند. ایشان به عنوان یکی از چهار اورولوژیست برتر زن در جهان انتخاب شده اند. دکتر فرزانه شریفی اقدس، سابقه تدریس در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را داشته اند.

خدمات دکتر فرزانه شریفی اقدس:

 • جراحی آپاندیس
 • جراحی تیروئید
 • جراحی لاپاراسکوپی

آدرس: تهران، سعادت آباد، نرسیده به میدان سرو، خیابان بخشایش، روبروی بیمارستان عرفان، خیابان 15 غربی، پلاک 5، طبقه 2

شماره تماس: 02122351631

دکتر سید جلیل حسینی

دکتر سید جلیل حسینی

دکتر سید جلیل حسینی، متخصص اورولوژی و یکی از بهترین دکتر مثانه در تهران هستند. ایشان بعد از سپری کردن دوره عمومی و دریافت مدرک عمومی توانستند دوره تخصص خود را نیز با موفقیت به اتمام برسانند. دکتر جلیل حسینی بورد تخصصی خود را کسب نمودند. ایشان جزء با تجربه ترین پزشکان در زمینه اورولوژی می باشند. دکتر حسینی دارای فلوشیپ ترمیمی از انگلستان می باشند. ایشان رئیس انجمن اورولوژی ترمیمی و جراحان آندولوژی هستند. دکتر سید جلیل حسینی در انجمن اورولوژی اروپا و چین دارای عضویت هستند. ایشان رئیس مرکز تحقیقات ناباروری، نخستین رئیس انجمن اورولوژی آسیا از ایران، بهداشت باروری و ناباروری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، ریاست بخش اورولوژی ترمیمی بیمارستان شهدای تجریش و همچنین مدیر سر دبیر مجله سلامت مردان می باشند.

خدمات دکتر سید جلیل حسینی:

آدرس: تهران، میدان تجریش، خیابان شهرداری، بیمارستان شهدای تجریش

شماره تماس: 02122749201

دکتر کوروش علیزاده علمداری

دکتر کوروش علیزاده علمداری

دکتر کوروش علیزاده علمداری متخصص کلیه کودکان و یکی از بهترین دکتر مثانه در تهران هستند. ایشان جزء با تجربه ترین پزشکان در زمنیه فعالیت خود به شمار می روند. دکتر علیزاده علمداری در سال 1371 مدرک دکترای پزشکی عمومی خود را از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اخذ نمودند. ایشان همچنین در سال 1378 دوره تخصصی کودکان و نوزادان را در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی سپری نمودند و بورد تخصصی خود را کسب کردند. دکتر کورش علیزاده موفق به کسب بورد فوق تخصصی بیماری های کلیه کودکان هستند. ایشان دارای 10 سال سابقه تخصصی پزشکی در تخصص اطفال می باشند.

خدمات دکتر کوروش علیزاده:

 • درمان بیماری های گوارشی و تنفسی و حساسیتی و عفونی در نوزادان
 • درمان بیماری های گوارشی و تنفسی و عفونی و کلیه، مجاری ادراری و تناسلی در کودکان

آدرس: تهران، خیابان شهید بهشتی، بین میدان شهدا و چهارراه طالقانی، ساختمان پزشکان نیلوفر، طبقه 1، واحد 2

شماره تماس: 02132400842

دکتر کرامت دهقانی

دکتر کرامت دهقانی

دکتر کرامت دهقانی متخصص اورولوژی و یکی از بهترین دکتر مثانه در تهران هستند. ایشان جزء با تجربه تری پزشکان در زمینه اورولوژی به شمار می روند. دکتر دهقانی بعد از سپری کردن دوره پزشکی عمومی توانستند دوره تخصصی خود را نیز سپری کنند و موفق به کسب بورد تخصصی خود شدند. ایشان در هیئت علمی دانشگاه لرستان و همچنین دانشگاه گیلان دارای عضویت می باشند. دکتر کرامت دهقانی فارغ التحصیل رشته پزشکی عمومی از دانشگاه شیراز می باشند. ایشان بورد تخصصی اورولوژی خود را از دانشگاه شهید بهشتی کسب کردند و از این دانشگاه فارغ التحصیل شدند. دکتر کرامت دهقانی مقالات متعددی در زمینه بی اختیاری ادرار در خانم ها تالیف نموده اند. افراد می توانند برای رفع مشکلات و بیماری های مثانه به ایشان مراجعه نمایند.

خدمات دکتر کرامت دهقانی:

 • مشکلات پروستات و مثانه
 • بیماری های مقاربتی
 • جراحی پروستات
 • ناتوانی های جنسی

آدرس: تهران، تجریش، دزاشیب، ساختمان 178

شماره تماس: 02122738473

روش های درمانی مشکلات و بیماری های مثانه

همانطور که می دانید، بیماری های مثانه نیز مانند هر بیماری ابتدا باید علت اصلی بروز آن مشخص شود و سپس پزشک متخصص به درمان آن بپردازد. برخی از رایج ترین درمان های مشکلات مثانه که توسط بهترین دکتر مثانه در تهران انجام می شود، عبارتند از:

عفونت های ادراری جزء بیماری های ساده ای هستند که با تجویز یک دوره مصرف آنتی بیوتیک همچون: پنی سیلین یا آموکسی سیلین درمان می شوند.

بیماری احتباس ادراری هم مانند عفونت ادراری با تجویز دارو قابل درمان می باشد. اما اگر این بیماری کمی پیشرفت کرده باشد، بهترین دکتر مثانه در تهران سوندگذاری متناوب را توصیه می نماید. در این روش لوله کوچکی در میزراه قرار داده می شود تا ادرار باقیمانده پس از تخلیه از مثانه خارج شود.
یکی از دیگر از روش های درمانی احتباس ادرار InterStim تراپی می باشد. در این روش دستگاه کوچکی به اندازه یک دسته کارت زیر پوست بخش بالایی باسن قرار داده می شود و به این صورت عملکرد مثانه را با تحریک ملایم عصب خارجی اصلاح می‌ نماید.

لازم به ذکر است، مشکلات ادراری را می توان با درمان های مخصوص عضلات کف لگن هم درمان کرد که در این مواقع متخصص مثانه شما را به متخصص طب فیزیکی ارجاع می دهد و ایشان از روش هایی همچون بیوفیدبک، تحریک الکتریکی عملکردی و تکنیک های بازآموزی مثانه به منظور بهبود عملکرد عصب ها و عضلات درگیر در تخلیه مثانه استفاده می‌کند.

افتادگی مثانه: این مشکل را ابتدا پزشک متخصص مورد بررسی قرار می دهد و با توجه به شدت و عامل های مرتبط با آن، به درمان جایگزینی استروژن (موضعی یا خوراکی) می پردازد. البته ممکن است در کنار هورمون درمانی از روش های دیگری نیز بهره جوید. متخصص مثانه دستگاه متحرکی شبیه به دیافراگم، به نام پساری را در واژن قرار می دهد تا مثانه در جای خود نگه داشته شود. در صورتی که موارد فوق به نتیجه نرسید، از جراحی برای محکم کردن مثانه در موقعیت مناسب استفاده می شود.

روش های درمانی مشکلات و بیماری های مثانه

علائم اختلالات مثانه

بهترین دکتر مثانه در تهران خاطر نشان می کند که علائم اختلالات مثانه و بی اختیاری مربوط به آن متفاوت می باشد و در ممکن است این علائم در هر شخصی به شکل خاص ظاهر شود، با این وجود برخی از رایج ترین علائم اختلالات مثانه به شرح زیر می باشد:

 • نیاز به تکرر ادرار در شب، از دست دادن ادرار در هنگام خواب
 • مشکل در ادرار کردن، تکرر ادرار، جریان آهسته ادرار
 • زور زدن در هنگام ادرار کردن، احساس پر بودن مثانه به طور مداوم
 • میل ناگهانی به ادرار کردن، حوادث ناگهانی با مقدار قابل توجه ادرار
 • عفونت مجاری ادراری، بی اختیاری سرریز، ترشح تصادفی مقدار کمی ادرار
 • تغییر در عادات دفع ادرار مانند نیاز شدید به ادرار کردن یا مشکل در دفع ادرار
 • خون در ادرار، وجود درد در زمان ادرار کردن، دردهای شکمی
 • علائم انسداد خروجی مثانه، احساس پر بودن مثانه به طور مداوم
 • علائم بی اختیاری استرسی، ادراری که هنگام سرفه، خنده، بلند کردن اجسام سنگین و … نشت می کند.
علائم اختلالات مثانه

جراحی مثانه توسط بهترین دکتر مثانه در تهران

در بسیاری از موارد مانند افتادگی مثانه، سرطان مثانه و بی‌اختیاری ادرار کارکرد مثانه با مشکل مواجه می شود و در این مواقع بهترین دکتر مثانه در تهران با استفاده از روش‌های مختلف اقدام به جراحی مثانه می کند. هدف از جراحی مثانه بازسازی مثانه یا برداشتن کل ساختار مثانه می‌باشد که در انواع مختلفی صورت می‌گیرد. از رایج‌ترین انواع جراحی مثانه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

عمل ترمیم اکستروفی مثانه: اکستروفی مثانه در واقع یک نقص مادرزادی است که در آن مثانه جنین در خارج از بدن آن شکل می‌گیرد. با توجه به محل قرارگیری نامناسب مثانه، مثانه کارایی مناسب را نداشته و این امر منجر به بی‌اختیاری ادرار در فرد می شود، در این جراحی پزشک اندام‌های جنسی و مجرای ادراری بیمار را ترمیم می‌کند.

عمل ترمیم افتادگی مثانه: در بسیاری از مواقع افتادگی شدید مثانه نیز منجر به مشکلات زیادی برای بیمار می شود که لازم است افتادگی مثانه ترمیم شود. در این جراحی در دیواره واژن یک برش ایجاد شده و توسط این برش بافت واژن از مثانه جدا شده و مثانه ترمیم می شود.

عمل ایجاد مثانه مصنوعی: این نوع جراحی، جراحی نئوبلار نامیده می شود که در آن با استفاده از روده یک فضای ذخیره‌سازی کوچکی ایجاد شده که این فضای ذخیره سازی جایگزین مثانه اصلی شده و مثانه مصنوعی نامیده می شود. این ساختار در حفره لگن قرار گرفته و ادرار در خود ذخیره می‌کند. در مثانه مصنوعی دریچه‌ای ایجاد می شود که به بیمار کمک می‌کند بی‌اختیاری ادرار نداشته باشد، اما در حالت کلی ادرار بیمار در طی فواصل زمانی منظم توسط سوند یا کاتر جمع آوری و تخلیه می شود. البته لازم به ذکر است که پس از گذشت زمان بیمار قادر است با افزایش فشار داخل شکم به طور طبیعی ادرار را دفع کند.

کلام آخر

از شما عزیزان سپاسگزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید؛ سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین دکتر مثانه در تهران آشنا کند و امیدواریم مطالب گفته شده برای شما سودمند واقع شده باشد و در صورت سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید. لازم به ذکر است، در صورتی که در جستجوی بهترین دکتر مجاری ادراری در شهر تهران هستید، پیشنهاد می کنیم به مقاله با عنوان بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران مراجعه کنید و اطلاعات مورد نیاز را دریافت نمایید.

source

توسط blogcheck