در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین شرکت توریسم درمانی در کرج آشنا کنیم؛ اما قبل از آن بهتر است با مفهوم توریسم درمانی، انواع آن، خدماتی که این مراکز ارائه می دهند و … بیشتر آشنا شوید؛ یکی از دلایل مهم توسعه ی توریسم درمانی، حجم بالای گردش مالی و سودآوری ارزی آن برای کشورها می باشد. کشور ایران نیز با برخورداری از امکانات و ظرفیت های بسیار و حضور با ارزش پزشکان خوشنام به عنوان یکی از مقصد های گردشگران سلامت در جهان شناخته شده است و هر ساله تعداد زیادی از بیماران بین المللی به ویژه از کشورهای حوزه ی خلیج فارس به قصد درمان و سیاحت به ایران سفر می کنند. به دنبال رشد صنعت توریسم درمانی، شرکت های زیادی به ارائه خدمات درمانی، تندرستی و پزشکی مشغول هستند. از این رو، انتخاب بهترین شرکت توریسم درمانی از دغدغه های مراجعین این مراکز می باشد.

توریسم درمانی چیست؟

توریسم درمانی یا گردشگری سلامت نقش مهمی در گسترش گردشگری دارد و صنعتی درآمدزا برای کشورها محسوب می شود؛ به طوری که این درآمد می تواند چندین برابر درآمدهای نفتی نیز باشد. مطابق با تعریف سازمان بهداشت جهانی، توریسم درمانی یا گردشگری سلامت عبارت است از سفرهای بین المللی به منظور دریافت خدمات پزشکی. در واقع، هر سفر با مدت زمان بیش از 24 ساعت و کمتر از یک سال که با هدف پیشگیری، درمان و یا گذراندن دوران نقاهت بعد از بیماری انجام شود، در در دسته ی سفرهای گردشگری سلامت یا توریسم درمانی قرار می گیرد. کشورهای علاقمند به توریسم درمانی زیرساخت های لازم نظیر تأسیس بیمارستان های مجهز به تجهیزات پزشکی، تربیت نیروی انسانی متخصص و حرفه ای و تبلیغات پر بازده برای جذب گردشگران سلامت را در برنامه های کاری خود قرار داده اند.

در این میان کشور ایران، یکی از برترین کشورها در صنعت توریسم به خصوص توریسم درمانی است؛ طبق آمار منتشر شده، مراجعه ی گردشگران برای جراحی زیبایی و درمان ناباروری، کاشت دندان و جراحی لثه و … توسط پزشکان ماهر ایرانی رو به افزایش بوده و سبب شده است ایران یکی از کشورهای پرچم دار در توریسم درمانی باشد. همچنین وجود جاذبه های طبیعی مانند چشمه های آب گرم و آب معدنی، اقامتگاه های کوهستانی و …  و از سوی دیگر، پایین بودن هزینه های درمانی و امنیت سیاسی بالا مواردی است که آینده ی درخشانی توریسم درمانی در ایران را تضمین می کند.

توریسم درمانی چیست؟

انتخاب بهترین شرکت توریسم درمانی در کرج

گسترش فراگیر خدمات بهداشت و درمان در دنیا، پدیده ی جدیدی از گردشگری را به نام توریسم درمانی به وجود آورده است. بهترین شرکت توریسم درمانی در کرج با کیفیت ترین خدمات درمانی-مراقبتی و در عین حال با کمترین هزینه را برای گردشگران خارجی فراهم آورده است. همچنین، علاوه بر ارائه ی خدمات پزشکی توسط بهترین و خوشنام ترین پزشکان و استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات پزشکی-تشخیصی، امکان بازدید از جاذبه های گردشگری را ارائه می دهد. توجه و احترام به فرهنگ گردشگران، همراهی بیماران در تمامی مراحل، برقراری ارتباط مؤثر و آسان از طریق مترجم های حرفه ای، پذیرش خارج از نوبت بیماران، مهیا کردن امکانات اقامتی ویژه و … از دیگر مواردی است که توسط بهترین شرکت توریسم درمانی در کرج جهت افزایش رضایت و اعتماد گردشگران رعایت می شود.

لازم به یادآوری است که در موفقیت بهترین شرکت توریسم درمانی در کرج، همکاری سازمان هایی مانند میراث فرهنگی، وزارت بهداشت، سازمان گردشگری و… بسیار تعیین کننده است. ما در ادامه فهرستی از بهترین شرکت توریسم درمانی در کرج را به شما عزیزان ارائه می دهیم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید. در صورت تمایل می توانید با مطالعه مقاله ای با عنوان بهترین شرکت توریسم درمانی در تهران با سایر شرکت های توریسم درمانی آشنا شوید.

10 تا از بهترین شرکت توریسم درمانی در کرج را بشناسید!

انواع توریسم درمانی

شرکت های ارائه دهنده ی خدمات توریسم درمانی از جمله بهترین شرکت توریسم درمانی در کرج، دارای انواع مختلفی هستند که در یکی از سه گروه زیر قرار می گیرند:

 • گردشگری پزشکی: سفرهایی که در این نوع گردشگری انجام می شود با هدف استفاده از تخصص پزشکان و انجام جراحی های خاص صورت می گیرد. این بخش از توریسم درمانی در ارتباط مستقیم با پزشکان و بیمارستان ها می باشد. تأسیس هتل بیمارستان ها نشانه هایی از ظهور این گردشگری در جوامع است.
 • گردشگری درمانی: خدمات ارائه شده در این نوع گردشگری، دوران نقاهت بیماران را در بر می گیرد؛ البته گاهی اقدامات صورت گرفته در گردشگری درمانی برای درمان برخی بیماری ها انجام می شود. تأسیس حمام های ترکی و سنتی، آب درمانی، لجن درمانی، سالن های ماساژ و … نمونه هایی از خدمات گردشگری درمانی است که با هدف بهبود بیماران، بازیابی سلامت و یا تسریع روند درمان آن ها با مشورت و توصیه پزشکان انجام می پذیرد.
 • گردشگری تندرستی: تمرکز این بخش بر پیشگیری از بیماری است؛ معمولا افراد سالم برای تقویت قدرت جسمی و ارتقاء سلامت روحی-روانی خود این نوع گردشگری را انتخاب می کنند. در واقع، توریسم درمانی تنها به درمان بیماری ها نمی پردازد؛ بلکه، به آرامش روحی افراد نیز کمک می کند. شرکت کردن در تورهای سالم، شاد و مفرح جهت سلامت جسم، روح، ذهن و پیشگیری از ابتلا به انواع بیماری ها افراد از اهداف شکل گیری گردشگری تندرستی می باشد. نقش و حضور پزشکان در این نوع توریسم درمانی کمرنگ تر است؛ چشمه های آبگرم، چشمه های آب معدنی و … نمونه هایی از مقصدهای گردشگری تندرستی است.
انواع توریسم درمانی

عوامل مؤثر بر جذب گردشگر در توریسم درمانی

شناسایی و تقویت عوامل مؤثر بر جذب گردشگران سلامت اهمیت بسیاری در رشد و توسعه صنعت توریسم درمانی در کشورها دارد؛ برخی از مهم ترین این عوامل عبارتند از:

 • احترام به عقاید، فرهنگ و باورهای گردشگران در کشور مقصد
 • هزینه های پزشکی و درمانی پایین و مقرون به صرفه در کشور مقصد
 • کوتاه ترین زمان انتظار برای پذیرش و شروع روند درمان در کشور مقصد
 • کیفیت بالای خدمات مراقبتی، درمانی و پزشکی ارائه شده در کشور مقصد
 • معروفیت و حسن شهرت پزشکان در ارائه ی خدمات پزشکی در کشور مقصد
 • وجود یک واحد مستقل و مجزا جهت رسیدگی به امور گردشگران در کشور مقصد
 • وجود امکانات و درمان های بسیار تخصصی و پیشرفته ای که در کشور مبداء وجود ندارد
 • وجود دهکده های توریسم درمانی یا گردشگری سلامت با امکانات کامل و مجهز در کشور مقصد

کلام آخر

در جهان امروز، توریسم درمانی از جایگاه خاص و اهمیت فوق العاده ای در میان تمامی کشورها برخوردار است و رونق اقتصادی و فرصت های شغلی زیادی را برای جوامع به ارمغان می آورد. سودآوری ارزی صنعت گردشگری سلامت، سبب رشد فزاینده شرکت های توریسم درمانی و افزایش رقابت میان آن ها شده است؛ از این رو، گردشگران در میان تبلیغات گسترده با چالش انتخاب از میان بهترین ها مواجه هستند. سایت جراحتو سعی بر آن داشته تا شما را با بهترین شرکت توریسم درمانی در کرج آشنا کند؛ از شما سپاسگزاریم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید. در صورت داشتن سؤال و تمایل به دریافت مشاوره می توانید با شماره تلفن های مذکور تماس حاصل فرمایید.

source

توسط blogcheck