بدون تصویر

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مسابقه فینال لیگ برتر کشتی آزاد از ساعت 15:50 امروز (10 آذر) در سالن پُر از تماشاگر شهدای هفتم تیر تهران آغاز شد و تیم بانک شهر نایب قهرمان دوره پیش این بار به مقام قهرمانی رسید. رقابت دو تیم با نتیجه تساوی 5 – 5 خاتمه یافت اما بانک شهر به دلیل امتیاز فنی بیشتر (20-18) برنده شد.

بانک شهر در مسابقه نیمه نهایی امروز، پاس را 9-یک برد و هوتن نیز 10-صفر از سد دانشگاه آزاد گذشته بود. هدایت تیم هوتن را محسن کاوه و احسان امینی برعهده دارد و رضا یزدانی و هادی حبیبی نیز مربیان بانک شهر هستند. یزدانی البته در دو دیدار امروز در کُچ ننشست و از گوشه سالن هدایت شاگردانش را برعهده داشت.

نتیجه مسابقات کشتی‌گیران بانک شهر- انبوه سازان هوتن:

وزن 57 کیلو: علیرضا سرلک اولین مبارزه را با نتیجه 7-صفر با باخت مقابل زائور اوگویف قهرمان المپیک به پایان رساند.  سرلک در این مبارزه هر چه تلاش کرد نتوانست یک امتیاز هم بگیرد تا در صورت تساوی دو تیم در پایان فینال، به کمک بانک شهر بیاید. اوگویف امسال در بلگراد توفیقی کسب نکرد و به مقام پنجم جهات رضایت داد.

وزن 125 کیلو: شیروان محبی که به تازگی با تیم بانک شهر قرارداد بسته، موفق شد 4-یک امیررضا معصومی را شکست دهد تا تیم هوتن دومین برد متوالی خود را به دست آورد.

وزن 61 کیلو: عباس گادژی ماگمادوف اولین برد را برای تیم بانک شهر به دست آورد. او با امتیاز عالی 10-صفر محمد خدابخشی را در چهار دقیقه و دو ثانیه از پیش رو برداشت.

وزن 97 کیلو: در حالی که در لیست فینال تیم بانک شهر نام محمدحسین محمدیان قرار گرفته بود احمد بذری به جای او در مبارزه با هوتن به تشک آمد. او کشتی یک طرفه ای با علی شعبانی گرفت و با امتیاز عالی 11-صفر او را شکست داد.

وزن 65 کیلو: مرتضی قیاسی که به مصلحت تیمی، یک وزن پایین آمده، مبارزه خوبی با شامیل ممدوف روس نفر سوم جهان داشت و یک امتیاز هم پیش افتاد اما اسیر تیزهوشی و زیرکی حریف روسش شده و ضربه فنی شد. تا بار دیگر کشتی به سود هوتن جریان پیدا کند.

وزن 92 کیلو: امیرعلی آذرپیرا عضو تیم ملی کشتی آزاد در مسابقات جهانی بلگراد و دارنده دو طلای امیدهای جهان که بار دیگر در 92 کیلوگرم کشتی گرفت، البته این بار با دو کیلوگرم ارفاق وزن لیگ، امیرحسین فیروزپور قهرمان جوانان جهان را 3-صفر شکست داد. نتیجه تیمی با پیروزی آذرپیرا 3-3 مساوی شد.

وزن 70 کیلو: امیرمحمد یزدانی که امسال در بلگراد نایب قهرمان جهان شده مقابل اینالبک شری یف روس قرار گرفت. قهرمان سال 2023 امیدهای جهان شروعی طوفانی داشت و 6-2 در همان ثانیه های ابتدایی پیش افتاد. تلاش امیرمحمد یزدانی برای جبران نتیجه تا ثانیه های پایانی ادامه داشت اما در نهایت 12-10 این کشتی را واگذار کرد.

وزن 86 کیلو: محمدجواد ابراهیمی که او هم در یک پایین‌تر در ترکیب تیم بانک شهر قرار گرفته بود مقابل مبین عظیمی قهرمان وزن 92 کیلوگرم جوانان جهان قرار گرفت.  درواقع هر دو کشتی گیر با نظر کادرفنی تیم شان یک وزن پایین تر کشتی گرفتند که مشخصا نیروی جوانی عظیمی این کشتی را به سود او تمام کرد. ابراهیمی که همان ابتدای کشتی از ناحیه مچ پا اسیب دید دو بار استرذحت پزشکی کرد که این موضوع مورد اعتراض مبین عظیمی قرار گرفت.  این کشتی با نتیجه 7-2 به سود مبین عظیمی تمام شد.

وزن 74 کیلو: ماگومدرسول ماگمادوف روس که در نیمه نهایی کشتی خوبی نگرفته بود در حالی که دو صفر از یونس امامی عقب افتاده بود نتیجه را 4-2 به سود خود کرد اما یونس امامی در واپسین ثانیه اقدام به زیرگیری کرد و نتیجه 4-4 به سود کشتی گیر روس شد. کادرفنی هوتن درخواست چلنج داد که مورد قبول واقع نشد تا ماگومدرسول گادژی ماگمادوف 5-4 در این کشتی برنده شود تا سرنوشت قهرمانی به نتیجه کشتی پایانی گره بخورد.

وزن 79 کیلو: علی سوادکوهی و محمد نخودی در شرایطی مقابل هم قرار گرفتند که سوادکوهی بارها محمد نخودی را برده بود و این بار هم او را 6_صفر برد تا با این برد بانک شهر قهرمان شود.
انتهای پیام/

source

توسط