به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری در نشست شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان قم در آستانه مقدسه حضرت فاطمه معصومه (س)، اظهار کرد: مسابقات بین‌المللی قرآن کریم از برنامه‌های محوری سازمان اوقاف و امور خیریه است و در طول این سال‌ها به بهترین شکل این مسابقات برگزار شد و حتی در سال‌هایی که به دلیل شیوع بیماری کرونا محدویت‌هایی در جامعه ایجاد شده بود اما این مسابقات به بهترین شکل ممکن برگزار شد.

وی با بیان اینکه مسابقات بین المللی قرآن کریم که از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار می‌شود، همواره مورد توجه مسلمانان به ویژه قاریان و اصحاب قرآن قرار گرفته است، اظهار کرد: یکی از خلاءهایی که به صورت محسوس وجود داشت بحث معارفی مسابقات بود که در این راستا تصمیم گرفته شد مباحث معارفی را پر رنگ‌تر کنیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه جامعه اسلامی باید در همه بلاد سواد قرآنی بیاموزند، تصریح کرد: این مسئله موجب شد بخش معارفی را از سایر بخش‌های مسابقات جدا کنیم.

اسکندری با تاکید بر اینکه سال گذشته پیشنهاد شد مسابقات بخش معارفی را قم برگزار کند، اظهار کرد: این مسابقات به میزبانی قم به بهترین شکل ممکن برگزار شد و نظم و انضباط در برگزاری این مسابقات توأم با ابتکار و خلاقیت همه را به وجد آورد.

وی اضافه کرد: امسال درخواست کردیم دبیرخانه بخش معارفی مسابقات قرآن کریم با توجه به ظرفیت‌هایی که وجود دارد به قم واگذار شود.

اسکندری عنوان کرد: براساس توافق‌های انجام شده امسال نیز مانند سال گذشته این مسابقات در بخش تخصص معارف قرآن کریم، معارف نهج البلاغه ومعارف صحیفه سجادیه به صورت ملی و از سال بعد به صورت بین المللی برگزار شود.

اسکندری خاطرنشان کرد: این مسابقات از ۱۷ تا ۲۳ دی ماه به صورت ملی به میزبانی قم برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: محل برگزاری این مسابقات سالن همایش امامزاده شاه سید علی علیه السلام است و تاکنون ۴۰ هزار نفر در آن شرکت کرده‌اند و ۸۰ نفر نیز در مرحله نهایی شرکت می‌کنند.

source

توسط