به گزارش پرشین خودرو، شادی مالکی، با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به تشدید آلودگی هوا در روزهای اخیر و اهمیت انجام پایش آلایندگی خودروها از ابتدای آذرماه ۱۴۰۲ ساعت کاری تمام مراکز معاینه فنی شهر تهران به مدت یک ساعت افزایش یافته است. در حال حاضر مراکز معاینه فنی بیهقی، شهید آبشناسان و شقایق به صورت شبانه روزی و دیگر مراکز از ساعت ۷ صبح تا ۱۸ فعال هستند.

وی با اشاره به تفاوت در نحوه پذیرش مراکز معاینه فنی و به ویژه فعالیت تعدادی مراکز منتخب در روزهای تعطیل افزود: در حال حاضر شهر تهران از بضاعت ۱۷ مرکز ثابت و ۱۵ واحد سیار مختص خودروهای سبک مشتمل بر ۶۴ خط معاینه فنی و ۱۱ خط موتورسیکلت و سه مرکز خط معاینه فنی خودروهای سنگین برخوردار بوده و ظرفیت پذیرش سالانه حدود ۳ میلیون دستگاه خودرو را دارا است. به منظور تسهیل در ارائه خدمات و مدیریت صف، پذیرش در برخی مراکز معاینه فنی خودرو شهر تهران(بالغ بر ۵۰ درصد از ظرفیت) صرفا اینترنتی انجام می شود.

به گفته مالکی، مراجعه به مراکز بیهقی، نیایش، شهید آبشناسان، سراج، دماوند و شهید چمران و تعدادی از واحدهای سیار فقط با تعیین وقت قبلی از طریق نوبت گیری اینترنتی در سامانه تهران من امکان پذیر است. البته بجز این مراکز، مراجعه بصورت حضوری و یا نوبت گیری اینترنتی به سایر مراکز امکان پذیر می باشد. لذا با توجه به تفاوت نحوه پذیرش و فعالیت برخی از مراکز در روزهای تعطیل از شهروندان درخواست می شود برای اطمینان از آخرین وضعیت کاری مراکز به سایت ستاد معاینه فنی خودروهای تهران به آدرس inspection.tehran.ir مراجعه کنند. همچنین می توانند در صورت هرگونه سئوال با کارشناسان سامانه پاسخگو ۹۶۰۰۶۰۰۰ تماس حاصل کنند.

وی با اشاره به افزایش مراجعات در ماه های پایانی سال تاکید کرد: با توجه به تمهیدات انجام شده و افزایش ظرفیت پذیرش از ابتدای آذرماه به شهروندان توصیه می شود انجام معاینه فنی دوره ای خودروی خود را به روزهای پایانی سال موکول نکرده و هرچه سریع تر به مراکز معاینه فنی شهر تهران مراجعه کنند، از آنجائیکه برای خودروهای شخصی زمان دوره ای انجام معاینه فنی یک ساله است دریافت گواهی در زمان های مناسب از سال می تواند در دریافت خدمات بهتر و مدیریت زمان و جلوگیری از اتلاف وقت شهروندان موثر باشد.

source

توسط