به گزارش ایلنا، هفته دوازدهم رقابت‌های بوندسلیگا با انجام یک بازی آغاز شد. در این بازی بایرن مونیخ مهمان کلن بود و توانست با یک گل به پیروزی دست پیدا کند. تک گل بایرن‌ مونیخ را در این بازی هری کین به ثمر رساند تا نشان دهد که ستاره بایرن و بهترین خرید تیم در تابستان بوده است.

او همچنین اولین بازیکن انگلیسی شد که ۱۸ بار در یک فصل در بوندسلیگا گلزنی کرده است. بهترین رکورد قبلی ۱۷ گل بود که جیدون سانچو و کوین کیگان ثبت کرده بودند. هری کین همچنین به نخستین بازیکن در تاریخ بوندسلیگا تبدیل شد که توانست در ۱۲ بازی ۱۸ گل به ثمر برساند. پیش از این روبرت لواندوفسکی رکورددار بود. ستاره لهستانی پیشین بایرن مونیخ در ۱۱ بازی آغازین موفق به زدن ۱۶ گل شده بود که کین توانست این رکورد را بهبود ببخشد.

هری کین اکنون با عملکرد خوبی که داشته به خوبی جای خالی لواندوفسکی را پر کرده است. این بازیکن لهستانی در یک فصل رکورد ۴۱ گل در لیگ را به ثبت رساند که اکنون ممکن است از سوی کین شکسته شود. کین با زدن ۲۱۳ گل در لیگ برتر اسپرز را ترک کرد. او تنها ۴۸ گل با شکستن رکورد گلزنی آلن شیرر در لیگ برتر فاصله داشت. 

هری کین در صحبت‌هایی بعد از این دیدار گفت: بازی واقعاً خوبی نشان دادیم. برخی از مردم به نتیجه نگاه می‌کنند و ممکن است کمی بیشتر از این انتظار داشته باشند اما این یک بازی فوق العاده از طرف همه اعضای تیم بود. می‌توانستیم فقط در نیمه اول سه گل به ثمر برسانیم ولی نتیجه مهمترین چیز بود. کلن در نیمه دوم تلاش زیادی کرد تا از بازی مستقیم دروازه ما را باز کند ولی موقعیت چندان جدی به حریف ندادیم که این هم نشانه خوبی در بازی ماست.

بایرن مونیخ با پیروزی که در این بازی به دست آورد ۳۲ امتیازی شد و موقتا جای لورکوزن را در صدر جدول رده‌بندی گرفت البته اگر شاگردان آلونسو در دیدار امروز خود برابر وردربرمن به پیروزی برسند صدر را پس می‌گیرند. همچنین بایرن در لیگ قهرمانان اروپا با ۱۲ امتیاز از ۴ بازی صعودش را به دور بعد قطعی کرده است.

 انتهای پیام/

source

توسط