علی بهادری جهرمی در حاشیه جلسه هیات دولت از تخصیص 10 هزار میلیارد تومان صندوق‌های نوآوری برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان خبر داد.

پیش‌تر یعنی در سال 1390 در اساسنامه این صندوق آمده بود که مبلغ سه هزار میلیارد تومان به عنوان سرمایه اولیه باید در حداکثر سه سال تامین و پرداخت شود این خبر حواشی زیادی هم با خود به همراه داشت ولی به گفته معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی این مبلغ هرگز پرداخت نشد. اما اکنون سخنگوی هیات دولت اعلام کرده که  قرار است سرمایه ۳ هزار میلیارد تومانی صندوق به ده هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کند.


ادامه مطلب در ادامه

بیشتر بخوانید:


اختصاص بودجه به صندوق‌های نوآوری برای حمایت از شرکت های دانش بنیان

علی بهادری در حاشیه جلسه هیأت دولت در خصوص حمایت دولت از شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: «هیأت وزیران مصوب کردند تا حمایت در راستای تقویت هر چه بیشتر شرکت‌های دانش‌بنیان و تجاری‌سازی نوآوری‌های مختلف  انجام گیرد.»

او همچنین اعلام کرد: «هیات وزیران موافقت کردند معادل ۱۰ هزار میلیارد تومان به منابع صندوق نوآوری و شکوفایی افزوده شود.»

اختصاص بودجه به صندوق‌های نوآوری
اختصاص بودجه به صندوق‌های نوآوری

بر اساس مصوبه قبلی هیات دولت قرار بود سه هزار میلیارد سرمایه اولیه به عنوان بودجه صندوق‌های نوآوری برای حمایت به شرکت های دانش بنیان تعلق بگیرد این خبر برخلاف حواشی زیادی که به خود به همراه داشت هرگز عملی نشد.

سیاوش ملکی فر که از سال 1382 تا کنون عضو هیات مدیره و از سال 1393 تا کنون مدیرعامل اندیشکده صنعت و فناوری می‌باشد در این باره می‌گوید: «سال ۱۳۹۳ تزریق این پول شروع شد و تا سال ۱۳۹۶ ادامه پیدا کرد. صندوق سرمایه اولیه‌اش را از دولت بدهکار است. علاوه بر این اساسنامه در نهایت ۲۶۰۰ میلیارد تومان آن پرداخت شد، در قانون نیز آمده که دولت موظف است از سال سوم مقرر شده به بعد، حداقل نیم درصد از بودجه عمومی خود را به این صندوق اختصاص دهد.»

در نهایت باید منتظر بمانیم تا بدانیم گفته های هیات دولت برای اختصاص بودجه 10هزار میلیاردی به صندوق‌های نوآوری برای حمایت از شرکت های دانش بنیان عملی می‌شود یا خیر.

بیشتر بخوانید: 

نظر شما درباره‌ی اختصاص بودجه برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان چیست؟ لطفا دیدگاه خود را در بخش کامنت با تکراتو در میان بگذارید.

source

توسط