به گزارش پرشین خودرو، احمد زیبافر، با اعلام این خبر اظهار داشت: گروه خودروسازی سایپا در کنار همکاری با شرکای تجاری خود برای واردات خودروهای برقی، ‌هیبرید کردن و برقی‌سازی خودروهای تولید سایپا را با جدیت دنبال می کند.

وی با بیان اینکه گروه خودروسازی سایپا تولید و عرضه خودروهای برقی را در سه بازه زمانی کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت در دستور کار قرار داده است، تصریح کرد: کشور چین از پیشتازترین کشورها در حوزه تولید خودروهای برقی است، ‌ از همین رو گروه سایپا با شرکای تجاری خود در تعامل است تا در زمینه تولید و عرضه خودروهای برقی، ‌ اقدامات لازم را انجام دهد.  

sl03
زیبافر درباره خودروهای برقی عرضه شده در نمایشگاه بین المللی تهران و با توجه به اهداف کوتاه‌ مدت، اضافه کرد: خودرو sl۰۳ (برند لوکس دیپال زیرمجموعه شرکت چانگان) یکی از محصولات برقی است که با سه قوای محرکه تمام برقی، EV-R (برد افزا) و پیل سوختی تولید و عرضه می‌شود. در مدل تمام برقی، خودرو پیمایش ۵۰۰ کیلومتر دارد و در حالت EV-R این خودرو توان پیمایش تا ۱۲۰۰ کیلومتر را دارد که ۱۶۵ کیلومتر به صورت تمام برقی خواهد بود. سایپا در مرحله اول بر روی خودرو EV-R این محصول تمرکز و فعالیت خواهد داشت.

مدیر پروژه خودروهای برقی گروه خودروسازی سایپا گفت: این خودرو با برند دیپال در چین عرضه شده است که با همکاری شرکت‌های چانگان، هواوی و CATL تولید و عرضه می‌شود. شرکت CATL به عنوان برترین شرکت باطری‌ساز در کشور چین و در سطح دنیا مطرح است.

EADO
وی افزود: دو خودروی دیگر که در دومین نمایشگاه تحول صنعت خودرو ارائه شده و برای عرضه به سیستم حمل و نقل عمومی به صورت تاکسی مناسب است، خودروهای SINOGOLD و EADO (محصول شرکت چانگان) است. هر دو خودرو به صورت گسترده در کشور چین به عنوان تاکسی مورد استفاده قرار گرفته‌اند و از نظر فنی، ابعادی و گارانتی باطری، برای حمل و نقل عمومی کاملا مناسب هستند.

SINOGOLD
زیبافر تاکید کرد: خودروی SINOGOLD گارانتی پیمایش تا ۶۰۰ هزار کیلومتر را دارد و با توجه به اینکه خودروهای برقی در دنیا با پیمایش بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار کیلومتر گارانتی دارند، این موضوع نشان از کیفیت بالای باطری این خودرو است و قطعا خریداران این محصول دغدغه‌ای در این خصوص نخواهند داشت.

E-estar
E-estar
وی متذکر شد: از دیگر خودروهای برقی عرضه شده در این نمایشگاه، خودرو E-star است که این خودرو توان پیمایش ۳۰۰ کیلومتر را داراست و یکی از خودروهای پرفروش برقی در کشور چین است. این خودرو برقی مناسب بانوان است که می توانند بدون دغدغه های مربوط به انجام سرویس، پمپ بنزین و سایر مشکلات خودروهای بنزینی از آن استفاده کنند.

R9 Ev-r
زیبافر تاکید کرد: خودروی (E-VR) R۹ هم از خودروهای هیبرید شاسی بلند (suv) است که ۱۱۰۰ کیلومتر پیمایش دارد و می تواند ۸۷ کیلومتر پیمایش کاملا برقی داشته باشد.

وی با بیان اینکه در سناریو میان‌ مدت، هیبرید کردن و برقی‌سازی خودروهای تولید سایپا دنبال می‌شود، اظهار کرد: تولید و عرضه برقی پلت فرم های SP۰ و ۱۰۰SP که شامل خودرو آریا EV-R و خودرو آریا تمام برقی است در دستور کار سایپا قرار گرفته است.

خودرو اطلس برقی
سرپرست مدیریت تحقیق و توسعه حمل و نقل الکتریکال سایپا در پایان با بیان اینکه سطح دانش طراحی خودرو در گروه خودروسازی سایپا ارتقاء یافته است، خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه خودرو اطلس برقی عرضه شده است و برهمین اساس، دانش برقی‌سازی بر روی پلتفرم‌های آتی سایپا مثل آریا استفاده خواهد شد.

source

توسط