به گزارش خبرنگار مهر، سید احمد عبودتیان پیش از ظهر امروز یک شنبه در اولین اجلاسیه مردمی سازی دولت در سیستان و بلوچستان که در تالار زاهدان برگزار شد، افزود: مردمی سازی یک ضرورت غیر قابل انکار هست که دولت سیزدهم نیز برای تحقق این مهم با قوت پای کار آمده است.

وی ادامه داد: فهم، خواست و مطالبه مردم برای زمامداران جمهوری اسلامی مهم است و ایمان داریم که نظام اداره کشور باید گره خورده با خواست و اراده مردم باشد و مردم در همه امور پای باشند.

وی افزود: مشارکت مردم در امور تصمیم گیری و تصمیم سازی، اجرا و نظارت مطالبه مهم رهبر انقلاب و اراده جدی دولت است که مردم باید در همه این مؤلفه‌های نقش آفرین باشند.

به گفته دستیار رییس جمهور، مشکلات سیستان و بلوچستان باید احصا، طبقه بندی و مشخص شود و برای حل و رفع آنها نیز باید از ظرفیت مردم بهره برد و حلقه‌های میانی خودجوش جهادی پای کار بیایند و دولت نیز حمایت‌های لازم را آنها انجام دهد.

وی تاکید کرد: باید همه مدیران در تمامی سطوح به مدیریت مردم پایه مؤمن و آگاه و متعهد باشند و با آسان سازی و فراگیر سازی امور، زمینه حضور و ورود جدی نهادهای مردمی را فراهم کنند تا شاهد موفقیت‌های چشمگیر تری باشیم.

حکمرانی مردمی جزو افتخارات سیستان وبلوچستان است

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم گفت: در گفتمان امامین انقلاب، مردم محور اصلی هستند و این موضوع مهم در دولت سیزدهم نیز پیگیری و اجرا می‌شود.

رضا شریفی افزود: خوشبختانه احوال سیستان و بلوچستان رو به بهبود است که مهمترین دلیل این حال خوش نیز پایبندی مردم به اعتقادات دیرینه و سنت‌های مردم‌داری است.

وی افزود: در این استان علما، ریش سفیدان و بزرگان شیعه و سنی همواره در کنار دولت و به فکر مردم بوده‌اند و همین مسأله موجب شده که مورد وثوق و اعتماد جوانان بوده و هستند و در عرصه‌های حساس استان نیز منشأ اثرات خیر زیادی شده‌اند.

به گفته شریفی، در جریانات اغتشاشات پیش آمده استان، مردم و ریش سفیدان نقش مهمی در کاهش التهابات داشته‌اند که جای تقدیر دارد.

وی خاطر نشان کرد: امروز مردم سیستان و بلوچستان پیام خدمت بی منت را از خادمان خود در دولت دریافت کرده و به آنها اعتماد کرده‌اند و این امر وظیفه مدیران دولتی را سنگین‌تر کرده و مکلف هستند تا به فرآیند خدمت رسانی خود به مردم، عمق و سرعت و قوت ببخشند.

شریفی اضافه کرد: سیستان و بلوچستان استان تهدیدات و فرصت‌های متنوع است که باید فرصت‌ها را در راستای پیشرفت استان به کار بگیریم و برای مقابله با تهدیدات نیز راهکارهای مقابله‌ای مردم پایه متناسبی تدوین شود که تا امروز نیز اتفاقات خوبی افتاده است.

source

توسط