به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، اوضاع بحرانی در بیمارستان شفا همچنان ادامه دارد و «مروان ابو سعده»، از جراحان ارشد بیمارستان شفا گفته است که نیروهای اسرائیلی در بیمارستان شفا چیزی نیافتند.

به گفته این پزشک بیمارستان شفا؛ اوضاع در بیمارستان شفا فاجعه‌بار است و با کمبود شدید آب و غذا مواجهیم و اسرائیل به ما ۳۰۰ لیتر سوخت پیشنهاد داده که این مقدار سوخت به هیچ وجه پاسخگوی ژنراتورهای بزرگ بیمارستان نیست و ما به ۲۴ هزار لیتر سوخت نیاز داریم.

از سوی دیگر، شاخه نظامی جنبش حماس (گردان‌های قسام) در بیانیه‌ای با تاکید بر اینکه آنچه در بیمارستان شفا واقع در نوار غزه در حال رخ دادن است، جنایتی ورای تصور است، دولت جو بایدن، رییس جمهور آمریکا را مسئول مستقیم نسل‌کشی ناشی از اشغال این بیمارستان دانست.

در این بیانیه آمده است: مرکز درمانی شفا حالا به یک پادگان نظامی بدل شده که تانک‌ها و تک‌تیراندازهای اشغالگران در آن مستقر هستند و آنچه در این مرکز رخ می‌دهد، جنایتی ورای تصور است.

در ادامه این بیانیه می‌خوانیم: نیروهای اشغالگر دسترسی به داروخانه جهت استفاده بیماران را قطع کرده‌اند که در نتیجه به شهادت بسیاری از آنها منجر شده و قطع آب، غذا و دارو برای هزاران زخمی، آواره و کادر درمان حاضر در بیمارستان، شرایط فاجعه‌باری را ایجاد کرده است. این یک رویه سیستماتیک برای نسل‌کشی تمام افراد حاضر در بیمارستان است که درست مقابل چشم جهانیان صورت می‌گیرد.

قسام در ادامه بایدن و دولت آمریکا را مسئول مستقیم جنایت نسل‌کشی ناشی از اشغال بیمارستان شفا دانست و تاکید کرد: ما بایدن را مسئول جنایات بیرحمانه علیه کودکان، زنان و غیرنظامیان بی‌دفاعی می‌دانیم که با حمایت دولت آمریکا، در سراسر نوار غزه به شهادت می‌رسند.

به گفته رییس بخش سوختگی‌های بیمارستان شفا، آب و برق این بیمارستان قطع شده است و تک‌تیراندازان اسرائیلی در هر نقطه از بیمارستان مستقر هستند. أحمد مخللاتی رییس بخش سوختگی‌های بیمارستان شفا در گفتگو با الجزیره گفت: آب و برق ساختمان‌های اصلی بیمارستان شفا قطع شده است. تقریباً هیچ بیماری در بیمارستان باقی نمانده و اینترنت در این بیمارستان به کلی قطع است. بسته‌های غذایی ارسالی به بیمارستان شفا تنها برای ۴۰ درصد از حاضرین در آن کفایت می‌کند.

مخللاتی بیان کرد: وضعیت کلی ناامن است و به سبب نبود برق امکان عمل جراحی وجود ندارد. کودکان به سبب نبود آب شرب سالم دچار التهاب‌های روده‌ای شدید شدند. تانک‌های اسرائیلی همچنان در محوطه‌ها و اطراف بیمارستان حضور دارند و نظامیان اسرائیلی به دو ساختمان در داخل بیمارستان یورش بردند.

وی افزود: تک‌تیراندازان اسرائیلی در هر نقطه از بیمارستان مستقر شدند. رژیم اشغالگر اجساد شماری از شهدا را ربوده است. بیشتر بیماران بخش مراقبت‌های ویژه که نیاز به تنفس مصنوعی داشتند، به شهادت رسیدند. بیشتر ساختمان‌های بیمارستان بمباران شده و هر کسی در محوطه‌ها و اطراف بیمارستان حرکتی داشته باشد، مورد هدف قرار می‌گیرد.

رییس بخش سوختگی‌های بیمارستان شفا ادامه داد: به سبب ادامه محاصره بیمارستان، شمار زیادی از نوزادان نارس فوت شدند.نوزادان نارسی هم که زنده مانده‌اند، به سبب شرایط ناگوار موجود چندان دوام نخواهند آورد.

source

توسط