عباس علی‌آبادی افزود: البته در چشم‌انداز می‌خواهیم رقابت در تولید خودرو به‌گونه‌ای باشد که نیازی به قیمت‌گذاری توسط شورای رقابت نباشد و این خواست ما و دولت است.

وی در حاشیه دومین نمایشگاه تحول صنعت خودرو که در نمایشگاه بین‌المللی تهران فعالیت خود را آغاز کرده است، درخصوص اقدام خودروسازان مبنی‌برالزام متقاضیان به خرید خودروهایی مغایر با خودروهای ثبت‌نامی در سامانه یکپارچه خودرو، گفت: خودروساز مطلقا و طبق قانون‌ حق ندارد خریدار را مجبور به خرید محصول دیگری کند و باید طبق قرارداد عمل کند.

وزیر صمت تاکید کرد: خودروسازان به من گفته‌اند به مشتریان توصیه می‌کنند خودرویی را جای مدلی دیگر خریداری کنند حالا مشتری می‌تواند توصیه را نپذیرد، هیچ الزامی نیست پس اگر چنین اقدامی صورت گرفته است، این موضوع را مطالبه و پیگیری می‌کنم‌.

وی با اعلام اینکه «در زمان حاضر ‌تشخیص قیمت‌گذاری خودرو به‌عهده شورای رقابت است»، افزود: البته در چشم‌انداز می‌خواهیم رقابت در تولید خودرو به‌گونه‌ای باشد که نیازی به قیمت‌گذاری توسط شورای رقابت نباشد و این خواست ما و دولت است.

وزیر صمت در پاسخ به این سوال که شورای رقابت چه‌زمانی از قیمت‌گذاری حذف می‌شود، گفت: من مسئول این کار نیستم و نمی‌توانم در مورد این موضوع قول و وعده بدهم.

source

توسط