بین 30 تا 40 درصد از مردان در مقطعی از زندگی خود دچار انزال زودرس می‌شوند. زود انزالی می‌تواند مشکلات فراوانی را در روابط میان زوجین ایجاد کرده و تداوم زندگی زناشویی را به مخاطره بیندازد. مشکل زود انزالی اگر همیشگی باشد، نیاز به درمان‌های جدی زیر نظر روانشناس و روانپزشک دارد. اما زود انزالی مقطعی را با استفاده از محصولاتی مثل اسپری تاخیری به خوبی می‌توان کنترل کرد. اسپری تاخیری محصولی است که آقایان به کمک آن می‌توانند در رابطه جنسی دوام بیشتری داشته باشند که این مسئله رضایت همسر و خود شخص را به دنبال خواهد داشت. برای اینکه بدانید اسپری تاخیری چیست و نحوه استفاده از اسپری تاخیری چگونه است در ادامه همراه ما باشید.

آنچه در این مقاله می خوانیم

علت زود انزالی چیست؟

شایع‌ترین مشکل جنسی در میان جوامع، زودانزالی است که علت‌های زیر را برای آن عنوان کرده‌اند:

 • عوامل ژنتیکی (مربوط به مولکول‌هایی که بین اعصاب سیگنال می‌دهند.)
 • علل روانی (مثل استرس، اضطراب و مشکل در روابط میان زوجین)
 • سایر مشکلات سلامتی (مثل سطح غیر طبیعی هورمون‌ها)

جالب است بدانید که یک سوم تا یک چهارم از مردان مبتلا به انزال زودرس در نعوظ یا erection نیز مشکل دارند.

اسپری تاخیری چیست؟

اسپری‌های تاخیری در حساس‌ترین نواحی آلت تناسلی باعث کاهش حساسیت و بی‌حسی شده و به این ترتیب انزال را به تاخیر می‌اندازند. در اسپری تاخیری از بنزوکائین یا لیدوکائین استفاده می‌شود. این ترکیبات باعث ایجاد بی‌حسی شده و مقاربت جنسی را طولانی‌تر می‌کنند. به اسپری‌های تاخیری گاهی اسپری لیدوکائین گفته می‌شود. بدون نیاز به نسخه پزشک می‌توانید اسپری‌های تاخیری را از داروخانه‌ها حتی به صورت آنلاین تهیه نمایید. قیمت اسپری تاخیری بسیار مناسب است و کلیه افراد به راحتی می‌توانند آن را تهیه نمایند.

 زود انزالی

آیا اسپری تاخیری واقعا اثر دارد؟

بله؛ اسپری‌های تاخیری واقعا موثر هستند. یک مطالعه که در سال 2016 روی مردان مبتلا به زود انزالی صورت گرفت، نشان داد که استفاده از اسپری تاخیری جهت به تاخیر انداختن انزال واقعا موثر است و می‌تواند منجر به تجربه جنسی بهتر در میان شرکای جنسی شود. در سال 2020 مطالعه دیگری نتیجه تحقیق قبلی را تائید کرد. مطالعات نشان می‌دهد که اسپری‌های تاخیری به مردان کمک می‌کنند تا در رابطه جنسی 65% بیشتر دوام آورده و حدود 3 تا 4 دقیقه بیشتر بتوانند رابطه جنسی را ادامه داده و انزال را به تاخیر بیندازند. با این حال اثرات اسپری تاخیری در افراد مختلف متفاوت است و نمی‌توان به طور دقیق تعیین کرد که این محصول در کلیه افراد تا چند دقیقه باعث تاخیر در انزال خواهد شد. چاره‌ای نیست جز آنکه آن را امتحان کنید.

نحوه استفاده از اسپری تاخیری

برایتان شرح دادیم که اسپری تاخیری چیست. طریقه استفاده از اسپری لیدوکائین برای آقایان به شرح زیر است:

 1. بطری محصول را خوب تکان دهید.
 2. سر اسپری را نزدیک به آلت تناسلی نگه دارید.
 3. اسپری را در فاصله 30 سانتی متری آلت تناسلی گرفته و بزنید. اگر محصول را در فاصله نزدیک‌تر یا دورتر بگیرید، ممکن است اثر بخشی خود را به بهترین شکل بر جای نگذارد.
 4. محصول را به آلت تناسلی اسپری کنید.
 5. زیر کلاهک آلت تناسلی و در طول آلت تناسلی اسپری را زده، به صورت دورانی مالش دهید تا خوب جذب شود.
 6. 15 دقیقه صبر کنید. مانند هر اسپری بی‌حس کننده دیگری اسپری تاخیری هم به مدتی زمان نیاز دارد تا اثر خود را بگذارد.
 7. پس از اینکه اسپری تاخیری اثر خود را گذاشت، رابطه جنسی را آغاز نمایید.
 8. بعد از اتمام رابطه، آلت تناسلی را خوب بشویید.

همان طور که متوجه شدید، طرز استفاده اسپری تاخیری بسیار ساده است.

چه مقدار اسپری تاخیری بزنیم تا اثر کند؟

سطوح حساسیت اشخاص با یکدیگر متفاوت است. اکثر تولید کنندگان 2 یا 3 بار اسپری کردن را کافی می‌دانند. پیشنهاد می‌دهیم که از مقدار کم شروع کنید و بعد در صورتی که لازم بود مقدار را افزایش دهید. وقتی محصول را اسپری کردید، با انگشت و با حرکات دایره‌ای مالش انجام دهید تا دیگر خیسی اسپری حس نشود.

یک نکته مهم این است که پس از استفاده از اسپری تاخیری دست‌های خود را خوب بشویید تا مواد بی‌حسی در دیگر نقاط پوست و بدن شما پخش نشود.

 اینفوگرافیک نحوه استفاده از اسپری تاخیری

اشتباهات رایج در نحوه استفاده از اسپری تاخیری

برخی از اشتباهاتی که در نحوه استفاده از اسپری تاخیری ممکن است بعضی از افراد انجام دهند، به شرح زیر است:

 • بیش از اندازه اسپری تاخیری می‌زنند. البته حتی اگر زیاد هم این محصول را استفاده کرده‌اید، حداکثر در عرض 30 دقیقه معمولا اثر آن از بین می‌رود.
 • اگر خیلی کم از اسپری تاخیری بزنید ممکن است اصلا اثری بر جای نگذارد.
 • ممکن است بعضی از افراد اسپری تاخیری را در مکان نادرست استفاده کنند. اسپری تاخیری باید به فرنولوم و گلنس زده شود. فرنولوم، سر آلت تناسلی را به بدنه آن متصل می‌کند. گلنس سر آلت تناسلی مردان است.
 • بعضی از افراد نیز بعد از زدن اسپری تاخیری، صبر نکرده و فورا وارد عمل می‌شوند که در این صورت هم اسپری هنوز تاثیر خود را بر جای نگذاشته است.

اسپری تاخیری چگونه عمل می کند؟

مکانیسم اثر اسپری تاخیری از طریق ایجاد بی‌حسی در اندام تناسلی مردان است. اسپری‌های تاخیری دارای دوز کنترل شده و مواد بی‌حس کننده غلیظی هستند که بدون تاثیر منفی در لذت ارگاسم، انزال را به تاخیر می‌اندازند. 2 نوع اسپری تاخیری مورد تایید FDA وجود دارد:

 • بر پایه لیدوکائین
 • بر پایه بنزوکائین

اسپری‌های بر پایه لیدوکائین حاوی 10 تا 11 میلی‌گرم لیدوکائین و اسپری‌های تاخیری بر پایه بنزوکائین حاوی 7.5% بنزوکائین غلیظ هستند. اما اسپری تاخیری از هر نوعی که باشد، اثری مشابه دارد. مردان وقتی از لحاظ جنسی تحریک می‌شوند، اعصاب به مغز سیگنال می‌دهند که آلت تناسلی برانگیخته شود. لیدوکائین و بنزوکائین از ورود سدیم به انتهای عصب آلت تناسلی جلوگیری می‌کنند. در این صورت بی‌حسی ایجاد شده و اسپری تاخیری شروع به اثرگذاری می‌کند.

اسپری تاخیری را کجا باید بزنیم؟

برایتان شرح دادیم که اسپری تاخیری چیست. همچنین نحوه استفاده از اسپری تاخیری به شرح زیر است:

 • حدود 10 دقیقه قبل از شروع رابطه جنسی باید اسپری تاخیری را بزنید. این زمان در منابع گوناگون بین 5 تا 20 دقیقه هم عنوان شده است. شاید پس از چند بار مصرف خودتان بتوانید بهتر از هر شخص تشخیص دهید که چند دقیقه قبل از رابطه جنسی بهتر است اسپری تاخیری را بزنید.
 • اسپری تاخیری را حدود 20 تا 30 سانتی‌متر دورتر از آلت تناسلی نگه داشته و بعد اسپری کنید.
 • اسپری تاخیری را باید به ناحیه کلاهک و زیر آلت تناسلی بزنید.
 • حداقل 3 بار باید اسپری را بزنید. نهایتا 10 بار می‌توان این محصول را اسپری نمود.
 • بهتر است 10 تا 20 دقیقه صبر کرده و بعد برای مقاربت اقدام نمایید.
 • بعد از اتمام رابطه بهتر است آلت تناسلی را بشویید.

کدام اسپری تاخیری موثرتر است؟

اسپری تاخیری که حاوی لیدوکائین است، بی‌حس کننده قوی‌تری به شمار می‌آید و نسبت به انواعی که حاوی بنزوکائین هستند، اثرگذاری بهتری دارد. با این حال اسپری تاخیری مبتنی بر بنزوکائین نیز مزایای خود را دارد. بنزوکائین در کاندوم، دستمال مرطوب، کاندوم، کرم و ژل نیز می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. لیدوکائین همزمان با کاندوم لاتکس نباید مورد مصرف قرار گیرد زیرا باعث آسیب به آن می‌شود. محدودیتی برای استفاده از بنزوکائین وجود ندارد. اما در مورد لیدوکائین باید با احتیاط بیشتری عمل کرد.

در نهایت پیشنهاد ما به شما این است که هم اسپری تاخیری حاوی لیدوکائین و هم بنزوکائین را استفاده کنید و ببینید کدامیک برای شما موثرتر خواهد بود. باز هم تاکید می‌کنیم که از مقدار کم شروع کنید و یک دفعه مقدار زیادی اسپری به اندام تناسلی نزنید.

آیا می‌توانیم هر روز از اسپری تاخیری استفاده نماییم؟

بله؛ در اکثر موارد مانعی وجود ندارد که هر روز از اسپری تاخیری استفاده کنید؛ مگر آنکه پزشک دستور دیگری داده باشد یا روی جلد محصول مورد نظر نکته دیگری عنوان شده باشد.

اسپری تاخیری برای زود انزالی

تاثیر اسپری تاخیری روی شریک جنسی زن

بسیاری از افراد وقتی می‌پرسند، فواید اسپری تاخیری چیست ، این مورد را هم سوال می‌کنند که آیا استفاده از این محصول در آقایان در به تاخیر انداختن ارگاسم در خانم‌ها هم می‌تواند موثر باشد؟ خیر؛ اسپره تاخیری به هیچ وجه روی شریک جنسی زن اثری نخواهد داشت. در واقع وقتی لیدوکائین یا بنزوکائین موجود در اسپری تاخیری از راه پوست جذب بدن مرد می‌شود، دوباره این قابلیت را ندارد که بیرون آمده و روی شریک جنسی هم اثر بگذارد. برای به تاخیر انداختن ارگاسم در خانم‌ها محصول خاصی وجود ندارد زیرا معمولا خانم‌ها در این زمینه مشکلی ندارند و چیزی به نام مشکل زود انزالی مربوط به آقایان است.

آیا اسپری تاخیری ایمن است؟

نظر متخصصان در مورد ایمنی اسپری تاخیری چیست؟ خوشبختانه اسپره تاخیری محصولی کاملا ایمن و بی‌خطر است.

حتی هنگام رابطه جنسی دهانی می‌توانید از اسپری تاخیری استفاده کنید و از این نظر مشکلی وجود ندارد.

اما باید از یک مورد مطمئن شوید؛ آن هم اینکه نه خودتان و نه همسرتان به بی‌حس کننده‌هایی مثل لیدوکائین و بنزوکائین حساسیت ندارید.

اسپری تاخیری چند ساعت اثر دارد؟

اصلا به طور دقیق نمی‌توان یک پاسخ صریح به این سوال داد. ویژگی‌های بدنی و روانی افراد با هم متفاوت است و مدت زمان اثر اسپری تاخیری می‌تواند از فردی به فرد دیگر فرق داشته باشد. به طور کلی با زدن اسپری تاخیری 1 تا 5 دقیقه در انزال تاخیر ایجاد می‌شود. در بعضی از افراد این مدت زمان ممکن است بیشتر باشد. دقت داشته باشید که درصد لیدوکائین و بنزوکائین در اینکه اسپری تاخیری چقدر تاخیر ایجاد می‌کند نقش تعیین کننده‌ای دارد.

چگونه اثر اسپری تاخیری را از بین ببریم؟

همه چیز را در مورد اینکه اسپری تاخیری چیست برایتان گفتیم اما اگر سوال بالا در ذهنتان وجود دارد باید گفت که اثر اسپری تاخیری را می‌توانید با شستن آن از بین ببرید. می‌توانید از آب و صابون استفاده کنید یا شامپو بدن بزنید.

دیگر روش ها برای درمان انزال زودرس در آقایان

دانستید که اسپری تاخیری چیست. برای خرید اسپری تاخیری می‌توانید به داروخانه آنلاین مثبت سبز مراجعه کنید. اما راه‌های دیگری هم برای کمک به بهبود انزال زودرس در مردان وجود دارد:

تکنیک توقف و شروع

اگر در حین رابطه جنسی احساس کردید که هر لحظه ممکن است دچار انزال شوید، رابطه جنسی را متوقف کرده، استراحت کنید تا این حس برطرف شود. سپس دوباره شروع کنید.

تکنیک فشار دادن

اگر احساس می‌کنید نزدیک به انزال هستید می‌توانید زیر کلاهک آلت تناسلی را فشار دهید. در این صورت ممکن است حس انزال در شما کاهش یابد.

طب سوزنی، تمرینات کف لگن و استمنا قبل از رابطه جنسی نیز می‌تواند در به تاخیر انداختن انزال موثر باشد.

کاهش حساسیت آلت تناسلی با مصرف کاندوم

در قسمت‌های قبلی مقاله شرح دادیم که اسپری تاخیری چیست اما به جز اسپری، از کاندوم هم می‌توانید کمک بگیرید. اگر کاندوم تاخیری استفاده کنید که در انزال تاخیر ایجاد ایجاد خواهد شد اما اگر کاندوم معمولی هم مورد استفاده قرار دهید ممکن است از شدت تحریک شما کاسته و از این طریق در به تاخیر انداختن انزال موثر باشد.

دارو برای زود انزالی

بعضی از داروها مثل داروهای ضد افسردگی می‌توانند در درمان زود انزالی مفید بوده و ارگاسم را طولانی‌تر کنند. این داروها حتما باید تحت نظر پزشک مورد استفاده قرار گیرند. گاهی هم برای درمان زود انزالی لازم است تا مشکل زمینه‌ای حل شود. مثلا اگر سطح هورمون‌های مردانه در فرد پایین است باید به کمک دارو و تحت نظر پزشک آن را افزایش داد.

معرفی بهترین اسپری تاخیری و حجم دهنده

بهترین اسپری تاخیری چیست؟ محصولات زیر را به شما پیشنهاد می‌دهیم:

اسپری تاخیری سیمپلکس حاوی ویتامین E

این اسپری علاوه بر اینکه حاوی ویتامین E است، با ایجاد حس خنک کنندگی، بی‌حسی ایجاد کرده و با رایحه‌ای دلنشین انزال را در آقایان به تاخیر می‌اندازد. نعوظ طولانی مدت و افزایش جریان خون در آلت تناسلی از مزایای این اسپری است که حتی در کنار کاندوم نیز می‌توانید آن را مورد استفاده قرار دهید. این اسپره تاخیری در رایحه‌های مختلف عرضه می‌شود:

 اسپری تاخیری سیمپلکس

اسپری تاخیری دیلی نان استاپ کاپوت

به منظور تاخیر در انزال محصول دیگری که می‌توانید استفاده کنید، اسپری تاخیری دیلی نان استاپ کاپوت است. این اسپری به واسطه داشتن لیدوکائین، سبب به تاخیر انداختن انزال در مردان می‌شود. استفاده آسان و سریع و قدرت اثرگذاری مناسب از مزایای این محصول است.

 اسپری تاخیری نان استاپ کاپوت

اسپری تاخیری دابل دیلی کدکس

بهترین اسپری تاخیری چیست؟ اسپری تاخیری دابل دیلی کدکس را به شما پیشنهاد می‌دهیم. قابلیت استفاده همراه با کاندوم، استفاده ساده و سریع، به تاخیر انداختن انزال، کمک به نعوظ طولانی مدت، افزایش خون در اندام تناسلی و ایجاد حس رضایتمندی در زوجین از مزایای این اسپره تاخیری است.

 اسپری تاخیری دابل دیلی کدکس

اسپری تاخیری VIP ایموشن حاوی ویتامین E

اگر از مشکل زود انزالی رنج می‌برید، محصول دیگری که می‌توانیم در اینجا به شما معرفی کنیم، اسپری تاخیری VIP ایموشن حاوی ویتامین E است. این اسپری دارای گواهینامه از سازمان غذا و دارو بوده و بدون هیچ عارضه‌ای با به تاخیر انداختن انزال، ارگاسم را برای زوجین دلپذیر می‌کند.

 اسپری تاخیری وی آی پی ایموشن

اسپری تاخیری دلتا زکس دلتا دارو

در رایحه‌های مختلف این اسپری تاخیری را برای کمک به درمان زودانزالی می‌توانید امتحان کنید. این اسپری تاخیری حاوی 10 درصد لیدوکائین بوده و در کنار کاندوم هم قابل استفاده است. نعوظ طولانی مدت از دیگر مزایای این اسپری تاخیری است.

 اسپری تاخیری دلتا زکس

اسپری لیدوکائین 10 درصد کلاسیک دلتا دارو

انزال زودرس را به کمک اسپری لیدوکائین 10 درصد کلاسیک دلتا دارو به خوبی می‌توانید کنترل کنید. این محصول قابل استفاده با کاندوم بوده و با افزایش جریان خون در اندام تناسلی در نعوظ طولانی مدت نیز تاثیر دارد.

 اسپری لیدوکائین 10 درصد کلاسیک

کلام آخر در مورد اینکه اسپری تاخیری چیست؟

اسپری تاخیری چیست ؟ محصولی است که برای به تاخیر انداختن انزال و حل مشکل زود انزالی مورد استفاده قرار می‌گیرد. انواع اسپری تاخیری و محصولات جنسی را از داروخانه آنلاین مثبت سبز می‌توانید تهیه کنید. اسپری تاخیری یکی از بهترین راهکارها برای بهبود روابط زناشویی و حل مشکلات جنسی است. آیا تجربه استفاده از اسپری تاخیری را دارید؟ نظرات خود را با ما و خوانندگان این مجله در میان بگذارید.

source

توسط