هنوز ۱۰هفته از فصل سپری شده و استرس، هیجان و رقابت در بالای جدول به اوج خود نرسیده است، هر چند آبی پوشان در صدر جدول قرار دارند، ذوب آهن با یک بازی بیشتر از تیم‌های دوم و سوم، با ۱۸ امتیاز دوم است، پرسپولیس سوم و سپاهان هم با دو بازی کمتر در رده پنجم قرار دارد. جدول این فصل با توجه به تعطیلی های نامنظم و فراوانی که داشته هنوز به اعتدال و روال عادی خود باز نگشته است، دو تیم  ۸ بازی انجام داده اند، برخی ۹ بازی و برخی دیگر ۱۰ بازی و رده بندی تیم ها در جدول با تعداد بازی هایشان یکسان نیست.

هنوز عده ای عیار تیم استقلال را در بازی های بزرگ ندیده اند اما پر واضح است که این تیم وقتی بهترین شروع فصل خود را داشته و در ۹ بازی ۲۲ امتیاز کسب کرده یعنی اینکه برای حضور در کورس مدعیان و سپس صدرنشینی و در پایان قهرمانی تصمیم و عظمی جدی دارد. این تیم اگر حریفان خود را دست کم نگیرد و تفاوتی بین تیم های بالا و پایین جدول قائل نشود و حواسش تنها به کسب ۳ امتیاز باشد، می تواند همچنان صدرنشین بماند. پس از ۱۰ هفته، تیم هایی که همیشه  مدعی بوده اند همچنان خودشان را به لیگ تحمیل کرده اند و ثابت کرده اند که برای این فصل هم برنامه ویژه ای دارند.

استقلال دوست دارد قهرمانی دو فصل پیش خود را تکرار کند، پرسپولیس می خواهد بر تعداد قهرمانی هایش بیفزاید، سپاهان هم می خواهد با قهرمانی دوباره خاطره فصل های دور قهرمانی اش را تکرار کند به همین خاطر نمی توان فعلا قهرمان را  شناخت. هنوز دربی پایتخت باقیمانده و بازی های ۶ امتیازی تیم های صدرنشین تکمیل نشده اند و شاید پس از نیم فصل اول بتوان تیم قهرمان را پس از قهرمانی نیم فصل بیشتر شناخت.

محمود فخرالحاج| باشگاه خبرنگاران آزاد

source

توسط