به گزارش ورزش سه، به تازگی با اعلام باشگاه اتلتیکومادرید اعلام شد که دیگو سیمئونه قرار است تا سال ۲۰۲۷ در این تیم سرمربیگری کند؛ آن هم در شرایطی که از دسامبر ۲۰۱۱ تا امروز، جهان همواره در حال تغییر بوده. کشور‌ها، متلاشی شده شدند، نلسون ماندلا درگذشت، باربی و اوپنهایمر، گیشه‌های سینما را منفجر کرده‌اند، اوباما رفت تا ترامپ بیاید و او رفت تا «بایدن» بیاید و هزاران تغییر ریز و درشت دیگر اما دیگو سیمئونه هنوز سرمربی اتلتیکومادرید است. 

او در شرایطی هدایت این تیم را بر عهده گرفت که «کولچونرو» در سال ۲۰۱۱ تنها 6 امتیاز تا سقوط فاصله داشت. رهبر سابق، لباس مربیگری را به تن کرد و 2  قطبی رئال مادرید و بارسلونا را تبدیل به یک رقابت سه‌جانبه کرد.

اکنون در این مطلب به 10 خاطره تلخ و شیرین او در این مدت می‌پردازیم.

اولین عنوان
او وارد شد و تنها در عرض 6 ماه، اولین جام را بالای سر برد. اتلتیکومادرید در فینال فصل 2012-2011 لیگ اروپا، اتلتیک بیلبائوی تحت هدایت مارچلو بیلسا را شکست داد.

1952075

سوپرجام برابر چلسی
چلسی به تازگی قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شده بود اما به اتلتی هیچ توجهی نداشت. آن‌ها با هتریک فالکائو و دیگر گل میراندا، 4 بر یک، تیم پایتخت نشین انگلیس را شکست دادند.

1952076

شکستن طلسم دربی
اتلتیکومادرید در سانتیاگو برنابئو برابر رئال مادرید قهرمان جام حذفی شد. میراندا گل زد تا نتیجه را 2 بر یک کند و به یک دوره 14 ساله بدون پیروزی مقابل لوس بلانکو پایان داد.

1952087

قهرمانی درنوکمپ
آن‌ها دوباره قهرمان لالیگا شدند و آن هم درست در ورزشگاه نوکمپ، مقابل چشمان بارسلونایی‌ها!

1952090

لادسیما
آن‌ها شکوه ابدی اولین قهرمانی در لیگ قهرمانان را تا دقیقه 92:48 فینال فصل 2014-2013 مقابل رئال مادرید حس می‌کردند اما در آن ثانیه راموس روی سر  مدافعان اتلتیکومادرید بلند شد و دروازه را باز کرد تا بازی به وقت اضافه برود؛  جایی که اتلتی شکست خورد و جام قهرمانی اروپا را از دست داد.

1952096

انتقام در سوپرجام
قطعاً سوپرجام اسپانیا با هیچ جام اروپایی قابل مقایسه نیست اما «ال‌چولو» برای اینکه کمی از سنگینی شکست در فینال اروپا را در دفترچه خاطرات خود فراموش کند، مجبور به پیروزی در دربی مادرید بود و این کار را به بهترین نحو انجام داد.

1952103

باز فینال، باز رئال مادرید، باز پنالتی و باز هم شکست
آن‌ها دوباره به فینال لیگ قهرمانان اروپا راه پیدا کردند و اینجا در فینال فصل 2016-2015  مقابل رئال مادرید در ضربات پنالتی شکست خوردند.

1952105

یک لیگ اروپای دیگر
در فصل ۲۰۱۷/۱۸، آن‌ها توانستند با شکست دادن مارسی، بار دیگر در دوران حضور سیمئونه قهرمان لیگ اروپا شوند.

1952117

سوپرجام اروپا هم برای اتلتی است!
اتلتیکو با گل‌های کوکه، سائول و دیگو کاستا، رئال مادرید را در سوپر جام اروپا شکست دادند تا فاتح این جام شوند.

1952118

قهرمانی دوباره در لالیگا
سیمئونه مقابل بارسلونا و رئال مادرید‌ ایستاد و در فصل عجیبی که با ویروس کرونا همراه بود، فاتح لالیگا شد تا سیمئونه وارد عصر جدیدی از حضور خودش شود.

*سیمئونه که از میانه‌های فصل گذشته تغییر سبک داد و از تیم دفاعی و بسته گذشته فاصله گرفته، این فصل در اتلتیکومادرید عملکرد فوق درخشانی داشته، زیرا با یک بازی کمتر نسبت به رقبای خود در اسپانیا با ۲۵ امتیاز پایین‌تر از بارسلونای ۲۷ امتیازی در رده چهارم است و با انجام بازی معوقه دور نیست که بتواند به رده سوم برسد و برای لغزش همشهری سفید پوش خود لحظه شماری کند.

1952120

source

توسط