یک استارتاپ مستقر در سن‌فرانسیسکو به نام Humane از اولین محصول خود با نام AI Pin رونمایی کرد. از این دستگاه که در ادامه مشخصات آن را مرور خواهیم کرد، تاکنون گزارش‌های مختلفی منتشر شده است به‌عنوان یک گوشی هوشمند بدون نمایشگر و البته پوشیدنی یاد شده است.

قابلیت‌های Ai Pin

AI Pin یک دستگاه مکعبی‌شکل نسبتاً کوچک است که به‌طور مغناطیسی به لباس شما می‌چسبد. از جمله کاربردهای این دستگاه می‌توان به گرفتن عکس‌های 13 مگاپیکسلی (امکان ضبط ویدیو در آینده فراهم خواهد شد) و ارسال پیام‌های متنی اشاره کرد. همچنین AI Pin همراه با یک دستیار مجازی هوش مصنوعی مبتنی بر فناوری مایکروسافت و OpenAI ارائه می‌شود.

با وجود پشتیبانی از هوش مصنوعی، می‌توانید با Ai Pin صحبت کنید و سپس این دستگاه از طریق میکروفون داخلی خود پیام صوتی شما را بررسی می‌کند و چیزی که به دنبال آن هستید را به سرعت پیدا می‌کند. علاوه بر این، با کمک صدای خود می‌توانید از طریق َAi Pin پیام‌های متنی بنویسید و عملکرد دیگری با نام Catch Me Up «صداهای موجود در صندوق ورودی شما را مرتب می‌کند».

از دیگر مشخصات قابل‌توجه آن می‌توان به اسپیکر داخلی اشاره کرد که Humane از آن به‌عنوان «اسپیکر شخصی» یاد می‌کند. همچنین AI Pin از بلوتوث پشتیبانی می‌کند تا بتوانید آن را برای گوشی دادن به موسیقی‌های موردعلاقه خود به هدفون‌های دارای بلوتوث متصل کنید.

شرکت Humane برای ارائه تجربیات موسیقی مبتنی بر هوش مصنوعی در دستگاه خود با سرویس پخش موسیقی Tidal همکاری کرده است و سیستم عکاسی مجهز به هوش مصنوعی آن نیز به شما کمک خواهد کرد تا خاطرات مهم خود را ثبت کنید و به یاد بیاورید. Ai Pin همچنین می‌تواند به‌عنوان مترجم زبان خارجی شما عمل کند.

همانطور که گفتیم این دستگاه فاقد نمایشگر است، اما Humane با ارائه یک پروژکتور داخلی که اطلاعات را می‌تواند با رنگ سبز روی سطوح مختلفی نشان دهد، تا حدی تلاش کرده تا عدم وجود نمایشگر را جبران کند. از دیگر قابلیت‌های آن می‌توان به «Trust Light» اشاره کرد که باعث می‌شود هنگام ضبط‌کردن ویدیو یا صدا و گرفتن عکس یک چراغ زرد رنگ چشمک بزند تا به شما و اطرافیانتان درباره این عملکرد اطلاع‌رسانی کند.

Humane همچنین برای دستگاه خود یک سیستم‌عامل اختصاصی با نام Cosmos توسعه داده است که هیچ برنامه‌ای ندارد اما طبق شرکت سازنده، «فناوری‌های هوشمند را با تعامل بصری و امنیت پیشرفته» ترکیب می‌کند.

در نهایت، Ai Pin در سه رنگ Eclipse ،Equinox و Lunar و همراه با یک پردازنده نامشخص از کوالکام عرضه می‌شود و وزن آن 34 گرم است. قیمت این دستگاه همانطور که روز گذشته فاش شده بود 699 دلار است که البته یک اشتراک ماهانه 24 دلاری نیز باید برای آن خریداری کرد. Ai Pin از اوایل سال آینده میلادی وارد بازار خواهد شد و پیش‌خرید آن از 16 نوامبر (25 آبان) آغاز می‌شود.

source

توسط