در چارچوب رقابت‌های مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، در شرق آسیا دو تیم اوراواردز ژاپن و پوهانگ استیلرز کره جنوبی به مصاف یک‌دیگر رفتند.

قضاوت این دیدار حساس برعهده علیرضا فغانی، داور ایرانی بود که این فصل در لیست داوران استرالیا به قضاوت می‌پردازد.

قضاوت این دیدار برای فغانی بسیار سخت شد و صحنه‌های مشکوک زیادی وجود داشت و همچنین بازی با اخراج و پنالتی دقایق پایانی جذاب‌تر هم دنبال شد.

در شرایطی که اوراوا با گل دقیقه ۳۶ پیش بود و برای دقایق طولانی برتری خود را حفظ کرده بود، در دقیقه ۶۶ گل مساوی را دریافت کرد و چند دقیقه بعد با ده نفره شدن، نتوانست حتی یک امتیاز هم کسب کند. این گل مساوی نیز وقتی به ثمر رسید که فغانی با مشورت اتاق VAR برای پوهانگ هند پنالتی گرفت.

در دقیقه ۷۲، آکیموتو بازیکن این تیم ژاپنی پس از مشورت اتاق VAR و بازبینی صحنه توسط فغانی اخراج شد تا نتیجه این بازی کاملا تحت تاثیر قرار بگیرد. جالب اینکه فغانی ابتدا به این بازیکن کارت زرد داده بود اما وقتی برای چک کردن صحنه به کنار زمین رفت چند ثانیه بعد زرد را پس گرفت و به بازیکن خاطی قرمز نشان داد.

عکس| تصمیم سرنوشت‌ساز فغانی با کمک VARعکس| تصمیم سرنوشت‌ساز فغانی با کمک VARتیم قدرتمند پوهانگ از این فرصت نهایت بهره را برد و سرانجام در دقیقه ۴+۹۰ دروازه تیم ژاپنی را فرو ریخت تا ورق بازی کاملا بچرخد.

پوهانگ با چهار برد متوالی در آسیا با ۱۲ امتیاز صدرنشین بلامنازع گروه J است و اوراواردز ۴ امتیازی در رده بعدی قرار گرفته است.

source

توسط