به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در شرایطی که حمایت‌های غرب از رژیم صهیونیستی در جنگ علیه فلسطینیان ادامه دارد، نخست‌وزیر فرانسه آمار جدیدی درباره شمار کشته‌ها و مفقودان فرانسوی در عملیات طوفان الاقصی ارائه داد.

«الیزابت بورن» نخست‌وزیر فرانسه روز دوشنبه (امروز) در مصاحبه با شبکه رادیویی «فرانسه اینتر» اعلام کرد که «شمار تلفات فرانسه در حملات حماس به اسرائیل» (عملیات طوفان الاقصی) به ۴۰ نفر افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این مقام ارشد فرانسوی در حالی آمار جدیدی درباره تعداد تلفات فرانسه در عنلیات طوفان الاقصی ارائه داده که روز شنبه هفته جاری وزارت خارجه فرانسه شمار کشته‌ها را ۳۹ نفر اعلام کرده بود.

در بیانیه وزارت خارجه فرانسه آمده بود: «فرانسه در غم کشته شدن تعداد بیشتری از شهروندان فرانسوی عزادار است و تعداد کل قربانیان فرانسوی در حملات تروریستی حماس علیه اسرائیل به ۳۹ نفر رسید».

وزارت خارجه فرانسه در بیانیه روز شنبه گفته بود که هنوز از سرنوشت ۹ شهروند فرانسوی بعد از حمله هفتم اکتبر (عملیات طوفان الاقصی) خبری در دست نیست اما «حالا تایید شده که برخی از آنها توسط حماس گرگان گرفته شده‌اند».

نخست‌وزیر فرانسه در اظهارات امروز خود اعلام کرد که از سرنوشت هشت شهروند فرانسوی اطلاعی در دست نیست و اعتقاد بر این است که برخی از آنها توسط حماس گروگان گرفته شده‌اند.

اطلاع رسانی مداوم فرانسه درباره شمار تلفات این کشور در فلسطین اشغالی در شرایطی صورت گرفته که این کشور غربی به رغم شهادت حدود ده هزار نفر از فلسطینیان ساکن غزه، به حمایت از رژیم صهیونیستی ادامه داده است.

امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه در روزهای ابتدایی بعد از عملیات طوفان الاقصی، خود را به فلسطین اشغالی رساند و ضمن دیدار با سران رژیم صهیونیستی، حمایت خودش را از این رژیم اعلام کرد.

به رغم این حمایت‌های شدید فرانسه، حمله اخیر جنگنده‌های رژیم صهیوینستی به یک مرکز فرهنگی فرانسوی در غزه، واکنش این کشور غربی را به دنبال داشت و پاریس از تل اویو خواست درباره هدف قرار دادن این مرکز توضیح دهد.

پایان پیام/

 

source

توسط