مهدی متقیان،مدیرکل پدافند غیرعامل قم در جمع کارکنان سپاه استان قم با تاکید بر اهمیت پدافند غیرعامل گفت: شیوه دشمن در جنگ از سخت و حمله نظامی به جنگ شناختی و هیبریدی تغییر پیدا کرده است.

او با اشاره به آیه شریف «واعدو لهم مستطعتم من قوه»، خداوند متعال در آیه ۶۰ سوره انفال می‌فرماید: هر آنچه که قوت دارید را جمع کنید و دشمن خدا و دشمن خودتان را با آن بترسانید افزود: قبل از مرحله درگیری و عملیات نظامی، دشمن را در قالب جنگ روانی و جنگ شناختی بترسانید.

متقیان با تاکید بر اینکه ما در حوزه پدافند عامل به قدرت بازدارندگی رسیدیم، تصریح کرد: در قدرت بازدارندگی، دشمن حتی از فکر حمله به ایران هم می‌ترسد. 
 
او افزود: اسرائیلی که مدعی حمله نظامی به ایران بدون کمک آمریکایی‌ها بود، در برابر یک باریکه‌ای به نام غزه که طول آن به۳۰ کیلومتر می‌رسد، بیش از ۲۰ روز است که نمی‌توانند کاری انجام بدهند و با کشتن کودکان، زنان، افراد مسن و افرادی که پناهی ندارند با جنگ روانی این جنگ پیش می‌برد ضمن اینکه این روز‌ها جعل روایت نیز می‌کند.
 
متقیان تاکید کرد: پدافند غیرعامل باید در مقابل شیوه‌های پیچیده تهاجم دشمن کاملاً هوشیار و جدی عمل کند و به صورت علمی، دقیق، به روز و همه جانبه برابر هرگونه نفوذ مقابله کند.

source

توسط