آلمان را به عنوان مهد اتومبیل‌سازی دنیا می‌شناسیم. جایی که مهندسی آن همیشه زبانزد بوده است و امروزه نیز دارنده بیشترین برندهای لوکس خودروسازی دنیا به شمار می‌رود. همین عامل باعث شده تا خودروهای آلمانی همیشه در لیست گران‌ترین محصولات دنیا نیز حضور داشته باشند و این قضیه، حتی در سطح خودروهای نه‌چندان لوکس ساخت این کشور نیز دیده می‌شود.

گفته می‌شود که در حال حاضر، گران‌ترین خودرو آلمانی تاریخ، مرسدس بنز 300 SLR Uhlenhaut Coupe است که با قیمت ۱۴۳ میلیون دلار، به عنوان گران‌ترین خودرو تاریخ دنیا نیز شناخته می‌شود.

با اینکه سرپرستی برندها و کمپانی‌های لوکس و اسپرت مثل بوگاتی و لامبورگینی نیز در اختیار خودروسازان آلمانی است، اما این محصولات به عنوان یک خودرو آلمانی شناخته نمی‌شوند و متعلق به مبدا و کشور خود هستند.

در این جا نگاهی داریم به گران‌ترین خودروهای آلمانی در حال تولید.

پورشه تایکان

پورشه تایکان

پورشه تایکان در زمان معرفی به عنوان یکی از اصلی‌ترین رقبای محصولات تسلا معرفی شد. خودرویی که هم برقی است و هم با داشتن ژنتیک محصولات پورشه، به قدر کافی سریع و با هندلینگ بالاست. این خودرو یک کوپه چهاردرب است که قیمت آن از حوالی ۸۸ هزار دلار شروع می‌شود. اما قیمت محبوب‌ترین نسخه آن به نام GTS AWD در حدود ۱۳۵ هزار دلار است تا تایکان یکی از جدیدترین و گران ترین خودروهای آلمانی باشد. از مهم‌ترین ویژگی‌های خودرو برقی پورشه تایکان، هندلینگ عالی و شتاب فوق‌العاده بالای آن است که در نسخه توربو S در حدود ۲.۸ ثانیه ثبت شده است. سکوت کابین و شارژ فوق سریع این خودرو برقی از دیگر امتیازات آن به شمار می‌رود.

بی ام و سری ۸

بی ام و سری ۸

نماینده خودروسازی بی ام و در کلاس کوپه‌های چهار در لوکس، سری ۸ است. بی ام و سری ۸ به واسطه لوکس بودن و البته پیشرانه‌های توانمند و مهندسی بسیار خاصی که دارد، یکی از گران ترین خودروهای آلمانی به شمار می‌آید. هرچند قیمت بی ام و سری ۸ در نسخه پایه از ۹۲ هزار دلار شروع می‌شود، اما معروف‌ترین تیپ از سری ۸ به نام M850i xDrive شناخته می‌شود که موتور ۴.۴ لیتری ۸ سیلندر با قدرت ۵۳۵ اسب بخار دارد و قیمت آن از ۱۰۷ هزار دلار شروع می‌شود. گران‌ترین مدل ب ام و سری ۸ که از ساخته‌های آلپینا است، حدود ۱۵۰ هزار دلار قیمت دارد.

بی ام و سری ۷

بی ام و سری ۷

سفینه فضایی و بسیار لوکس بی ام و به نام سری ۷ که رقیب اصلی مرسدس بنز اس کلاس و لکسوس LS به شمار می‌رود، یکی از دیگر خودروهای گران قیمت آلمانی در این روزهاست. بی ام و سری ۷ که نسخه برقی آن به نام i7 شناخته می‌شود، قیمت پایه‌ای در حدود ۹۷ هزار دلار دارد که در نسخه 760i xDrive، به عنوان محبوب‌ترین مدل این خودرو به بیش از ۱۲۲ هزار دلار می‌رسد.

مرسدس بنز AMG GT

مرسدس بنز AMG GT

مرسدس بنز AMG GT مخصوص افرادی است که خواهان یک اتاق بسیار لوکس با ظاهر کوپه اما چهار درب هستند. این خودرو فقط در نسخه AMG ساخته می‌شود و از نظر قدرت پیشرانه، طیف وسیعی دارد. از نسخه 43 چهار چرخ محرک با ۳۶۷ اسب بخار قدرت تا AMG GT 53  کوپه که شناخته‌شده‌ترین نسخه این خودرو است با ۴۳۵ اسب بخار قدرت. ضمن اینکه نسخه 63 این خودرو و همین طور مدل مرسدس AMG GT 63 S به ترتیب ۵۸۵ اسب بخار و ۶۳۹ اسب قدرت دارند. اما خاص‌ترین نسخه از مرسدس AMG GT چهاردرب، نمونه E performance است که ۸۴۳ اسب بخار قدرت دارد. قیمت این خودرو به عنوان یکی از گران ترین ماشین های آلمانی در نسخه‌های ساده از ۹۷ هزار دلار شروع می‌شود و در مدل E performance به بیش از ۲۱۸ هزار دلار می‌رسد.

بی ام و i7

بی ام و i7

سری ۷ بی ام و یکی از لوکس‌ترین خودروهای چهاردرب دنیاست که از گذشته تا به امروز رقابت تنگاتنگی با مرسدس بنز کلاس S دارد. نسخه برقی این خودرو که به نام بی ام و i7 شناخته می‌شود، با قیمت پایه ۱۰۶ هزار دلاری یکی از گران ترین خودروهای آلمانی به حساب می‌آید. قیمت خودرو در نسخه چهارچرخ محرک با نام xDrive60 از ۱۲۵ هزار دلار شروع می‌شود و در فول‌ترین تریم به ۱۷۰ هزار دلار می‌رسد.

مرسدس بنز کلاس S

مرسدس بنز کلاس S

مرسدس بنز کلاس S همیشه یکی از لوکس‌ترین و گران‌قیمت‌ترین خودروهای سدان در تاریخ خودروسازی بوده و است. اکثر امکانات و سیستم‌های جدید خودرویی با آن معرفی می‌شود و به نوعی یک قدم از دیگران در زمینه تکنولوژی جلوتر است. اما قیمت خودرو آلمانی مرسدس بنز کلاس S، هیچ‌گاه کم نبوده و همین باعث شده تا داشتن آن برای بسیاری از علاقمندانش، آرزو شود. اگر مرسدس بنز S500 را به عنوان شناخته‌شده‌ترین و پرفروش‌ترین نسخه S کلاس در نظر بگیریم، در حال حاضر با قیمت پایه بیش از ۱۱۵ هزار دلار فروخته می‌شود. قیمت بنز اس کلاس در بالاترین نسخه‌های خود به بیش از ۲۳۰ هزار دلار می‌رسد.

آئودی S8

آئودی S8

امکان ندارد از سدان‌های لوکس آلمانی سخنی به میان آید و نامی از ساخته‌های آئودی، خصوصا سری ۸ آن نباشد. نسخه اسپرت و قدرتمند این خودرو که به نام آئودی S8 شناخته می‌شود، یکی از سدان‌های لوکس، گران‌قیمت و باابهت آلمانی است که قیمت آن کمی بیش از ۱۲۱ هزار دلار است. آئودی اس8 از یک موتور ۸ سیلندر خورجینی به حجم ۴ لیتر با دو توربوشارژر استفاده می‌کند که قدرت آن به ۵۶۳ اسب بخار می‌رسد.

آئودی RS E-tron GT

آئودی RS E-tron GT

بسیاری از کارشناسان خودرویی، آئودی R-tron را یکی از زیباترین خودروهای کوپه چهاردرب حال حاضر در بین محصولات آلمانی می‌دانند. خودرویی که فضای داخلی بسیار زیبا و لوکس دارد و شتاب و هندلینگ آن نیز بی‌نظیر است. آئودی RS E-tron GT یک خودرو کاملا برقی است که می‌تواند در حدود ۳۸۰ کیلومتر را با یک بار شارژ طی کند. قابل ذکر است که این خودرو فقط یک نسخه دارد که قیمت آن در حدود ۱۴۵ هزار دلار است. آئودی RS E-tron GT از پلتفرم مشابه با پورشه تایکان توربو S، بهره می‌برد.

مرسدس AMG G63

مرسدس AMG G63

یکی از گران‌قیمت‌ترین شاسی بلندهای حال حاضر دنیا و همین طور گران ترین خودروهای آلمانی، سری G مرسدس بنز است که نسخه‌های AMG آن، طرفداران بسیار زیادی دارد. این خودرو که از نظر قیمتی در حد و اندازه بهترین محصول مرسدس بنز یعنی کلاس S است، در نسخه بسیار محبوب مرسدس G63 AMG از موتور ۴ لیتری دو توربو ۸ سیلندر با ۵۷۷ اسب بخار قدرت استفاده می‌کند. قیمت خودرو پرطرفدار آلمانی از ۱۷۹ هزار دلار شروع می‌شود، یعنی حتی از مرسدس بنز S63 هم گران‌تر.

مرسدس میباخ

مرسدس میباخ

پروژه میباخ از سوی مرسدس بنز برای رقابت با فوق لوکس‌هایی مثل رولزرویس و بنتلی دوباره متولد شد، هر چند تا سال‌های پیش نتوانست انتظارات مدیران این شرکت را برآورده کند. اما نسل فعلی آن که به نام میباخ کلاس S است، در واقع نسخه‌ای بسیار لوکس از مرسدس بنز اس کلاس را شامل می‌شود که در دو نسخه S580 و S680 به تولید می‌رسد. این دو خودرو با قیمت ۱۹۳ هزار دلار و ۲۲۳ هزار دلار به فروش می‌رسند که آنها را در رده گران ترین خودروهای آلمانی و سدان های دنیا قرار می‌دهد.

پورشه 911 GT3 RS

پورشه 911 GT3 RS

پورشه ۹۱۱ مدل‌ها و تیپ‌های مختلفی دارد که یکی از خاص‌ترین آنها، نسخه GT3 RS است. خودرویی با ذات اسپرتی اما با قابلیت استفاده در خیابان‌ها و شهرها. پورشه ۹۱۱ GT3 RS برچسب قیمتی در حدود ۲۲۴ هزار دلار دارد که با انتخاب آپشن‌های مختلفی که برای آن در نظر گرفته شده است، قیمتش به ۳۲۰ هزار دلار می‌رسد تا در این فهرست به عنوان گران ترین خودروهای آلمانی قرار بگیرد. پیشرانه این مدل خاص پورشه ۹۱۱ یک موتور ۶ سیلندر خورجینی به حجم ۴ لیتر و با قدرت ۵۱۸ اسب بخار است.

فروش فوری خودرو

نویسنده: علیرضا داودی

source

توسط