قرص تقویت حافظه جینکوبیلوبا ویتارمونیل دارویی است که بر روی مغز معجزه می‌کند. مطالعات متعدد نشان داده‌اند که جینکوبیلوبا می‌تواند اثرات مفیدی بر سلامت مغز و سیستم عصبی داشته باشد. این گیاه با افزایش جریان خون به مغز، کاهش التهاب و استرس اکسیداتیو و افزایش تولید استیل کولین، به بهبود حافظه، تمرکز، یادگیری، عملکرد شناختی و کاهش ناراحتی‌های عصبی کمک می‌کند.

عصاره برگ گیاه جینکوبیلوبا یک آنتی‌اکسیدان بسیار قوی است که از آسیب رادیکالهای آزاد به پوست جلوگیری کرده و باعث تقویت حافظه و سیستم عصبی می‌شود. این گیاه با خاصیت ضد آلزایمری خود باعث افزایش حافظه و پیشگیری از فراموشی شده و در درمان آلزایمر و جلوگیری از افسردگی و اضطراب نقش اساسی دارد. اگر به دنبال قرص تقویت حافظه برای جلوگیری از فراموشی و آلزایمر هستید، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

آنچه در این مقاله می خوانیم

معرفی قرص تقویت حافظه جینکوبیلوبا ویتارمونیل

جینکوبیلوبا ویتارمونیل یک مکمل غذایی است که از برگ‌های درخت جینکوبیلوبا بدست می‌آید. ریشه این گیاه بومی از چین و آسیای شرقی بوده و قرن‌هاست که در طب سنتی چین برای درمان بیماری‌های مختلف مورد استفاده بوده است. تحقیقات علمی بر روی جینکوبیلوبا نشان داده که این مکمل می‌تواند برای محافظت از سلول‌های عصبی و افزایش جریان خون به مغز مفید باشد.

آلزایمر یک بیماری نوروتروفیک است که با تخریب تدریجی سلول‌های عصبی و کاهش عملکرد شناختی همراه است. جینکوبیلوبا ممکن است تأثیرات محافظتی بر روی سلول‌های عصبی داشته و جریان خون مغز را افزایش دهد که به پیشگیری از آلزایمر منجر می‌شود.

کمبود چه ویتامین‌هایی باعث کاهش حافظه و زوال عقل می‌شود؟

درباره کمبود ویتامین‌ها و تأثیر آن بر حافظه و عقل چنین می‌توان گفت که کمبود ویتامین D  باعث ناراحتی‌های مغزی و عصبی می‌شود. چرا که ویتامین D به حفظ سلامت بافت‌ها و اعضای بدن کمک می‌کند. اسید فولیک یکی از ویتامین‌های مفید برای مغز و سیستم عصبی است و در تقویت حافظه و افزایش تمرکز نقش اساسی دارد. ویتامین B6 هم در ساخت انتقال دهنده‌های عصبی مثل سروتونین و دوپامین تاثیر داشته و در ارتقاء هوشیاری و وضعیت روحی و روانی موثر عمل می‌کند.

کمبود هر یک از این ویتامین‌ها می‌تواند باعث کاهش حافظه و زوال عقل شود. به طور خاص، کمبود ویتامین D باعث تولید مولکول‌های رادیکال آزاد شده و به سلول‌های مغز آسیب می‌رساند. بنابراین، مصرف کافی این ویتامین‌ها  به حفظ سلامتی مغز و اعصاب کمک می‌کند.

 کپسول جینکوبیلوبا

خرید کپسول جینکوبیلوبا

جینکوبیلوبا ویتارمونیل چه مشخصاتی دارد؟

مشخصات مکمل غذایی جینکوبیلوبا ویتارمونیل به قرار زیر است:

جینکوبیلوبا موثر بر تقویت حافظه و افزایش تمرکز

جینکوبیلوبا با افزایش تولید اکسید نیتریک در مغز باعث گردش خون و اکسیژن‌رسانی به مغز می‌شود. این امر به بهبود حافظه، تمرکز و یادگیری کمک می‌کند.

جینکوبیلوبا موثر در تقویت قوای جنسی

جینکوبیلوبا با افزایش جریان خون در اندام‌های جنسی باعث تقویت قوای جنسی می‌شود. استعمال این دارو در بهبود عملکرد جنسی مردان و زنان مبتلا به اختلال نعوظ یا دارای اختلالات ارگاسم موثر عمل کرده است.

بهبود گردش خون عروق مغزی با جینکوبیلوبا

جینکوبیلوبا با کاهش التهاب در رگ‌های خونی، گردش خون در مغز را تسهیل می‌کند. بهبود گردش خون باعث کاهش خطر سکته مغزی وعدم ابتلا به بیماری‌های عروق مغزی می‌شود.

کمک به درمان رتینوپاتی دیابتی با جینکوبیلوبا

رتینوپاتی دیابتی یک بیماری چشمی است که در اثر آسیب به رگ‌های خونی شبکیه چشم ایجاد می‌شود. جینکوبیلوبا با بهبود گردش خون در شبکیه چشم، خطر پیشرفت ناراحتی رتینوپاتی دیابتی را کاهش می‌دهد.

کمک به درمان آلزایمر و اختلالات شناختی با جینکوبیلوبا

آلزایمر یک بیماری پیشرونده است که باعث از بین رفتن حافظه، تمرکز و سایر عملکردهای شناختی می‌شود. جینکوبیلوبا با کاهش التهاب و استرس اکسیداتیو در مغز، از پیشرفت آلزایمر جلوگیری می‌کند.

جینکوبیلوبا  و کمک به درمان وزوز گوش، سرگیجه و اختلالات عروق محیطی

وزوز گوش، سرگیجه و اختلالات عروق (مانند گردش خون ضعیف در دست و پاها) همگی می‌توانند ناشی از مشکلات گردش خون باشند. جینکوبیلوبا با بهبود گردش خون در بدن، علائم این بیماری‌ها را کم می‌کند.

جینکوبیلوبا برای تقویت سیستم عصبی در آلزایمر

جینکوبیلوبا با افزایش تولید استیل کولین، یک ماده شیمیایی مهم در مغز، سیستم عصبی را تقویت می کند. این امر می‌تواند به بهبود علائم بیماری‌هایی مانند آلزایمر، کاهش حافظه و افسردگی کمک کند.

بیشتر بخوانید: بهترین مولتی ویتامین برای تقویت حافظه

عوارض جانبی جینکوبیلوبا ویتارمونیل

امکان دارد تأثیرات جانبی در استفاده از جینکوبیلوبا وجود داشته یا باعث بروز واکنش‌های آلرژیک شود. جینکوبیلوبا به طور کلی یک مکمل غذایی ایمن است. با این حال، برخی از عوارض جانبی خفیف مانند سردرد، سرگیجه و سوزش معده ممکن است رخ دهد. در موارد نادر، جینکوبیلوبا ممکن است زمان لازم برای تجمع پلاکت‌ها را کاهش داده و باعث خونریزی شود.

این موضوع می‌تواند در صورت مصرف همزمان با داروهای ضد انعقاد خون (مانند آسپرین) و آنتی پلاکت، خطر بروز خونریزی بیشتر را افزایش دهد .یا جینکوبیلوبا ممکن است در اثر تداخل، اثرات داروهای دیگر را تغییر دهد. به عنوان مثال، مصرف همزمان با داروهای ضد انعقاد خون، ضدتشنجی، ضدافسردگی و برخی داروهای دیگر ممکن است باعث تداخل در عملکرد داروها شود. بنابراین قبل از استفاده از جینکوبیلوبا، نکاتی مانند دوز مورد نیاز و تداخل با داروهای دیگر را بررسی کنید.

نحوه مصرف قرص تقویت حافظه جینکوبیلوبا ویتارمونیل

مقدار مصرف توصیه شده برای جینکوبیلوبا 120-240 میلی‌گرم در روز است. این مقدار را می‌توان به دو یا سه دوز تقسیم کرد. یا روزانه 1 کپسول (هرصبح) همراه با یک لیوان آب به مدت 2 ماه مصرف کرد. اما پیشنهاد ما این است که قبل از مصرف جینکوبیلوبا با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که این مکمل برای شما تا چه میزان مناسب است.

 جینکوبیلوبا برای تقویت حافظه

راه های جلوگیری از پیری مغز

برای حفظ و تقویت حافظه و جلوگیری از پیری مغز، روش‌های متعددی وجود دارد که می‌توانید از آنها بهره ببرید. برای حفظ حافظه و جلوگیری از پیری مغز، ترکیبی از تغذیه سالم، فعالیت بدنی منظم، استراحت کافی، فعالیت‌های ذهنی، کاهش استرس و اجتناب از مواد مخدر می‌تواند مفید باشد. همچنین، استفاده از مکمل‌های گیاهی مانند جینکوبیلوبا را دست کم نگیرید. توجه داشته باشید، هیچکدام از این راه‌ها به تنهایی تأثیر چندانی ندارند. پس بهتر است چند راهکار را باهم پیش ببرید تا نتیجه‌ی بهتری بگیرید. در زیر به برخی از این روش‌ها اشاره شده است:

1. تغذیه سالم: مراقبت از تغذیه مناسب برای حفظ سلامتی عمومی بدن و محافظت از حافظه بسیار مهم است. مصرف میوه‌ها و سبزیجات تازه، ماهی چرب (مانند ماهی سالمون) که دارای اسیدهای چرب امگا-3 هستند، میوه‌های خشک، مغزها و دانه‌های روغنی مانند بادام و آجیل بهبود عملکرد مغز و حافظه را به دنبال دارند.
2. ورزش معتدل: فعالیت بدنی منظم و متعارف عملکرد حافظه را تسهیل می‌کند. ورزش‌هایی مانند پیاده‌روی، شنا، دوچرخه‌سواری و تمرینات هوازی می‌توانند جریان خون به مغز را افزایش داده و عملکرد آن را بالا ببرند.
3. استراحت و خواب کافی: خواب کافی برای حافظه و عملکرد مغزی بسیار ضروری است. کمبود خواب منجر به کاهش تمرکز و حافظه می‌شود. بنابراین توصیه می‌شود روزانه حداقل 7-8 ساعت خواب کافی داشته باشید.
4. فعالیت‌های ذهنی: انجام فعالیت‌هایی که مغز را فعال نگه می‌دارند و چالش برانگیز هستند، می‌تواند به حفظ حافظه و تمرکز کمک کند. مثال‌هایی از این فعالیت‌ها شامل حل معماها و پازل‌ها، خواندن کتاب، حفظ شعر، نوشتن یادداشت‌ها و یادگیری مهارت‌های جدید مانند نقاشی، موسیقی و زبان خارجی است.
5. اجتناب از استرس: استرس طولانی مدت می‌تواند منجر به تضعیف حافظه و تمرکز شود. تلاش برای کاهش استرس از طریق تمرین مدیتیشن، یوگا، تنفس عمیق و فعالیت‌های آرامش‌بخش به بهبود عملکرد مغز کمک می‌کند.
6. اجتناب از مواد مخدر: مصرف مواد مخدر مانند الکل و سیگار متأثر از عملکرد مغز و حافظه بوده و به طور مستقیم تأثیر منفی بر روی سلول‌های عصبی دارد. با اجتناب از مواد اعتیادآور، سلامتی عمومی بدن را تحریک نکنید و به حفظ حافظه و جلوگیری از پیری مغز کمک کنید.

در کنار این روش‌ها، مکمل‌های گیاهی مانند جینکوبیلوبا نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند که به عنوان یک محافظ مغزی و موثر برای پیشگیری از آلزایمر و تقویت حافظه شناخته شده است.

جینکوبیلوبابرای تقویت حافظه و جلوگیری از زوال عقل و آلزایمر معجزه می‌کند.

جینکوبیلوبا به عنوان یک ترکیب طبیعی، می‌تواند در جلوگیری از زوال عقل و آلزایمر موثر باشد. تجمع رادیکال‌های آزاد در مغز  باعث ایجاد التهاب، تخریب سلول‌های مغز و کاهش خونرسانی به آن‌ها می‌شود. بخوبی می دانیم این اثرات مخرب عقل را به سمت زوال هدایت می‌کند. با استفاده از آنتی اکسیدان‌هایی جینکوبیلوبا می‌توان این التهاب را کاهش داده و با مهار اثر آنها از نورون‌ ها محافظت کرد.

علاوه بر این، مصرف جینکوبیلوبا باعث افزایش گردش خون در مغز و تغذیه و خون‌رسانی بهتر به سلول‌های این بخش می‌شود. آلکالوئیدها، گلیکوزیدها، اسیدهای آمینه، اسیدهای آلی، فلاونوئیدها، ترپنوئیدها و فنول ها از جمله مهم‌ترین آنتی اکسیدان‌های جینکوبیلوبا هستند. این ویژگی‌های شگفت انگیز باعث شده که در ترکیبات برخی از بهترین قرص‌های تقویت حافظه گیاه جینکوبیلوبا مورد استفاده قرار بگیرد.

توصیه‌ها و هشدارهای مصرف قرص تقویت حافظه جینکوبیلوبا

قبل از استفاده از مکمل گیاهی یا قرص تقویت حافظه جینکوبیلوبا باید توصیه‌ها و هشدارهای مربوطه را در نظر بگیرید. در زیر مواردی در این خصوص آورده شده است:

  1. 1. حساسیت و تداخلات دارویی: در صورتی که به جینکوبیلوبا یا مشتقات آنتی گواگولانت حساسیت دارید، توصیه می‌شود از مصرف آن خودداری کنید. همچنین، اگر از داروهای ضد انعقاد خون و آنتی پلاکت (مانند آسپرین) و یا داروهای ضدالتهاب غیر استروئیدی استفاده می‌کنید، ممکن است تداخلات دارویی رخ دهد.
  2. 2. محصول مکمل غذایی: جینکوبیلوبا یک مکمل غذایی است و برای تشخیص، پیشگیری یا درمان هیچ بیماری خاصی توصیه نمی‌شود. در صورت وجود مشکلات ، بهتر است با پزشک یا کارشناسان مثبت سبز مشورت کنید و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.
  3. 3. مشورت با پزشک: همواره قبل از مصرف هرگونه دارو، از جمله مکمل‌های گیاهی، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید. پزشک می‌تواند با توجه به وضعیت شما، تاریخچه بیماری و داروهایی که مصرف می‌کنید، مشاوره دهد.
  4. 4. قبل از عمل جراحی: در صورتی که قصد عمل جراحی دارید، باید از مصرف جینکوبیلوبا قبل از عمل خودداری کنید. همچنین، به پزشک معالج خود اطلاع دهید که شما این مکمل را مصرف می‌کنید، تا او بتواند تصمیم مناسبی درباره مدیریت داروها قبل و بعد از عمل جراحی بگیرد.
  5. 5. بارداری و شیردهی و کودکان: استفاده از جینکوبیلوبا در دوران بارداری، شیردهی و در کودکان زیر 18 سال منع شده است. این محصول ممکن است بر روی سلامتی جنین، نوزاد یا کودک تأثیرات نامطلوبی داشته باشد. در اینصورت با پزشک خود درباره جایگزینی مناسب صحبت کنید.

اهمیت رعایت این توصیه‌ها و هشدارها این است که مصرف نادرست یا نامناسب جینکوبیلوبا ممکن است باعث بروز عوارض جانبی و تداخلات دارویی شود.

کلام پایانی در مورد قرص برای تقویت حافظه

در این مقاله درباره قرص تقویت حافظه جینکوبیلوبا و استفاده از مکمل‌های تقویتی صحبت کردیم. همچنین، اشاره کردیم که علاوه بر مصرف داروها و مکمل‌ها، رعایت سبک زندگی سالم، تمرین ذهنی، خواب کافی، تغذیه مناسب و استفاده از تکنیک‌های بهینه‌سازی برای بهبود حافظه موثر هستند. اگر نیاز به مشاوره دارید برای ما کامنت بگذارید تا متخصصان ما در داروخانه آنلاین مثبت سبز پاسخگوی شما باشند.

source

توسط