اهمیت حرفه گرایی در مراقبت های بهداشتی
حرفه ای بودن در هر شغلی مهم است، اما به ویژه برای افرادی که در مراقبت های بهداشتی کار می کنند بسیار حیاتی است. متخصصان مراقبت های بهداشتی مستقیماً با مسائل حساس سلامت و رفاه مردم سروکار دارند. فقدان حرفه ای بودن می تواند به معنای کوتاهی در شیوه های صحیح حفظ حریم خصوصی، بی احترامی به بیماران و ایجاد یک محیط سمی باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چرا تمرین حرفه ای بودن مناسب در تنظیمات مراقبت های بهداشتی بسیار مهم است، زیر را بخوانید.
بیماران را راحت می کند
مسائل مربوط به سلامتی می تواند برای بیماران حساس و اضطراب آور باشد، صرف نظر از اینکه در چه رشته ای از مراقبت های بهداشتی کار می کنید. چه فردی نگران یک تشخیص احتمالی باشد و چه فقط در مورد یک معاینه معمولی دچار استرس شود، یک پزشک غیرحرفه ای فقط تنش را افزایش می دهد. متخصصان مراقبت های بهداشتی باید تعادل ظریفی را بین دوستانه بودن و همدلی کافی بیابند تا بیماران را راحت کنند و در عین حال اقتدار و حرفه ای بودن مورد نیاز برای ایجاد یک رابطه مناسب با بیمار را حفظ کنند.
از حریم خصوصی بیماران محافظت می کند
بیماران با بسیاری از اطلاعات شخصی و خصوصی به متخصصان مراقبت های بهداشتی خود اعتماد می کنند. کارکنان مراقبت های بهداشتی باید با احتیاط با این مسئولیت رفتار کنند. قوانین و مقررات زیادی برای محافظت از حقوق حریم خصوصی وجود دارد، و ضروری است که در مورد این موضوعات و هر خط مشی منحصر به فردی که ممکن است وجود داشته باشد، به روز باشید. از شایعه پراکنی در مورد موقعیت های بیمار برای همکاران خودداری کنید و تمام سوابق را در صورت لزوم ذخیره کنید، بنابراین بیماران همچنان به مراقبت از شما اعتماد دارند.
فرهنگ مشارکتی و محترمانه را ترویج می کند
کلاس یوس
علاوه بر تشویق بیمار، حفظ حرفه ای بودن بر محیط کلی دفتر نیز تأثیر می گذارد. ایجاد شهرت به عنوان یک کارگر مسئول و محترم به تقویت روابط مثبت همکار کمک می کند، همسالان را تشویق می کند تا برای همکاری در پروژه ها همکاری کنند و از نمایش های کوچک در محل کار بکاهند تا توجه بتواند بر ارائه بهترین مراقبت ممکن به بیماران متمرکز شود.
اینها تنها چند دلیل هستند که چرا حرفه ای بودن در مراقبت های بهداشتی بسیار مهم است. صداقت، شفقت و برتری ویژگی های کلیدی متخصصان موفق مراقبت های بهداشتی هستند و تمرکز بر حرفه ای بودن به نشان دادن این ویژگی ها کمک می کند. بیماران به ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی خود در مراقبت از آنها اعتماد دارند و شایسته آن هستند که با حرفه ای بودن و همدلی روبرو شوند. گرفتار شدن در روال‌های روزمره و تعاملات چالش برانگیز می‌تواند آسان باشد، اما اطمینان از حفظ حرفه‌ای بودن بدون در نظر گرفتن این امر حیاتی است.

توسط blogcheck