باغبانی و مراقبت از گیاهان آپارتمانی، یکی از زیباترین کارهایی است که هر انسانی می تواند در زندگی خود انجام دهد. اما گاهی اوقات ممکن است با مشکلاتی روبه‌رو شویم، یکی از این مشکلات عدم رشد گیاه سانسوریا می باشد و بایستی علت های آن را جویا شویم. بدین منظور در ادامه با بخش گل و گیاه ماگرتا همراه ما باشید.
گیاه سانسوریا رشد کندی دارد و هر چه مدت طولانی تری در محیط تاریک نگهداری شود رشد کمتری دارد. اما اگر به عنوان مثال برای یک سال هیچ تغییری در این گیاه ایجاد نشده است، باید به دلایل زیر را بررسی کنید:
۱. خاک فقیر: آیا یادتان هست آخرین بار چه موقع به گلدان خاک اضافه کرده اید؟ اگر خیلی وقت است که این کار را انجام نداده‌اید به سرعت خاک گلدان را غنی کنید. برای این کار، مقداری از خاک گلدان را خالی کنید و به جای آن ورمی کمپوست بریزید. ورمی‌کمپوست متشکل از ورمی (کرم خاکی) و کمپوست (کود آلی) به معنای نوعی کود آلی است که از فعالیت کرم خاکی حاصل می‌گردد.
۲. ریشه پر کرد: رشد سانسوریا ممکن است به دلیل پر شدن ریشه متوقف شود. اگر می توانید با کنار زدن خاک سطحی گلدان، ریشه‌های سانسوریا را مشاهده کنید، یعنی گیاه شما ریشه پر کرده و باید آن را داخل گلدان جدیدی قرار دهید که یک سایز بزرگ تر از قبلی باشد.
۳. گلدان بزرگ: استفاده از گلدان های بلند و بزرگ باعث پوسیدگی ریشه و قارچی شدن گیاه سانسوریا می شوند. لذا برای زیبایی بیشتر گیاه خود را فدا نکنید و آن را داخل یک گلدان مناسب قرار دهید. همچنین توجه داشته باشید که گلدان موردنظرتان جلوی نور را نگیرد زیرا سانسوریا در نور کم زنده می‌ماند اما پاجوش نمی‌دهد.
۴. آفت: عدم رشد گیاه سانسوریا ممکن است به دلیل ایجاد لکه هایی در سطح برگ های گیاه باشد. این لکه های زرد و آبکی نشان دهنده وجود آفت در خاک گیاه است. خاک گیاه را بررسی کنید و سم مناسب برای آفات گیاهی به آن بدهید. این گیاه به غبارپاشی و جزیره احتیاجی ندارد.
✅ به پایان مقاله دلایل توقف رشد گیاه سانسوریا رسیدیم، اگر شما نیز دیدگاهی در این رابطه دارید حتما آن را از بخش نظرات با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


source
مانتو جلو باز
خرید عطر زنانه

توسط blogcheck