صفحه نخست » اخبار » اخبار عمومی » ۱۲ عادتی که نشان می‌دهد در یک خانواده فقیر بزرگ شده‌اید

به گزارش تصویر زندگی به نقل از سایت طلا، متأسفانه همه ی آدم ها کودکی راحت و بی دغدغه ای نداشته اند. برخی افراد با خانواده ی خود یا همسن و سالان شان، یا از جهت مالی مشکلاتی داشته اند. و حتی اگر مشکلات مالی خانواده ی آن ها موقت بوده باشد هم خاطره ی آن روزهای دشوار تا ابد با آن ها باقی می ماند.
در ادامه از عادت هایی خواهیم گفت که نشان می دهند فردی در یک خانواده ی فقیر بزرگ شده است.
نگرانی مداوم برای غذا یکی از بارزترین مشخصه های افرادی است که در خانواده ای با مشکلات مالی رشد کرده اند. به همین دلیل، چنین افرادی ممکن است درگیر اضافه وزن شوند، به دلیل نگرانی از کمبود غذا کماکان تغذیه ی نامناسبی داشته باشند و یا اینکه هرگز حاضر به دور ریختن غذا نباشند.
کسانی که در خانواده ی فقیری بزرگ شده اند، اغلب هنگام خرید چیزهایی که ضروری نیستند و ارتباط مستقیمی با بقا ندارند، اضطراب زیادی تجربه می کنند. این افراد خریدهای آنی ندارند و پیش از خرید هر چیز گران قیمتی روزها درباره ی آن فکر می کنند.
ترس غیر منطقی برای از دست دادن شغل در میان کسانی که از کودکی متوجه شده اند که بدون داشتن یک درآمد ثابت نمی توان دوام آورد، امر رایجی است. برای این افراد مهم نیست که درآمد یک شغل اندک باشد، چرا که ثابت بودن درآمد برای آن ها اولویت دارد.
برخی از عادات که نشان دهنده دوران کودکی ضعیف است، به راحتی توسط افراد ثروتمند و متخصصان فروش قابل تشخیص است. روشی که حرکت می کنید، صحبت می کنید، اشاره می کنید، غذا می خورید و حتی یک فنجان قهوه در دست می گیرید می تواند چیزهای زیادی در مورد زندگی شما بگوید.
یک بار من و ۳ دوستم خانه ای اجاره کردیم. مهماندار ما یک بازیگر نسبتاً شناخته شده در کشور بود و یک روز عصر مصاحبه ای با او از تلویزیون پخش شد. کمی کاکائو درست کردیم روی مبل نشستیم و شروع کردیم به تماشا. در مقطعی، آنها در مورد چیزهای کوچکی صحبت می کردند که برای جا افتادن در یک نقش مهم است. سپس بازیگر از مصاحبه کننده قهوه خواست و سپس گفت: «تو به وضوح در خانواده ای ثروتمند بزرگ شده ای، زیرا فنجان با نوشیدنی را از خود دور می کنی. آنهایی که فقیر بودند می‌دانند که چیز دیگری ندارند، پس جام را با تمام دست می‌فشارند.» دوستانم به من نگاه کردند و یک لیوان کاکائو را با دو دست گرفتند و من به پایین نگاه کردم و گفتم: «درست است. ما خیلی فقیر بودیم.»
کسانی که هرگز مشکل مالی نداشته اند، در قرعه کشی ها و مسابقات صرفاً برای سرگرمی شرکت می کنند. مسلماً آن ها هم از برنده شدن پول خوشحال می شوند. اما تنها کسانی که زمانی واقعاً نیازمند بوده اند تفاوت میان تفریح و امید به معجزه را درک می کنند.
کسانی که در فقر بزرگ شده اند را می توان از توانایی شان در انجام کارهای مختلف تشخیص داد، از انجام انواع تعمیرات تا کارهای مربوط به ظاهر، مانند کوتاه کردن موها. و حتی اگر حالا هم وضع بدی نداشته باشد، این عادت در آن ها از میان نمی رود.
کسانی که قدر پول را می دانند، به ندرت چیزی را دور می اندارند و سعی می کنند هر طور شده عمر وسایل تان را بیشتر کنند. اگر چیزی قابل تعمیر نباشد، به تغییر کاربری روی می آورند. مثلا اگر لباسی دیگر مناسب پوشیدن در بیرون خانه نباشد، آن را تبدیل به لباس خانه یا کهنه ی گردگیری می کنند و آنقدر از آن استفاده می کنند تا کاملاً پوسیده شود.
یکی از بارزترین ویژگی های افرادی که طعم فقر را چشیده اند این است که تصور می کنند پول باارزش تر از زمان است. به همین دلیل مثلاً به جای گرفتن تاکسی ساعت ها در ایستگاه اتوبوس منتظر می مانند، برای پیدا کردن اجناس ارزان قیمت یا تخفیف خورده ار فروشگاهی به فروشگاهی دیگر می روند و تمام آخر هفته ی خود را در آشپزخانه صرف پخت غذا می کنند تا پول پس انداز کنند.
زندگی کسی که در فقر بزرگ شده مملوء از اضطراب و ترس است. یکی از رایج ترین علل این اضطراب، پرداخت پول خریدهای خود است. حتی اگر فرد کاملاً مطمئن باشد که پول کافی در حساب بانکی اش وجود دارد، این اضطراب که یک وقت تراکنش ناموفق باشد، دست از سر او برنمی دارد.
ترس از آینده سبب می شود فرد حتی اگر این امکان را داشته باشد که کل هزینه را یکجا پرداخت کند، ترجیح دهد پرداخت را قسطی انجام دهد یا وام بگیرد. و حتی اگر به همین دلیل مجبور شود در نهایت پول بیشتری بپردازد، تقسیم شدن هزینه برای او کمتر ترسناک است تا اینکه مجبور به پرداخت یکباره ی کل هزینه شوند.
کسانی که در شرایط مالی بدی رشد کرده اند، پول را ارزشمندتر از سلامتی می دانند. آن ها اغلب به مشکلات مزمن پزشکی گرفتارند، چون از نظر روانی ناتوان از آن هستند که هزینه ی زیادی را صرف رفتن به پزشک کنند. این افراد استفاده از روش های بدون هزینه و خانگی برای حل مشکلات جسمی خود را یک افتخار می دانند.
کسانی که در خانواده ی فقیری بزرگ شده اند، همیشه گوش به زنگ اند و به هر کسی اعتماد نمی کنند. اضطراب مداومی که این افراد به واسطه ی مشکلات مالی خود در گذشته تجربه کردند، در آن ها نهادینه شده و هر لحظه انتظار ظاهر شدن دوباره ی آن مشکلات را دارند.
این افراد همچنین از پذیرش هدیه، به ویژه هدایای گران قیمت ناتوان اند. آن ها در گذشته استطاعت مالی خرید هدیه برای دیگران را نداشتند، به همین دلیل حالا دریافت هدیه برای آن ها به یک تجربه ی روانی دشوار تبدیل می شود.
نام:

source

توسط blogcheck