چگونه مایکل جکسون از مرگ در حادثه ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ جان سالم به در برد؟
«تابناک با تو» – جرمین جکسون، برادر مایکل جکسون، فاش کرد که چطور ستاره موسیقی پاپ نزدیک بود در حادثه تروریستی هولناک ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ که حدود ۳ هزار نفر در آن کشته شدند، جان خود را از دست بدهد. در روز ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ چند هواپیمای تجاری توسط گروه تروریستی شبه نظامی القاعده ربوده شدند که دوتا از آن‌ها به سمت برج‌های دوقلوی مرکز تجارت جهانی در نیویورک پرواز کردند.
هواپیمای سوم نیز در ضلع غربی پنتاگون سقوط کرد و منجر به فروریختن جزئی مقر نظامی آمریکا شد. چهارمین هواپیمای ربوده‌شده، اما خوشبختانه به هدف خود نرسید و در زمینی در ایالت پنسیلوانیا سقوط کرد.
 
چگونه مایکل جکسون از مرگ در حادثه ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ جان سالم به در برد؟
در این روز سرنوشت ساز در مجموع ۲۹۷۷ نفر جان خود را از دست دادند و بیش از ۲۵ هزار نفر مجروح شدند. در طول این سال‌ها داستان‌هایی مربوط به افراد مشهور درگیر با حادثه یازده سپتامبر منتشر شده، چه آن‌هایی که به طریقی از آن جان سالم به در بردند و چه سلبریتی‌هایی که به شکل غم انگیزی نزدیکان خود را از دست دادند.
یکی از این داستان‌ها مربوط به مایکل جکسون است که به‌طرز ناباورانه‌ای در آن روز از مرگ نجات یافت. این ستاره پاپ که در ۲۵ ژوئن ۲۰۰۹ درگذشت، در صبحی که برج‌های دوقلو هدف حمله قرار گرفتند، قرار بود در آنجا باشد، اما خواب ماند و قرار ملاقاتش در آن ساختمان را از دست داد.
چگونه مایکل جکسون از مرگ در حادثه ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ جان سالم به در برد؟
او مزرعه نِوِرلند خود را به مقصد نیویورک ترک کرده بود تا در اجرای سی‌امین سالگرد فعالیت هنری انفرادی اش در سالن مدیسن اسکوئر گاردن نیویورک شرکت کند. این ویژه برنامه شامل دو کنسرت در روز‌های ۷ و ۱۰ سپتامبر آن سال بود که هنرمندانی نظیر ویتنی هیوستون، لیزا مینلی، مارک آنتونی، بریتنی اسپیرز و بسیاری دیگر در آن حضور داشتند.
تنها چند ساعت پس از پایان دومین کنسرت، مرکز تجارت جهانی نیویورک مورد حمله قرار گرفت. جرمین جکسون، برادر مایکل، درباره اینکه چه چیزی باعث شد این ستاره فقید جلسه‌اش را در آن روز سرنوشت ساز از دست بدهد توضیح داد. او در زندگی‌نامه خود نوشت که مایکل شب قبل از حادثه تا دیروقت بیدار بود و با خواهرش رِبی، و مادرش کاترین گپ می‌زد.
جرمین در کتاب خود با عنوان «تو تنها نیستی: مایکل از دریچه چشم یک برادر» نوشته است: «خوشبختانه هیچ‌کدام از ما خبر نداشتیم که مایکل قرار بود آن روز صبح در بالای یکی از برج‌های دوقلو جلسه داشته باشد. وقتی از موضوع مطلع شدیم که مادر به اتاقش در هتل زنگ زد تا مطمئن شود حالش خوب است. او، رِبی و چند نفر دیگر حدود ساعت ۳ صبح مایکل را در هتل ترک کرده بودند.»
گفته می‌شود که مایکل جکسون پای تلفن به مادرش گفته بود: «مامان، به لطف تو حالم خوب است. آنقدر مرا تا دیروقت بیدار نگه داشتی که خوابم برد و از قرارم جا ماندم.»
او تنها سلبریتی نبود که از آن روز جان سالم به در برد. مارک والبرگ هنرپیشه آمریکایی نیز قرار بود آن روز یکی از مسافران هواپیمایی باشد که به آسمان خراش‌های نیویورک برخورد کرد. اما در آخرین لحظه برنامه‌اش را تغییر داد.
روزیاتو

source

توسط blogcheck